Page 30 of 45 FirstFirst ... 20282930313240 ... LastLast
Results 436 to 450 of 670

Thread: Περί ναρκωτικών και νομοθεσίας

  1. #436
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    1ον) δεν ειναι καινουργιο και λαθος μου αν αφησα να εννοηθει κατι τετοιο...η πολυτοξικομανια ειναι συνηφασμενη με τον εθισμο στην μπρεζα και στην ελλαδα (που μας ενδιαφερει) εμφανιζεται στο μεγαλο μπαμ στα 70ς
    εδω να πουμε οτι πριν την ''επαναστασις'' στην ελλαδα υπηρχαν πρεζοκαζανα στα τρικαλα την λαρισα και στα σερρας τα οποια μαλιστα βγαζαν προιον αλφα ποιοτις, και περιζητητο στις πιατσες αμερικης/ευρωπης (κατι σαν το thai ισως στο ακομα πιο καλο)...παραδοξως τοτε υπηρχαν ελαχιστα πρεζακια, και δεν ομιλω για τα χρονια του Ανεστου αλλα για 50ς-60ς

    εχω την ''τυχη'' να εχω παραβρεθει σε αφθονα πιωματα καθε ειδους, και εχω δει καπινισμα κοκας, σουταρισμα και οτι θες...ΑΝΕΥ προσθετου
    μπερδευεις το φριμπεης με αυτο που αποκαλειτε φρημπεης στην ελλαδα
    αλλο το ''βραστο'' αλλο το κρακ

  2. #437
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Ωραια επομενως η διαφωνια που ειναι ?Αυτο λεω και γω οτι ειναι παλιο φαινομενο η πολυτοξικομανια στην ελλαδα (1970+) και βρηκα αστοχη τη συνδεση με το μνημονιο και "που παμε τωρα" κλπ Σκατα ηταν η κατασταση ανεκαθεν οσον αφορα τη χρηση ουσιων και ακομα πιο σκατα ειναι οντως απο τα 90σ και μετα αλλα οχι για λογους οικονομικης κρισης και μνημονιου οπως παει να κανει τη συνδεση ο τυπος ...

    Ps. Ok τελικα αυτο που λες εσυ κρακ και εινια αλλο απο το freebase cocaine , ποια ουσια ειναι?
    Let The Freak Flag Fly!

  3. #438
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ειναι αλλο πραμα η κλεπτομανια απο υπνους και αλλο πραμα ο παραφρονας που μαχαιριαζει παιδια μπας και βγαλει κανα πετραδακι να γινει

    οριστε, το ειπα καπως υπερβολικα αλλα ελπιζω να εγινα κατανοητος

    τα τετοιου ειδους ντρογκια καταργουν την πολυτοξικομανια, ειναι βλακωδες να ψαξει καποιος για φετες οταν το σισα κοστιζει 5 ευρα το χιτ
    θα με πεις ''μα η πολυτοξικομανια ειναι κακο πραμα τζιζ κλπ'' ...ναι αλλα το αλλο ειναι ακομα πιο κακο

    και ας προβληματιστουμε απο το γεγονος οτι οι παραπανω χωρες που ανεφερα (μαζι με την ινδια-για ψαξτε να δειτε τι πινουν σε βομβαη/καλκουτα) ενω παραγουν ντρογκια, εχουν παραδοθει στην ''νεα'' βρωμια

  4. #439
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Επειδη ειχα και γω την "τυχη" να χω "φιλους" μπλεγμενους με την πρεζα, απο οσο ηξερα και η δοση στην ζα γυρω στο 5 ευρω πηγαινε (πριν 5+χρονια,πλεον τετοιοι φιλοι-βδελλες να μου λειπουν).

    ειναι αλλο πραμα η κλεπτομανια απο υπνους και αλλο πραμα ο παραφρονας που μαχαιριαζει παιδια μπας και βγαλει κανα πετραδακι να γινει

    οριστε, το ειπα καπως υπερβολικα αλλα ελπιζω να εγινα κατανοητος
    Ναι καταλαβαινω τι λες
    Βασικα το μειονεκτημα με το μεθ αλλα και γενικοτερα τα αμφιταμινοειδη ειναι οτι προκαλουν ψυχωσικο επεισοδιο για πλακα (αυτο σε συνδυασμο με τις αυπνιες που φερνουν σμπαραλιαζουν τον οργανισμο πολυ γρηγορα). Ομως το φαινομενου του τρελαμενου που σφαζει παιδακι στο γονατο για τη δοση του υπαρχει στο επακρο για τον χαρμανη χρηστη ηρωινης... Η πιο λογικη εξηγηση που μπορω να σκεφτω για την υπο συζητηση αυξηση του μεθ στην αγορα ειναι οτι ειναι φτηνο και ευκολο στην παραγωγη αφηνοντας μεγαλα περιθωρια κερδους (επισης σε αντιθεση με την ηρωινη που ειναι ταμπου για πολλους εινια κατι που ανετα το δοκιμαζει ο οποιασδηποτε καθως δεν εχει το στιγμa της ηρωινης).Με λιγα λογια εχει μεγαλυτερο ταργκετ γκρουπ, θα το παρει ο περιστασιακος χρηστης ετσι 'για τη φαση' ή για να δοκιμασει, θα το παρει και ο πολυτοξικομανης.

    Παντως και οικονομικα να το σκεφτεις πονηρα και συνομωσιολογικα, τον μεγαλεμπορα δεν ξερω κατα ποσο τον συμφερει να γινεται καταχρηση μιας ουσιας που στον 1 χρονο θα σε εχει κανει σκουπιδι, τον συμφερει περισσοτερο ο αργος θανατος της ηρωινης για να σε εχει χρονιο πελατη

    τα τετοιου ειδους ντρογκια καταργουν την πολυτοξικομανια, ειναι βλακωδες να ψαξει καποιος για φετες οταν το σισα κοστιζει 5 ευρα το χιτ
    Ασχετα απο τιμες κλπ θα το ψαξει για τη φαση ξερεις πως σκεφτονται οι ναρκωτικακηδες

    Θενξ για τη συζητηση
    Last edited by VidnaObmana; 06-05-2012 at 06:05.
    Let The Freak Flag Fly!

  5. #440
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  6. #441
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Σήμερα έπεσα πάνω σε αυτό εδώ το "άρθρο"
    http://fridge.gr/47196/stiles/head-trip/
    Καθαρή περιέργεια , έχει κανείς προσωπική άποψη ?
    Πόσο του στοιχίζει , αν το βρίσκει εύκολα και τέτοια γραφικά.

    Spoiler
    να ξεκαθαρίσω ότι έχω σταματήσει να την πίνω χρόνια, οπότε δεν με ενδιαφέρουν "συμβουλές"
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  7. #442
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Αν είναι ίδια φάση με αυτά που παίζουν εξωτερικό, μιλάμε για σάπιες χημείες. Μακριά.

    εδιτ: να πω την ιστορία. Στο Βέλγιο δοκίμασα, είχα βρει μάλιστα ένα μικρό πολωνικό μαγαζί που είχε πληθώρα τέτοιων σακουλιών. Η εταιρία μάλιστα παρήγαγε διάφορες ποιότητες και υπήρχαν σακουλάκια διαφόρων μεγεθών. έως 3γρ αν θυμάμαι καλά. Το κλάσιμο ήταν εφάμιλλο με το πρώτο πρωινό -κανονικό- τσιγάρο και μόνο σωματικό. Πιο πολύ σαν να αποχαιρετούσες για καμιά ώρα το σώμα σου. Το τραγικό είναι πως είναι πολύ εύκολο να εθιστεί κανείς, δε ξέρω τι μαλακίες ακριβώς περιέχει μέσα, ούτε στο σακουλάκι έλεγε. Και γενικά καμία σχέση με φούντες, σοκολάτες, σκανκ.

    Είναι μεγάλο κρίμα που φέρνουν τέτοιες μαλακίες οι οποίες απλά βρίσκουν παραθυράκια σε νόμους και δε νομιμοποιούν τη πουτάνα τη φούντα. Πόσο μάλλον όταν δοκιμάσει κόσμος και αντιστοιχίσει αυτή τη μαλακία με φούντα.
    Last edited by Tispanagias tamatia; 10-09-2012 at 15:08.
    It is known.

  8. #443
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Σήμερα έπεσα πάνω σε αυτό εδώ το "άρθρο"
    http://fridge.gr/47196/stiles/head-trip/
    Καθαρή περιέργεια , έχει κανείς προσωπική άποψη ?
    Πόσο του στοιχίζει , αν το βρίσκει εύκολα και τέτοια γραφικά.

    Spoiler
    να ξεκαθαρίσω ότι έχω σταματήσει να την πίνω χρόνια, οπότε δεν με ενδιαφέρουν "συμβουλές"
    Συνθετικη κανναβη ειναι και γενικα πολυ πιο επικινδυνη ακομα και απο σκανκ που ειναι απο τις πιο περιεκτικες σε THC ποικιλιες.
    Νομιζω στο αρθρο εξηγει αρκετα τους επιπλεον κινδυνους. Δεν εχω δοκιμασει ποτε αλλα νομιζω δεν αξιζει τοσο απο περιγραφες γνωστων οσο και απο μια ελαχιστη φαρμακολογικη μελετη/αναλυση
    Let The Freak Flag Fly!

  9. #444
    σκληρόκαρδος χρυσοκούκης Kingdom Gone's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Lebanon Hangover
    Posts
    5,546

    Default

    After the Triumph of Your Birth.

  10. #445
    Senior Member Shirime's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,444

    Default

    Ένα μεγάλο μπράβο από εμένα.

  11. #446
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    0:56 Ποιός μπορεί να διαφωνήσει με αυτήν την στέρεη αντίληψη;

  12. #447
    Έχω κάνει λεύκανση Κυρία Μαριάννα's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Εκάλη
    Posts
    1,189

    Default

    ο μιχαλαρέας όσο περνάνε τα χρόνια τόσο πιο νιάτο φαίνεται..
    "Κυρία Μαριάννα δεν καπνίζουμε την ώρα της γυμναστικής"

  13. #448
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    0:56 Ποιός μπορεί να διαφωνήσει με αυτήν την στέρεη αντίληψη;
    Δηλαδη τα αιτια που καποιος κανει χρηση αλκοολ,κανναβης,αμφεταμινων η ψυχεδελικων η ηρωινης ειναι τα ιδια? Ακομα και στη χρηση της ιδιας ουσιας τα αιτια και τα κινητρα και ο σκοπος ειναι διαφορετικος σε καθε ατομο. Και επιτελους πρεπει να χωνεψουν τα κνιτακια και οποιοι εχουν παροιμια αντιληψη στο θεμα, οτι ειναι δυνατον καποιοι να χρησιμοποιουν ψυχοτροπα χωρις να υπαρχει καποια προβληματικη αιτια απο πισω...



    Quote Originally Posted by Shirime View Post
    Ένα μεγάλο μπράβο από εμένα.
    Και μια μεγαλη μουτζα απο μενα
    Let The Freak Flag Fly!

  14. #449
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Σήμερα έπεσα πάνω σε αυτό εδώ το "άρθρο"
    http://fridge.gr/47196/stiles/head-trip/
    Καθαρή περιέργεια , έχει κανείς προσωπική άποψη ?
    Πόσο του στοιχίζει , αν το βρίσκει εύκολα και τέτοια γραφικά.

    Spoiler
    να ξεκαθαρίσω ότι έχω σταματήσει να την πίνω χρόνια, οπότε δεν με ενδιαφέρουν "συμβουλές"
    Έχω δοκιμάσει μια φορά με επιφανή χρήστη του φόρουμ, το πουλάνε για αρωματικό χώρου ψιλικατζίδικα που πουλάνε επίσης μεγάλα χαρτάκια, πακετάκια τζιβάνες κτλ. Πλάκα είχε, σε έπιανε γρήγορα, σε άφηνε γρήγορα, τελικά καταλήξαμε να δούμε καμιά δεκαριά επεισόδια "πρωταγωνιστές" του Θεοδωράκη. Άρα μάλλον bad trip.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  15. #450
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by VidnaObmana View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    0:56 Ποιός μπορεί να διαφωνήσει με αυτήν την στέρεη αντίληψη;
    Δηλαδη τα αιτια που καποιος κανει χρηση αλκοολ,κανναβης,αμφεταμινων η ψυχεδελικων η ηρωινης ειναι τα ιδια? Ακομα και στη χρηση της ιδιας ουσιας τα αιτια και τα κινητρα και ο σκοπος ειναι διαφορετικος σε καθε ατομο. Και επιτελους πρεπει να χωνεψουν τα κνιτακια και οποιοι εχουν παροιμια αντιληψη στο θεμα, οτι ειναι δυνατον καποιοι να χρησιμοποιουν ψυχοτροπα χωρις να υπαρχει καποια προβληματικη αιτια απο πισω...
    τα αιτια που κανει καποιος χρηση για πρωτη φορα ειναι κατα 97μιση% τα ιδια
    τα αιτια σε καθε χρηστη αλλαζουν υποθετικα καθως ουδεις δεν ειναι ιδιος...ο σκοπος ειναι ο ιδιος για ολους

Similar Threads

  1. περί torrents.
    By carheart in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 63
    Last Post: 08-04-2015, 20:35
  2. Περι Κούλογλου
    By ikonoklast in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 60
    Last Post: 07-04-2014, 17:02
  3. Περί Δημοκρατίας
    By DM in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 649
    Last Post: 04-12-2010, 01:23
  4. Αγαπημένο είδος ναρκωτικών...
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 01-07-2008, 15:22
  5. Περί TV-Tuners
    By Ithilmir in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 04-10-2005, 01:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •