Page 454 of 539 FirstFirst ... 354404444452453454455456464504 ... LastLast
Results 6,796 to 6,810 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #6796
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    Μη μαλωνετε τεκνα,ολοι εχουμε θεση στο Βασιλειο των Ουρανων.Βαπτισμενοι,αβαπτιστοι ακομα και οι με το ζορι βαπτισμενοι.

  2. #6797
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ψιτ κολλητέ, ο ανηψιός μου παίζει να βαφτιστεί Χριστόδουλος...εκεί να δεις γλέντια
    1) e4, c5
    2) Νf3

  3. #6798
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    κανε κατι , σωσε το ανηψι σου .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #6799
    κρισνακορ Jacknife's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    The Witch's Heart
    Posts
    683

    Default

    Ατομσμασερ για να δειξεις ποσο εκ διαμετρου αντιθετoς εισαι με τη φαση βαπτιση και το ονομα σκασε με corpsepaint.Ετσι για να μαθουν αυτοι...
    Last edited by Jacknife; 08-07-2014 at 17:53.

  5. #6800

    Default

    κάθομαι και το σκέφτομαι, ο Onibocho είναι όλο το πολιτικό πρόγραμμα της ΔΗΜΑΡ σε έναν άνθρωπο

  6. #6801

    Default

    ονιμπότσε μήπως αυτός ήταν ο δεύτερος συμβιβασμός σου στο σόι και παντρεύτηκες και σε εκκλησία?

    επίσης καλά έκανες και βάφτισες το παιδί, γιατί αν οι χριστιανοί έχουν δίκιο, την έχουμε γαμήσει.

  7. #6802
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι το παιδί θα καταλάβει τώρα και θα πάθει κάτι, αλλά όταν γίνει 16 - 17 - 18, ψαχτεί παραπάνω και γυρίσει να μου πει "καλά, εσύ γνώρισες τη μάνα μου σε κατάληψη, κατέβαινες σε πορείες, έκανες το ένα - το άλλο - το παράλλο, λες και πιστεύεις κάποια πράγματα και παρόλα αυτά τους άφησες να με βαφτίσουν;" δε θα έχω κάτι να του πω.
    ...ή πιο ρεαλιστικά ο OrPhEuS13 θα σου πει: χέσε μας ρε πατέρα τώρα με τα θρησκοπερίεργα σου, εδώ το ADC παίζει σαν μαλάκας
    αλλά κι εκεί δε θα έχεις κάτι να του πεις οπότε στα ίδια θα είσαι. Όλα κουλ
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  8. #6803
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    χμ, αν κατάλαβα καλά, μιλάς για το δικό σου παιδί
    Εφόσον είσαι άθεος, ξέρεις ότι στο παιδί δεν θα του συμβεί κάτι έτσι? είναι σαν την φάση που κοινωνάνε ... ότι και αν κάνουν το δόντι δεν γίνεται χρυσό .

    Από κει και πέρα αν έχετε "εκνευρισμό" θα τον μεταδώσετε στο παιδί και το παιδί θα υποφέρει περισσότερο (τρου στορυ 2 εβδομάδες πριν , κουλ νονοί κουλ γονείς , το κοριτσάκι μόνο γέλαγε)

    Τώρα επειδή το κάνετε αν κατάλαβα καλά για τα παπούδια , χαλάλι ρε, μικρό το κακό για σας, τεράστια η χαρά για αυτούς. Πιο πολύ χαλάς την ζαχαρένια σου από το όσο αξίζει.
    Μου πήρε πολλά χρόνια να καταλάβω ότι κάνοντας κάποια πράγματα για την μανούλα μου, εμένα μου ήταν τόσο αδιάφορα (βαρετά / κουραστικά ) της έδινα τόση χαρά. Ξέρω έπρεπε να το γράψω με ροζ, αλλά δεν πειράζει
    Μα, αυτό εννοείται. Προφανώς δε θα γίνει κάτι στο παιδί. Και προφανώς, τίποτα για το μέλλον του δε θα στιγματιστεί σήμερα. Αλλά κι από τη μεριά μας, δε γίνεται για λόγους κόντρας ή επιμονής και πείσματος. Πλάθεις με την αγάπη σου τις εικόνες και τις σκέψεις για την οικογένειά σου, το παιδί σου, τη ζωή σας κι έρχεται ένας άλλος ηλίθιος εγωισμός να σου πει "θα με σεβαστείς, γιατί είμαι γονιός σου, γιατί έχω κάνει τόσα για σένα, γιατί τι σου ζήτησα τόσα χρόνια;" και πρακτικά, σου λέει "στον πούτσο μου η γνώμη σου".

    Είναι πολλά που μπορείς να πεις σαν αντίλογος ρε κοιλίτσα μου. Τα πεθερικά μου σκέφτονται ότι πίσω στο χωριό που ζουν στην Πελοπόννησο, δεν τολμούν να πουν ότι ο εγγονός τους δε βαφτίστηκε. Η χαρακτηριστική ατάκα ήταν "γιατί να αποτελέσει αυτό το παιδί εξαίρεση;" Οι δικοί μου πιστεύουν ότι πρέπει να γίνει, γιατί α) εσύ τι έπαθες που σε βαφτίσαμε; αυτά που θέλεις δεν πιστεύεις; β) ο θεός υπάρχει και πέρα από το παπαδαριό, το παιδί πρέπει να διεκδικήσει τη σωτηρία της ψυχής του γ) δεν είστε μόνοι σας, η οικογένεια περιλαμβάνει κι άλλα πρόσωπα...

    Αλλά, αν αντιστρέψεις όλα αυτά τα "επιχειρήματα" τους ξεβρακώνεις και μετά γίνεσαι κακός. Στην τελική, είναι χαζός ΟΠΟΙΟΣ παππούς και γιαγιά στραβώσει με το παιδί του ή με το εγγόνι του, για τέτοιο λόγο. Θα στραβώσει σίγουρα δηλαδή, οπότε εννοώ αν δεν του περάσει την πρώτη βδομάδα, τον πρώτο μήνα άντε τρίμηνο. Επίσης, θεωρώ ότι εύκολα λέμε πως για τους γονείς αξίζει να κάνουμε κάποια πράγματα που δε θέλουμε, γιατί είναι μεγάλοι και γιατί είναι πιο κοντά στο τελείωμα και γιατί κάνοντας πράγματα για εκείνους (που δήθεν είναι ασήμαντα για εμάς) παίρνουν χαρά και χρόνια. Αν εγώ σκάσω από το κακό μου και ψοφήσω πχ, γιατί έχω αδύναμη καρδιά ή γιατί μπορεί να έγινα στουπί και να έχω κάνει ναρκωτικά για να την παλέψω, πέρα από εσάς που θα χαρείτε εδώ μέσα, οι γονείς μου θα λένε "τι τη θέλαμε την κωλοβάφτιση;"

    Θέλω να πω, αν και αρκετά γραφικά (yes, I know), ότι δεν πρέπει να περνάει ένας τέτοιου είδους "εκβιασμός" με το θάνατο (ή το λιγότερο χρόνο ζωής) για φόβητρο.

    Για τον εκνευρισμό που λες, θεωρώ ότι έχεις απόλυτο δίκιο, για αυτό εξετάζω πολύ σοβαρά την περίπτωση να μην μπω καν μέσα, για να είμαστε όλοι καλύτερα. Θα δω και θα κρίνω ανάλογα. Μέχρι πριν ένα μήνα, έλεγα πως αν κλάψει το παιδί θα κουτουλήσω τον παπά. Επειδή είναι αδύνατο να μην κλάψει το παιδί όμως...

    Είναι και το γαμώτο ρε παιδί μου. Είσαι ένας νέος (ωραίος ή μη, δεν έχει σημασία), γνωρίζεις τη γυναικάρα της ζωής σου στην κατάληψη, πηγαίνετε σε πορείες, κολλάτε αφίσες, κάνετε τα σχέδιά σας τα παραβατικά, δημιουργείτε έναν άνθρωπο και ονειρεύεστε να του προσφέρετε ό,τι περνάει από το χέρι σας, με πρώτο και κυριότερο την ελευθερία των επιλογών του κι έρχεται η μαλακισμένη στιγμή που αυτά πάνε περίπατο για λόγους που δεν μπορείς να κατανοήσεις και να συμμεριστείς. Και σκέφτεσαι ότι ούτε καν για το παιδί σου δεν μπορείς να σπάσεις τις αλυσίδες. Θα πρέπει να περιμένεις και να δεις, αν θα αποφασίσει να το κάνει αυτό και για σένα και για όλους της γης τους κολασμένους. :'(

    μαλακα ολο αυτο το κατεβατο για να πεις οτι εισαι μαμακιας - κοτα και οτι πουν οι γονεις ..

    γραψε αμα δε το κανουμε θα κλαιγονται γονεις πεθερικα και θα το κανουμε .. ελεος με την παπατζα .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  9. #6804
    Senior Member takuma's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    179

    Default

    onipoutse vale k alles pics re man

  10. #6805
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    και όταν μπαίνουμε σε ιερό χώρο "αποκαλυπτόμαστε". Ιερόσυλε onibancho!
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  11. #6806
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    ετσι, καντε τον να σας το αναλυει ακομα πιο πολυ.


    υπολογιζω 1 μηνα μεχρι το register της χρηστριας Βρισηίδας Ashigaru
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #6807
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    ψιτ κολλητέ, ο ανηψιός μου παίζει να βαφτιστεί Χριστόδουλος...εκεί να δεις γλέντια


    κατά τ' άλλα best θρεντ έβερ, σε άλλες εποχές θα είχαν γεννηθεί ήδη δέκα fake και πεντέξι gifάκια, στο δε irc θα έγραφε ο keratakia_tou_periptera, NoGodsNoMastersNoPentakosaeyra και ο orfeas-giati-patera.

  13. #6808
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    παντως με την κινηση "ΕΚΑΝΑ ΝΤΕΒΙΛ ΧΟΡΝΣ ΣΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ, ΝΑ ΟΡΙΣΤΕ" παιζει σοβαρα να γραφει οντως ο Ορφεας στο ακκαουντ.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  14. #6809
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Πάντως με τόσα νέα ποστ στο θρεντ παραλίγο να πιστέψω ότι έγινε χαμός σε εκκλησία από αντιρρησία βαπτίσεως.

    Κ μένα με βάφτισαν, στο χωρίο θυμάμαι (από φωτογραφίες), πέταξα ένα κερί και πήγα να κάψω το ράσο, έτσι δείχνει στις φωτογραφίες και μου είπανε, πάτησα κάτι γκρίνιες, μετά κοιμήθηκα, οι υπόλοιποι διασκεδασανε, ήπιανε, χορέψανε, μερικοί κουτσομπολέψανε, φόραγαν καμπάνες και λοιπά 80s αξεσουάρ, καλά περάσανε, έτσι μου είπανε είδα και κάτι φωτογραφίες.

    Με το παραπάνω θέλω να πω το εξής: στα αρχίδια μου. Δεν θυμάμαι τίποτα.
    Παίζει και ο μικρός να μην θυμάται τίποτα, επίσης παίζει να μην ρωτήσει και τίποτα γιατί όσο να ναι θα μπορεί να σκεφτεί γιατί έγινε ότι έγινε, μπορεί και να νομίζει ότι το κάνατε για να χαίρεστε εσείς οι μεγάλοι και να μην σε κακοχαρακτηρίσει ο πιτσιρικάς και να πει: ε έχω και σημαντικότερα θέματα να ασχοληθώ, από το τι έκαναν μερικοί τότε. Πιστεύω επίσης ότι μάλλον δεν θα χάσεις το πιστοποιητικό ότι είσαι TRVE αντικομφορμιστής και ασυμβίβαστος στα μάτια του πιτσιρικά, για τους λόγους που προανέφερα.

    TL;DR άσε μας κουκλίτσα μου, το έχεις κάνει και θέμα.
    Πήρες μια απόφαση για τον οποιοδήποτε λόγο, ε ζήσε με αυτή.

    Πάντως αυτό πάει και στο blast from the past:
    Όχι εμείς δεν ερχόμαστε εκκλησία με το σχολείο, αυτά είναι χριστιανικά πράγματα.
    I don't do drugs. I am drugs.

  15. #6810
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι το παιδί θα καταλάβει τώρα και θα πάθει κάτι, αλλά όταν γίνει 16 - 17 - 18, ψαχτεί παραπάνω και γυρίσει να μου πει "καλά, εσύ γνώρισες τη μάνα μου σε κατάληψη, κατέβαινες σε πορείες, έκανες το ένα - το άλλο - το παράλλο, λες και πιστεύεις κάποια πράγματα και παρόλα αυτά τους άφησες να με βαφτίσουν;"
    + "Και εντάξει αυτό. Αλλά μετά φλόμωσες στη μαλακία και ένα ολόκληρο φόρουμ!"

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 01:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 03:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 15:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 01:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •