Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 62 of 62

Thread: Το Τεταρτο Ματι

  1. #61
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ωραίο τόπικ. Διάβασα το πρώτο ποστ και χρειάστηκε να φτάσω στην 4η γραμμή για να καταλάβω ότι δε μιλάει για ποδήλατο.
    Life begins at 45°.

  2. #62

    Default

    @Ace- O φακός των συγκεκριμένων έχει κάποια πλας,σε σχέση με τα συνηθισμένα. α) είναι κρύσταλλο,δηλαδή χαράσεται δυσκολότερα από έναν πλαστικό φακό και δίνει την αίσθηση που εμένα περιέργως μ'αρέσει-ότι φοράς κάτι βαρύ πάνω σου,κάτι μασίφ. β) είναι polarised,δηλαδή εξαφανίζει σε μεγάλο βαθμό λάμψεις-αντανακλάσεις από παντού π.χ. από τον ήλιο που σκάει στην άσφαλτο ή στο νερό ή ακόμα και σε λαμαρίνες αυτοκινήτου. γ) είναι φωτοχρωμικό, δηλαδή η σκουρότητα του φακού αλλάζει ανάλογα με την ένταση του ηλίου. Στο συγκεκριμένο σε συνθήκες σκιάς είναι πράσινο ανοιχτούλι,σε φουλ ήλιο γίνεται αρκετά πιο σκούρο.

    @ενι- Νομίζω ότι τα φωτοχρωμικά είναι ότι πρέπει για οδήγηση. Αν συνδυάζοντε με πολαριζέ(που για μένα εκεί είναι όλα τα λεφτά) όπως εδώ τότε έχεις win win φάση. Στα οράσεως που μου φτιάχνουν κάτι παππούδες τα photogrey-photobrown δηλαδής δεν με ενθουσιάζουν. Εγώ ας πούμε ποτέ δεν θα έφτιανα ένα για μένα. Και ο σκελετός ναι,σκίζει. Είναι κλασσικό σχέδιο λίγο πιο εκμοντερνισμένο στα κοψίματα της γέφυρας του σκελετού και στους βραχίονες.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

Similar Threads

  1. ΣΟΥ ΜΠΗΚΕ ΜΠΟΥΚΟΒΟ ΣΤΟ ΜΑΤΙ
    By Marillion in forum General Discussion
    Replies: 35
    Last Post: 16-06-2009, 17:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •