Page 3 of 37 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 551

Thread: νέος μπούρζουμ - δε γουάητ γκάντ

  1. #31

    Default

    Απλώς, όπως είχε γράψει κάποιος άλλος παλιότερα σε σχετικό θρεντ, όσοι πάτε να τον αγοράσετε ορίτζιναλ στο αιματοβαμμένο βινύλιο μην τολμήσετε να ξανασκεφτείτε το οτιδήποτε για όποιον πάει σε λάιβ ΞΗΓΑ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #32

    Default

    Λες αηδίες.

  3. #33
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru View Post
    ό,τι και να είναι, γαμάει σύμπαντα!!!!!!! Αλλωστε οι σκοτεινοί και διεστραμμένοι καλλιτέχνες πάντα έχουν πολύ ενδιαφέρον
    υποστηρίζει το κυνήγι φάλαινας και τρώει το κρέας τους
    Vielen Dank für alles was mal war

  4. #34
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    τη σήμερον ημέρα που έχουν μεσολαβήσει πενήντα χιλιάδες συγκροτήματα που έχουν αντιγράψει αλλά και προχωρήσει το στυλ του hvis και του filosofem
    Οι Abyssic Hate πολύ θα ήθελαν να είχαν γράψει το "Jesus Tod", αλλά μέχρι και οι ίδιοι κατανοούν ότι δεν έχουν καταφέρει κάτι τέτοιο. Πρόσεχε τι λες!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  5. #35
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Γενικά εγώ δεν έχω πρόβλημα αν ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ είναι δολοφόνος, φασίστας, ρατσιστής, καννίβαλος, παιδόφιλος, κοπρολάγνος, αν του αρέσουν τα Φιλαράκια, βασανιστής, πρεζέμπορας, νεοναζί, αρκεί να μην είναι ΜΠΑΤΣΟΣ.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  6. #36
    catholic choir junkie SvH's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens
    Posts
    103

    Default

    malista. Den perimena sta sara(?)nta na einai akoma toso aggressive , alla auto den shmainei oti ta pisteuei kiolas. Paizei kai na mhn endiaferotan kai kaneis ama den ekane tis dhlwseis sthn sunenteuksh. Poios den hksere oti tha vgalei album otan vgei apo thn kataskhnwsh tou norvhgikou upourgeiou dikaiosynhs? Twra omws pou kounhse kai thn asprh pantiera thymhthikame oti uparxei . Kapote mia tetoia dhlwsh tha mas ekane na xysoume apo thn kavla otan tha thn diavazame sto under-underground zine pou eixame paraggeilei. Twra , DEN.
    Pio polu to niwthei o pthoggon pou leei o logos, ki as einai romantikos . Me epifulaksh , o diskos tha einai mallon kalos , paizei kai na ta spasei. Alla o Varg tha synexisei na mhn peithei. Kuriws giati to plhrws antiemporiko stylaki se auth thn mousikh polles fores kryvei thn pio xydaia emporikh diathesh.

  7. #37
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Γενικά εγώ δεν έχω πρόβλημα αν ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ είναι δολοφόνος, φασίστας, ρατσιστής, καννίβαλος, παιδόφιλος, κοπρολάγνος, αν του αρέσουν τα Φιλαράκια, βασανιστής, πρεζέμπορας, νεοναζί, αρκεί να μην είναι ΜΠΑΤΣΟΣ.

    +1
    υπομονή

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Γενικά εγώ δεν έχω πρόβλημα αν ο ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ είναι δολοφόνος, φασίστας, ρατσιστής, καννίβαλος, παιδόφιλος, κοπρολάγνος, αν του αρέσουν τα Φιλαράκια, βασανιστής, πρεζέμπορας, νεοναζί, αρκεί να μην είναι ΚΥΠΡΙΟΣ.
    ....went away with my fathers, to gather the fallen.
    To return with the wisdom of the kings....
    Let me dream. (Let the jewels gleam.)
    Let the fallen hear:
    "It never rains around here."
    The sand smothered on my chest....
    Was music choir...

  9. #39
    μπήκα στη μέση Shrinebuilder's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,240

    Default

    αχαχαχαχ
    But I'm a creep, I'm a squirtle.



    τὸν Τᾶφο τὸν Πανάγιο στὸ Ἰσραῆλ γαμάω
    καὶ στῶν Ῥαββίνων τὰ ὄστὰ χούνω καὶ κατουρνάω

  10. #40
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Σοβαρά τώρα, πώς μπορεί κάποιος να κράζει τους Ρούθλεσιζ που πηγαίνουν στις συναυλίες του ΞΗΓΑ και να μη τον ενδιαφέρει τι τύπος είναι ο Καθυστερημένος από τη στιγμή που βγάζει καλή μουσική; 'Εγραψε κάποιος ότι η μουσική του Καθυστερημένου δεν έχει ρατσιστικές/ναζιστικές αναφορές και γιαυτό δε τον ενδιαφέρει τι κάνει από κει και πέρα. Δηλαδή οι συναυλίες του ΞΗΓΑ έχουν ασφαλίτικες αναφορές; Ακόμα και πριν τον βγάλει στη φόρα το indymedia και το μάθουν όλοι, καταλαβαίνατε από τις συναυλίες του ότι είναι ασφαλίτης; Είχε στο μαγαζί του σημαίες της ελληνικής αστυνομίας και σκαλπ διαδηλωτών; Ο Καθυστερημένος να υπενθυμίσω ότι δε λέει απλά εμετικές μαλακίες αλλά έχει περάσει και στην πράξη. Μήπως απλά μπορείτε να αγνοήσετε το να είναι κάποιος δολοφόνος, νεοναζί, ρατσιστής κτλ αλλά το να είναι μπάτσος δεν αντέχεται με τίποτα;

    Δεν ειρωνεύομαι κανέναν, απλά προσπαθώ να καταλάβω τη λογική πίσω από το όλο πράγμα. Μπορώ να καταλάβω τον κάθε Ρούθλες όταν λέει "εμένα δε με ενδιαφέρει τι κάνει ο άλλος, πάω στη συναυλία για τους ΣΟΝΤΟΜ και όχι για τον ΞΗΓΑ, αγοράζω τη μουσική των Μπούρτζουμ γιατί ΓΑΜΑΕΙ και όχι επειδή είναι ναζιστής ο Καθυστερημένος". Μπορεί να διαφωνώ και να το θεωρώ μαλακία, αλλά μπορώ να καταλάβω τη λογική του(ς). Αυτό που δυσκολεύομαι πραγματικά να κατανοήσω -και γιαυτό ζητώ τη βοήθεια σας- είναι πώς γίνεται να εκθειάζετε τον Καθυστερημένο και να βρίζετε τον ΞΗΓΑ ταυτόχρονα.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  11. #41

    Default

    Βασικά κοιτούσα πριν από λίγο το ποστ του Καντίρου, κοιτούσα το ποστ και το δικό μου, και συνηδητοποιώ ότι ο Καντίρου απάντησε πολύ καλύτερα από εμένα στα ερωτήματα που θέτεις.

    (Πλάκα δε θα είχε να κάνουμε καμιά Steal This Album καμπάνια πάντως με το άλμπουμ? Να σκάσουμε στα Μετρόπολις με ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ και να κατάσχουμε όλες τις κόπιες και μετά ελεύθερη κολεκτιβιστική διανομή - ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΔΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ROYALTIES και έτσι. Ξέρω, που πάω και τα σκέφτομαι)
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Σοβαρά τώρα, πώς μπορεί κάποιος να κράζει τους Ρούθλεσιζ που πηγαίνουν στις συναυλίες του ΞΗΓΑ και να μη τον ενδιαφέρει τι τύπος είναι ο Καθυστερημένος από τη στιγμή που βγάζει καλή μουσική; 'Εγραψε κάποιος ότι η μουσική του Καθυστερημένου δεν έχει ρατσιστικές/ναζιστικές αναφορές και γιαυτό δε τον ενδιαφέρει τι κάνει από κει και πέρα. Δηλαδή οι συναυλίες του ΞΗΓΑ έχουν ασφαλίτικες αναφορές; Ακόμα και πριν τον βγάλει στη φόρα το indymedia και το μάθουν όλοι, καταλαβαίνατε από τις συναυλίες του ότι είναι ασφαλίτης; Είχε στο μαγαζί του σημαίες της ελληνικής αστυνομίας και σκαλπ διαδηλωτών; Ο Καθυστερημένος να υπενθυμίσω ότι δε λέει απλά εμετικές μαλακίες αλλά έχει περάσει και στην πράξη. Μήπως απλά μπορείτε να αγνοήσετε το να είναι κάποιος δολοφόνος, νεοναζί, ρατσιστής κτλ αλλά το να είναι μπάτσος δεν αντέχεται με τίποτα;

    Δεν ειρωνεύομαι κανέναν, απλά προσπαθώ να καταλάβω τη λογική πίσω από το όλο πράγμα. Μπορώ να καταλάβω τον κάθε Ρούθλες όταν λέει "εμένα δε με ενδιαφέρει τι κάνει ο άλλος, πάω στη συναυλία για τους ΣΟΝΤΟΜ και όχι για τον ΞΗΓΑ, αγοράζω τη μουσική των Μπούρτζουμ γιατί ΓΑΜΑΕΙ και όχι επειδή είναι ναζιστής ο Καθυστερημένος". Μπορεί να διαφωνώ και να το θεωρώ μαλακία, αλλά μπορώ να καταλάβω τη λογική του(ς). Αυτό που δυσκολεύομαι πραγματικά να κατανοήσω -και γιαυτό ζητώ τη βοήθεια σας- είναι πώς γίνεται να εκθειάζετε τον Καθυστερημένο και να βρίζετε τον ΞΗΓΑ ταυτόχρονα.
    ο ξήγας δεν έχει κανένα ενδιαφέρον, ο καθυστερημένος έχει. ο καθυστερημένος επίσης είναι συνεπέστατος με τα πιστεύω του, όσο διαστρεβλωμένα κι αν είναι αυτά. δεν θα δώσω λεφτά σε κανέναν απ'τους δύο, θα ασχοληθώ με τον δεύτερο όμως!

  13. #43
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Δηλαδή ρε κορίτσια είναι το ίδιο πράγμα ο χωροφύλακας της διπλανής πόρτας που μπορεί να σε γαμήσει με από τη μία στιγμή στην άλλη με έναν τρελό εθνορομαντικό φασιστά σε επίπεδο φολκλορισμού; Ίδιες πράξεις κάνουν, ίδια επίπτωση έχουν στις ζωές μας, στα ίδια επίπεδα εμπλέκονται με μας; Τόσο δύσκολο είναι πια να το καταλάβει κανείς;

  14. #44
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Φθόγκε αρνούμαι να δεχτώ ότι συμφωνείς με το συγκεκριμένο ποστ Καντίρου. Χωρίς παρεξήγηση, δε το σχολίασα, αν και μου φάνηκε το πιο καθυστερημένο απόλα όσα γράφτηκαν εδώ απλά και μόνο επειδή το έγραψε ο Καντίρου. Δηλαδή ο άνθρωπος μας πρήζει τα παπάρια όταν πνίγεται μια πάπια στον Εθνικό Κήπο από αμέλεια του Κράτους αλλά δε τον ενδιαφέρει καθόλου αν ο άλλος είναι δολοφόνος και νεοναζί, αρκεί να έχει ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΡΙΦΦΑΡΕΣ στη μουσική του.

    (πάει και στο Λόκι αυτό) δηλαδή όντως δε σας ενοχλεί η ιδεολογία και οι πράξεις του βικέρνες επειδή παρουσιάζουν κοινωνικό/ψυχολογικό/whatever ενδιαφέρον; Το να σκοτώσει ένας χρυσαυγίτης 10 μετανάστες θα παρουσίαζε το ίδιο ενδιαφέρον επειδή θα είχε κάποια ιδεολογική συνέπεια; Φανταστείτε το, ένας serial killer μεταναστών πόση συνέπεια και σκοτεινίλα και διαστροφή θα κουβαλούσε μέσα του!! Θα του δίνατε τα λεφτά σας για να βγάζει άλμπουμς/βιβλία και να μπορείτε να μελετάτε τη διαστρεβλωμένη προσωπικότητα του;

    Τελικά το πρόβλημα είναι ότι ο ΞΗΓΑΣ είναι ένας βαρετός μπάτσος ενώ ο Βικέρνες ο Πρίγκηπας του Σκότους; Το να έχεις κάνει/πει αυτά που έχει κάνει/πει ο Βικέρνες βρίσκεται χαμηλότερα στην κλίμακα με τα εγκλήματα από το να είσαι ασφαλίτης; Ή το όλο πράγμα έχει να κάνει με το "αυτό είναι μουσική ενώ το άλλο διοργάνωση συναυλιών"; Αν ο ΞΗΓΑΣ είχε βγάλει το Filosofem θα τον στηρίζατε μέχρι τη στιγμή που θα έφερνε τους Σόντομ για συναυλία;
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  15. #45
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Δηλαδή ρε κορίτσια είναι το ίδιο πράγμα ο χωροφύλακας της διπλανής πόρτας που μπορεί να σε γαμήσει με από τη μία στιγμή στην άλλη με έναν τρελό εθνορομαντικό φασιστά σε επίπεδο φολκλορισμού; Ίδιες πράξεις κάνουν, ίδια επίπτωση έχουν στις ζωές μας, στα ίδια επίπεδα εμπλέκονται με μας; Τόσο δύσκολο είναι πια να το καταλάβει κανείς;
    Α. Δηλαδή το να σκοτώσεις άνθρωπο και το να κάνεις ρατσιστικές και ναζιστικές δηλώσεις όπου σταθείς κι όπου βρεθείς ανάγεται στη σφαίρα του εθνορομαντισμού/φοκλόρ ε.

    Σχετικά με την επίπτωση στις ζωές μας, για να είμαι ειλικρινής, αν έπρεπε οπωσδήποτε να επιλέξω ανάμεσα στα δυο, θα προτιμούσα να περάσω κάποιες μέρες στη ΓΑΔΑ και να φάω ξύλο άδικα από το να με σκοτώσει κάποιος εθνορομαντικός/γραφικός τύπος. Αν τώρα έπρεπε να με σκοτώσει κάποιος οπωδήποτε, δε θα είχα ιδιαίτερη προτίμηση στο να είναι μπάτσος ή ναζιστής αυτός που θα το κάνει.

    Αλλά αυτός είμαι απλά εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

Similar Threads

  1. Νέος server
    By Kelldorain in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 30
    Last Post: 24-03-2009, 23:54
  2. Νέος δίσκος Atheist (!)
    By Rattlehead in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2008, 21:43
  3. Νέος administrator
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 24-04-2008, 00:56
  4. Πληζ γκαντ...
    By dyingfreedom in forum Live & Events Talk
    Replies: 5
    Last Post: 13-05-2005, 01:51
  5. Νέος administrator: VirusXI
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 49
    Last Post: 21-02-2005, 10:28

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •