Quote Originally Posted by asimoulis View Post
Ντάξει η συγκεκριμένη συνεδρίαση ήταν λίγο χύμα αλλά νομίζω ότι αυτό που βλέπουμε είναι ένα από τα show της Κωνσταντοπούλου.
Εγώ νομίζω ότι η Κωνσταντοπούλου, ό,τι κι αν τη χαρακτηρίζει, είναι από τους ελάχιστους βουλευτές σήμερα που παράγει πολιτική. Δεν πολιτεύεται με την ατάκα και το κουτσομπολιό, έχει κάνει μια πάρα πολύ αναλυτική καταγραφή και απόδειξη τροπολογιών-τέρατα που έχει περάσει η παρούσα κυβέρνηση που δε νομίζω ότι άλλος βουλευτής έχει πλησιάσει καν σε κάτι τέτοιο. Τέλος, είναι από τους λίγους βουλευτές (εξαιρώ τους περισσότερους του ΚΚΕ) που όταν τοποθετείται για κάτι, δείχνει να ξέρει για τι πράγμα μιλάει. Ούτε αυτό δεν είναι αυτονόητο με το λουμπεναριό που έχει κατακλείσει την ελληνική Βουλή. Διαπλεκόμενη οικογένεια μέχρι αηδίας αλλά αυτό δεν είναι αντεπιχείρημα στο γεγονός ότι ως βουλευτής κάνει πάρα πολύ καλά τη δουλειά της. Και δεν είναι τυχαίο ότι η κυρίως κριτική που της ασκείται έχει να κάνει με την εμφάνιση ή τη μη θηλυκότητα της. Εγώ θα πω ότι μακάρι να είχαμε πολλούς βουλευτές σαν αυτή.