Page 512 of 539 FirstFirst ... 12412462502510511512513514522 ... LastLast
Results 7,666 to 7,680 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #7666
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Σήμερα με κάλεσαν ξαφνικά από το «Εσωτερικών υποθέσεων» της αστυνομίας να καταθέσω για τον βασανισμό μου πριν λίγες μέρες στα Εξάρχεια. Ευγενέστατοι πρέπει να πω και τελείως σίγουροι ότι θέλω να τρέξω να εκδικηθώ τον ΜΑΤατζή. Μετά από σκέψη αποφάσισα να μην συνεργαστώ. Υπάρχει η προσωπική μου θεση, που είναι και άποψη του Ρουβίκωνα ότι εμείς ούτε καταθέσεις δίνουμε κατά των εχθρών μας ούτε τους τρέχουμε στα δικαστήρια. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Καταλαβαίνω ότι είναι σημαντικό ένας τέτοιος μπάτσος να πεταχτεί έξω. Καταλαβαίνω ότι μια καταδίκη του θα «συνέτιζε» κι άλλους. Καταλαβαίνω ότι η δημοσιότητα τέτοιων δικαστηρίων θα έδειχνε το πρόσωπο της αστυνομίας χωρίς μάσκα. Καταλαβαίνω ότι είναι άδικο να την σκαπουλάρει. Τα ζυγίζω όλα αυτά. Αλλά για μένα μετράει κάτι άλλο περισσότερο. Ο μπάτσος δεν έδρασε έτσι αυτόβουλα. Κανείς δεν του είπε «τσάκισε κόσμο» ανοιχτά. Του το είπαν κλείνοντας το μάτι. Τα όσα γίνονται αυτές τις μέρες, και το δικό μου περιστατικό, το όργιο καταστολής είναι πολιτική απόφαση της κυβέρνησης. Δεν μπορώ λοιπόν να αφήσω έναν φασίστα μπάτσο να γίνει πλυντήριο για αυτούς που τελικά τον διέταξαν. Στο κράτος δεν έχουν μπέσα, θα τον σουτάρουν τον ματατζή σαν στυμμένη λεμονόκουπα για να βγουν οι ίδιοι λάδι. Δεν θα τους αφήσω να βγουν λάδι στην περίπτωσή μου. Είπα τι συνέβη, δημοσιοποίησα τα περιστατικά και σταματάω εκεί. Δεν καταθέτω τίποτα σε κανένα εσωτερικών υποθέσεων, δεν αναγνωρίζω κανέναν μπάτσο και άμα το εσωτερικών υποθέσεων θέλει να ακούσει ονόματα ενόχων τότε να το βοηθήσω: Βορίδης, Χρυσοχοίδης, Μητσοτάκης. Αν θέλει ας ψάξει εκεί.
    Λάμπρος Γουλας
    21/11/2019


    για πείτε...
    Rock or Nothing

  2. #7667

    Default

    Έχει ξανασυμβεί να καλέσουν κάποιον από το Εσωτερικών Υποθέσεων?

  3. #7668
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Η τοποθέτηση είναι ψύχραιμη και ουσιαστική στα περισσότερα κομμάτια της, φανερώνει πως το έχει σκεφτεί αρκετά διεξοδικά και πέραν του να κρατήσει μια στάση "ντόμπρα" ως προς τις αρχές του (να μην παίξει το ρουφιανιλίκι με όρους και δεδομένα του καθεστώτος) σίγουρα τον καλύπτει κι από μελλοντικές περιπέτειες, γιατί έτσι όπως έχει ξεσαλώσει η μπατσαρία, παίζει να έχει χάσει τον ύπνο του ο άνθρωπος.

    Τώρα, κατά πόσο θα γίνει αντιληπτή αυτή του η θέση ή θα του το γυρίσουν και θα παίξουν μαρκετινίστικα πως είπε ψέματα εξ αρχής κι άρα στην κοινή γνώμη (γιατί θέλω να πιστεύω ότι ο κάθε ένας με στοιχειώδη νοημοσύνη δε χρειάζεται επεξηγήσεις) θα βγει ένας ακόμη κακομαθημένος που "τι δουλειά είχε εκεί πέρα;" και γνωστές νοικοκυρίστικες αρχιδολογίες, είναι ένα πιθανό σενάριο, το οποίο φαντάζομαι πως έχει ζυγίσει και ο ίδιος.

    Σε κάθε περίπτωση, όσο κι αν μέσα μου υπάρχει απεριόριστη οργή για τα χοιρινά και θα ήθελα να δω τα καθίκια που τον βασάνισαν να διαπομπεύονται δημοσίως, να βγαίνουνσ τη φόρα τα στοιχεία τους και να τους φτύνουν όλοι, οπωσδήποτε ισχύει αυτό που γράφει πως θα πέσει όλο το φταίξιμο και το σκατό πάνω τους και οι κατ' εξοχήν υπεύθυνοι θα τη βγάλουν λάδι.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #7669
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Η τοποθέτηση είναι ψύχραιμη και ουσιαστική στα περισσότερα κομμάτια της, φανερώνει πως το έχει σκεφτεί αρκετά διεξοδικά και πέραν του να κρατήσει μια στάση "ντόμπρα" ως προς τις αρχές του (να μην παίξει το ρουφιανιλίκι με όρους και δεδομένα του καθεστώτος) σίγουρα τον καλύπτει κι από μελλοντικές περιπέτειες, γιατί έτσι όπως έχει ξεσαλώσει η μπατσαρία, παίζει να έχει χάσει τον ύπνο του ο άνθρωπος.

    Τώρα, κατά πόσο θα γίνει αντιληπτή αυτή του η θέση ή θα του το γυρίσουν και θα παίξουν μαρκετινίστικα πως είπε ψέματα εξ αρχής κι άρα στην κοινή γνώμη (γιατί θέλω να πιστεύω ότι ο κάθε ένας με στοιχειώδη νοημοσύνη δε χρειάζεται επεξηγήσεις) θα βγει ένας ακόμη κακομαθημένος που "τι δουλειά είχε εκεί πέρα;" και γνωστές νοικοκυρίστικες αρχιδολογίες, είναι ένα πιθανό σενάριο, το οποίο φαντάζομαι πως έχει ζυγίσει και ο ίδιος.

    Σε κάθε περίπτωση, όσο κι αν μέσα μου υπάρχει απεριόριστη οργή για τα χοιρινά και θα ήθελα να δω τα καθίκια που τον βασάνισαν να διαπομπεύονται δημοσίως, να βγαίνουνσ τη φόρα τα στοιχεία τους και να τους φτύνουν όλοι, οπωσδήποτε ισχύει αυτό που γράφει πως θα πέσει όλο το φταίξιμο και το σκατό πάνω τους και οι κατ' εξοχήν υπεύθυνοι θα τη βγάλουν λάδι.
    Είναι πρωί ακόμα και δεν έχω πιει καφέ. Και σκεφτόμουν τι υπόθεση έχει το μανταλοριαν που μου θυμίζει το καθεστώς της Ελλάδας...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  5. #7670
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Σε κάθε περίπτωση, όσο κι αν μέσα μου υπάρχει απεριόριστη οργή για τα χοιρινά και θα ήθελα να δω τα καθίκια που τον βασάνισαν να διαπομπεύονται δημοσίως, να βγαίνουνσ τη φόρα τα στοιχεία τους και να τους φτύνουν όλοι, οπωσδήποτε ισχύει αυτό που γράφει πως θα πέσει όλο το φταίξιμο και το σκατό πάνω τους και οι κατ' εξοχήν υπεύθυνοι θα τη βγάλουν λάδι.
    τα έχω ξαναπεί και παλιότερα με τη φάση του γρηγορόπουλου ότι δυστυχώς αυτοί που επιτρέπουν σε ανθρώπους σαν τον κορκονέα να φέρουν όπλο δε θα τιμωρηθούν ποτέ.

    τα μπατσάκια σήμερα μπορεί να έχουν όντως διαταγή να είναι αμείλικτα και να δέρνουν πριν ρωτήσουν, αλλά για να ακολουθείς τέτοιες διαταγές με τόσο υπέρμετρο "ζήλο", δεν πρέπει να είσαι κι εσύ σκατάνθρωπος? δηλαδή, ακόμη και η καταστολή έχει διαβαθμίσεις. έχει τεράστια διαφορά να σε διώξουν από κάπου ή να σε ακινητοποιήσουν αν υπάρχει κάποια υποψία, από το να σε βασανίσουν, να σε ξεγυμνώσουν, να σε παρενοχλήσουν σεξουαλικά.
    Rock or Nothing

  6. #7671
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Σε κάθε περίπτωση, όσο κι αν μέσα μου υπάρχει απεριόριστη οργή για τα χοιρινά και θα ήθελα να δω τα καθίκια που τον βασάνισαν να διαπομπεύονται δημοσίως, να βγαίνουνσ τη φόρα τα στοιχεία τους και να τους φτύνουν όλοι, οπωσδήποτε ισχύει αυτό που γράφει πως θα πέσει όλο το φταίξιμο και το σκατό πάνω τους και οι κατ' εξοχήν υπεύθυνοι θα τη βγάλουν λάδι.
    τα έχω ξαναπεί και παλιότερα με τη φάση του γρηγορόπουλου ότι δυστυχώς αυτοί που επιτρέπουν σε ανθρώπους σαν τον κορκονέα να φέρουν όπλο δε θα τιμωρηθούν ποτέ.

    τα μπατσάκια σήμερα μπορεί να έχουν όντως διαταγή να είναι αμείλικτα και να δέρνουν πριν ρωτήσουν, αλλά για να ακολουθείς τέτοιες διαταγές με τόσο υπέρμετρο "ζήλο", δεν πρέπει να είσαι κι εσύ σκατάνθρωπος? δηλαδή, ακόμη και η καταστολή έχει διαβαθμίσεις. έχει τεράστια διαφορά να σε διώξουν από κάπου ή να σε ακινητοποιήσουν αν υπάρχει κάποια υποψία, από το να σε βασανίσουν, να σε ξεγυμνώσουν, να σε παρενοχλήσουν σεξουαλικά.
    Οι δημόσοι υπάλληλοι των Γερμανών στην υπερασπισή τους για το έγκλημα του ολοκαυτώματος χρησιμοποιήσαν τον ισχυρισμό πως έκαναν απλά την δουλειά τους.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  7. #7672
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    https://www.fortunegreece.com/articl...1aUckZVJqu2duU

    ↪️ Δεν ψηφίστηκε το ‘Αρθρο 3 παρ. 1 για τη "θρησκευτική ουδετερότητα του κράτους" (ΝΑΙ 83, ΟΧΙ 190, ΠΑΡΩΝ 24)
    ↪️ Δεν ψηφίστηκε το ‘Αρθρο 5 παρ. 2 "Απαγόρευση διακρίσεων και βάσει φύλου, ταυτότητας φύλου και σεξουαλικού προσανατολισμού (ΝΑΙ 120, ΟΧΙ 170, ΠΑΡΩΝ 7)
    ↪️ ‘Αρθρο 21 παρ. 1 "Εγγύηση αξιοπρεπούς επιπέδου διαβίωσης για όλους" - να θεωρείται δηλαδή η υγεία κοινωνικό δικαίωμα για όλους και όχι απλά κρατική μέριμνα (ΝΑΙ 106, ΟΧΙ 182, ΠΑΡΩΝ 9) και το ‘Αρθρο 21 παρ. 3 "Δικαίωμα στην υγεία (ΝΑΙ 115, ΟΧΙ 182, ΠΑΡΩΝ 0)
    ↪️ Δεν ψηφίστηκε το ‘Αρθρο 22 παρ. 1 "Δικαίωμα ίσης αμοιβής για ίσης αξίας εργασία ανεξαρτήτως ηλικίας (ΝΑΙ 129, ΟΧΙ 168, ΠΑΡΩΝ)
    ↪️Δεν ψηφίστηκε ‘το Αρθρο 22 παρ. 5 "Αναγωγή της κοινωνικής ασφάλισης σε δίκαιωμα (ΝΑΙ 109, ΟΧΙ 170, ΠΑΡΩΝ 18 )
    Καληνύχτα και καλώς ήρθες 1317

    Rock or Nothing

  8. #7673
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    τι 1317...και βγάλε...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  9. #7674
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920
    Rock or Nothing

  10. #7675

    Default

    Όχι ότι μπορεί να γίνει κάτι ουσιαστικό, μιας και έχουν και το καρπούζι και το μαχαίρι, αλλά έχει ενδιαφέρον:

    (κάτι πρέπει να έβγαλε εχθές/προχθές ο ΣΚΑΪ, που να συνδέει Χατζηνικολάου και Novartis, και ο Χατζηνικολάου το διαχειρίζεται ως εξής)





    edit:

    Έλα πάμε, γίνεται και καλύτερο:

    https://thepressproject.gr/o-alafouz...7xU-U.facebook
    Last edited by tsimpouklano; 13-12-2019 at 19:29.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  11. #7676
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Σε τι υπέροχη χώρα ζούμε, γαμώ την μπαναγία;


    Last edited by OniBocho; 14-12-2019 at 15:03.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #7677
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    https://www.news247.gr/koinonia/egli...s.7550703.html
    Ειδικότερα διαπιστώθηκε η συμμετοχή τους στις ακόλουθες ενέργειες:


    • επίθεση σε βάρος γραφείων του πολιτικού κόμματος «Λαϊκός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή», επί της οδού Θεόδωρου Δηλιγιάννη 50, στην Αθήνα, με τοποθέτηση Αυτοσχέδιου Εκρηκτικού - Εμπρηστικού Μηχανισμού (Α.Ε.Ε.Μ.), ο οποίος εξερράγη περί την 02:34’ ώρα της 01-11-2019 και είχε ως αποτέλεσμα τον εμπρησμό των ανωτέρω γραφείων και
    • επίθεση σε βάρος γραφείων του ιδίου πολιτικού κόμματος, στη συμβολή των οδών Πινδάρου 14 και Αρχαίου Θεάτρου, στις Αχαρνές Αττικής, με τοποθέτηση Αυτοσχέδιου Εκρηκτικού - Εμπρηστικού Μηχανισμού (Α.Ε.Ε.Μ.), ο οποίος εξερράγη περί την 01:50' ώρα της 23-05-2019 και είχε ως αποτέλεσμα τον εμπρησμό των προαναφερόμενων γραφείων.


    [...]


    • επίθεση σε βάρος κεντρικών γραφείων του πολιτικού κόμματος «Λαϊκός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή», επί της Λ. Μεσογείων 131, στην Αθήνα Αττικής, η οποία έλαβε χώρα περί την 09:35' ώρα της 31-03-2017, με την ονομασία «Ταξιαρχία Παύλος Φύσσας»,
    • επίθεση σε βάρος, μελών της Τοπικής Οργάνωσης Δυτικής Αττικής του ιδίου πολιτικού κόμματος, επί της οδού Μετεώρων στον Ασπρόπυργο Αττικής, η οποία έλαβε χώρα περί την 18:45' ώρα της 14-06- 2017, με την ονομασία «Ταξιαρχία Σαχζάτ Λούκμαν»,
    • επίθεση σε βάρος οχημάτων μέλους της Τοπικής Οργάνωσης Δυτικών Προαστίων του ιδίου πολιτικού κόμματος, επί της οδού Δωδεκανήσου 120 στην Πετρούπολη Αττικής, η οποία έλαβε χώρα περί την 04:00' ώρα της 17-10-2017, με την ονομασία «Ταξιαρχία Abd Elsalam» και
    • επίθεση σε βάρος των εγκαταστάσεων της Τοπικής Οργάνωσης Δυτικής Αττικής του ιδίου πολιτικού κόμματος, επί της οδού Μετεώρων στον Ασπρόπυργο Αττικής, η οποία έλαβε χώρα περί την 02:17' ώρα της 11-02-2019, με την ονομασία «Ταξιαρχία Petrit Zifle».

    από ότι βλέπω, όλες οι επιθέσεις τους ήταν εναντίον χρυσαυγιτών. να αγιάσει το χέρι τους.
    Rock or Nothing

  13. #7678
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    τα καλύτερα έρχονται φιλ@ μου!`1`11`1`!!~!~!
    «Είναι η δεύτερη φορά που ξυπνήσαμε σε κατάσταση εμπόλεμη. Κοιτάζαμε από τα παράθυρα και είδαμε ότι γινόταν χαμός από δακρυγόνα, κρότου λάμψης και κάποια στιγμή μας χτύπησαν το κουδούνι. Κατέβηκε κάτω ο σύζυγός μου και του ζήτησαν τα ΜΑΤ να περάσουν μέσα στο σπίτι για να πάνε στη διπλανή κατοικία. Τους ζήτησε ο σύζυγός μου χαρτί από εισαγγελέα και του είπαν τα ΜΑΤ ότι δεν έχουν. Τότε ο άντρας μου τους είπε: "αν μου φέρετε χαρτί από τον εισαγγελέα , θα σας αφήσω να περάσετε". Και τα ΜΑΤ συμφώνησαν. Στη συνέχεια κι ενώ κοιτάζαμε από τα παράθυρα ακούμε βήματα στην ταράτσα. Ανέβηκαν τα παιδιά μου κι ο άντρας μου στη δική μας ταράτσα για να δουν τι συμβαίνει. Και βλέπουν τα ΜΑΤ. Και τους ρωτάει ο αντρας μου, "πώς ανεβήκατε χωρίς χαρτί εισαγγελέα;". Και εκείνη τη στιγμή τα ΜΑΤ πιάνουν τον άντρα μου και τα παιδιά μου και τους πλακώνουν στο ξύλο . Εγώ ανέβηκα να δω τι γίνεται και με απείλησαν. Συγκεκριμένα , μου είπαν "μπες μέσα γιατί θα σε πετάξουμε από τη σκάλα»" κι εγώ δεν ήξερα τι να κάνω. Είμαστε ξεχωριστή ιδιοκτησία,δεν έχουμε καμία σχέση με τη διπλανό κατειλημμένο κτίριο και οι άντρες των ΜΑΤ ήθελαν να περάσουν μέσα από το σπίτι μας χωρίς χαρτί εισαγγελέα για να πάνε στο διπλανό κτίριο. Αφού έγιναν αυτά τα επεισόδια ήρθε εισαγγελέας κι έκαναν έρευνα μέσα στο σπίτι μας για να δουν αν κρύβουμε καταληψίες. Δεν βρήκαν τίποτα κι έφυγαν. Τον άντρα μου και τα παιδιά μου τους πήγαν δεμένους στη ΓΑΔΑ. Είναι 55 χρόνων ο αντρας μου και οι γιοί μου 26 και 23 ετών και τους έσερναν. Μιλάμε για κατάχρηση εξουσίας αθλία. Δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα ζούσα αυτή τη βία μέσα στο σπίτι μου»
    Rock or Nothing

  14. #7679

    Default

    Λοιπόν, το πράγμα έχει σταματήσει εδώ και καιρό να είναι αστείο, αλλά η σημερινή εικόνα ανθρώπου/γείτονα κατάληψης που δεν άνοιξε το σπίτι του στους μπάτσους που δεν είχαν ένταλμα για να ανέβουν στην ταράτσα και να συλλάβουν καταληψίες διπλανού κτιρίου είναι η γραμμή που ξεπερνά κάθε όριο και όποιος είναι υπέρ ή λέει "τι να κάνουμε, συμβαίνουν κι αυτά" είναι μια σκατόψυχη κουράδα.

    Επίσης, να χαρώ εγώ τώρα απόψεις του κώλου περί "δεν έχει σημασία ποιος είναι στη διαχείριση του κράτους, καθώς το κράτος και η καταστολή είναι το ίδιο, δεξιά ή αριστερά".

    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  15. #7680
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    άλλη μια "απλή δολοφονία" χωρίς καμία μα καμία πολιτική χροιά... https://www.news247.gr/koinonia/dolo...o.7555218.html

    Spoiler




    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 02:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 04:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 16:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 02:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 01:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •