Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Kick-Ass (2010)

  1. #16
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    άψογο.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  2. #17
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Είχα διαβάσει τα μύρια όσα εδώ πέρα και περίμενα ΕΠΟC και χωσίματα γης, αλλά οκ ρε. Δλδ γαμάτο το ταινιάκι, σε καμία περίπτωση απογοήτευση, αλλά μην τρελαθούμε για ταινία της χρονιάς και τέτοια. Ο McLovin ήταν σαφώς ο μεγαλύτερος Θεός εδώ πέρα (όπως και σε κάθε ταινία που συμμετέχει βέβαια), το κοριτσάκι έχει μεγάλο μέλλον και το γκομενάκι του ήρωα έσταζε. Και γενικά οι slash-ιές ήταν συν.

    Άσχετο, μπορεί κάποιος να μου πει τι σκατά συμβαίνει με αυτό το trend μίσους ενάντια στον Cage εδώ πέρα (τουλάχιστον); Χαλαρά είναι ανάμεσα στους αγαπημένους μου ηθοποιούς δλδ, και μάλιστα ούτε καν ντρέπομαι που το λέω ανοιχτά

  3. #18
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default



    για να μην παρεξηγούμαστε, ο τύπος είναι μεγάλος φαρσέρ, αλλά δε σημαίνει οτι πρέπει και να μας αρέσουν πάντα οι φάρσες του.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  4. #19
    Junior Member OldHol's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    honolulu
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by funishment View Post


    Γκίκι έφηβος που αποφασίζει να γίνει ζουπερήρωας πέφτει πάνω σε μπαμπά-κόρη σουπερήρωες που μάχονται έμπορα ναρκωτικών, θεωρητικά πέφτει γέλιο. Βασισμένο σε κόμικ με τον ίδιο τίτλο.

    Ο μπαμπάς της ιστορίας είναι ο Νίκολας Κέητζ, αυτό από μόνο του είναι ένας φοβερά καλός λόγος για να μην το δει ψυχή, αλλά από τα τρέηλερ δεν φαίνεται ενοχλητικός, παράξενο. Παίζει κι αυτό το συμπαθέστατο βλαμμένο.

    Το πρώτο τρέηλερ είναι πιο γενικό, και φάμιλυ φρέντλι. Με το δεύτερο ψάρωσα.





    οφφίσιαλ
    ιμδβ
    kalh tainia fenete

  5. #20
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by antimusic View Post
    για να μην παρεξηγούμαστε, ο τύπος είναι μεγάλος φαρσέρ, αλλά δε σημαίνει οτι πρέπει και να μας αρέσουν πάντα οι φάρσες του.
    Άλλο αυτό, κι άλλο σχόλια του στιλ:
    Quote Originally Posted by funishment
    Ο μπαμπάς της ιστορίας είναι ο Νίκολας Κέητζ, αυτό από μόνο του είναι ένας φοβερά καλός λόγος για να μην το δει ψυχή
    Εγώ γι'αυτές τις οργανωμένες και κατευθυνόμενες προπαγάνδες μιλάω

  6. #21
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Εγώ γι'αυτές τις οργανωμένες και κατευθυνόμενες προπαγάνδες μιλάω
    Quote Originally Posted by funishment View Post
    , αλλά από τα τρέηλερ δεν φαίνεται ενοχλητικός, παράξενο.
    Μην απομονώνεις φράσεις, δεμπέζο!!

    Δε μ'αρέσει τι να κάνω, μετά το face off δεν θέλω να τον βλέπω μπροστά μου. Που δεν ήταν άσχημη ταινία για τα γούστα μου, αλλά τονε βρήκα μηδενικό τον δικό σου. Είπα όμως για το kick-ass, φαίνεται συμπαθητικός. Δεν την έχω δει, άμα είναι γαμάτος θα τα πάρω πίσω.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  7. #22
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Πολύ καλός είναι στο Kick-Ass, κρατάει ωραία έναν εντελώς κομιξάδικο ρόλο.

    Πιάστηκα από το δικό σου σχόλιο (το πάντως οποίο ήταν γεμάτο δηλητήριο, παραδέξου το ) αλλά έχω προσέξει αυτό το πράγμα με τον Cage γενικότερα στο ER. Τεσπα, πολύ το συζητήσαμε

  8. #23
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    γαμησε. και οι σκηνες αλλα κολ οφ ντιουτι γαμησαν. ε να βλεπω και σταν γκρενειντς!!!επος
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  9. #24
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Ψιλοβαρετό θα έλεγα. Πολύ μεγάλες σκηνές που δε γινόταν τίποτα.
    Licenced to Chill.

  10. #25
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    καλο ειναι

  11. #26
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    η μικρη ειναι η νεα Λεον.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #27
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    η μικρη ειναι η νεα Λεον.
    Εεεε όχι.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  13. #28
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Ήταν όντως πολύ διασκεδαστικό. Γενικά είχε αρκετά πράγματα που ευχαριστήθηκα, όπως πχ το ότι ο ήρωας έλεγε πως ήταν ένας απλός βαρετός τύπος, ούτε τον έδερναν οι νταήδες ούτε ήταν ο υπεργαμάτος. Υποθέτω αυτά ήρθαν από το κόμικ.

    Τον Μακλόβιν κι εγώ Μακλόβιν τον λέω, παρ' ότι δεν έχω δει το Superbad. Ή όποιο είναι τέλος πάντων.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  14. #29
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Νταξει, υπερέπος. Η first person σκηνή (κι όλη εκείνη η μάχη βασικά) αγγίζει την τελειότητα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  15. #30
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    πρεπει να βγαλουν το στερεοτυπο πλεον ο νερντ να γαμαει την μουναρα... ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΗ ΔΙΝΕΤΕ ΕΛΠΙΔΕΣ.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. [Cinema] Machete (2010)
    By KoiliaSamprela in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 140
    Last Post: 02-06-2013, 21:52
  2. Μουντιάλ 2010
    By Kelldorain in forum Athletics
    Replies: 1830
    Last Post: 30-07-2010, 16:44
  3. Roadburn 2010
    By carheart in forum Live & Events Talk
    Replies: 145
    Last Post: 18-04-2010, 19:08
  4. U2 Αθηνα 3/9/2010
    By Stathis63 in forum Live & Events Talk
    Replies: 31
    Last Post: 27-09-2009, 21:48
  5. [Cinema] The Wolf Man (2010)
    By funishment in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 21-08-2009, 21:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •