Page 510 of 539 FirstFirst ... 10410460500508509510511512520 ... LastLast
Results 7,636 to 7,650 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #7636
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ έχω αρχίσει να φοβάμαι.

  2. #7637
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    το σίγουρο είναι ότι όλο αυτό δε θα καταλήξει καλά

    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    Τις ίδιες μαλακίες λέγανε και κάτι πουτάνας γιοι εδώ στο φόρουμ τη μέρα της δολοφονίας του γρηγορόπουλου.
    δώσε κανα link αν έχεις πρόχειρο μην ψάχνω
    Rock or Nothing

  3. #7638
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    316

    Default

    Βοβαρα τωρα,θα θεσω ενα ερωτημα κυριος γιατι δεν γνωριζω ολα τα γεγονωτα.
    Καταρχιν δεν εχω κανενα προβλημα με τους προσφιγες αφου δεν τους διμιουργω προβληματα αλλα και ιυτε αυτοι μου διμιουργουν.
    Θα ειχα θεμα με καποιον (ειτε προσφιγας ειτε οχι) μονο αν υπιρχαν προβληματα.
    Αλλα ρε παιδια,δεν εχω καταλαβει για ποιο λογο δεν εκατσαν να πολεμισουν για τα σπιτια τους και την ελευθερια τους;
    Δηλαδη πριν καποια χρονια αν ολοι οι ευρωπαιοι την κοπανουσαν στην αφρικη η την αμερικη αντι να πολεμησουν στο β παγκοσμιο,θα ηταν καλυτερα;
    Εννοειτε ειμαι κατα του πολεμου αλλα ρε φιλε αμα χρειαστει,θα πολεμισω.αυτοι γιατι τα μασαν τα μπογαλακια και αντε γεια;αφου και στην τελικη περνανε εναν γολγοθα μεχρι να φτασουν εκει που πανε.Να ηταν αντε παρε το αεροπλανο,εφτασες,ολα μελι γαλα,να το καταλαβω

  4. #7639
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post

    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    Τις ίδιες μαλακίες λέγανε και κάτι πουτάνας γιοι εδώ στο φόρουμ τη μέρα της δολοφονίας του γρηγορόπουλου.
    δώσε κανα link αν έχεις πρόχειρο μην ψάχνω
    https://www.electricrequiem.com/foru...6%CE%AC%CF%82)

    όλα εδώ
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  5. #7640
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    διάβασα μερικές σελίδες... τρομακτικά παρόμοιες συζητήσεις με τις τρέχουσες και ο κόσμος σε δύο στρατόπεδα... τα χειρότερα έρχονται.
    Rock or Nothing

  6. #7641
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    111

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Αυτο το τι δουλειασ είχε το 16 Εξάρχεια το λέγανε και για τον Γρηγορόπουλο. Τοτε. Περάσανε 11 χρονια. Ακόμα σκατα εχει αρκετος κόσμος στο κεφάλι του.
    Βασικά νομίζω ότι έχει αυξηθεί κατακόρυφα το ποσοστό του κόσμου που έχει σκατά στο κεφάλι του από το 2008. Και το ακόμα χειρότερο είναι ότι ενώ τότε τα έλεγε στο καφενείο και μπροστά από την τηλεόραση, τώρα συλλογικοποιείται και βγαίνει και στο δρόμο με την πρώτη αφορμή.

  7. #7642
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Leper Jesus View Post
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Αυτο το τι δουλειασ είχε το 16 Εξάρχεια το λέγανε και για τον Γρηγορόπουλο. Τοτε. Περάσανε 11 χρονια. Ακόμα σκατα εχει αρκετος κόσμος στο κεφάλι του.
    Βασικά νομίζω ότι έχει αυξηθεί κατακόρυφα το ποσοστό του κόσμου που έχει σκατά στο κεφάλι του από το 2008. Και το ακόμα χειρότερο είναι ότι ενώ τότε τα έλεγε στο καφενείο και μπροστά από την τηλεόραση, τώρα συλλογικοποιείται και βγαίνει και στο δρόμο με την πρώτη αφορμή.
    Σκατα. Ελπίδα καμία; Πως να γυρίσω τότε με σύζυγο αλλοδαπή και κόρη...να έχω να αντιμετωπίσω περισσότερα ζώα απ το 2008;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #7643
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Σιγουρα
    Kill the wise one!

  9. #7644

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Quote Originally Posted by Leper Jesus View Post
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Αυτο το τι δουλειασ είχε το 16 Εξάρχεια το λέγανε και για τον Γρηγορόπουλο. Τοτε. Περάσανε 11 χρονια. Ακόμα σκατα εχει αρκετος κόσμος στο κεφάλι του.
    Βασικά νομίζω ότι έχει αυξηθεί κατακόρυφα το ποσοστό του κόσμου που έχει σκατά στο κεφάλι του από το 2008. Και το ακόμα χειρότερο είναι ότι ενώ τότε τα έλεγε στο καφενείο και μπροστά από την τηλεόραση, τώρα συλλογικοποιείται και βγαίνει και στο δρόμο με την πρώτη αφορμή.
    Σκατα. Ελπίδα καμία; Πως να γυρίσω τότε με σύζυγο αλλοδαπή και κόρη...να έχω να αντιμετωπίσω περισσότερα ζώα απ το 2008;
    Γιατί να γυρίσεις? Από την στιγμή που έχεις κ την οικογένεια μαζί θεωρώ ότι λιγοστεύουν κατά πολύ οι λόγοι.

  10. #7645
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Γιατί μπορώ και θέλω. Καλή η ξενιτεια αλλά κάποια στιγμή κανείς Χορταίνει από αυτήν και κερδίζει ο νόστος. Επισησ Η οικογένεια είναι βασικός λόγος για να γυρίσεις. Ο καθένας το ζυγίζει αλλιως,αλλά να σου απαριθμήσω εύκολα 10 λόγους για να γυρίσεις;
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #7646

    Default

    Έλα ρε, γιατί δεν κάθεσαι έξω τώρα θα μπορείς κι εσύ να αποφασίζεις τι σκατά θα φάμε εμείς εδώ στην Ελλάδα;
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  12. #7647

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Γιατί μπορώ και θέλω. Καλή η ξενιτεια αλλά κάποια στιγμή κανείς Χορταίνει από αυτήν και κερδίζει ο νόστος. Επισησ Η οικογένεια είναι βασικός λόγος για να γυρίσεις. Ο καθένας το ζυγίζει αλλιως,αλλά να σου απαριθμήσω εύκολα 10 λόγους για να γυρίσεις;
    Φυσικά, ακούω. Η οικογένεια είναι σίγουρα η βασική αιτία. Εμένα πχ μου λείπουν η μάνα μου και τα αδέρφια μου και είναι κάτι που με τρώει.
    Last edited by nikosPL; 16-11-2019 at 23:04.

  13. #7648
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Το να πρέπει να ακουστούν "ακράδαντα" επιχειρήματα γιατί κάποιοι άνθρωποι προτιμούν να μένουν (ή αντίστοιχα να επιστρέψουν) στον τόπο που έζησαν και μεγάλωσαν πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω.

    Από τους πολλούς φίλους που έχω εξωτερικό (πολλοί εκ των οποίων δεκαετία και βάλε) όλοι έχουν στο μυαλό τους την επιστροφή αργά ή γρήγορα.
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  14. #7649

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Το να πρέπει να ακουστούν "ακράδαντα" επιχειρήματα γιατί κάποιοι άνθρωποι προτιμούν να μένουν (ή αντίστοιχα να επιστρέψουν) στον τόπο που έζησαν και μεγάλωσαν πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω.

    Από τους πολλούς φίλους που έχω εξωτερικό (πολλοί εκ των οποίων δεκαετία και βάλε) όλοι έχουν στο μυαλό τους την επιστροφή αργά ή γρήγορα.
    Δεν υπάρχει "πρέπει". Μια κουβέντα κάνουμε, ούτε κατηγόρησα τον άτομ γιατί θέλει να επιστρέψει. Απλά στο δικό μου το μυαλό, βλέποντας κ ανθρώπους έξω που είναι μαζί με τις οικογένειές τους, όταν έχεις μαζί σου τους ανθρώπους που αγαπάς, λιγοστεύουν οι λόγοι τις επιστροφής. Αλλά πέρα από τους ανθρώπους που έχουμε μαζί μας, υπάρχουν κ αυτοί που αφήσαμε πίσω οπότε η σκέψη γυρίζει σε αυτούς. Αν βάλεις κ την νοσταλγία για τον τόπο που μεγάλωσες σίγουρα η επιστροφή μοιάζει πιο ελκυστική. Κ εμένα μου λείπουν οι δικοί μου, πέρα από την γυναίκα μου που είναι μαζί μου, συν η μικρή πόλη που μεγάλωσα και πέρασα 37 χρόνια, δεν είναι λίγα. Απλά βλέποντας την κατάσταση κάτω, και δεν μιλάω μόνο την οικονομική, αλλά την διαφθορά κ σαπίλα, που όταν έχεις ζήσει έξω σου κακοφαίνεται ακόμα πιο πολύ, μου κάνει δύσκολη την επιστροφή.

  15. #7650
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default



    κανονικότατος στρατός κατοχής
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 02:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 04:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 16:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 02:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 01:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •