Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 107

Thread: ΤΕΛΕΟΡΑΣΙΣ

  1. #31
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Επίγειο, δηλαδή Ηλ/μαγνητικό κύμα που χοντρικά χοντρικά διαδίδεται "παράλληλα" με το έδαφος, εκπέμπεται κοντά σ' αυτό κ λαμβάνεται κοντά σ' αυτό. Σε αντιδιαστολή με τις δορυφορικές επικοινωνίες κ τις καλωδιακές.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  2. #32
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    ναι το κατάλαβα

  3. #33
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Με πρόλαβε ο αποπάνω, αλλά το'χα πατήσει το σεντ
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #34

  5. #35
    Metal Without Mercy Ruthless's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,181

    Default

    Δεν αξίζει από πλαίσιο. Mediamarkt όπως είπα την είχε στα 550 πριν 1 μήνα(κάτι λιγότερο για την ακρίβεια), και έρχονται εκπτώσεις άρα θα ξαναπέσει εκεί(και ίσως και λίγο πιο κάτω).

    ΥΓ: Παρέλαβα σήμερα την toshiba. Δεν είναι κακή, αν και σοβαρό τεστάρισμα δεν έπεσε ακόμα. Από βδομάδα που θα επιστραφεί και το laptop.
    Behold the Urkraft - behold the sacred force!
    We strike with the wrath of the rightful
    We wield the invincible puritan blade
    Behold the Fire - behold the Force!
    We command the iron batallions
    In the dawn of this new iron age

  6. #36
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    bump και ερωτηση.
    Ποια η διαφορα του HD ready απο το FULL HD? με νοιαζει?
    υπομονή

  7. #37

  8. #38
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    ναι η ερωτηση ηταν αν το χρειαζομαι πραγματικα δηλαδη με νοιαζει. τις παπαριες τις διαβασα που λεει το ιντερνετς
    υπομονή

  9. #39
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    γιατί το να ρωτάς στο ιντερνετ αν εσύ χρειάζεσαι κάτι είναι πραγματικά έξυπνο.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  10. #40
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    ειπα να ρωτηξω και την αποψη σας εδω μιας και καποιοι ξερουν.
    υπομονή

  11. #41
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Χμ απλά έτυχε η ερώτηση σου να μπορεί να απαντηθεί πανεύκολα από "τις παπαριές" που διάβασες.

    HD ready = χαμηλότερη ανάλυση και άρα χειρότερη ευκρίνεια. Μπορούν να παίξουν / δείξουν HD αλλά η διαφορά φαίνεται γιατί δεν είναι πραγματικό. Full HD = τρέχουν πάντα σε 1900x1080 και άρα τρέχουν τέλεια ακόμα και 1080HD Blu rays.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Χμ απλά έτυχε η ερώτηση σου να μπορεί να απαντηθεί πανεύκολα από "τις παπαριές" που διάβασες.

    HD ready = χαμηλότερη ανάλυση και άρα χειρότερη ευκρίνεια. Μπορούν να παίξουν / δείξουν HD αλλά η διαφορά φαίνεται γιατί δεν είναι πραγματικό. Full HD = τρέχουν πάντα σε 1900x1080 και άρα τρέχουν τέλεια ακόμα και 1080HD Blu rays.
    Συγκεκριμένα, από 1280x720 hd θεωρείται. Το 1920x1080 είναι full hd και μπορείς να το εκμεταλλευτείς πλήρως μόνο με κάποια bluray και mkv, αλλά ούτως ή άλλως εφόσον το πάνελ σου έχει αυτή την ανάλυση ό,τι βλέπεις θα γίνεται upscale σε αυτήν. Κάποιοι θεωρούν ότι για τηλεοπτικό σήμα είναι καλύτερες οι hd ready, καθώς δε χρειάζεται τόση επεξεργασία το σήμα (η αρχική ανάλυση δηλαδή είναι πιο κοντά σε αυτή της τηλεόρασης) και επίσης αν δεν έχεις καλό σήμα δε φαίνεται τόσο επειδή δεν έχεις τη λεπτομέρεια της full hd. Γενικός κανόνας είναι ότι μέχρι 32" δε βλέπεις ιδιαίτερη διαφορά, από 37" και πάνω εγώ θα προτιμούσα full hd (όπως και έχω συγκεκριμένα).
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  13. #43
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    να'σαι καλα ρε ντραγκον.
    υπομονή

  14. #44
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Sorry to rain on your parade, αλλά το mkv ΔΕΝ είναι codec. Είναι container format, που μπορεί να έχει οποιοδήποτε/οσαδήποτε αρχεία βίντεο ή ήχου. Mερικά codec για διαδικτυακή μετάδοση HD video βρίσκονται εδώ.

    ΗD formats γενικά εδώ

    Οι υπόλοιπες παρατηρήσεις του Ντράγκονλορντ είναι σωστές.
    Και τώρα επιστρέφω στην εργασία μου για τα media players και τις δυνατότητές τους.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  15. #45

    Default

    Ναι, "μερικά mkv" είπα. Πρακτικά, τουλάχιστον όσα έχω πετύχει εγώ σε 1080p, είναι mkv. Το σύνηθες avi/mpg που θα κατεβάσει ο μπιζάριος θα έχει χαμηλότερη ανάλυση.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •