Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: Buried Inside/Tombs/Son of Nothing

  1. #1
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default Buried Inside/Tombs/Son of Nothing

    Εμείς κι εμείς για ακόμα μια φορά στο Αν. Έχουμε συνηθίσει πλέον.

    Sun of Nothing: Ανατριχίλα. Πρώτη φορά τους έβλεπα, με άφησαν μαλάκα. Τα νέα κομμάτια μας προϊδέασαν για τη δισκάρα που έρχεται.

    Tombs: ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ. Τέλεια απόδωση, αρκετά πιο δυναμικοί από τους δίσκους. Όσο παιρνούσε η ώρα τόσο καλύτεροι γίνονταν! Οι καλύτεροι της βραδιάς μάλλον.

    Buried Inside: Τους γάμησε ο ήχος. Στα περισσότερα κομμάτια μαντεύαμε τα φωνητικά ενώ οι κιθάρες και το μπασσο δημιουργούσαν ένα πρίμο συνοθύλευμα απ' το οποίο δύσκολα καταλάβαινες τι παίζουν. Έπαιξαν σίγουρα V, Time as Ideology, Time as Surrogate Religion. Κρίμα, είχαν περιθώρια για γαμάτη εμφάνιση.



    Πινκς σε λοκι, μπιζάριο, dopefiend!
    Dythor άντε και γαμήσου.

    Spoiler

  2. #2
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    όντως απογοητευτικά λίγος κόσμος.

    Έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα, για μενα οι sun of nothing αναδείχθηκαν σε μπάντα της βραδιας. τρίτη (ή 4η δε θυμαμαι) φορά που τους βλέπω και πραγματικά είναι σταθερή αξία στα λαιβ. ακούστηκε το mr dudley's soul σίγουρα και δυο ήταν καινούρια νομίζω? άρτια εκτελεσμένα, φοβερό δέσιμο, οι sun of nothing είναι μια μπαντα που δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από αντίστοιχες του εξωτερικού. τα έχουμε πει άπειρες φορές. αναμένουμε το νεο δίσκο αν και απο αυτά που άκουσα είμαι σίγουρος ότι θα γαμαει. αυτή τους η συνέπεια στην ποιότητα, οσον αφορά λαιβ κ δισκογραφία, τους καθιστά ως αγαπημένη μου ελληνική μπάντα. τσιμπήσαμε και μπλουζάκι επιτέλους!

    οι tombs ωραίοι ήταν, αρκετά μπλακμεταλίζοντες και καλή απόδοση είχαν αλλά μάλλον προτιμώ να τους ακούω σπίτι μου παρά λαιβ.
    highlight ο σιχαμένος μπασίστας με μπλουζάκι philadelphia vietnam veterans memorial "it is our duty to remember".

    οι buried inside δυστυχώς όσο και να θέλω να το πω δεν γάμησαν. δλδ μπορεί και να γάμησαν αλλά εμείς δεν το νιώσαμε. κακός ήχος, φωνή δεν ακούσαμε, γενικά όπως ακριβώς τα είπε ο αγκοραφόμπικ () και μικρό σετ όπως σωστά παρατήρησε ο κ. Μπάρκας. άλλο αν εκείνη τη στιγμη δεν το κατάλαβα λόγω κούρασης. νομίζω έπαιξαν επίσης ΙΙ, VII, VIII και time as commodity. έλαμψαν δια της απουσίας τους τα IV, VI, time as imperialism.


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  3. #3
    μπήκα στη μέση Shrinebuilder's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,240

    Default

    Sun of Nothing πάντα ακούω ευχάριστα, σε live ή στο σπίτι μου, αλλά ποτέ δε μπορώ να ξεχωρίσω κομμάτια. Είμαι γαμάτος.
    Γενικά πάντως είναι απίστευτα γαμάτη μπάντα. Είχαν και τον καλύτερο ήχο της βραδιάς.

    Tombs υπερσπασαρχίδης κακάσχημος ντράμμερ, κάτσε κάτω γαμώ το σπίτι σου και μη φωνάζεις! Κατα τ'αλλα ωραίοι, και πιο καλοί απ'τα σιντί.

    Buried Inside σκατά ήχος, κρίμα κι άδικο, ήμουν στο κέντρο στην αρχή και ο ήχος ήταν μια απίστευτη βαβούρα, Intro/Ideology/V δεν καταλάβαινα Χριστό, καλά που τα θυμόμουν απ'τους δίσκους και είχα ένα μπούσουλα :Ρ
    Μετά πήγα απ'τα δεξιά και ο ήχος ήταν κάπως καλύτερος, σε καμία περίπτωση δε το ευχαριστήθηκα όμως.

    Κόσμος λίγος και ψόφιος.

    τα αυτιά μου όπως το βλέπω θα βουίζουν για καμιά βδομάδα. Ποιός σκατά έφτιαξε ήχο στους buried?
    But I'm a creep, I'm a squirtle.



    τὸν Τᾶφο τὸν Πανάγιο στὸ Ἰσραῆλ γαμάω
    καὶ στῶν Ῥαββίνων τὰ ὄστὰ χούνω καὶ κατουρνάω

  4. #4
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    Ρε καλημερα.
    Sun of nothing γαμησανε οπως παντα με τραγουδιαρη να κανει ακροβατικα και ζογκλερικα. καινουρια κομματια ειναι αλλου, ο καινουριος δισκος θα ειναι τεραστιος.

    Tombs γουσταρα απιστευτα αλλα θα συμφωνησω με σραινκοτερ ο ντραμμερ τους ειχε φαει κατι περιεργο. δεν περιγραφω αλλο.

    Buried inside ασχολιαστος ηχος αλλα δεν περιμενα και κατι εξωφρενικα τελειο στο θεμα ηχου με κατι τοσο απαιτητικο. κοσμος μου ειπε οτι εχει ακουσει πολυ καλο ηχο απο απαιτητικα συγκροτηματα στο ΑΝ, εγω οχι.
    Να σημειωθει οτι ο τραγουδιαρης των buried inside δεν ειχε μικροφωνο στην αρχη και τσιριζε τοσο δυνατα που τον ακουγα χωρις μικροφωνο.

    Μικρο σετλιστ ειχαν οι buried inside γιατι ο κιθαριστας ηταν ΠΟΛΥ αρρωστος και πριν το live δεν κουνιοτανε πολυ, και ετσι δεν μπορουσαν να το μεγαλωσουν.
    οι sun of nothing επισης μικρο list γιατι, "ετσι", ειπε η relapse που οριζει και το ποση ωρα θα παιξουν τα support.
    οι tombs απο οσο ξερω προσθεσανε λιγο παραπανω στο list τους που θα παιζανε.

    και πινκ σε αγκοραφομπικ που δεν κοτεψε.
    Last edited by μπιζαριος; 13-11-2009 at 10:26.
    υπομονή

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    μετά από κάθε εμφάνιση sun πείθομαι ότι για την ώρα που παίζουν (τουλάχιστον) είναι η καλύτερη μπάντα του σύμπαντος, αυτό λέει αρκετά νομίζω για το ποιόν τους! και τα καινούρια κομμάτια είναι πεντανόστιμα. επίσης η κιθάρα θάφτηκε κάπως =/

    οι tombs ξεκίνησαν με κακό ήχο, τύμπανα πολύυυ πίσω (μόνο τα πιατίνια ακούγονταν) και μπάσο ανύπαρκτο, σιγά σιγά άρχισε να φτιάχνει και κατέληξε σε ένα μπλακμεταλόνόιζρόκ παραλήρημα που στα σιντί δε βγαίνει τόσο πολύ. μπράβο τους μπράβο τους.

    από προσέλευση κλασικά μόνο γνωστά πρόσωπα, τι διάολο, 3 χρόνια πριν στο showcase της venerate γινόταν της πουτάνας, εδώ δεν είχε 'κολλητούς' να ρθουν να δουν ε;

  6. #6
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    ήρθα μόνο για SoN και για τα σαπουνακια μας
    το τελευταιο κομματι SoN ...

    α κι οι Ludmila φανταστικοί με διασκευάρα regularjohn

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    294

    Default

    Λοιπον οι SoN ειχαν ενα φοβερο κομματι στο τελος που πολυ μου αρεσε και εναν πολυ καλο ντραμερ, τον οποιο και προσεχα την περισσοτερη ωρα που επαιζαν. Tombs καλυτεροι απο τις εντυπωσεις που μου ειχε αφησει ενας δισκος τους με πολυ ωραια ριφς εκ των οποιων δυο μου θυμισαν CoL (). Απο Buried Inside εχω το παραπονο μονο, λογω ηχου. Ξενερωσα καπως για να 'μαι ειλικρινης γιατι για δαυτους πηγα.
    with change we'll explode and live

  8. #8
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    SoN τους έχω δει 5-6 φορές και χθες απογοητεύτηκα λιγάκι, όχι γιατί δε παίξαν καλά, αλλά γιατί μου φάνηκαν πολύ γυαλισμένοι και καθαρούληδες, έχει φύγει σχεδόν εντελώς η σαπίλα από τη μουσική τους.

    Tombs δεν είχα ακούσει ούτε νότα πιο πριν αλλά μου άρεσαν πολύ, τσίμπησα και το σιντάκι τους και μάλλον θα πορωθώ.

    Buried Inside τεράστια απογοήτευση λόγω ήχου και μικρής διάρκειας του σετ. Αν και με τέτοιο ήχο μάλλον καλύτερα που δεν παίξαν παραπάνω. Το πάθος και η πόρωση (πουτάνα όλα) υπήρχαν αλλά ρε πούστη μου 3 τραγουδιάρηδες είχαν και δεν ακούστηκε φωνούλα όση ώρα έπαιξαν. Δεν πειράζει, τους αγαπάμε γιατί είναι η καλύτερη μπάντα στο είδος της.

    Respect σε κονκάρδες "ΜΟΝΟ ΘΡΑΣ." Και σε Γκουλάκο
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  9. #9
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    SON kalitero ixo xtes apo olous, orea ta nea tracks.Meta o ixos me sapise teliws borw na pw.Hmarton kai marshallila prima terma ola.Krima.

  10. #10
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    SoN τους έχω δει 5-6 φορές και χθες απογοητεύτηκα λιγάκι, όχι γιατί δε παίξαν καλά, αλλά γιατί μου φάνηκαν πολύ γυαλισμένοι και καθαρούληδες, έχει φύγει σχεδόν εντελώς η σαπίλα από τη μουσική τους.
    ευτυχως που οι μπαντες δεν λαμβανουν σοβαρα τετοιες αποψεις..
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  11. #11
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Όντως. Θα κάνω έντιτ και θα γράψω "Γάμησαν! Απίστευτοι! Το καλύτερο τριπ της ζωής μου!" ελπίζοντας να την πάρουν σοβαρά την άποψη μου.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  12. #12
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    Ma to na vgazei kapios ixo live kai na 8eorite mion skaei kapos e.Eidika son 3i i 4i fora pou tous evlepa, standar to euxaristi8ika perisotero apo alles fores pou skizane autia.Ta albums akougonte mia xara etsi ki alliws.Alla oi mikrofonismoi, tiga psiles sixnotites, opos tombs kai B.I meta den einai gia mena to + tis "sapilas". "Sapila" pezane kai oi Amen Ra sto texas, pou standar exei xeirotero ixo tis perisoteres fores apo to An, ki omos ola akougontan sosta tote.
    Gousta einai auta anyway.

  13. #13
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    [captain obvious]Ε ναι, γούστα είναι αυτά.[/captain obvious]

    Δηλαδή και στα άλμπουμς τους προτιμώ τη βρωμιά του πρώτου από τον ήχο του δεύτερου αν και ο δεύτερος είναι "αντικειμενικά" καλύτερος. Τι να κάνουμε δηλαδή. Δε το θεώρησα μείον σαν μια Γενικότερη Αλήθεια την οποία πρέπει να παραδεχτείτε, αλλά σαν προσωπικό μου γούστο.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  14. #14
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    βάλτε son μόνους να μην πρέπει να τα σκάσω στους τρέντηδες [/προκλητικό ποστ].

  15. #15
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    Quote Originally Posted by cynic View Post
    sto texas, pou standar exei xeirotero ixo tis perisoteres fores apo to An
    οφ τόπικ δεν ήρθα κ στο λάηβ αλλά εδώ είσαι λάθος
    πολύ λάθος

    το μόνο καλό πράμα του σινσίτι/τέξας/αντεργουόρλντ είναι ο ήχος
    I must have some booze. I demand to have some booze

Similar Threads

  1. Buried Inside - Spoils of failure
    By Amnesiac. in forum Albums
    Replies: 28
    Last Post: 19-11-2009, 19:36
  2. Tombs/Buried Inside @ An club . (12/11/09)
    By Yanqui in forum Live & Events Talk
    Replies: 48
    Last Post: 13-11-2009, 09:55
  3. buried inside
    By symposium_lexotanil in forum Music Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 19-08-2009, 02:47
  4. Between the Buried and Me - Colors
    By ikonoklast in forum Albums
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-2007, 15:42
  5. Buried Inside interview online
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 11-06-2005, 23:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •