Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78

Thread: μεθυσμένοι και κωλόγριες

  1. #1
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default μεθυσμένοι και κωλόγριες

    το συγκεκριμένο θρεντ είναι σαν εκείνο με το ζητιάνο του νεκροπεθαμένου, αλλά περίπου...αλλιώς.

    έχω φτάσει Θεσσαλονικη και είμαι στο 3, περιμένω να κατέβω στη στάση στη Μητροπόλεως, και στέκομαι μπροστά στην πόρτα. Ο διπλανός μου σηκώνεται από την καρέκλα του, έρχεται στην πόρτα, αλλά δεν πάει δίπλα μου και περιμένει από πίσω, οπότε πάω εγώ δίπλα, αλλά τον ακούω να λέει κάτι, πατάω το pause και:

    -Ορίστε;
    -να κατεβούμε, λέω.
    -ε κατεβείτε, σας εμποδίζω;

    ο τύπος φουλ μεθυσμένος, οπότε απλά τον γράφω και πατάω το play, αλλά αυτός συνεχίζει να λέει και να λεει οπότε από περιέργεια ξαναπατάω το pause:

    -και βεβαια με ενοχλεις, και να σου πω, και, και, και αυτη την, την, την μαγκια σου, αυτη η μαγκια σου και τα μουσια σου σε μένα δεν περνάνε, δεν περνάνε σε μένα

    από τα πολλά που εκείνη την ώρα πέρασαν απτο μυαλό μου να του πω ήμουν στο τσακ να διαλέξω κάτι του στυλ "οκ, σέβομαι ότι είσαι μεθυσμένος αλλά μη μου τα σπας γιατί προσπαθώ να ακούσω gojira" αλλά απλά σκάω ένα χαμόγελο για την θεϊλα ότι τα μούσια μου δεν περνάνε σε αυτόν. ξανά play, ανοίγει η πόρτα και πριν προλάβω να κάνω βήμα, τσουπ η γνωστή κωλόγρια που σπρώχνει για να ανέβει,πατάω πάλι pause γαμω την πουτανα μου γαμω, όπως κάνω κάθε φορά την σπρώχνω κι εγώ όχι πολύ, ίσα ίσα να καταλάβει ότι κάνει μαλακία και να μπορέσω να κατέβω, αλλά είχε ήδη χωθεί πολύ, οπότε δεν μπορούσε ούτε να μπει ούτε να κατέβει. τέλος πάντων κάνω στην άκρη, αλλά είχα νεύρα. είδα και που με κοιτούσε με υφάκι και της λέω ''περιμένουμε πρώτα να κατέβει ο υπόλοιπος κόσμος και μετά ανεβαίνουμε, ζώο". Δεν είπε τίποτα, τι να έλεγε, και κάπου εκεί, αφού πάτησα πάλι το play, άρχισα να σκέφτομαι μήπως έκανα μαλακία.

    Στο μεθυσμένο δεν είπα τίποτα γιατί οκ, τι να πεις, τι να καταλάβει.
    Στην κωλόγρια γιατί δεν έκανα το ίδιο; Υπήρχε περίπτωση, ακόμα και ευγενικά να της το έλεγα, να καταλάβει ότι αυτό που κάνει ειναι λάθος; Μάλλον όχι, οπότε γιατί ασχολήθηκα;

    Δεν ξέρω ρε γαμώ, ενώ προσπαθώ να μη χαλιέμαι με τους διάφορους πανηλίθιους, και πάντα έχω στο μυαλό μου από το Μονολογκ το "οκ, είσαι εσύ μαλάκας, δεν θα χαλάσω εγώ τη μέρα μου για σένα τον μαλάκα, έχω κι άλλα πράγματα να κάνω", ε κάποια στιγμή δεν αντέχω και ξεσπάω στον πρώτο που θα βρω, είτε τώρα η γρια, είτε την άλλη φορά στο τρένο που είχα αλλάξει 5 θέσεις γιατί κάποιοι ήθελαν να κάτσουν μαζί κι εγώ πήγαινα σαν καλό παιδί σε θέσεις άλλων μέχρι που τους είπα ότι δεν θα τρέχω εγώ από θέση σε θέση για τις μαλακίες τους, είτε στον ταξιτζή που για διαδρομή προς τα ΚΤΕΛ Χαλκιδικής με πήγε από εκεί που κάνεις κύκλο ολόκληρο για να πάρει 2ευρώ παραπάνω και του είπα ότι 2ευρώ δεν φτάνουν για να γίνει άνθρωπος κ.ά., και κάθε φορά μετά το σκεφτόμουν και έλεγα ότι έκανα μαλακία και την άλλη φορά απλά δε θα ασχοληθώ.

    Για πείτε λοιπόν. Αξίζει να ασχολούμαστε με τους κάθε λογής ηλίθιους, που κατά πάσα πιθανότητα δεν πρόκειται να καταλάβουν ότι είναι ηλίθιοι, αφού θέλει να'σαι λίγο έξυπνος για να καταλάβεις ότι είσαι ηλίθιος;

    ή ισχύει το "αν ασχολείσαι με 3 βλάκες είσαι ο τέταρτος";
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  2. #2
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Γκοτζιρα, πινκς

    Τις γριούλες μωρέ δεν τις βρίζουμε αν δε μας φαίνονται πολύ μα πολύ σκατόψυχες. Μην ξεχνάμε ότι τις πιάνει το άγχος μην τυχόν χάσουν το λεωφορείο κλπ, οπότε και λόγω ηλικίας έχουν το ακαταλόγιστο. Τώρα άμα σπρώχνουν και ζητάνε και τα ρέστα, ε οκ.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  3. #3
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Νομίζω ότι το να δείχνεις στον άλλο ότι έκανε μαλακία, ή τουλάχιστον να το προσπαθείς (γιατί ανάλογα πόσο μαλάκας είναι, παίζει να μην καταλάβει όπως λες), δεν είναι κακό, εάν δεν είσαι "βίαιος". Νομίζω ότι απλά το έχεις ανάγκη, κατά περίπτωση. Το θέμα είναι να μην εκνευρίζεσαι όμως, κατά τη γνώμη μου, δλδ αν πεις κάτι να είναι συνειδητό κι όχι επειδή βγήκες εκτός εαυτού. Ενίοτε μάλιστα, μαλακίες κάνουν συχνά διάφοροι νορμαλ, από απροσεξία ή συνήθεια, και μπορεί να βρεις και το δίκιο σου.

    Εσύ γιατί κάθε φορά μετανιώνεις όταν τους τα χώνεις;
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  4. #4
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Ναι ισχύει, απλά αν επισημαίνεις τη μαλακία τους με "άσχημο" τρόπο, παίζει να φας κι εσύ καμια παναγίτσα, να μη νιώσει καν ο άλλος, να χαλάσεις τη διάθεσή σου κλπ.

    Οπότε απλά επισημαίνεις τις μαλακίες κοσμια.

    Εδιτ. Βασικά ρε είναι λογικό να νιώθεις άσχημα μετά από τέτοιες "αντιδικίες" ας πούμε, γιατί κατά 90% θα ακούσεις καμια απάντηση "τι θες τώρα ρε μαλάκα πρωί πρωί, και σε τελική ανάλυση ας έσπρωχνες για να κατέβεις" ή κάτι τέτοιο. Δηλαδή είναι ανώφελο.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  5. #5
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Θρεντ με τετοιο τιτλο ειναι φτιαγμενο απο win μονο. Τι να σου πω, εχει τυχει να βρισω κοσμο στο δρομο, αλλα συνηθως οχι γριες οσο σκατοψυχες που λεει κι ο κουκι να ειναι. Κριμα ειναι δηλαδη, ξερω γω. Αλλα για ελληναρες και τετοια δε μετανιωνω ποτε αν ο αλλος ειναι χοντρομαλακας.

  6. #6
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    γιατι ο μεθυσμενος θα σου ριχνε κανα μπουνιδι να το'χεις να το θυμασαι.

    ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΠΕΚΡΗΔΕΣ ΕΝΩΘΕΙΤΕ!
    this is radio freedom.

  7. #7
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Βασικά αυτό που λέει ο φιξξξερ, κι εγώ τσι γριές δε θέλω να τις κράζω. Μόνο από μέσα μου. Τους ελληνάρες θέλω πολύ να τους κράζω, αλλά φοβάμαι μη φάω κάνα ξύλο, οπότε και πάλι κράζω σεμνά και ταπεινά.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  8. #8
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Cookie Monster View Post
    Βασικά αυτό που λέει ο φιξξξερ, κι εγώ τσι γριές δε θέλω να τις κράζω. Μόνο από μέσα μου. Τους ελληνάρες θέλω πολύ να τους κράζω, αλλά φοβάμαι μη φάω κάνα ξύλο, οπότε και πάλι κράζω σεμνά και ταπεινά.
    Απο το αυτοκινητο μονο ρε, πεζος ειναι επικινδυνο, κυκλοφορει τρελος κοσμος

  9. #9
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by Cookie Monster View Post
    Βασικά αυτό που λέει ο φιξξξερ, κι εγώ τσι γριές δε θέλω να τις κράζω. Μόνο από μέσα μου. Τους ελληνάρες θέλω πολύ να τους κράζω, αλλά φοβάμαι μη φάω κάνα ξύλο, οπότε και πάλι κράζω σεμνά και ταπεινά.
    Απο το αυτοκινητο μονο ρε, πεζος ειναι επικινδυνο, κυκλοφορει τρελος κοσμος
    Αααα πες το έτσι. Γενικά κάνω τον μάγκα σε ελληνάρες κλπ κυρίως άμα είμαι με φίλους και όχι μόνη μου. Έχω αυτογνωσία.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    μεθυσμενοι και καλογριες διαβασα και λεω αυτο θα ναι επικο θρεντ.

    εσυ το κουκι προσεξε μην λες πολλα μην σε κλεισουν μεσα σε κανα κουτι.

  11. #11
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Cookie Monster View Post
    Βασικά αυτό που λέει ο φιξξξερ, κι εγώ τσι γριές δε θέλω να τις κράζω. Μόνο από μέσα μου. Τους ελληνάρες θέλω πολύ να τους κράζω, αλλά φοβάμαι μη φάω κάνα ξύλο, οπότε και πάλι κράζω σεμνά και ταπεινά.
    πραγματικά ήταν η πρώτη φορά που ξέφυγα από το "να κατεβούμε και μετά ανεβαίνετε" που λέω πάντα σε συνδυασμο με το ψιλοσπρώξιμο, δεν ξέρω, το ότι έκανε σα λυσασμένη και μετά με κοιτούσε σαν να της έκλεψα τη σύνταξη με έκανε να τη βρίσω το οποίο είπαμε ότι το μετάνιωσα. για τον μεθυσμένο, εκτός του ότι δεν ήταν σε θέση ούτε να μου σκίσει το εισιτήριο, δεν είχα σκοπό να τον βρίσω έτσι κι αλλιώς.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  12. #12
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by fandango View Post
    πραγματικά ήταν η πρώτη φορά που ξέφυγα από το "να κατεβούμε και μετά ανεβαίνετε" που λέω πάντα σε συνδυασμο με το ψιλοσπρώξιμο, δεν ξέρω, το ότι έκανε σα λυσασμένη και μετά με κοιτούσε σαν να της έκλεψα τη σύνταξη με έκανε να τη βρίσω το οποίο είπαμε ότι το μετάνιωσα. για τον μεθυσμένο, εκτός του ότι δεν ήταν σε θέση ούτε να μου σκίσει το εισιτήριο, δεν είχα σκοπό να τον βρίσω έτσι κι αλλιώς.
    Ναι μωρέ, λογικό, καμιά φορά το παρακάνουν κι αυτές και μας φεύγει η συμπόνοια. Αυτό το βλέμμα "μου κλέψαν τη σύνταξη" πάντως είναι default στις φάτσες τους μάλλον.
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  13. #13
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Εγώ πάντως έχω περάσει μεγάλο μέρος της ζωής μου σπρώχνοντας μεσήλικες δημόσιες υπαλλήλους που προσπαθούν να μπουν πριν βγει ο κόσμος από το τραίνο, κάποιες τις έχω βρίσει κιόλας, έχω γελάσει πολύ με άτομα που καθημερινά τρέχουν σαν να μην υπάρχει αύριο για να προλάβουν ΑΥΤΟ το τραίνο και όχι το άλλο που περνάει μετά από 3 λεπτά, έχω πορωθεί με καυγάδες "κυριών" που παίζουν ξύλο για ένα κάθισμα στο μετρό (είναι πραγματικά αδιανόητο το πού μπορεί να φτάσει μια 40άρα-50άρα για να κερδίσει μια θέση), τα έχω πάρει με τύπους που κρυώνουν και κλείνουν το παράθυρο με 35 βαθμούς κελσίου έξω χωρίς καν να ρωτήσουν τους υπόλοιπους, έχω αναπνεύσει 8.000 τόνους ιδρωτίλας ακόμα και το χειμώνα και γενικά έχω βιώσει το φουλ πακέτο της εμπειρίας που λέγεται "μετακίνηση με ΜΜΜ". Και σαφώς έχω περάσει πολύ χρόνο αναλογιζόμενος τη βλακεία του ανθρώπινου είδους.

    Με τη διαφορά ότι κάποιες φορές που δε συμβαίνει κάτι από αυτά έχω πιάσει τον εαυτό μου να ξενερώνει λιγάκι και να αισθάνεται ότι κάτι του λείπει. Έχω ανάγκη κάθε μέρα να ζήσω τέτοια συναισθήματα οργής και απελπισίας, να σκέφτομαι Ουγκάντες και βιβλικές καταστροφές, να σπρώξω και γενικά να καταλήξω στο "τουλάχιστον δεν είμαι έτσι εγώ". 'Ωρες ώρες νευριάζω γιατί βλέπω τις τσατσάδες να κάνουν στην άκρη και να περιμένουν να βγω και σκέφτομαι ότι δεν έχουν κανένα δικαίωμα να μου το κάνουν αυτό.

    Δεν ξέρω, νομίζω ότι τελικά εγώ είμαι ο μαλάκας της υπόθεσης. Ή έστω ο περισσότερο μαλάκας. Ακόμα το ψάχνω και δεν έχω καταλήξει κάπου, οπότε θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα της έρευνας.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  14. #14
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by Cookie Monster View Post
    Αυτό το βλέμμα "μου κλέψαν τη σύνταξη" πάντως είναι default στις φάτσες τους μάλλον.
    το βλέμμα όχι, default είναι η μυρωδιά ΧΑΡΙΛΑΣ που έχουν όλες.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  15. #15
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ναφθαλινη εννοεις?

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •