Page 34 of 45 FirstFirst ... 24323334353644 ... LastLast
Results 496 to 510 of 670

Thread: Περί ναρκωτικών και νομοθεσίας

  1. #496
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    ε..... τι λεμε;
    this is radio freedom.

  2. #497
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    κι επιτελους, την παρακληση αυτη μπορουσες να την απευθυνεις σε μενα μιας και θες να σ'αφησω ησυχο, εκτος κι αν απευθυνεσαι στο κοινο σου οποτε παω πασσο

  3. #498

    Default

    ωραίος,το συνεχίζεις!



    να κάνουμε ένα θρεντ ''η γωνιά της σταυρούλας'' να σταματήσεις να ποστάρεις τα προσωπικά σου να παρακολουθάμε καμιά συζήτηση ανενόχλητοι? με τον καντιρού ψιλοέπιασε.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  4. #499
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    οι Μοιρες δεν απτονται του θεματος σαφως αλλα δραττομαι της ευκαιριας να προσθεσω pan μετρον ΚΕΦΑΛΑΙΟΝ

  5. #500
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    πρέζα όμορφη...
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  6. #501
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    Quote Originally Posted by irreligious View Post
    τηγανιά στο κεφάλι τελικά.

  7. #502
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Ο κοσμος πινει πρεζα για τη μαστουρα που του δινει ... Μπορει και απολυτως κανενα προβλημα να μην ειχε πριν οποτε και γω κατι τετοιο κουραφεξαλα τα θεωρω... Απλα, καποιος που δεν εχει απο πριν προβληματα ειναι πιο ευκολο να κοψει γιατι εχει αλλα πραγματα απο τα οποια θα αντλησει απολαυση και εχει στηριγματα, ο αλλος πακετωνεται πιο ασχημα... Το θεμα ειναι οτι η τρεχουσα πολιτικη του μπαμπουλα των απαγορευσεων της ημιμαθειας και της αρτηριοσκληρωτικης χριστιανορθοδοξου τυπου 'ηθικης' και 'ενημερωσης' (του κωλου) σιγουρα δεν βοηθαει.
    Got it. Και με αυτά σαν δεδομένο, γιατί οι χρήστες στην Αθήνα τα τελευταία 2-3 χρόνια είναι οι δεκαπλάσιοι;

    Ιδιοι ειναι πανω κατω... Ηδη το 2008 αν πηγαινες στη γερανιου χειμωνα ηταν τιγκα ολη η οδος μια ουρα δεν μπορουσες να κουνηθεις...
    Let The Freak Flag Fly!

  8. #503
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Ok, καλύφθηκα.

  9. #504
    compos mentis
    Join Date
    May 2010
    Location
    alive at the witch trials
    Posts
    2,837

    Default

    Quote Originally Posted by my_troubled_Mind View Post
    και εν παση περιπτωσει δεν το αρχισα εγω αυτο εδω περα οπως θα ειδες κι εσυ, σπυρο, ή μπας και νομιζες πως δεν ειχα το δικαιωμα να απαντησω επειδη μονο εγω βγαινω ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ; και για να μην ξεχνιομαστε φαρμα+κείον το νομιμον γωνια, πανε γραψε εκει κανα προσωπικο τιποτα τα παντα ολα, που θα μου πεις πως σας ενοχλησα κιολας
    Last edited by menumission; 21-09-2012 at 17:30.

  10. #505

    Default

    @Μενουμίσιο-Αγάπη μου γλυκειά, από που τα κουόταρες αυτά? δικής σου εμπνεύσεως? τσίμπα ένα πινκ από εμένα πάντως γιατί αυτό με την τηγανιά αν το δεις από την καρτουνίστικη πλευρά του(το μπιπ μπιπ είχα στο μυαλό μου τότες) είναι όντως πετυχημένο.




    Στα του θέματος των ναρκωτικώνε και ουχί της νομοθεσίας πάντως και μια και πιάσατε/με την κουβέντα,να ρωτήσω τη γνώμη σας για τον αν υπάρχει ορθή χρήση ναρκωτικών και ως τι την ορίζετε και το τι μπορεί να κρύβει η συχνή χρήση ναρκωτικών.

    Πιστεύετε πως η καθημερινή χρήση φούντας π.χ. είναι ''φυσιολογική''?
    Η εβδομαδιαία(Σάββατο βράδυ στα φλωροκλαμπς) και χαϊ κλας σοσαϊετι χρήση της κοκαϊνης?
    Η περιστασιακή χρήση πρέζας(είχα φιλαράκι που μου έλεγε ''Σπυράκο μετά το γήπεδο μόνο'')?

    Εμένα, επειδή όπως όλοι σας και μπαφάκηδες έχω γνωρίσει και σε μια κοκαρισμένη πόλη έχω μεγαλώσει, όλα αυτά πλην του αναπάντεχου και του ''έκατσε'' μου φαίνονται κάπως. Και εξηγώ: Τι σημαίνει το ''πίνω τσιγάρα και χαλαρώνω'' που έχω ακούσει πολλάκις? Γιατί ο χρήστης βάζει κάτι στην κεφάλα του και περιμένει από μια ουσία να τον φτιάξει σένιο και δεν κοιτάει να θωρακίσει τον εαυτό του και να ηρεμεί με κάτι μη ξένο προς τον οργανισμό του? Τι σημαίνει αυτό που μου έλεγαν επί χρόνια ''φίλοι'' στη Ναύπακτο: ''Ελα μαλάκα, Σάββατο είναι, να πάρουμε έναν άσσο ο καθένας να γουστάρουμε''...χωρίς άσσο ας πούμε δεν μπορείς να νιώσεις καλύτερα ψυχολογικά(Δεν βλέπεις και δράκους με την κόκα-καλύτερη ψυχολογία και πραγματικότητα σου δίνει)?

    Για να μην παρεξηγούμαι,ούτε αγία το παίζω(ίσα ίσα έχω παθιαστεί και κατά περιόδους με διάφορα-κακώς),ούτε να κράξω κανέναν θέλω, απλά να πάρω τις απόψεις σας και ειδικά του ομπάμα που είπε αν δεν κάνω λάθος ότι για διαφορετικούς λόγους κάνει κάποιος μια ουσία. Αν εξαιρέσω το λσδ(δεν έχω πάρει-χέζομαι, αλλά από εμπειρίες φίλων το βάζω σε ξεχωριστή κατηγορία),όλα τα άλλα μου φαίνεται ότι κάποιος τα παίρνει τακτικά( όπως ορίζει ο καθένας το τακτικά βέβαια) επειδή δεν γουστάρει-αντέχει την πραγματικότητα του. Αν κάνω λάθος μουτζώστε-κράξτε αλλά πείτε και την άποψη σας. Περιέργως με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ.



    Ξενερωτάκης(πλέον) 7.






    υ.γ.-εξαιρείται η φάση του αναπάντεχου και του ''έκατσε'' στα ερωτήματα.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  11. #506
    Giagias me Jazzmaster Μελαγχολικός Χοντρούλης's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    589

    Default

    Θα γίνω λιγο φαιρστορμ ανεχτειτε με

    φιλελεύθερος παρακρατικός
    αλβανος χρυσαυγίτης
    gay παπας
    σουβλάκι καλαμάκι
    emocore-commando
    μεταλάς
    χριστιανός-κρυφορεφορμιστης-φανεροπορτουνιστης
    παραγωγός εισαγωγών
    αντι-αντι-ιμπεριαλιστης (ιμπεριαλιστής)

  12. #507
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by my_troubled_Mind View Post
    @Μενουμίσιο-Αγάπη μου γλυκειά, από που τα κουόταρες αυτά? δικής σου εμπνεύσεως? τσίμπα ένα πινκ από εμένα πάντως γιατί αυτό με την τηγανιά αν το δεις από την καρτουνίστικη πλευρά του(το μπιπ μπιπ είχα στο μυαλό μου τότες) είναι όντως πετυχημένο.




    Στα του θέματος των ναρκωτικώνε και ουχί της νομοθεσίας πάντως και μια και πιάσατε/με την κουβέντα,να ρωτήσω τη γνώμη σας για τον αν υπάρχει ορθή χρήση ναρκωτικών και ως τι την ορίζετε και το τι μπορεί να κρύβει η συχνή χρήση ναρκωτικών.

    Πιστεύετε πως η καθημερινή χρήση φούντας π.χ. είναι ''φυσιολογική''?
    Η εβδομαδιαία(Σάββατο βράδυ στα φλωροκλαμπς) και χαϊ κλας σοσαϊετι χρήση της κοκαϊνης?
    Η περιστασιακή χρήση πρέζας(είχα φιλαράκι που μου έλεγε ''Σπυράκο μετά το γήπεδο μόνο'')?

    Εμένα, επειδή όπως όλοι σας και μπαφάκηδες έχω γνωρίσει και σε μια κοκαρισμένη πόλη έχω μεγαλώσει, όλα αυτά πλην του αναπάντεχου και του ''έκατσε'' μου φαίνονται κάπως. Και εξηγώ: Τι σημαίνει το ''πίνω τσιγάρα και χαλαρώνω'' που έχω ακούσει πολλάκις? Γιατί ο χρήστης βάζει κάτι στην κεφάλα του και περιμένει από μια ουσία να τον φτιάξει σένιο και δεν κοιτάει να θωρακίσει τον εαυτό του και να ηρεμεί με κάτι μη ξένο προς τον οργανισμό του? Τι σημαίνει αυτό που μου έλεγαν επί χρόνια ''φίλοι'' στη Ναύπακτο: ''Ελα μαλάκα, Σάββατο είναι, να πάρουμε έναν άσσο ο καθένας να γουστάρουμε''...χωρίς άσσο ας πούμε δεν μπορείς να νιώσεις καλύτερα ψυχολογικά(Δεν βλέπεις και δράκους με την κόκα-καλύτερη ψυχολογία και πραγματικότητα σου δίνει)?

    Για να μην παρεξηγούμαι,ούτε αγία το παίζω(ίσα ίσα έχω παθιαστεί και κατά περιόδους με διάφορα-κακώς),ούτε να κράξω κανέναν θέλω, απλά να πάρω τις απόψεις σας και ειδικά του ομπάμα που είπε αν δεν κάνω λάθος ότι για διαφορετικούς λόγους κάνει κάποιος μια ουσία. Αν εξαιρέσω το λσδ(δεν έχω πάρει-χέζομαι, αλλά από εμπειρίες φίλων το βάζω σε ξεχωριστή κατηγορία),όλα τα άλλα μου φαίνεται ότι κάποιος τα παίρνει τακτικά( όπως ορίζει ο καθένας το τακτικά βέβαια) επειδή δεν γουστάρει-αντέχει την πραγματικότητα του. Αν κάνω λάθος μουτζώστε-κράξτε αλλά πείτε και την άποψη σας. Περιέργως με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ.



    Ξενερωτάκης(πλέον) 7.






    υ.γ.-εξαιρείται η φάση του αναπάντεχου και του ''έκατσε'' στα ερωτήματα.
    Ένας υγιεινίστικος ΕΜΕΤΟΣ.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  13. #508

    Default

    λολ. ένας νταϊθορ.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  14. #509
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    troubled mind ... εξατομικευμενα ειναι αυτα...εντος καποιων οριων παντα.

    Η συχνοτητα ειναι μια παραμετρος... αλλα μια πιο σημαντικη παραμετρος για να δεις μπας και κατι αρχιζει κ παει στραβα, ειναι το πως εισαι οταν ΔΕΝ πιεις/πινεις φου ας πουμε ... Για τη χαλαρωση,πολυ σωστα λες το καλυτερο ειναι να δουλευουμε μονοι μας τον εαυτο μας ωστε να ρυθμιζουμε την ψυχολογια μας και το state of mind μας .Αλλιως,καλο αντιπαραδειγμα ειναι οι κοκακηδες... εχουν μαθει σνιφαροντας μια σκονη να μπαινουν σε μια αρκετα συγκεκριμενη και στανταρ ευφορικη συναισθηματικη κατασταση,οταν ομως το παρακανουν-που δεν ειναι δυσκολο αν βρισκονται λεφτα- γινονται κακομαθημενα αλλαζονικα εγωιστακια που θελουν το γλυφιτζουρι τους για να νιωσουν καλα για καποια λεπτα και να ξεχασουν τη μιζερη(κατα αυτους) νηφαλιοτητα τους ..

    Απο την αλλη οσον αφορα την κανναβη πολλοι κανουν καθημερινη χρηση για χρονια και εινια μια χαρα και στη κοινωνικη ζωη της και στον ψυχισμο τους..

    Το ιδανικο για μενα στην κανναβη ειναι και να μπορεις να χαλαρωσεις χωρις να λαμβανεις καποια ουσια, (με καλους φιλους,μουσικη,παρεες,σεξ,ταινια) και οταν το κανεις αυτο λειτουργει απλα καταλυτικα μεγεθυντικα και πολλαπλασιαστικα. Με αλλα λογια πολυ το αγαπανε αλλα δεν θα φρικαρουν κιολας οταν δεν το χουν... κλαην
    Last edited by VidnaObmana; 21-09-2012 at 20:25.
    Let The Freak Flag Fly!

  15. #510

    Default

    και συμφωνώ και με κάλυψες. σ'ωραίος.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

Similar Threads

  1. περί torrents.
    By carheart in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 63
    Last Post: 08-04-2015, 20:35
  2. Περι Κούλογλου
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 60
    Last Post: 07-04-2014, 17:02
  3. Περί Δημοκρατίας
    By DM in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 649
    Last Post: 04-12-2010, 01:23
  4. Αγαπημένο είδος ναρκωτικών...
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 01-07-2008, 15:22
  5. Περί TV-Tuners
    By Ithilmir in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 04-10-2005, 01:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •