Page 12 of 22 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 324

Thread: vBulletin 4

  1. #166
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial View Post
    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Deggial και όλοι όσοι έχετε Μάκη πείτε τι παίζει με τα φοντς. Μόνο εδώ μου έχει πρόβλημα, όλα τα άλλα σάιτς παραμένουν νορμάλ, έχω τις γραμματοσειρές των windows, τι σκατά φταίει; Τα ελληνικά είναι μικρότερα από τα εγγλέζικα στους τίτλους των θρεντζ, εκτός από το γράμμα "π", που είναι μεγαλύτερο. Έχω καταλήξει ότι πρόκειται για οργανωμένο σχέδιο του αντμίν για να απαντήσει στο μακ βς λίνουξ τόπικ και ότι εσείς είστε απλά προδότες και το δεχτήκατε. Ισχύει; Να κάνω φασαρία; Να πάω σε άλλο φόρουμ; Το φάντασμα του Βαρούχα σας κυνηγά;
    Είναι bug του συγκεκριμένου font όταν είναι bold σε non-native διαστάσεις (εδώ 13px). Αν αλλάξει σε 12 ή 14px φτιάχνει. Ή μπορείς να αλλάξεις theme.
    Για πες τι ακριβώς να κάνω γιατί άλλαξα φοντς, encoding κτλ αλλά τίποτα. Ή πρέπει να κάνετε εσείς;
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  2. #167
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Quote Originally Posted by Deggial View Post
    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Deggial και όλοι όσοι έχετε Μάκη πείτε τι παίζει με τα φοντς. Μόνο εδώ μου έχει πρόβλημα, όλα τα άλλα σάιτς παραμένουν νορμάλ, έχω τις γραμματοσειρές των windows, τι σκατά φταίει; Τα ελληνικά είναι μικρότερα από τα εγγλέζικα στους τίτλους των θρεντζ, εκτός από το γράμμα "π", που είναι μεγαλύτερο. Έχω καταλήξει ότι πρόκειται για οργανωμένο σχέδιο του αντμίν για να απαντήσει στο μακ βς λίνουξ τόπικ και ότι εσείς είστε απλά προδότες και το δεχτήκατε. Ισχύει; Να κάνω φασαρία; Να πάω σε άλλο φόρουμ; Το φάντασμα του Βαρούχα σας κυνηγά;
    Είναι bug του συγκεκριμένου font όταν είναι bold σε non-native διαστάσεις (εδώ 13px). Αν αλλάξει σε 12 ή 14px φτιάχνει. Ή μπορείς να αλλάξεις theme.
    Για πες τι ακριβώς να κάνω γιατί άλλαξα φοντς, encoding κτλ αλλά τίποτα. Ή πρέπει να κάνετε εσείς;
    Να χακέψεις το φόρουμ και να το κάνεις μόνος σου, φίλος.

    Τώρα πάω να το αλλάξω σε 12px.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  3. #168
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Font changed to Trebuchet MS. Τώρα δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  4. #169
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Πειτε και ποιος σχεδιασε το λογκο του φορουμ να ξερουμε ποιος σπαταλησε λιγη ωρα απο τη ζωη του για αυτη τη μαλακια, υποψιαζομαι ταμαγκοθι.
    Οχι τιποτα αλλο, ειναι τοσο πουστικο που πλεον δε μπαινει ΚΑΝ ο ΡΕΗΖΟΡ

  5. #170
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    μποτακι στα μπλογκ σας;

  6. #171
    banned atahoualpi's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    296

    Default

    α, τι ωραιο καλε!

    το μονο που δεν εχει λογο υπαρξης και πιανει τσαμπα χωρο στη σελιδα ειναι το σιμιλαρ θρεντς, ολο το υπολοιπο γαμαει!
    There is a light that never goes out

  7. #172
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Quote Originally Posted by atahoualpi View Post
    α, τι ωραιο καλε!

    το μονο που δεν εχει λογο υπαρξης και πιανει τσαμπα χωρο στη σελιδα ειναι το σιμιλαρ θρεντς, ολο το υπολοιπο γαμαει!
    auto, 'h toulaxiston na paei katw apo ta tags
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  8. #173

    Default

    εγώ μ' ένα τέτοιο σίμιλαρ θρεντς βρήκα και διάβασα ένα θρεντ από τζαζμίν '04 τότε με τα μπουγέλα και πολύ συγκινήθηκα. Αφήστε το για το κάψιμο. Κατά τ' άλλα το φόρουμ απλά δε βλέπεται

  9. #174
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Quote Originally Posted by fandango View Post
    να βάλετε κανα ωραίο logo, ε.
    Κάτι θα κάνουμε.
    αχαχαχαχαχ, ρε μαλάκες πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι και΄δεν μπορώ να σταματήσω να χτυπιέμαι

    μαλακία το μωβ όμως, κανονικά έπρεπε ροζάκι
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  10. #175

    Default

    Quote Originally Posted by Pinatero View Post
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    νταξει καλη ΜΑΛΑΚΙΑ το καινουριο ιαρ αλλα εκει που ειναι το κουικ ναβιγκεσιον το τοπ δεν μπορει να γινει παλι γκοου?
    κι αυτο ναι!
    Λοιπόν ρώτησα στη vbulletin και κάποιος απάντησε ότι μάλλον το έκαναν για να ελαφρύνουν τη σελίδα. Θα κάνω μία πρόταση για την επόμενη έκδοση πάντως, αν τη δεχτούν θα είμαστε οκ.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Πιστευουν πραγματικα καποιοι οτι θα μεινει αυτο το λογκο?
    Σφυρίζω αδιάφορα.

    Όσο για το similar threads, η πρώτη μου σκέψη στο παράπονο ότι είναι πολύ ψηλά ήταν ότι μπορεί να φύγει και τελείως (ένα έξτρα βάρος στον σέρβερ είναι άλλωστε). Πείτε γνώμες.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  11. #176
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Εγω συμφωνω με τη Μορφιν γιατι εχει τυχει στα related αρκετες φορες να βρω διαμαντια τοπιξ απο πριν 5 χρονια ξερω γω, οποτε δεν με ψηνει και ιδιαιτερα να φυγει, αν και επισης συμφωνω με τους αλλοι οτι ειναι λιγο μαλακια πανω απο τα ταγκζ. Αλλα δεν ερχομουν να ποσταρω αυτο, ερχομουν να ποσταρω οτι ειναι αρκετα μαλακια το να φαινονται οι thread starters κατω απο το εκαστοτε topic που δημιουργησαν, αγαπαμε το πατροπαραδοτο στυλ στο οποιο βρισκονται σε διαφορετικη στηλη. Αν δεν μπορει να αλλαξει αυτο, τοτε να μειωθει το μεγεθος του thread starter ή/και να αυξηθει το μεγεθος του τιτλου του τοπικ??? Ευχαριστω κτλ.

    ΥΓ. Οσον αφορα το λογκο, οκ αν εχεις πεσει εξω οικονομικα και θελεις να κλεισεις το φορουμ χωρις να απογοητευσεις χρηστες καθως αυτοι θα εχουν φυγει ολοι και δε θα χει μπει κανεις, αστο. Αλλα προτιμω να βαλεις ενα κουμπακι για donations οπως οι Αναθεμα ξερω γω.

  12. #177
    A1DDJZZ Magellan's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    at work
    Posts
    5,491

    Default

    να φυγει

    η τουλαχιστον να μπορουν να γινουν Hide οπως στο προηγουμενο
    I swear on tomorrow, if you take this chance
    Our lives are this moment, the music - the dance
    And here in this labyrinth of lost mysteries
    I close my eyes on this night and you're all that I see

  13. #178
    Φρικαλέο Τέρας Heimaa's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    μη ρωτάτε μαλακίες
    Posts
    253

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    να μειωθει το μεγεθος του thread starter ή/και να αυξηθει το μεγεθος του τιτλου του τοπικ??? Ευχαριστω κτλ.

    ΥΓ. Οσον αφορα το λογκο, οκ αν εχεις πεσει εξω οικονομικα και θελεις να κλεισεις το φορουμ χωρις να απογοητευσεις χρηστες καθως αυτοι θα εχουν φυγει ολοι και δε θα χει μπει κανεις, αστο. Αλλα προτιμω να βαλεις ενα κουμπακι για donations οπως οι Αναθεμα ξερω γω.
    Εξωκοινοβουλευτικό Μπλάκμεταλ

  14. #179

    Default

    Δεξιά έχει latest posts. Και φαίνονται οι πέντε πρώτες λέξεις ξερωγώ. Και αυτοί μιλάνε για το νέο επεισόδιο LOST, το οποίο δεν έχω δει ακόμα και θα δω το μεσημέρι. Πως δεν βλέπω τα latest posts;

  15. #180
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Πατάς το βελάκι ^ πάνω δεξιά στο αντίστοιχο κουτάκι
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

Similar Threads

  1. Replies: 594
    Last Post: 12-03-2016, 08:42

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •