Page 102 of 539 FirstFirst ... 25292100101102103104112152202 ... LastLast
Results 1,516 to 1,530 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #1516
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    ρε συ γκού δεν υπάρχει χωρίς ταμπέλα, δε γίνεται αυτό, πόσω μάλλον όταν αυτό το 'χωρίς ιδεολογίες κόμματα γραμμές' το πλασάρουν τύποι όπως ο μεσιέ papaxristodoulos

  2. #1517
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    Βάιρους, κατηγορείς του "κομματικούς" ότι έχουν φετίχ με τις ταμπέλες ενώ εσύ έχεις φετιχοποιήσει την έλλειψη αυτών. Αυτό που λέγεται εδώ και μερικές σελίδες είναι οτι σημασία έχει το πολιτικό περιεχόμενο τις όποιας κίνησης/διαμαρτυρίας και όχι κάτω από ποια ταμπέλα μπαίνει ή αν μπαίνει κάτω από τέτοια γενικότερα.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  3. #1518

    Default

    να σχολιάσω και 'γω το φαινόμενο:

    ΣΤΟ FACEBOOK ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΑΛΒΑΣ

    ευχαριστώ

  4. #1519
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Δεν δουλεύω.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  5. #1520

    Default

    μάλιστα.

  6. #1521
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    ubu: μπορεί. ίσως γιατί ξερνάω με όλο αυτό το πανηγύρι είτε μιλάμε για ταμπέλες στη μουσική, στη πολιτική, στην εθνικότητα, στις σεξουαλικές προτιμήσεις κι ο,τιδήποτε άλλο. (μμμ κιαυτό πολύ ελευθεριακό μου ακούγεται)

    το να ζητάς να σταματήσουν να σε γαμάνε κ να σε κοροιδεύουν αλλιώς θα τους γαμήσεις εσύ γιατί είσαι χιλιάδες τελικά και δε μπορούν να στοχοποιήσουν και να σε πολεμήσουν με τα κλασσικά μέσα (υπεραπλουστευμένα όλα αυτά) μου φαίνεται μια χαρά πολιτικό περιεχόμενο για αρχή και δεν έχει σημασία από που προέρχεσαι.

    σταματώ εδώ. είναι γελοίο είτε να υποστηρίζεις, είτε να κράζεις υποθέτωντας. γιαυτό κυρίως δεν γίνεται ποτέ τίποτα. πάντως, αν είμαι λάθος και είναι μια μαλακία και μισή δε θα ντραπώ να τη κοπανήσω και να λέω ότι ήμουν λάθος. αντιθέτως αν πετύχει αυτό, όλοι οι οποιουδήποτε-followers θα τρέξουν να καπηλευτούν και να κάνουν κωλοτούμπες.




    ■■

  7. #1522
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by VirusXI View Post
    το να ζητάς να σταματήσουν να σε γαμάνε κ να σε κοροιδεύουν αλλιώς θα τους γαμήσεις εσύ γιατί είσαι χιλιάδες τελικά και δε μπορούν να στοχοποιήσουν και να σε πολεμήσουν με τα κλασσικά μέσα (υπεραπλουστευμένα όλα αυτά) μου φαίνεται μια χαρά πολιτικό περιεχόμενο για αρχή και δεν έχει σημασία από που προέρχεσαι.
    ότι δηλαδή αυτοί οι χιλιάδες είναι μια ενιαία μάζα με κοινό πολιτικό περιεχόμενο και κοινές διεκδικήσεις που δεν αλληλοακυρώνονται, χωρίς τραγικά, θαμμένα, δε-μιλάμε-γι'αυτά εσωτερικά προβλήματα, ενιαία και ταξικά, που θα ταχθεί απέναντι στους Άλλους, που δεν είναι ποτέ Εμείς, και θα τους γαμήσει. και ότι αυτό θα γίνει ειρηνικά, χωρίς να καπηλεύεται ΚΑΝΕΙΣ τίποτα (γιατί δεν έχουμε ταμπέλες, και μας πειράζουν μόνο από πολιτικούς σχηματισμούς που μας απογοητεύουν συνεχώς, αλλά δε μας πειράζουν αν είναι papaxristodoulou και #mandravelis).

    και φυσικά δεν έχει καμιά σημασία από που προέρχεσαι γιατί στην τελική έλληνες είμαστε όλοι και πολίτες αυτού του τόπου και στο κάτω κάτω με τον ίδιο τρόπο μας γαμάνε όλους και με τον ίδιο τρόπο βιώνουμε την κατάσταση (που είναι Μία και Αδιαίρετη, Αυτοί που Γαμούν Εμάς).

    δε ξέρω πολλά και καταλαβαίνω ίσως σε κάποιο βαθμό αυτή την απελπισία ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΑΣ ΑΔΕΡΦΙΑ αλλά "μια χαρά πολιτικό περιεχόμενο";

  8. #1523
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Τεσπα, εγω παω μια βολτα να δω τι παιζει.

  9. #1524
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    ΚΑΙ ΚΑΛΑ

  10. #1525
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    Εχω μερες να βγω απ'το σπιτι.

  11. #1526
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    ε άντε πήγαινε καμιά βόλτα βρε σάπιε, θα μουχλιάσεις

  12. #1527
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  13. #1528
    ΠOΡNOMETANAΣTHΣ
    Join Date
    May 2011
    Location
    solitude
    Posts
    470

    Default

    ΠΑΩ ΝΑ ΡΙΞΩ ΚΑΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΤΟ ΚΑΜΠΑΝΑΡΙΟ

  14. #1529
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Και απο skai.gr στην αρχικη εχει απο Συνταγμα. (Γραφειατα απο δω, θα γινει τυροπλατεια λιγο μετα)
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  15. #1530
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    εδώ έβρεξε και τους διέλυσε
    ως γνωστόν ο θεός με την εξουσία
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 01:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 03:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 15:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 01:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •