Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: METALLICA - Madison Square Garden - 11/15/2009

  1. #31

  2. #32
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    πω.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post

    Ακολουθει υπεργρηγορη εκτελεση του That Was Just Your Life αλλα αυτο που κλεβει την παρασταση ειναι τα laser και το light show. Δεν εχω ξαναδει κατι παρομοιο, φανταζομαι καποιοι απο εσας θα ειχατε την τυχη να δειτε κατι παρεμφερες ειτε σε Pink Floyd ειτε σε Roger Waters ισως.
    Σε Tool έπαιζε αυτό. Με πράσινα μόνο lazer απ' ό,τι θυμάμαι.

    Τώρα να σου πω καλή η υπερπαραγωγή αλλά και η Μαλακάσα δε με είχε χαλάσει καθόλου σαν τοποθεσία για τη συναυλία. Βέβαια παίζει το MSG να άδειασε στο 1/1000000000000000000000 του χρόνου που αδειάζει η Μαλακάσα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

  4. #34
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ημουν κι εγω Τουλ, αστο, μιλαμε για αλλο πραγμα, σοου που ειδα και το Σαββατο σε αλλο ιβεντ. Οταν ειναι καλο το λειζερ σοου οσον αφορα το συγχρονισμο και τις κινησεις των λειζερ ειναι απλα επικο. Η Μαλακασα ειναι ενα αρχιδι και μισο μπροστα σε οποιαδηποτε αλλη ανοιχτη αρενα ειτε Ευρωπαικη ειτε Αμερικανικη, λυπαμαι που το λεω αλλα ετσι ειναι. Δε με χαλαει καθολου ο χωρος, με χαλαει ομως που δε γινεται να εχει κανενα σοου με φωτιες και οτιδηποτε παρεμφερες για να μην καει το δασος (οκ το καταλαβαινω, αλλα μαλακια και παλι) και το γεγονος οτι για να φυγεις απλα τρως ταλαιπωρια ωρων. Δε θες να σου θυμισω τα νευρα μετα τους Depeche Mode ε.

  5. #35
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    με χαλαει ομως που δε γινεται να εχει κανενα σοου με φωτιες και οτιδηποτε παρεμφερες για να μην καει το δασος (οκ το καταλαβαινω, αλλα μαλακια και παλι)
    στους Maiden για την somewhere back in time tour πως και είχε κανονικά;
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  6. #36
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ελα ντε, κι εγω εκει ημουν. Αν θυμαμαι καλα οι Μεταπλυτα ειχαν ερθει μετα τις μεγαλες πυρκαγιες του 2007 και ηταν λογω φοβου η απαγορευση, μη λεμε μαλακιες οτι ηταν λογω κινδυνου πυρκαγιας.

  7. #37
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Καμιά σχέση. 3 Ιουλίου ήτανε και οι πυρκαγιές Αύγουστο.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  8. #38
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ε τοτε απλα θα "ειχε παιχτει καποια αλλη μαλακια", αλλα σιγουρα ηταν για τις πυρκαγιες ο λογος που δεν ειχαν φωτιες και τετοια, τους ειχε βαλει χερι η ντιντι, ή η Μαλακασα ή καποιος τελος παντων. Αλλα νταξ, πολυ κουβεντα για το τιποτα.

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Ημουν κι εγω Τουλ
    Μάλλον έχω κενό μνήμης γιατί είμαι σχεδόν 100% βέβαιος ότι δεν ήσουνα.

    Όσο για τη Μαλακάσα θα συμφωνήσω μόνο όσον αφορά την πρόσβαση και το "φεύγα". Σα χώρος θεωρώ ότι είναι πολύ ωραίος. Δεν έχω δει βέβαια συναυλία στο MSG αλλά σε σχέση με Ολυμπιακό στάδιο, Καραισκάκι, Ειρήνης και φιλίας, Ταεκ βοντό και λοιπά ολυμπιακά ακίνητα σα χώρο προτιμώ με 1000 Μαλακάσα.

    Btw σε ποια αίθουσα του MSG ήταν η συναυλία;; Στο γήπεδο του μπάσκετ ή στη συναυλιακή αίθουσα από κάτω;;

  10. #40
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Βασικα αν δεν κανω λαθος, η αιθουσα του μπασκετ δεν ειναι στο υπογειο? Τελος παντων, ημουν δυο επιπεδα πανω απο την επιφανεια του εδαφους, και αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι η ομαδα χοκει εκει περα γιατι ειχε κατι φανελες κρεμασμενες απο παικτες που εχουν αποσυρθει και στην αρχη νομιζα οτι ηταν μπασκετ αλλα ειδα οτι ηταν χοκει τελικα εκτος κι αν εχουν κι αλλο ηλιθιο αθλημα οι αμερικανοι σε εσωτερικους χωρους.

    Τουλ ημουν το 2008 που ειχε σιχτηριο 25 ευρω και επαιξαν μια ωρα και δεκα λεπτα και το μισο ηταν πσολαρισμα, αλλα ηταν ωραια οσο παιξαν. Ειχε και λειζερ και τετοια για παιδακια.

  11. #41
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    εμενα που ειμαι τρου δε μου λεν τπτ οι φωτιες και τα λειζερς , αυτα ειναι για τους τρανσερς που χουνε κουμπωσει κανα μπιου!! παντως το 1999 ειχανε φωτιες οι μεταλλικατς και οποτε αναβαν σου ενιωθες ενα καψιμο στην μαπα!!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #42
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453

    Default

    Το 93 να δεις τι είχαν!




    Α ναι, ξέχασα, τι 11/15 ρε καμένε;






    φιξξξερούλη
    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

  13. #43
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    το 99 στο fight fire with fire ειδικα μας γαμησε η φλογα μπροστα

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Βασικα αν δεν κανω λαθος, η αιθουσα του μπασκετ δεν ειναι στο υπογειο? Τελος παντων, ημουν δυο επιπεδα πανω απο την επιφανεια του εδαφους, και αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι η ομαδα χοκει εκει περα γιατι ειχε κατι φανελες κρεμασμενες απο παικτες που εχουν αποσυρθει και στην αρχη νομιζα οτι ηταν μπασκετ αλλα ειδα οτι ηταν χοκει τελικα εκτος κι αν εχουν κι αλλο ηλιθιο αθλημα οι αμερικανοι σε εσωτερικους χωρους.

    Τουλ ημουν το 2008 που ειχε σιχτηριο 25 ευρω και επαιξαν μια ωρα και δεκα λεπτα και το μισο ηταν πσολαρισμα, αλλα ηταν ωραια οσο παιξαν. Ειχε και λειζερ και τετοια για παιδακια.
    Εγώ μιλάω για την πρώτη φορά που παίξανε που ήταν κάπου στο ελληνικό απ'ό,τι θυμάμαι. Το show με τα lazer το είχα βρει αρκετά εντυπωσιακό. Είχαν βάλει καθρεφτάκια σε διάφορα μέρη του χώρου και γίνονταν γαμηστεροί σχηματισμοί. Αν ήξερα πώς θα ανέβαζα και καμιά φωτογραφία.

    Όσον αφορά το γήπεδο μπορεί να λέω και κοτσάνα αλλά έχω την εντύπωση ότι του μπάσκετ και του χόκει είναι το ίδιο και απλά βάζουν το παρκέ πάνω από τον πάγο. Μας έλεγε και καλά ο ξεναγός ότι είναι τόσο γαμάτη η μόνωση που μόνο μια φορά που κάνανε κάτι καλλιστεία σκύλων είχανε μυριστεί τα σκυλιά τη μαλακία.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    288

    Default

    Quote Originally Posted by Mr Mojo Rising View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Βασικα αν δεν κανω λαθος, η αιθουσα του μπασκετ δεν ειναι στο υπογειο? Τελος παντων, ημουν δυο επιπεδα πανω απο την επιφανεια του εδαφους, και αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι η ομαδα χοκει εκει περα γιατι ειχε κατι φανελες κρεμασμενες απο παικτες που εχουν αποσυρθει και στην αρχη νομιζα οτι ηταν μπασκετ αλλα ειδα οτι ηταν χοκει τελικα εκτος κι αν εχουν κι αλλο ηλιθιο αθλημα οι αμερικανοι σε εσωτερικους χωρους.

    Τουλ ημουν το 2008 που ειχε σιχτηριο 25 ευρω και επαιξαν μια ωρα και δεκα λεπτα και το μισο ηταν πσολαρισμα, αλλα ηταν ωραια οσο παιξαν. Ειχε και λειζερ και τετοια για παιδακια.
    Εγώ μιλάω για την πρώτη φορά που παίξανε που ήταν κάπου στο ελληνικό απ'ό,τι θυμάμαι. Το show με τα lazer το είχα βρει αρκετά εντυπωσιακό. Είχαν βάλει καθρεφτάκια σε διάφορα μέρη του χώρου και γίνονταν γαμηστεροί σχηματισμοί. Αν ήξερα πώς θα ανέβαζα και καμιά φωτογραφία.
    Βάζεις μια φώτο για upload στο http://imageshack.us/, και μετά κάνεις copy/paste το link στο "insert image" όταν γράφει reply. Εκτός άμα βαριόσουν να βάλεις και το γράψες έτσι!

Similar Threads

  1. Memory Garden 13/04 @ IWANNINA
    By Harvestman in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 07-04-2008, 11:54
  2. Eluvium - When I Live By The Garden And The Sea
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2006, 01:36
  3. Acid Baby @ Koumoundourou Square , 16-7
    By Acid Baby in forum Live & Events Talk
    Replies: 6
    Last Post: 14-07-2005, 22:05
  4. Garden of Delight :: 28/2, Gagarin 205.
    By Chopped In Half in forum Live Reports
    Replies: 6
    Last Post: 02-03-2004, 18:31
  5. Secret Garden
    By GhostInTheRuins in forum Music Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 26-01-2004, 04:14

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •