Page 27 of 33 FirstFirst ... 172526272829 ... LastLast
Results 391 to 405 of 483

Thread: Τ Ρ Ο Μ Ο Κ Ρ Α Τ Ι Α

  1. #391
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    "... Ο μηχανισμός αποτελείτο από ένα τετράλιτρο μπιτόνι βενζίνης, ρολόι, οκτώ μπαταρίες και διακόπτη. Το ηλεκτρικό μέρος της βόμβας βρισκόταν σε ένα τάπερ, ενώ όλος ο εμπρηστικός μηχανισμός είχε τοποθετηθεί σε μια νάιλον σακούλα."

    Απολαμβάνω το γεγονός ότι αναφέρουν ότι δε λειτούργησε αυτός ο μηχανισμός που βασίζεται στην τελευταία λέξη της τεχνολογίας, αλλά δεν έχουν προσδιορίσει ακόμα την αιτία της αποτυχίας... Μήπως δεν είχε βενζίνη το τετράλιτρο μπιτόνι;
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  2. #392
    Senior Member Mostos's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Νυκτερινός Περίπατος
    Posts
    2,514

    Default

    το κύκλωμα ήταν κλειστό.

  3. #393
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    "στο διπλανό κάθισμα βρέθηκε ένα κεσεδάκι με βαμβάκι και φακές. ερευνάται η σχέση των δυο αντικειμένων".

  4. #394
    Senior Member kollaps's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Πετάμε ένα "προβοκάτσια" και φεύγει όλη η ρετσινιά από πάνω μας. Βολική λέξη που ακούγεται πολύ συχνά τελευταία. Αφγανός, μαρφίν κτλ.
    Είμαι ο τελευταίος που θα βγει να πει "αυτό ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το έχει κάνει αναρχικός", όταν υπάρχουν και atoma_tou_xwrou που παίζαν κλέφτες κι αστυνόμοι μέσα στη λαϊκή αγορά των Εξαρχείων. Αλλά τρομοκρατική οργάνωση με το generic όνομα "Αντάρτικο Πόλεων" που πάει να κάνει ένα χτύπημα αλά Piazza Fontana και προειδοποιεί για ένα δεύτερο αλά μετρό του Tokyo βρωμάει μουφιά και προβοκατσίλα. Αλήθεια εκείνα τα παιδιά της Σέχτας τι να κάνουν άραγε;
    Last edited by kollaps; 28-02-2012 at 00:46.

  5. #395
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    νομιζω οτι εννοεις "Ατροπος ψοφα γαμω το μουνι που σε ξερναγε κωλοσκουληκο"
    Με έχεις δείρει και με έχεις βρίσει 100 φορές, φτάνει βρε μικρό μου αγόρι, φτάνει βρε επαναστάτη μου.

  6. #396
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by kollaps View Post
    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Πετάμε ένα "προβοκάτσια" και φεύγει όλη η ρετσινιά από πάνω μας. Βολική λέξη που ακούγεται πολύ συχνά τελευταία. Αφγανός, μαρφίν κτλ.
    Είμαι ο τελευταίος που θα βγει να πει "αυτό ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το έχει κάνει αναρχικός", όταν υπάρχουν και atoma_tou_xwrou που παίζαν κλέφτες κι αστυνόμοι μέσα στη λαϊκή αγορά των Εξαρχείων. Αλλά τρομοκρατική οργάνωση με το generic όνομα "Αντάρτικο Πόλεων" που πάει να κάνει ένα χτύπημα αλά Piazza Fontana και προειδοποιεί για ένα δεύτερο αλά μετρό του Tokyo βρωμάει μουφιά και προβοκατσίλα. Αλήθεια εκείνα τα παιδιά της Σέχτας τι να κάνουν άραγε;
    Δεν έχω την αστυνομία τόσο άξια να κάνει τέτοιες προβοκάτσιες, βλέπε Σέχτα. Πάντα οι αναρχικοί (λέμε τώρα) βγαίνουν λάδι για οτιδήποτε, και δε μας έχει πει κανείς ποιοι καίνε και πλιατσικολογούνε τελικά, οι προβοκάτορες ή οι αναρχομαλάκες;

  7. #397
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Quote Originally Posted by kollaps View Post
    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Πετάμε ένα "προβοκάτσια" και φεύγει όλη η ρετσινιά από πάνω μας. Βολική λέξη που ακούγεται πολύ συχνά τελευταία. Αφγανός, μαρφίν κτλ.
    Είμαι ο τελευταίος που θα βγει να πει "αυτό ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το έχει κάνει αναρχικός", όταν υπάρχουν και atoma_tou_xwrou που παίζαν κλέφτες κι αστυνόμοι μέσα στη λαϊκή αγορά των Εξαρχείων. Αλλά τρομοκρατική οργάνωση με το generic όνομα "Αντάρτικο Πόλεων" που πάει να κάνει ένα χτύπημα αλά Piazza Fontana και προειδοποιεί για ένα δεύτερο αλά μετρό του Tokyo βρωμάει μουφιά και προβοκατσίλα. Αλήθεια εκείνα τα παιδιά της Σέχτας τι να κάνουν άραγε;
    Δεν έχω την αστυνομία τόσο άξια να κάνει τέτοιες προβοκάτσιες, βλέπε Σέχτα. Πάντα οι αναρχικοί (λέμε τώρα) βγαίνουν λάδι για οτιδήποτε, και δε μας έχει πει κανείς ποιοι καίνε και πλιατσικολογούνε τελικά, οι προβοκάτορες ή οι αναρχομαλάκες;
    καιει και πλιατσικολογει οποιος μπορει. Λαδι δεν βγαινουν οι αναρχικοι παντα φυσικα μιλωντας για το γενικοτερο κλιμα που διαμορφωνεται ακομα και εντος των αριστεροτερων πληθυσμιακων ομαδων. Οι ιδιοι μπορει να δικαιολογουν ή να μην παραδεχονται τις μαλακιες τους αλλα εδω ειναι μερικοι να μιλησουν. Αν και υποψιαζομαι πως δεν εχουν λογο να μιλουν εξ ονοματος αλλων και πραξεις αλλων.
    Κοιτα οταν λεμε αστυνομια δεν λεμε το βλαχομπατσο που περασε στην σχολη και μετα κανει περιπολιες ή πηγε στα ΜΑΤ. Εχει αρκετα στελεχη, μορφωμενα και τα υψηλοβαθμα ειναι, καποια απο αυτα, διαλεγμενα αφου φυσικα περασουν και απο τις συμπληγαδες της κομματικοποιησης και του βυσματος. Αρκετα απο τα στελεχη παραλληλα ή μετα την σχολη περναν σε τμημα πανεπιστημιων και συμπληρωνουν και ενα δευτερο πτυχιακι. ειτε ψυχολογιας στο παντειο, είτε οικονομικα είτε κατι αλλο. ειδικα αν θελουν καριερα και βαθμο επιβαλεται. επισης υπαρχει και αυτη η ΕΥΠ. ολο και κατι ξερουν να σκαρωνουν και κει. Ασε να δουμε καμια επομενη κινηση ή προκυρηξη ή τι επιθυμουν ρε παιδι μου και να κρινουμε λιγο πιο σφαιρικα, γιατι οι καιροι ειναι πονηροι και ερχονται εκλογες...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #398
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    Ναι, λάδι βγαίνει ένας χώρος με πάνω από 40 κρατούμενους στις φυλακές...

  9. #399
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ακυρη απαντηση
    1) e4, c5
    2) Νf3

  10. #400
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    ακυρη απαντηση
    Δεν ήτανε σε σένα, στον Ατροπο ήταν.

  11. #401

    Default

    Atropos δε νιώθεις........ μπααααααα, ψήσου να αλλάξεις avatar ντε, στο λένε κι άλλοι.

    atom καλά τα λες αλλά τι νόημα έχει το πόση μόρφωση και γνώση έχει ένας αστυνομικός(σιχαμένη λέξη) αφού και πάλι σκύλος/ρουφιάνος/χαφιές/κολόπαιδο/φασίστας παραμένει. Με λίγα λόγια και ο καράβλαχος ΜΑΤατζής που χτυπάει κοριτσάκια χωρίς τύψεις και ο ψυχολόγος,αστροφυσικός με 5 σαρδέλες στον ώμο ανθυπασπιστής η δε ξέρω και γω τι τα ίδια πράγματα υπηρετούν και λόγο δε δίνουν σε κανέναν ουσιαστικά. Τι να το κάνω π.χ. αν εσύ (υποθετικά) είσαι και γαμώ τους τύπους , ξέρεις να λύνεις και να δένεις PC, με χεις βοηθήσει κ κάνα 2 φορές με το laptop μου, αλλά είσαι ασφαλίτης ηλεκτρονικού εγκλήματος και έκλεισες το gamato.

    Γνώσεις και μόρφωση να χουμε όλοι μας αλλά να προσέχουμε και για πιο σκοπό τη χρησιμοποιούμε.

    Τώρα για το αν είναι προβοκάτσια κανείς δε μπορεί να πει με σιγουριά, αλλά σίγουρα η υπόθεση βρωμάει. Μία προκήρυξη τουλάχιστον δε μπορούσαν να φτιάξουν.

  12. #402
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    Η φάση είναι παρόμοια με το ΑΤ Αγ. Παρασκευής, τον Αφγανό και τη βόμβα στο Χρυσοχοϊδη. Δηλαδή σημαντικό χτύπημα που θα συζητηθεί πολύ και ανύπαρκτη, έως κατασκευασμένη, ανάληψη ευθύνης. Τρέμω στην ιδέα ότι δεν είναι προβοκάτσιες όλα αυτά. Νομίζω πάντως πως ένας καυλωμένος καγκουροαναρχαίος θα βάλει το πολύ κανά γκαζάκι σε καμία πόρσε, δε θα κάτσει να κάνει συνδεσμολογία με ρολόγια, ούτε θα σκάσει μύτη σαν καουμπόης σε ένα ΑΤ. Πολύ μεγάλο ρίσκο για να το κάνεις για τη φάση.

  13. #403

    Default

    ένα καλύτερο ρεπορτάζ κατά τη γνώμη μου


    http://tvxs.gr/news/egrapsan-eipan/s...thesi-sto-metr

  14. #404
    Senior Member rottenside's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    273

    Default

    εγω παντως αν ημουν κρατος θα εβρισκα ενα πιο βερμπαλιστικο ονομα για την φανταστικη οργανωση μου.
    κατα τα αλλα δευτερες σκεψεις πριν μπουμε σε μετρο γιατι δεν ξερω ποσο μαλακες ειναι. μπορει την επομενη φορα να την μπουμπουνισουν κιολας. πως θα ξεχαστει αραγε το millionακι του συζυγου Ντορας?
    Οπου με θελουνε φυτο, εγω θα κανω σαματα.

  15. #405

    Default

    Quote Originally Posted by rottenside View Post
    κατα τα αλλα δευτερες σκεψεις πριν μπουμε σε μετρο γιατι δεν ξερω ποσο μαλακες ειναι.
    Αυτό γαμωτοθεομου.
    Είτε είναι, είτε όχι πραγματική "οργάνωση", οι μόνοι οφελημένοι είναι αυτοί που ξεφτηλίζουν σε ολοκληρωτικό βαθμό τις ζωές μας.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •