Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 76

Thread: Heavy rain

  1. #46
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    Emena pantws to tutorial me psilokourase.Meta nai poli kalo, me epika simia se faseis.8a to xanapexw otan to agorasw.Apo finale, mallon to ola kala evgala

    Gia pes mia, 8imame eixes pexei risen sto 360?Axizei tis 13 lires tou zavvi?To skeftome arketo kairo alla de to apofasizw.

  2. #47
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    κοίτα, σχετικά με το τουτόριαλ αν εξαιρεσεις το μπάνιο και τα ρούχα, δεν χρειάζεται να κάνεις απολύτως τπτ. αν βαριέται ο οποιοσδήποτε, ανοίγει τηλεόραση και την πέφτει. ήταν τέτοιος ο στόχος, ώστε να υπάρχει αργή μετάβαση στην ιστορία. μου φάνηκε εξαιρετικό και απείρως καλύτερο απ΄τον ψηφιακό cage. πες λίγο σε σποιλερ τι φινάλε έβγαλες, μπορεί να σοκαριστείς και γω πρώτη φορά μια χαρά τα πήγα έλεγα.

    περι risen, φρόντισε να μείνεις μακρυά. επιεικώς unplayable με ιδιόρυθμο ρηαλ ταιμ μοντέλο μάχης, όπου απουσιάζει το autoaim και το τζαμπ μπάτον είναι το δεξί άναλογκ προς τα μέσα (ναρκωτικααααα). επίσης, με ανάλυση 1080i σε 32hdtv και σε απόσταση 2 μέτρων, οι χαρακτήρες (τα γράμματα κοινώς) δεν διαβάζονται. ανοίγεις inventory και βγάζεις κυάλια. απέφυγαν τα αρρωστημένα πολλά μπαγκς και γάμησαν τα πιο απλά οι καθυστέρες. το τέλειωσα μέσα σε σιχτήρια και κλωτσιές και έφυγε καπάκια στα μεταχειρισμένα για να μην πέσω σε κατάθλιψη για το κόστος στο πορτοφόλι μου. σε γενικές γραμμές εχει ολντ σκουλ χαρακτήρα και γύρισε κεφάλια στα πισι. για κονσόλες τζάμπα τα επιχειρούν αυτά τα παιχνίδια αν κάνουν απλά πορτς.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  3. #48
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    Spoiler
    to finale itan to exis. Oloi zontanoi, o pateras me ti gomena kai to pedi piran spiti, o batsos egine iroas, o xontros tin efage apo ti gomena, revenge fasi.Episis eida auto pou o batsos pe8ane kai ton patera ton fagan oi batsoi.


    Risen ok as to afisoume Akoma den evala mass effect 2 , ti risen, ontws...

  4. #49
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    ηθελα να το παω αργα αλλα μαλλον θα βιαστω.μεχρι και εδω σποιλερ βρουτοι;(ok δεν διαβασα τιποτα)
    παντως η ιστορια οσο ξετυλιγεται ειναι απολαυση ε.btw θελω επειγοντως rl τα γυαλια και το γαντι του τυπου (ari) =p

    παιχνίδι της χρονιάς ήδη.
    αν και δεν το εχω τελειωσει ακομα,στις πρωτες υποψηφιοτητες το κοβω ανετα.

  5. #50
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    χαχα τα πήγες καλύτερα από μένα την πρώτη φορά αλλά δοκίμασε να κανεις αυτό εδώ:

    Spoiler
    στο τέλος μετά την φωτιά που ξεφευγεις με την madison, πάρε τηλέφωνο τον ethan ο οποίος έχει πάρει το δηλητήριο για να πάει να βρει τον γιό του.


    αμπρούτζι βιάσου γιατί δεν γίνεται να το τελειώσεις μόνο μια φορά. α και εννοείται μην διανοηθείς να δεις τα σποιλερς εε


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  6. #51
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Abruzzi View Post

    παιχνίδι της χρονιάς ήδη.
    αν και δεν το εχω τελειωσει ακομα,στις πρωτες υποψηφιοτητες το κοβω ανετα.
    αυτό. χθες που έπαιζα 3 ώρες το πρωί και έξω έβρεχε ήταν πολύ εμπειρία. επίσης πολύ όμορφο soundtrack.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  7. #52
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    ok.σοκ και δεος.quantic dream delivers.

    γενικα ειναι οπως τα ειπε ο marillion εδω
    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    κράζετε τουτόριαλ χέβυ ρεην έτσι; δλδ όταν αλλάζεις πάνες μωρού δεν πειράζει; το τουτόριαλ του χιέβυ ρεην είναι μία χαρά. καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού υπάρχουν καθημερινές δραστηριότητες τις οποίες καλείσαι να κάνεις αν το επιθυμείς. δλδ όσοι κάνουν παρόμοιες εξυπνακίστικες πικς έχουν παίξει ένα δεκάλεπτο ή είναι φορτωμένοι με ότι παίρνει θετικές βαθμολογίες. λες και το φαρεναιτ δεν βγήκε ποτέ!

    τέσπα, το τέλειωσα δυο φορές και πάω για τρίτη. επική δραματική ιστορία. δεν ξέρω αν ο cage κατάφερε να κάνει το απόλυτα αρτιστικό βιντεογκεημ, σίγουρα όμως κατάφερε να δημιουργήσει ένα καλογραμμένο θρίλερ με τους πιο ''αληθινούς'' χαρακτήρες σε βίντεογκεημ. οι κινήσεις τους, οι σκέψεις τους, οι πράξεις τους, τα πάντα γίνονται με τον πλέον φυσικό τρόπο. μακρύα από το υπερφυσικο κονσεπτ του προηγούμενου παιχνιδιού, εδώ μιλάμε για μια ιστορία αγάπης μεταξύ πατέρα και γιου και ειλικρινά πιο φυσικά δεν μπορώ να το πω. δεν νομίζω να έχει αποδοθεί ποτέ καλύτερα κάτι τέτοιο στο συγκεκριμένο μέσο.
    όσοι το βγάλατε μία φορά και βρήκατε τρύπες μην εκτείθεστε και ξαναπαίξτε το. νομίζω έβγαλα το καλύτερο φινάλε στο οποίο ξεκαθαριζουν τα περισσότερα. όποιος θέλει να τον πω τι να κανει σφυρίζει. βέβαια δεν μπορώ να είμαι και 100% σίγουρος με τόσα εναλλακτικές λύσεις.
    παιχνίδι της χρονιάς ήδη.
    μην ειστε μαλακες,σταματηστε να ακουτε τις παπαρολογιες(εκει ειναι το hype και οχι στο game),ξεκολληστε και παιξτε το.χανετε ισως το καλυτερο παιχνιδι της χρονιας(ειναι νωρις ακομα και η χρονια ειναι γεματη δυνατους τιτλους.θα δειξει.)
    το σιγουρο ειναι παντως οτι οπως και ο προκατοχος του για την προηγουμενη,θα μεινει ως ενα απο τα πιο ενδιαφεροντα παιχνιδια της δεκαετιας που ξημερωσε.
    τα παντα εχουν βελτιωθει στο gameplay σε σχεση με το fahrenheit.ειδικα σε φασεις μαχης/καταδιωξης κτλ τα combo ειναι οπως πρεπει(με τις δυνατοτητες του sixaxis να παιζουν μεγαλο ρολο σε αυτο) τα γραφικα υπεροχα και το story τσιμπαγε οσκαρ αν υπηρχε κατηγορια.
    ελπιζω αυτη τη φορα να ειναι σωστοτερο το timing(γιατι το fahrenheit ειναι προφανες οτι ηρθε σε λαθος χρονικο σημειο) και να ακολουθησουν ακομα περισσοτεροι τιτλοι σαν κι αυτον.αποτι δειχνει το feedback και η αποδοχη,ειμαστε σε καλο δρομο.

    α,περι bugs κτλ δεν μου ετυχε το παραμικρο.απο οτι διαβασα,αν το game κανει "νερα",με ενα delete game data και reinstall στρωνει(δεν χανετε τα save,ουτε trophies).δοκιμαστε(αν).

    δεν διαβαζω spoilers και παω για δευτερο playthrough,αν και νομιζω εβγαλα αρκετα ξεκαθαρο φιναλε.πρωτα ομως θα δουμε τι λεει το dlc που ερχοταν μαζι με την special edition(και φυσικα περιμενουμε το dlc οπου θα παιζεις τον ρολο του origami killer.

  8. #53
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    To parigkila. ERKETAI.

  9. #54
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    το ξερετε οτι εχει 22(!) διαφορετικα endings το παιχνιδι;εγω τωρα το διαβασα παντως.22 ρε μλκ lol...playthroughs με το τσουβαλι.

    mmo το επομενο βημα της quantic λεει btw.

  10. #55
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    λοιπόν, λόγω του ότι βγήκε το FF13 είπα να δώσω το heavy rain στον αδερφό μου, να περάσει λίγος καιρός πριν το ξαναπιάσω για να δω και τα 22 endings, οπότε πιθανότατα αυτά που θα γράψω παρακάτω να απαντηθούν με κάποιο εναλλακτικό τέλος.

    Spoiler
    οκ, παιχνιδάρα, λίγες φορές έχω κολλήσει έτσι με παιχνίδι, αλλά. αλλά.

    ίσως να φταίει το Λοστ που πλέον κάθομαι και ψάχνω τρύπες στο σενάριο σε ό,τι κι αν βλέπω, αλλά όταν είδα ότι ο οριγκάμι κίλλερ ήταν ο Σέλμπυ ήμουν σαν την Κάθυ Μπέητς στο Μίζερυ που ωρυόταν για την ταινία που είχε δει και εκείνος που ήταν να πεθάνει τελικά γλίτωσε κλπ. Καταρχήν, εμείς έχουμε δει τον Σέλμπυ να μπαίνει στο δωμάτιο να δει γιατί αργεί ο γέρος και τον βρίσκει νεκρό. Υποτίθεται ότι αυτό που είδαμε ήταν 1' αφού τον σκότωσε; μαλακία.

    επίσης δεν κατάλαβα γιατί πήγε να βρει τη λίστα με τους κατόχους της γραφομηχανής. αφού ο γέρος δεν είπε κάτι του στυλ "είναι γραφομηχανή royal5, σαν αυτή που έχεις εσυ", υποθέτω ότι θα είχε στείλει κάποιον άλλον για ανταλακτικά ή σέρβις. αν πάλι την είχε πάει ο ίδιος και φοβόταν να μη βρεθεί το όνομά του, ε είπα, βολικό ότι δεν τον θυμόταν ο γέρος.

    εξίσου βολικό ήταν ότι ο Νόρμαν πάλεψε μαζί του αλλά δεν πρόσεξε ότι έχει μπυροκοιλιά 1 μέτρο. εκεί που ψάχνει τα στοιχεία και σκέφτεται να κατηγορήσει τον Μπλέηκ δηλαδή, ε ήταν χαζομάρα που δεν πρόσεξε σωματότυπο. τεσπα, κλάιν, πάνω στα μπουνίδια λες δεν το πρόσεξε. (επιφυλάσσομαι μήπως βλέπει κάτι στο ARI, γιατί στη δικιά μου εκδοχή δεν βρήκε τίποτα και στο φινάλε παραιτήθηκε από το FBI.

    για την Μάντισον που σώθηκε από την έκρηξη μπαίνοντας στο ψυγείο, ας μιλήσει κανας πυροσβέστης usER, εγώ θυμάμαι πάντως στο "15 minutes" που ήταν παγιδευμένοι στο μπάνιο και όταν άνοιξαν το παράθυρο η φωτιά πήφε προς το μέρος τους, δε θυμάμαι τωρα πως το είχε εξηγήσει.

    και τέλος, τα μπλακάουτς. αντε, εκεί στο καρουζέλ έπαθε μπλακάουτ, ο Σελμπυ πήρε τον μικρό παριστάνοντας τον μπάτσο για να τον πάει σπίτι, οκ, δεκτό. Το πρώτο μπλακάουτ που είδαμε και κρατούσε ένα σκύλο οριγκάμι στο χέρι τι ήταν; γουάτ. δε. φακ.


    αυτά, δεν ξέρω αν εγώ είμαι πολύ ψείρας απλά περίμενα στο φινάλε να εντυπωσιαστώ λίγο περισσότερο. θα δω και τα υπόλοιπα 21 και θα ξαναγράψω.

    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  11. #56
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    εβγαλα και τo πρωτο φιναλε που λεει ο cynic.σε σημεια αναλογα τις αποφασεις αλλαζει εντελως η πλοκη ε.
    παντως απορω τι διαολο φιναλε εχει βγαλει ο μαριλιον και ειναι τοσο wtf.δωσε ενα τιπ κατι(αυτο με το τηλεφωνο που λες το εχω κανει,αλλου πρεπει να ειναι το κλειδι)

    btw bug fix patch απο βδομαδα λεει.

  12. #57
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    πες μου ακριβώς τι έβγαλες αν γίνεται και θα σου δώσω υπερτιπ.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  13. #58
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    βασικα θα βοηθουσε περισσοτερο αν μου ελεγες στην φαση με το τηλεφωνο ποιοι ζουνε(γενικα απο τους χαρακτηρες)και σε τη φαση βρισκονται.

  14. #59
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    oκ, οι υπόλοιποι μην διανοηθείτε να δείτε το σποιλερ

    Spoiler
    λοιπόν, ζούνε όλοι αρχικά.

    ethan : έχω κάνει ότι έπρεπε εκτός από το να σκοτώσω κάποιον. παίρνω το δηλητήριο αλλά επειδή έχω ελειπή στοιχεία δεν κατορθώνω να βρω τον shawn.

    madison : ζω από το εξπλόουζιον και παίρνω τηλ τον ηθαν στο τέλος να πάει να σώσει τον γιο του.

    jayden : εδώ πρέπει να το είναι και το σημαντικότερο !!! τρεις βασικές επιλογές κατά την διάρκεια του παιχνιδιού απ'οτι κατάλαβα. αρχικά δεν σκοτώνω τον παρανοικό τύπο με τους σταυρούς. στην συνέχεια αρνούμαι πεισματικά στα σηκουνσιες να πάρω το ναρκωτικό. στο τέλος, όταν βρίσκομαι στο γραφείο, καταφέρνω με την βοήθεια των στοιχείων μου να βρω μια αποθήκη όπου είναι το μοναδικό μου κλου στο να βρω τον shawn. όλα όμως πρέπει να γίνουν γρήγορα γιατί βρίσκεται στα πρόθυρα τρέλας ο τύπος.

    shelby : δεν ξέρω αν διαφέρουν τραγικά εδώ οι επιλογές εδώ.

    α επίσης με τον ηθαν, το ΚΑΝΟΥΜΕ με την madison και στην συνέχεια βρίσκω αποδείξεις ότι είναι δημοσιογράφος στο μπουφάν της!!! αλλά την συγχωρώ. αυτό δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά το αναφέρω.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  15. #60
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    οκ αρα το μονο που διαφερει απο τα δικα μου ειναι στα του jayden.αρα εκει ειμαστε.

Similar Threads

  1. Heavy Thursdays
    By Neuroscar in forum Self-Promotion
    Replies: 18
    Last Post: 05-04-2011, 20:12
  2. rain dogs.
    By metamelia3 in forum Music Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 24-06-2009, 15:03
  3. Ozzy Osbourne - Black Rain
    By Toufas in forum Albums
    Replies: 15
    Last Post: 28-06-2007, 11:56
  4. Heavy Horses
    By necropethamenos in forum Music Discussion
    Replies: 22
    Last Post: 10-05-2005, 00:44
  5. Stay Heavy
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 09-06-2004, 23:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •