Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: *ΕΠΕΙΓΟΝ* ΖΗΤΗΤΑΙ ΜΠΑΣΙΣΤΑΣ

  1. #16
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    όντως έχεις δίκιο. μετά τα ποστς μου κανείς δεν θα πάει να παίξει στου κόνταν

  2. #17
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    θα μπορούσα να αρχίσω τα ψευτοαναρχικοκομουνιστικά τώρα σχετικά με το "στου κοντάν" αλλά τα μάτια μου κλείνουν κ η πόρωση απο το σημερινό φαγοπότι κ κονιακοκατνάνοιξη με τους Φαουστ, σε συνδιασμό μ αυτο που -ακομα να πιστεψω οτι- θα δούμε αύριο στο Κύτταρο δε με αφήνουν!

    no hard feelings χτικιέ. κηπ ιτ λόου (φρικουνσιγουαηζ). απλά όπως έχει κάπου ειπωθεί κ σε άλλο τόπικ ως αντίστοιχη απάντηση, δεν ειναι μόνο θέμα ακαδημαικής αντίληψης η μουσική, χωρίς να λεω οτι παιζουμε πειραματικές παπαρδέλες ή κάτι τέτοιο. Απλά, το "καλός μουσικός" ειναι σχετικό οταν μιλάμε για κατι συγκεκριμένο, μιας κ οι παράγοντες που το ορίζουν στη κάθε περίπτωση διαφέρουν τραγικά απο από τη μία στην άλλη (χωρίς να θέλω να πω πως είμαστε η εξαίρεση του αιώνα).
    Επίσης, το οτι βγαίνουμε σε κάποιο τέτοιο τουρ, δε σημαίνει οτι πάμε για τα φράγκα ή κάτι τετοιο, ούτε οτι σώνει κ καλά πάμε για να προωθήσουμε το τελευταίο μας άλμπουμ. Το ταξίδι παραμένει ταξίδι κ η μουσική, μουσική κ οι διακοπές, διακοπές κ μοιραία αυτό θα κοστίσει κάποια χρήματα, αλλά θα κερδίσει σε εμπειρίες. Προφανώς. Για κάποιους. Όχι;

    καλεσ νθχτεσ κτ λεμε αθριο

    ΠΟΡςΘΗ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #18
    Senior Member azza's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    381

    Default

    Quote Originally Posted by Xtikio View Post
    απλά είναι πολλά φράγκα και κατεμε για το τίποτα.
    για το τίποτα??????????????????????????????????????????????????????
    και άσε που θα σε δούνε 10 άτομα ας πούμε παραπάνω και πιθανόν να γουστάρουνε κι ολα, να αγοράσουν την κυκλοφορία σου, να την ακούνε το βράδυ στο σπίτι τους και να χαίρονται έστω για λίγα λεπτά, και γάμησε την απίστευτη εμπειρία που θα ζήσεις, παίζοντας κάθε μέρα live, ταξιδεύοντας με τους φίλους σου, κάνοντας χαβαλέ, περνώντας καλά, γνωρίζοντας ξένες χώρες και ξένους ανθρώπους και κουλτούρες, παιζοντας μουσική (!!!!!)-αυτό που υποτίθεται πως αγαπάς-
    δλδ με την γκόμενα να πας διακοπές στην χυμοΑμοργό ή την τρεντοΕλαφόνησο ή έστω ένα πολύ σύντομο εξωτερικό παίζει να χαλάσεις τα ίδια!
    πραγματικά...για το τίποτα!!!!????
    Δεν έχω καμία πρόθεση να την πω σε κανέναν απλά ήταν τόσο ισοπεδωτικό ρε γαμώτο!!!
    Δλδ τι είναι το κάτι; Γιατί για μένα αυτά είναι σχεδόν το όλα! Και ναι! θα βάλω κι απ'την τσέπη μου για να τα ζήσω..!

  4. #19
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    ok. ondws malakia mou. ennoeitai san ebiria metraei pou. toxw kanei kai ondws einai kati pou den tha ksexasw pote mou.

    to den aksizei anaferotan sto "epaggelmatiko" meros tou thematos.

    sorry kai pali.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    227

    Default

    μετριοπάθειες, απ' τις πολλές συμπάθειες

  6. #21

    Default

    Μια μπαντα που αρχιζει μπαινει μεσα. Στην αρχη περνας δυσκολα τελος.
    Φυσικα και στις πρωτες αποπειρες για κατι μεγαλυτερο το τα3ιδι ειναι που μετραει.
    Και προσωπικα αυτο το τα3ιδι 8ελω να το περασω με φιλους που οταν κατι δεν παει καλα 8α γελανε ποιο πολυ και απο μενα με την κατασταση. Να κοιμη8ουμε οπου βρουμε τερμα κουρασμενοι και να μην στραβωνει κανεις ποτε.
    500-1000 ευρω για να δεις την ευρωπη 20μερες δεν ειναι τιποτα. Το ιντερειλ ειναι ακριβοτερο.

    Μπορεις να κατσεις σπιτι και να τραβας μαλακια η μπορεις να πας να κανεις σε3.
    Ποσο αυτο σου δινει κατι "επαγγελματικα"? 30 live μετα εισαι καλυτερη μπαντα.
    Καμια σχεση με 30προβες μετα. Οπως δεν το καταλαβαινει να παι3ει 30 Live.
    Και εχουν προσγειω8ει τα μυαλα σου. Καταλαβαινεις ας πουμε οτι επειδη γεμισες το αν με 100φιλους δεν σημαινει οτι εισαι και Παντερα. Αρχιζεις απο καπου, δεν ειναι τελειο αλλα αρχιζει να 8υμιζει σε3.
    Και αν δεν το περασεις αυτο μαλλον δεν 8α σαι και ετοιμος για το μετα. Αν ερ8ει ποτε.


    Στο μουσικο κομματι.
    Το ποσο καλος "μουσικος" εισαι εχει μικροτερο αντικτυπο στο τι προσφερεις σε μια μπαντα απο αλλα πραγματα. Ενας εγωπα8ης περσονας που το κανει κομπο το οργανο με απολυτο disspespect για το τι ειναι η μπαντα, ειναι οσο αχρηστος ειναι και ενας 3υνιλας που δεν γουσταρει να 3εβολευετε και να κουβαλησει η να δωσει 150% ακομα και μπροστα απο 20 ατομα.

    Και εντελει, οι afformance δεν το διαφημιζουν , αλλα ο ντραμμερ τους ειναι μηχανη,
    υπεροχος οταν σου μιλαει για αυτο που τον τρελαινει , "ακαδημαικος" και το rythm sexion τους αψογο σε κα8ε Live. Οποτε το ποσο παικτης ειναι ο μπασιστας τους πρωην και ποσο πρεπει να ειναι αυτος/η που 8α ερ8ει δεν ειναι και απλη υπο8εση ετσι?

    Και ναι σταρχιδια μου ναι ειναι φιλοι μου αλλα ειναι ομως και μια καλοπαιγμενη μπαντα που ψαχνει εναν μπασιστα και κατα την γνωμη μου η περιγραφη τους ειναι υποδειγματικη για τι ειναι αυτες οι αρετες που πρεπει να εχει ενας μπαντεος. Και ειναι και πολυ 3εκα8αροι στο σε τι νερα του ζητανε να κολυμπησει . Αντι να τους γαμαμε αλλο το ποστ ας εχει να κανει ολο αυτο με το οτι τα παιδια πραγματικα χριεαζονται εναν οργανοπαιχτη που κουβαλαει την τρελα τους αυτη την στιγμη.

    (edit) Το απολυτο στυλ δεν ειναι γιατι ειμαι κανας σπουδαγμενος υπερτα3ιδεμενος. Το αντι8ετο. Ας πουμε λογω δουλειας εχω συνανστραφει απο κοντα με 50-60 μπαντες και παντα ερχομαι αντιμετοπος με το ιδιο πραγμα, που δεν με ενδιαφερει να διαπραγματευτω με "ομορφοτερο" τροπο γιατι δεν ειναι ομορφο.
    Last edited by manos g; 30-11-2009 at 04:11.

  7. #22
    Senior Member Ass Cobra's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    146

    Default

    Thumpsup στον αποπανωνε.

    Κι εγω συμφωνω, πολυ καλα τα εθεσε τα προσοντα η μπαντα, τωρα αυτο που απομενει ειναι να βρει εναν καλο μπασιστα. Καλη τυχη και μη μασατε.

  8. #23
    :B HIV's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    .|.
    Posts
    830

    Default

    einai poly periergo pou oi virtouozoi kataligoun sthn iapwnia ,enw oi "ton exoume sthn mpanta giati einai kalo paidi, kai kati paizei mwre" kanoun kariera?
    oxi den einai periergo.
    TheMilfettes

    Yes I eat cow,I am not proud.

  9. #24

    Default

    Να κι αν κάνουν, να κι αν δεν κάνουν, να κι αν "δε συμφέρει" από οικονομικής άποψης ένα τουρ ή μια ηχογράφηση, η μουσική είναι χαρά και δημιουργία, οι καριερίστες ούτως ή άλλως τό'χουν χάσει το παιχνίδι από τα αποδυτήρια αν παίζουν κάτι βαρύτερο από ελληνικό ροκ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #25
    :B HIV's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    .|.
    Posts
    830

    Default

    ki afto. an pas na kaneis kariera,e,den kaneis.
    TheMilfettes

    Yes I eat cow,I am not proud.

  11. #26
    Senior Member hans11's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    ston chioro
    Posts
    101

    Default

    μπραβο κ σε αφορμανσ που 8α βγουν τουρ αλλα κ σε οσες μπαντεσ το καναν η προκειται η σκοπευουν να το κανουν...μονο μπραβο αξιζει στις μπαντες που το τολμουν...!!
    Μαγκες...απλα!!
    King of the Carnival Creation...

  12. #27
    Senior Member azza's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    381

    Default

    Kαι είναι και επίσης περίεργο το ότι καμία ξένη μπάντα που έρχεται στο ελλαδιστάν δεν ξέρει
    καμία ελληνική μπάντα, ένας από τους λόγους(το τονίζω) είναι ότι οι ελληνικές μπάντες δεν τολμούν να βγουν παραέξω βρίσκοντας πάντα δικαιολογίες(και παραμένοντας "βιρτουόζοι" βολεψάκιδες) του στυλ δεν υπάρχει στήριξη από εταιρίες. Ναι δεν υπάρχει! Συμβιβάσου ή δημιούργησε συνθήκες!

    Το ότι οι afformance δεν αναφέρουν πουθενά τις λέξεις "καλός μουσικός" δεν σημαίνει ότι δεν ψάχνουν έναν καλο μουσικό ή ότι τελικά δεν θα πάρουν έναν τέτοιο, δίχνει απλά ότι είναι παιδιά χαμηλών τόνων και δεν την έχουνε δει κάπως! Ούτε καν ο καταπληκτικός ντράμερ τους, σεσιονάς επαγγελματίας μουσικός δάσκαλος σε ωδεία και τέτοια..

    εντιτ: α και ένας από τους κιθαρίστες είναι επίσης δάσκαλος με πτυχια κτλ κτλ
    Last edited by azza; 30-11-2009 at 18:51.

  13. #28
    Will Teasle kontan's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Atens
    Posts
    3,522

    Default

    ψέματα. οι Tombs ήξεραν Rotting Christ, Septic Flesh κ Ravencult Βρειτε τα κοινα σημεία.

    χιντ: ειναι πανω απο ενα

  14. #29
    :B HIV's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    .|.
    Posts
    830

    Default

    1: profora
    2: mpalanter organopaixths?
    TheMilfettes

    Yes I eat cow,I am not proud.

  15. #30
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by HIV View Post
    einai poly periergo pou oi virtouozoi kataligoun sthn iapwnia ,enw oi "ton exoume sthn mpanta giati einai kalo paidi, kai kati paizei mwre" kanoun kariera?
    oxi den einai periergo.
    Ναι αλλά στην Ιαπωνία είναι τα χοντρά φράγκα.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Similar Threads

  1. ΕΠΕΙΓΟΝ
    By nikolasfluxus in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 08-04-2009, 19:09
  2. ΜΠΑΣΙΣΤΑΣ...???
    By StopOver in forum Musicians Chat
    Replies: 0
    Last Post: 20-07-2008, 22:41
  3. ΕΠΕΙΓΟΝ: Αισθάνομαι τυχερός
    By Candiru in forum General Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 22-06-2006, 13:52
  4. Μπασίστας
    By Acid Baby in forum Musicians Chat
    Replies: 7
    Last Post: 18-05-2005, 20:07
  5. Ζητείται μπασίστας...
    By progvamp in forum Musicians Chat
    Replies: 5
    Last Post: 26-03-2004, 19:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •