Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 78

Thread: μεθυσμένοι και κωλόγριες

  1. #16
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Ναφθαλινη εννοεις?
    δεν ξέρω αν είναι ναφθαλίνη, ξέρω ότι μυρίζει ΧΑΡΟΣ. εκείνη η γνωστή μυρωδιά, που σου τρυπάει τη μύτη στο λεωφορείο, στο τρένο, στο δρόμο, δεν ξέρω, ψάχναμε εδώ και καιρό όνομα και το "χαρίλα" ήταν το πρώτο που μας ήρθε στο μυαλό.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  2. #17
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Εγώ πάντως έχω περάσει μεγάλο μέρος της ζωής μου σπρώχνοντας μεσήλικες δημόσιες υπαλλήλους που προσπαθούν να μπουν πριν βγει ο κόσμος από το τραίνο, κάποιες τις έχω βρίσει κιόλας, έχω γελάσει πολύ με άτομα που καθημερινά τρέχουν σαν να μην υπάρχει αύριο για να προλάβουν ΑΥΤΟ το τραίνο και όχι το άλλο που περνάει μετά από 3 λεπτά, έχω πορωθεί με καυγάδες "κυριών" που παίζουν ξύλο για ένα κάθισμα στο μετρό (είναι πραγματικά αδιανόητο το πού μπορεί να φτάσει μια 40άρα-50άρα για να κερδίσει μια θέση), τα έχω πάρει με τύπους που κρυώνουν και κλείνουν το παράθυρο με 35 βαθμούς κελσίου έξω χωρίς καν να ρωτήσουν τους υπόλοιπους, έχω αναπνεύσει 8.000 τόνους ιδρωτίλας ακόμα και το χειμώνα και γενικά έχω βιώσει το φουλ πακέτο της εμπειρίας που λέγεται "μετακίνηση με ΜΜΜ". Και σαφώς έχω περάσει πολύ χρόνο αναλογιζόμενος τη βλακεία του ανθρώπινου είδους.

    Με τη διαφορά ότι κάποιες φορές που δε συμβαίνει κάτι από αυτά έχω πιάσει τον εαυτό μου να ξενερώνει λιγάκι και να αισθάνεται ότι κάτι του λείπει. Έχω ανάγκη κάθε μέρα να ζήσω τέτοια συναισθήματα οργής και απελπισίας, να σκέφτομαι Ουγκάντες και βιβλικές καταστροφές, να σπρώξω και γενικά να καταλήξω στο "τουλάχιστον δεν είμαι έτσι εγώ". 'Ωρες ώρες νευριάζω γιατί βλέπω τις τσατσάδες να κάνουν στην άκρη και να περιμένουν να βγω και σκέφτομαι ότι δεν έχουν κανένα δικαίωμα να μου το κάνουν αυτό.

    Δεν ξέρω, νομίζω ότι τελικά εγώ είμαι ο μαλάκας της υπόθεσης. Ή έστω ο περισσότερο μαλάκας. Ακόμα το ψάχνω και δεν έχω καταλήξει κάπου, οπότε θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα της έρευνας.
    Ζε τ' εμ.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  3. #18
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    πολυ χαιρομαι που υπαρχει θρεντ με θεμα τον πιο σημαντικο παραγοντα του θυμου μου οποτε βγαινω απο το σπιτι.

    Γενικα βριζουμε, τους παιρνει ο διαολος και ηρεμουμε.
    Εντελως εγωιστικα για να μην τα μαζευουμε και τα ακουσει καποιος αδικα σε λαθος στιγμη, και για να μην μας χαλασει την υπολοιπη μερα.
    υπομονή

  4. #19
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Γιατί δικαιώνεται το ξέσπασμα μόνο αν έχει ελπίδα να διορθώσει κάτι δηλαδή. Όταν βρίζω το ΜΑΛΑΚΑ που σπρώχνει για να μπει πριν κατέβω ψυχαγωγούμαι, fair trade για τη δυσκολία που προκαλεί με τις μαλακίες που κάνει!
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  5. #20
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    ti le re ANTRA

  6. #21
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Ναφθαλινη εννοεις?
    δεν ξέρω αν είναι ναφθαλίνη, ξέρω ότι μυρίζει ΧΑΡΟΣ. εκείνη η γνωστή μυρωδιά, που σου τρυπάει τη μύτη στο λεωφορείο, στο τρένο, στο δρόμο, δεν ξέρω, ψάχναμε εδώ και καιρό όνομα και το "χαρίλα" ήταν το πρώτο που μας ήρθε στο μυαλό.
    Είναι η μυρωδιά που αναδύουν τα φάρμακα που πέρνουν, συνήθως για την καρδιά, καθώς και αν έχουν πρόβλημα με τα νεφρά (το ουρικό οξύ μυρίζει άσχημα). Αυτή η συγκεκριμένη παππουδίλα που διαποτίζει το είναι σου ολόκληρο και θέλεις να τρέξεις μακρυά, μακρυά και να μην κοιτάξεις πίσω.

    Ον τόπικ, βρίζω μόνο τους παπάρες που αλλάζουν λωρίδες προσπαθόντας να με σκοτώσουν με την μηχανή (τα ΜΜΜ είναι για τον πέο απο το 2001 που σταμάτησα να μπαίνω σε αυτά), και τις μαλακισμένες με τα καροτσάκια με παιδία που περνάνε απέναντι τον δρόμο σε σκοτεινά σημεία του, και τις βλέπεις την τελευταία στιγμή, ένα τρανό παράδειγμα η τυφλή στροφή ακριβώς μετά το μετρό του Αγίου Δημητρίου, ρεύμα προς Αθήνα επί της Βουλιαγμένης, που διασχίζουν τον δρόμο για να φύγουν απο και πρός τα Lidl.

    Το υπόλοιπο 96% είναι σαν το ψεύτικο κοινό στα παιχνίδια rally στο PC
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by When Black Roses Bloom View Post
    Quote Originally Posted by fandango View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Ναφθαλινη εννοεις?
    δεν ξέρω αν είναι ναφθαλίνη, ξέρω ότι μυρίζει ΧΑΡΟΣ. εκείνη η γνωστή μυρωδιά, που σου τρυπάει τη μύτη στο λεωφορείο, στο τρένο, στο δρόμο, δεν ξέρω, ψάχναμε εδώ και καιρό όνομα και το "χαρίλα" ήταν το πρώτο που μας ήρθε στο μυαλό.
    Είναι η μυρωδιά που αναδύουν τα φάρμακα που πέρνουν, συνήθως για την καρδιά, καθώς και αν έχουν πρόβλημα με τα νεφρά (το ουρικό οξύ μυρίζει άσχημα). Αυτή η συγκεκριμένη παππουδίλα που διαποτίζει το είναι σου ολόκληρο και θέλεις να τρέξεις μακρυά, μακρυά και να μην κοιτάξεις πίσω.

    Ον τόπικ, βρίζω μόνο τους παπάρες που αλλάζουν λωρίδες προσπαθόντας να με σκοτώσουν με την μηχανή (τα ΜΜΜ είναι για τον πέο απο το 2001 που σταμάτησα να μπαίνω σε αυτά), και τις μαλακισμένες με τα καροτσάκια με παιδία που περνάνε απέναντι τον δρόμο σε σκοτεινά σημεία του, και τις βλέπεις την τελευταία στιγμή, ένα τρανό παράδειγμα η τυφλή στροφή ακριβώς μετά το μετρό του Αγίου Δημητρίου, ρεύμα προς Αθήνα επί της Βουλιαγμένης, που διασχίζουν τον δρόμο για να φύγουν απο και πρός τα Lidl.

    Το υπόλοιπο 96% είναι σαν το ψεύτικο κοινό στα παιχνίδια rally στο PC
    Καλά από τότε που πήρα τη μηχανή, έχασα την ψυχραιμία μου... και μετά την ξαναβρήκα και πλέον απλά ανεβάζω τα skills μου (ρίχνοντας παραδοσιακές μούντζες) με τις μαλακίες που κάνει ο κόσμος στο δρόμο. Δεν υπάρχει πιότερη πλάκα από το να μαλακίζεται ο οδηγός μπροστά και να κοιτάζεσαι με τους άλλους μηχανάκηδες. Δέκα λεπτά στην Αθήνα με μηχανή και γίνεσαι άγιος ή ψυχάκιας.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #23
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Fandago φαίνεσαι καλό παιδί (and imma let you finish) αλλά εμένα μου τη σπάνε οι τύποι με τα ακουστικά.

  9. #24
    :B HIV's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    .|.
    Posts
    830

    Default

    to mono pou doulevei meta apo malakia kwlogrias einai to iperoptiko vlema,se fash "re 8eitsa.." kai meta to mpineliki "gamw to xristo sou oi amakses palia eixan toso fardies portes pou mporousate na mpainete ENW vgainoume emeis?" . mpineliki. xwris avrio.
    TheMilfettes

    Yes I eat cow,I am not proud.

  10. #25
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Κάποτε θα είστε κι εσείς σιχαμένα παππούδια και θα βρωμάτε χαρίλα και θα σας βρίζουν κωλόπαιδα επειδή σπρωχτήκατε μπάς και πιάσετε θέση γιατί απλά δεν αντέχετε τον πόνο στη μέση και τα πόδια σας όταν στέκεστε για πάνω απο 5 λεπτά.

  11. #26
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    1ον δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βρίζουμε γριούλες/παπούδια όταν έχουν κάνει την μαλακία, αλλά όλους τους άλλους τους χώνουμε χαλαρά. όλοι έχουν δικαίωμα στο χώσιμο, μην ήμαστε ρατσιστές απέναντι στην 3η-4η ηλικία. κ ντα3 δεν σπέρνουμε χριστοπαναγίες όπως στην οργισμένη εφηβεία, αλλά κάποια στιγμή πρέπει κάτι να πεις γιατί αν δεν το κάνεις στο επόμενο αρχίζουν οι κλοτσοπατινάδες.
    εκεί είναι το σημείο που βγάζω τα ακουστικά, χώνω, ξαναβάζω ακουστικά.
    Βέβαια πια σπάνια όταν είμαι στην πόρτα να κατέβω μπαίνει ο άλλος κ όταν πάει να το κάνει του σπρώχνω διακριτικά ή κ όχι το πόδι του με την πατερίτσα κ κάνει πίσω.
    επίσης όταν είχα πρωτοπάρει το αμάξι εξοργιζόμουν πάρα πολύ εύκολα. μετά ηρέμησα όμως κ παίζει η κλασική μούτζα. Ειδικά όταν η μούτζα είναι η γνωστή απολαυστική μεσ' στα μούτρα του άλλου... χωρίς ενοχές!

    2ον αν πονάει η μέση της τρίτης ηλικίας να πάρει μπαστουνάκι. βοηθάει. κ να μην κάνουν τσαχπινιές γιατί μετά την σπρωξιά του fandango θα πονάει περισσότερο.

    3ον fandango, έχεις ενοχικό σύνδρομο. γιατί παιδί μου;

    satan was a lez

  12. #27
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Τα παραπάνω που έγραψα ήταν για μεσήλικες ε.

    Όταν μου κάνουν τα ίδια γριούλες, ρίχνω μπουκέτο κατευθείαν. Αν πέσουν κάτω τις κλωτσάω στο κεφάλι, αν μείνουν όρθιες τους τραβάω τα βυζιά. Αν ύστερα απαυτό ζητήσουν συγγνώμη τους ρίχνω μια χριστοπαναγία και μια κατάρα για τα παιδιά και τα εγγόνια τους και σταματάω εκεί, αν δε ζητήσουν τους γαμάω το σπίτι. Κάπως έτσι πάει το πράγμα αλλά μόνο όταν είμαι στις καλές μου και δε θέλω πολλά πολλά.

    Να μάθουν να σπρώχνουν οι γριοπουτάνες.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  13. #28
    :B HIV's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    .|.
    Posts
    830

    Default

    an tous travas ta vizia otan einai or8ies prepei na skiveis. kanto thn wra pou pidane ston aera.
    TheMilfettes

    Yes I eat cow,I am not proud.

  14. #29
    Οργισμένος Βαλκάνιος Pinatero's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    TERRA ROSSA
    Posts
    5,779

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Τα παραπάνω που έγραψα ήταν για μεσήλικες ε.

    Όταν μου κάνουν τα ίδια γριούλες, ρίχνω μπουκέτο κατευθείαν. Αν πέσουν κάτω τις κλωτσάω στο κεφάλι, αν μείνουν όρθιες τους τραβάω τα βυζιά. Αν ύστερα απαυτό ζητήσουν συγγνώμη τους ρίχνω μια χριστοπαναγία και μια κατάρα για τα παιδιά και τα εγγόνια τους και σταματάω εκεί, αν δε ζητήσουν τους γαμάω το σπίτι. Κάπως έτσι πάει το πράγμα αλλά μόνο όταν είμαι στις καλές μου και δε θέλω πολλά πολλά.

    Να μάθουν να σπρώχνουν οι γριοπουτάνες.
    εισαι τοσο πουσταρα ρε γαμωτο που φοβαμαι να σ'αγαπησω τοσο, μην το παρεξηγησεις! πινκζ
    ..Γω νόμιζα πως ήσασταν ο Σπουδαίος Θεός, ο Μεγαλοδύναμος
    αλλά σεις δεν είστε παρά ένα ειδωλάκι, ένας κόπανος με γραβάτα
    Σκύβω ήδη να πιάσω το κέρατο
    που χω κρυμμένο στα σταράκια μου...


    http://justaburn.blogspot.gr/
    http://www.facebook.com/pages/Nights...70783152963345
    http://www.downtunedmag.com/p/downtuned-radio.html
    https://www.facebook.com/1000modsFanClub

  15. #30
    Stealing the Light Harvestman's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Earth
    Posts
    567

    Default

    fandango, το πρωτο σου ποστ θυμιζει αρκετα Εγκλημα και Τιμωρια, σε βλεπω καποια στιγμη να πετσοκοβεις την συγκεκριμενη γρια!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •