Page 3 of 33 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 481

Thread: ΣΚΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΘΕΟΥΣ.

  1. #31
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    τι ζορι εφαγε ο ικονοκλατς? δεν πιστευω να ειναι πιστος καποιας θρησκειας? δεν το ξεκαθαριζει..ποιο το νοημα της συζητησης?
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #32
    Antikanonik Member powerania's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Beleriand,northwestern Middle-earth.
    Posts
    449

    Default

    Δεν ξερω αν στα 30 μου θα κανω το σταυρο μου και θα κλεινω τα αυτια μου οταν καποιος πεταει χριστοπαναγιες, μπορει και να το κανω. Προς το παρον ομως εγω ειμαι στην αλλη ''μερια'', δεν ειμαι χριστιανη ορθοδοξη, ουτε μουσουλμανα ουτε τιποτα. Αλλα δεν ειμαι αθεη, δεν θα μπορουσα ποτε να πω οτι δεν υπαρχει θεος οπως επισης δεν θα μπορουσα να πω ποτε οτι υπαρχει.
    Ομως σε αυτην την μαλακια που λεγεται ΘΡΗΣΚΕΙΑ στην οποια υπαγεσαι αναλογα με τον τοπο στον οποιο γεννηθηκες ή αναλογα με τα προβληματα που αντιμετωπισες("ο ταδε συγγενης παραλιγο να πεθανει αλλα τη γλιτωσε, δοξα τον Αλλαχ"), ε δεν πιστευω.

    Ικονοκλαστ μπορω να εκφερω αποψη ή να περιμενω να κλεισω τα 18?

  3. #33
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    ο dawkins σε γαμάει από πάνω μέχρι κάτω ρητορίσκε και αν δεν μου πεις σε 24 ώρες ένα βιβλίο που να τον πατάει κάτω κρίμα που τον έπιασες στο γαμημένο πληκτρολόγιο σου.
    Last edited by asimoulis; 29-11-2009 at 21:43.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  4. #34
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Μπορώ να έχω και οργασμό με σένα, αν το θέλεις.

    Δεν βρίζω χωρίς όρεξη για διάλογο, αυτο το θρεντ υπάρχει γι' αυτό το λόγο.
    Δεν απορρίπτω καθολικά το τι έχουν να πούν. Λένε ότι δεν υπάρχει θεός. Πράγματι έχουν δίκιο.
    Με απλούς κανόνες προτασιακού λογισμού δεν είμαι 18, είμαι 33 και νιώθω οκ με την ηλικία μου.
    Οκ κοιτα, αν μιλαμε για "σουπερ ουαου" αθεους που εχουν περασει τις φασεις που λες και εχουν μεινει στην ηλικια των 18 εδω και ποσα χρονια, αλλα δηλωνουν φανατικα αθεοι και προκαλουν γιατι ειναι κουλ και γαματο, δεν ειναι λιγοτερο κατακριτεοι απο τις αμερικανιδουλες (ως επι το πλειστον, η μαστιγα εχει εξαπλωθει δυστυχως) που δηλωνουν bi και lesbian γιατι "oh my god it's so cool" και απο καποιους αλλους δηθεν που δηλωνουν με τη σειρα τους gay γιατι ειναι της μοδας να μην κραζει κανεις τους gay λες και ειναι ειδος υπο εξαφανιση και απο αλλους κουλ "νεοναζι" και γενικοτερα μια πληθωρα διαφορων κοινωνικων ομαδων στις οποιες νιωθουν μερικοι την αναγκη να ενταχθουν ωστε να νιωσουν ανωτεροι εναντι αλλων κοινωνικων ομαδων.
    Αυτο δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν αθεοι (οπως και γκει, λεσβιες, ναζι, χιπηδες, μεταλλαδες, κτλ κτλ) οι οποιοι απλα δε βρισκουν το λογο να πιστευουν στην υπαρξη καποιας ανωτερης δυναμης και ετσι την απορριπτουν χωρις καν να την εξετασουν ή και αφου την εξετασουν. Δε χρειαζεται να ειναι ολοι πωρωμενοι φανατικοι αθεοι και θρησκοι οπως ειναι νουδιωτες και πασοκοι και κομμουνια. Ειναι καθαρα προσωπικο το θεμα πιστης ή μη πιστης και δεν μπορει να κριθει οπως οποιαδηποτε αλλη οπαδικη "διαμαχη". Απλα ασε τους αθεους να ειναι στον κοσμο τους αρκει να μη σου πρηζουν το συκωτι. Προσωπικα πολυ περισσοτερο με ενοχλουν οι θρησκοι με την προπαγανδα τους και την ξεροκεφαλια τους, παρα οι αθεοι, τοσο εγκεφαλικα οσο και πρακτικα.

  5. #35
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    ο dawkins σε γαμάει από πάνω μέχρι κάτω ρητορίσκε και αν δεν μου πεις σε 24 ώρες ένα βιβλίο που να τον πατάει κάτω κρίμα που τον έπιασες στο γαμημένο πληκτρολόγιο σου.

  6. #36
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    οκ σόρρυ εκτός από αυτό.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  7. #37
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default


  8. #38
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    ο θεός δεν είναι κανένας παππούς στον ουρανό.

    ο θεός δεν έχει αρχή, δεν έχει τέλος ποιεί εν σοφία όλη την ώρα και όχι στο πόδι, ο θεός μπορεί να κάνει το νερό κρασί και το κρασί νερό, μπορεί να περπατήσει στο νερό και μπορεί να ζήσει μια ζωή μόνο αγάπης και στο τέλος ο γαμιόλης μπορεί να πάρει τις αμαρτίες όλων των γαμω-ανθρώπων να τις βάλει στη πλάτη του να σταυρωθεί και εκεί που είναι βουτηγμένος στα σκατά να συγχωρέσει τον chris και τη snoop αριστερά του και δεξιά του.

    πρέπει να είσαι τελειωτικά ηλίθιος για να τα βρίζεις όλα αυτά σαν παραμύθια και να μην καταλάβεις ότι ο άνθρωπος βάφτισε "ΘΕΟ" ότι δεν μπορεί να κάνει ή πρέπει να προσπαθήσει πάρα πολύ για να φτάσει σε αυτό το επίπεδο. δεν μπορείς να είσαι καλοσυνάτος και αλτρουιστής 24/7 και δεν μπορείς να πηδήξεις παραπάνω από 2 μέτρα και κάτι σε ύψος. ο άνθρωπος κατάλαβε ότι έχει επιλογές ενώ τα άλλα ζώα δεν έχουν γιαυτό και τα αποκαλούμε "ζώα". και ο μαρξ το κατάλαβε αυτό γιατί ήταν τσακάλι και οι αναρχικοί γιατί ήταν και αυτοί τσακάλια και λέγαν ότι αν οι άνθρωποι είχαν μια άλλη συνείδηση (χριστιανική θα έλεγα εγώ) θα είχαμε και μια άλλη κοινωνία την οποία οι χριστιανοί βάφτισαν παράδεισο και την βάλαν μετά το θάνατο σαν αντάλλαγμα γιατί ήταν πολύ απαισιόδοξοι μιας και τα πράματα ήταν σκατά τότε. και ο θεός και ο διάβολος είναι μέσα στον ίδιο τον άνθρωπο ενώ στα άλλα ζώα δεν υπάρχει γαμωσυνείδηση και δεν επιλέγουν. λέει ο διάβολος μην ψηφίζεις κατάληψη σου έχουν μείνει 3 μαθήματα για πτυχίο ζήσε, άσε τους άλλους να πεθάνουν λειτούργησε σαν γαμημένο ζώο με τα γαμημένα τα εγωιστικά γονίδια και φρόντισε για σένα και τα παιδιά σου αλλά εσύ δεν είσαι ζώο και ψηφίζεις κατάληψη παρά τα τρία μαθήματα και φαινομενικά χάνεις άλλο ένα εξάμηνο από τη ζωή σου αλλά διάλεξες σαν άνθρωπος.

    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ η γαμημένη δύσκολη αλτρουιστική επιλογή. τον λατρεύουν όλοι οι μαλάκες με 100 διαφορετικούς τρόπους από την πρώτη στιγμή εδώ και 3 εκατομμύρια χρόνια γιατί είναι δύσκολο υπεύθυνο και μας πάει όλους μπροστά. ο καλός μας εαυτός θα έλεγες.

    και μετά ήρθε ο dawkins και τα γάμησε όλα είπε πως ούτε θεός υπάρχει ούτε αλτρουιστική επιλογή και είμαστε καταδικασμένοι να μην γυρίσουμε ποτέ στον κήπο της εδέμ. Δύο κατηγορίες ανθρώπων βρίζουν τον dawkins οι πιστοί κάθε λογής και και οι κομμουνιστές.
    Last edited by asimoulis; 29-11-2009 at 22:13.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  9. #39

    Default



    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    This thread is going places.

    Ο George Carlin είναι ένας απο τους σημαντικότερους ανθρώπους στον κόσμο, another dead hero κλπ. Λέει αποκλειστικά αλήθειες, δεν θα στον συνιστούσα όμως ποτέ να τον χρησιμοποιείς σαν αυθεντία. Αφ' ενός γιατί είναι κωμικός, αφετέρου (και κυρίως) γιατί αν πάει έτσι τότε σε οποιαδήποτε συζήτηση που έγω πχ έχω με κάποιον νεοφιλελεύθερο πασόκο θα μπορώ να εκσφενδονίζω τον carlin να τσακίζει τον αμερικάνικο καπιταλισμό με αμιγώς ταξική ανάλυση ή να κάνει να κατουριέται κάθε ιδεολόγος της ελεύθερης αγοράς και της "ελευθερίας επιλογών" στο σύστημα αυτό το υπέροχο. Κατακλείδα: ο carlin παραείναι επικίνδυνος, ξανασκέψου το.

    Στο διαταύτα, religion is bullshit. Αλήθεια; Φοβερό. Για να μην μου το πει κι άλλος, δεν είμαι απλά άθεος, δεν είμαι ιδεαλιστής, είμαι υλιστής που είναι καλύτερο. Και εκεί είναι και το ζήτημα που θέλω να θίξω. Πιστεύω ότι: Σε όλες τις ανεπτυγμένες περιοχές του κόσμου -πλην της πουτάνας αμερικής- μια μινιμουμ υγιώς ανεπτυγμένη προσωπικότητα αμφισβητεί στα σοβαρά τον θεό στα 12 της χρόνια, στα 16 είναι πολεμικά άθεος (πχ αντιχριστιανός) και στα 18 κλείνει οφίσιαλ μαζί με την εφηβεία του και έναν κύκλο πρώιμης αμφισβήτησης των πραγμάτων γύρω της, πάει για άλλα. Με άλλα λόγια ο αντιθεϊσμός όπως ο αντιφασισμός, ο αντιρατσισμός, ο αντικαπιταλισμός, ο αντιεξουσιασμός, ο αντισεξισμός, ο αντιαντισμός και οποιαδήποτε κοινωνικοπολιτική στάση δεν ολοκληρώνεται πιο πάνω απο το να δηλώσεις την έμπρακτη αντίθεση σου σε κάτι -οτιδήποτε- κακό, είναι κάτι που σίγουρα πρέπει να περάσεις στη ζωή σου, δεν είναι κάτι στο οποίο θα πρέπει να μείνεις για πάντα. Αν είσαι πάνω απο 18 το να δηλώνεις ΑΘΕΟΣ και αυτό να είναι η "στάση ζωής" σου σημαίνει ότι έμαθες να την παίζεις και είσαι χαρούμενος γι' αυτό. Ο κόσμος όμως δεν χρειάζεται άλλους youtube και blogspot warriors για να εξουδετερώσουν τις θρησκείες όλου του κόσμου, δεν χρειάζεται άλλους πούστηδες οπαδίσκους του dawkins, δεν χρειάζεται άλλους πολέμιους του ευφυούς σχεδιασμού. Ή τουλάχιστον δεν χρειάζεται μόνο αυτό, χρειάζεται περισσότερα πράγματα, χρειάζεται μάλλον μια ΘΕΤΙΚΗ αντιμετώπιση των πραγμάτων. Όχι όπως η αμιτα μοσιον. Όπως οι επιστήμες και όπως η θέση και όχι η αντίθεση. Με άλλα λόγια, είσαστε άθεοι, μπράβο σας. Σκάστε τώρα, πάμε παρακάτω.
    Με άλλα λόγια



    Με άλλα λόγια, είσαι υλιστής, μπράβο σου. Σκάσε τώρα, πάμε παρακάτω.

  11. #41
    Senior Member Ass Cobra's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    146

    Default

    Το RELIGILOUS γαμει.

    Οποιος θεωρει οτι το πνευμα προηγειται της υλης

  12. #42
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Λένε ότι δεν υπάρχει θεός. Πράγματι έχουν δίκιο.
    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    τι ζορι εφαγε ο ικονοκλατς? δεν πιστευω να ειναι πιστος καποιας θρησκειας? δεν το ξεκαθαριζει..

  13. #43
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    παιζει...λεω παιζει....να μην το ειδα οταν ποσταρα...γιατι εγραφα το ποστ μου. παιζει...εσενα δεν σου περασε απο το μυαλό ή προτιμησες να βαλεις το προβατο ως πιο ευκολη λυση?
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #44
    Senior Member Mostos's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Νυκτερινός Περίπατος
    Posts
    2,514

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    ο θεός δεν είναι κανένας παππούς στον ουρανό.

    ο θεός δεν έχει αρχή, δεν έχει τέλος ποιεί εν σοφία όλη την ώρα και όχι στο πόδι, ο θεός μπορεί να κάνει το νερό κρασί και το κρασί νερό, μπορεί να περπατήσει στο νερό και μπορεί να ζήσει μια ζωή μόνο αγάπης και στο τέλος ο γαμιόλης μπορεί να πάρει τις αμαρτίες όλων των γαμω-ανθρώπων να τις βάλει στη πλάτη του να σταυρωθεί και εκεί που είναι βουτηγμένος στα σκατά να συγχωρέσει τον chris και τη snoop αριστερά του και δεξιά του.

    πρέπει να είσαι τελειωτικά ηλίθιος για να τα βρίζεις όλα αυτά σαν παραμύθια και να μην καταλάβεις ότι ο άνθρωπος βάφτισε "ΘΕΟ" ότι δεν μπορεί να κάνει ή πρέπει να προσπαθήσει πάρα πολύ για να φτάσει σε αυτό το επίπεδο. δεν μπορείς να είσαι καλοσυνάτος και αλτρουιστής 24/7 και δεν μπορείς να πηδήξεις παραπάνω από 2 μέτρα και κάτι σε ύψος. ο άνθρωπος κατάλαβε ότι έχει επιλογές ενώ τα άλλα ζώα δεν έχουν γιαυτό και τα αποκαλούμε "ζώα". και ο μαρξ το κατάλαβε αυτό γιατί ήταν τσακάλι και οι αναρχικοί γιατί ήταν και αυτοί τσακάλια και λέγαν ότι αν οι άνθρωποι είχαν μια άλλη συνείδηση (χριστιανική θα έλεγα εγώ) θα είχαμε και μια άλλη κοινωνία την οποία οι χριστιανοί βάφτισαν παράδεισο και την βάλαν μετά το θάνατο σαν αντάλλαγμα γιατί ήταν πολύ απαισιόδοξοι μιας και τα πράματα ήταν σκατά τότε. και ο θεός και ο διάβολος είναι μέσα στον ίδιο τον άνθρωπο ενώ στα άλλα ζώα δεν υπάρχει γαμωσυνείδηση και δεν επιλέγουν. λέει ο διάβολος μην ψηφίζεις κατάληψη σου έχουν μείνει 3 μαθήματα για πτυχίο ζήσε, άσε τους άλλους να πεθάνουν λειτούργησε σαν γαμημένο ζώο με τα γαμημένα τα εγωιστικά γονίδια και φρόντισε για σένα και τα παιδιά σου αλλά εσύ δεν είσαι ζώο και ψηφίζεις κατάληψη παρά τα τρία μαθήματα και φαινομενικά χάνεις άλλο ένα εξάμηνο από τη ζωή σου αλλά διάλεξες σαν άνθρωπος.

    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ η γαμημένη δύσκολη αλτρουιστική επιλογή. τον λατρεύουν όλοι οι μαλάκες με 100 διαφορετικούς τρόπους από την πρώτη στιγμή εδώ και 3 εκατομμύρια χρόνια γιατί είναι δύσκολο υπεύθυνο και μας πάει όλους μπροστά. ο καλός μας εαυτός θα έλεγες.

    και μετά ήρθε ο dawkins και τα γάμησε όλα είπε πως ούτε θεός υπάρχει ούτε αλτρουιστική επιλογή και είμαστε καταδικασμένοι να μην γυρίσουμε ποτέ στον κήπο της εδέμ. Δύο κατηγορίες ανθρώπων βρίζουν τον dawkins οι πιστοί κάθε λογής και και οι κομμουνιστές.
    ασημούλη για έλα απο δω http://www.electricrequiem.com/forum...postcount=1462

  15. #45

    Default

    Ο άνθρωπος είναι θεός. Ο καθένας από μας. Πίστη στον εαυτό μας λοιπόν και στις δυνατότητές μας. Γιατί δν νομίζω να ασχοληθεί και καμιά ανώτερη δύναμη με την πάρτη μας.

Similar Threads

  1. Replies: 34
    Last Post: 22-06-2008, 16:10
  2. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΜΑΓΟΥΣ!!`1`1~~1
    By MoRmEnGiL in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 31-05-2008, 01:48
  3. τι σκατά...
    By fandango in forum PC & Games
    Replies: 6
    Last Post: 26-04-2008, 20:05
  4. ΤΟ ΧΙΠ ΧΟΠ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ.
    By Mitsmann in forum Music Discussion
    Replies: 25
    Last Post: 10-05-2005, 14:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •