Page 266 of 539 FirstFirst ... 166216256264265266267268276316366 ... LastLast
Results 3,976 to 3,990 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #3976
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    πως σε ανέχονται στη σουηδία πες μου. εκτος κι αν εκει το παίζεις σοσιαλιστης.

    η αεροσυνοδός είναι αυτή που θα φροντίσει να επικρατήσει ηρεμία οταν γίνει η μαλακία, θα βοηθήσει κόσμο και τέτοια. αν αμοίβεται όσο αυτή στα μακντοναλτς, τότε θα πάνε να γίνουν αεροσυνοδοί άτομα τα οποία μόνο μακντοναλντ θα μπορούσαν να δουλεύουν (από τον τρόπο αντίδρασης). Τους πιλότους μου τους θέλω καλοπληρωμένους για να υπάρχουν 1000 υποψήφιοι κι απ'αυτους να επιλέγονται οι 10 καλύτεροι.
    Κι όπως επιχειρηματολογείς, πώς δικαιολογείς τα μπονους και τους μισθούς των CEO; Με τη λογική σου, είναι απλά καλοπληρωμένοι head of department
    Vielen Dank für alles was mal war

  2. #3977
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    Βλαμμένε κατώριμε, νεοφιλελεύθερε της πουτσάρας, πες μας, έχεις έστω μια ελπίδα τις παπαριές που μας λες εδώ να τις λες και κάπου που τις χρειάζονται; Προσβλέπεις στο να γίνεις Παπαδήμος ρε παιδάκι μου; Αν όχι, βγάλε το σκασμό, έχεις και άποψη για τους μισθούς τρομάρα σου.

  3. #3978
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    κατώριμε, εκτός από ντιντής, κοκός και λέλος, είσαι και τετράβλακας.
    Ηλίθιε, η πίεση που δέχεται ένας πιλοτος, και μία αεροσυνοδός με χιλιάδες ώρες πτήσης, και το πόσο η φύση αυτής της δουλειάς επιβαρύνει την υγεία τους, δικαιολογεί και τους μισθούς τους.
    Εδώ εσύ ρε βλάκα ταξιδεύεις μία φορά στο τόσο για να πας το χαρτοφυλάκιο κάποιου βλαχομπρούκλη σαν καλό σκυλί, και είσαι μισή μέρα ζαλισμένος.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #3979
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Προβλήματα σε αυχένα και μέση, συχνοί τραυματισμοί. Έχεις σηκωθεί ποτέ την ώρα που βουτάει το α/φος να πάρεις τη μέση σου παραμάσχαλα; Ξέρεις πόσες γυναίκες χαπακώνονται για να κάνουν παιδιά; Κάτι που λέγεται κοσμική ακτινοβολία σου λέει κάτι;
    Δεν τα ξέρεις όλα ρε παλήκαρε .

    Εντιτ.
    Στην Αμερική μετά από κάποια ιπτάμενα χρόνια ( δε θυμάμαι πόσα) δε σε παίρνουν για ένορκο σε δικαστήριο. Κάτι θα ξέρουν.
    Last edited by Atropos; 28-02-2012 at 15:11.

  5. #3980
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Προβλήματα σε αυχένα και μέση, συχνοί τραυματισμοί. Έχεις σηκωθεί ποτέ την ώρα που βουτάει το α/φος να πάρεις τη μέση σου παραμάσχαλα; Ξέρεις πόσες γυναίκες χαπακώνονται για να κάνουν παιδιά; Κάτι που λέγεται κοσμική ακτινοβολία σου λέει κάτι;
    Δεν τα ξέρεις όλα ρε παλήκαρε .

    Εντιτ.
    Στην Αμερική μετά από κάποια ιπτάμενα χρόνια ( δε θυμάμαι πόσα) δε σε παίρνουν για ένορκο σε δικαστήριο. Κάτι θα ξέρουν.
    Λες για εκει που ακομα συζητανε αν μας εκανε ο Θεος η η εξελιξη; Αυτη την Αμερικη δε λες;
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  6. #3981
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    εν τω μεταξυ το μονο που κανει ειναι να δινει τη μουτζα του σε οσους τον βριζουν. εχει πλακα. ολοι εχουν 5 πινκ μια μουτζα, 6 πινκ μια μουτζα 10 πινκ μια μουτζα. χαχαχαχ
    πραγματικα δεν εχει καν νοημα να σου απαντησω
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  7. #3982
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dis
    Posts
    1,179

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    εν τω μεταξυ το μονο που κανει ειναι να δινει τη μουτζα του σε οσους τον βριζουν. εχει πλακα. ολοι εχουν 5 πινκ μια μουτζα, 6 πινκ μια μουτζα 10 πινκ μια μουτζα. χαχαχαχ
    πραγματικα δεν εχει καν νοημα να σου απαντησω
    It happens sometimes. People just explode. Natural causes.
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    Ρωχάμη, το debian είναι για ΓΥΝΑΙΚΕΣ;

  8. #3983
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    αν αμοίβεται όσο αυτή στα μακντοναλτς, τότε θα πάνε να γίνουν αεροσυνοδοί άτομα τα οποία μόνο μακντοναλντ θα μπορούσαν να δουλεύουν (από τον τρόπο αντίδρασης).
    Eκτός από τις ηλι8ιότητες του κατώριμου, το παραπάνω είναι τεράστια γελοιότητα. Αντε δούλεψε (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα) 10ωράκι στα Μακντόλαντς να εξυπηρετείς 100 ενήλικες βερσιον αυτουνού το 10λεπτο

    όρθιος για δεν ξέρω και γω πόσες ώρες και να πρέπει να είσαι με το χαμόγελο και την ευγένεια να στάζει από τα αυτιά και πες μου μετά αν μπορεί να το κάνει ο καθένας και κατά πόσον δεν μαθαίνεις να δουλεύεις under stress. Ή σε γυράδικο το καλοκαίρι με 45βαθμούς έξω, πλάι στους γύρους να χει 60 και να κολλάς πιτόγυρα με την ταχύτητα του φωτός.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  9. #3984
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    http://goodysresistance.blogspot.com/2011/12/goodys.html

    Kάπως έτσι.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  10. #3985
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Ξέρεις πόσες γυναίκες χαπακώνονται για να κάνουν παιδιά; Κάτι που λέγεται κοσμική ακτινοβολία σου λέει κάτι;
    ήρθα κι εγώ να δουλέψω τις ηλιθιότητες του κατώριμου αλλά είδα αυτό και κόμπασα, δυνατός ανταγωνισμός.

  11. #3986
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by Shadowking View Post
    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    αν αμοίβεται όσο αυτή στα μακντοναλτς, τότε θα πάνε να γίνουν αεροσυνοδοί άτομα τα οποία μόνο μακντοναλντ θα μπορούσαν να δουλεύουν (από τον τρόπο αντίδρασης).
    Eκτός από τις ηλι8ιότητες του κατώριμου, το παραπάνω είναι τεράστια γελοιότητα. Αντε δούλεψε (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα) 10ωράκι στα Μακντόλαντς να εξυπηρετείς 100 ενήλικες βερσιον αυτουνού το 10λεπτο

    όρθιος για δεν ξέρω και γω πόσες ώρες και να πρέπει να είσαι με το χαμόγελο και την ευγένεια να στάζει από τα αυτιά και πες μου μετά αν μπορεί να το κάνει ο καθένας και κατά πόσον δεν μαθαίνεις να δουλεύεις under stress. Ή σε γυράδικο το καλοκαίρι με 45βαθμούς έξω, πλάι στους γύρους να χει 60 και να κολλάς πιτόγυρα με την ταχύτητα του φωτός.
    σε αυτά τα μέρη (είπα γω οτι είναι εύκολη δουλεια; ) στη χειρότερη τα παρατάς και σηκώνεσαι και φεύγεις επιτόπου. όταν πέσει η μάσκα οξυγόνου στο αεροπλάνο αν το μόνο που κάνεις ως αεροσυνοδός είναι να τσιρίζεις, είσαι λάθος για τη δουλειά. δε συζητάμε ποια δουλειά είναι δυσκολότερη, αλλά γιατί η μια πληρώνεται καλύτερα απ'την άλλη.
    Vielen Dank für alles was mal war

  12. #3987
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    Εγώ το πόσταρα γιατί απλά είδα το πόσο γρήγορα έτρεξε μια εταιρεία να εκμεταλλευτεί την κατάσταση που επικρατεί εδώ. Έδιωξε υπαλλήλους με ψηλούς γαλλικούς μισθούς και τους τάζει επαναπρόσληψη υπό το Ελληνικό δίκαιο με ντόπιους μισθούς αλλά αυτοί θα συνεχίζουν να ζουν στη Γαλλία. Το αν τα 3000€ είναι λίγα ή πολλά για έναν πιλότο δεν το εξετάζω καν. Εγώ βλέπω την πρακτική που ακολουθείται και πως όλοι πέφτουν σαν τα κοράκια με την πρώτη ευκαιρία. Για τους συγκεκριμένους πιλότους το άρθρο λέει ότι θα ζουν Γαλλία και θα πληρώνονται με μισθό Ελλάδας, το βλέπεις πολύ ηθικό εσύ αυτό φίλτατε κατώριμε;
    Last edited by Sotos_The_Tequiler; 28-02-2012 at 19:25.
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  13. #3988
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Τελικά ο βουλευτής με το ένα εκατομμύριο ευρώ έξω ήταν η Ντόρα. Θεωρώ τυχερό όποιος είδε χτες το Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο δελτίο Mega, το οποίο με το καλησπέρα έστησε μίνι-δίκη και καταδίκασε τον εισαγγελέα της υπόθεσης για ανακρίβειες, αναξιοπιστία και τοποθέτηση βόμβας στα θεμέλια του πολιτικού συστήματος. Οι Λαμπράκηδες όταν στριμώχνονται είναι ιδιαίτερα απολαυστικοί.

  14. #3989
    Συνεργάτης Β. Τσιβιλίκα Kaserinos's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Περοκέ
    Posts
    3,167

    Default

    χεχ.
    χρονια η υποστηριξη-σημαντρο της Ντορας απο το Mega. καμια εκπληξη.
    ψες ομως και γαμω.

    inb4
    Quote Originally Posted by Σπύρος Βαλιμίτης
    ενα καλογυμνασμενο συγκροτημα.

  15. #3990
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    χμ, από τα ελάχιστα πράματα που ξέρω από μετοχές (κι ο κατωριμος προφανώς θα διορθώσει), για να αγοράσεις μετοχές στο εξωτερικό πρέπει να έχεις λογαριασμό τραπέζης στη χώρα στο χρηματιστηριο της οποιας θες να αγορασεις. Οπότε γιατί τα χρήματα απο την αμερική να πρεπει να περάσουν μέσω ελληνικής τράπεζας και να πάνε μετά αγγλία;
    Vielen Dank für alles was mal war

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 02:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 04:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 16:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 02:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 01:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •