Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 161

Thread: Ηλεκτρονικά Drums

  1. #106
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Σκέψου ότι θα το χρησιμοποιείς και για λαιβ. Εγω πχ που μπορεί να χρειαζομ κ διπεγλο λλ κ νκνω φιυτ σπλας που ω πιδαρ μου βγαίνει κ λιγο πλαγια,τα 3 πιδια δεν μου κάνουν.κιας γυρίζουν. Έχω πάρει το περλ ελιμινειτορ h2000 και γαμαει.δςν έχω πρόβλημα σταθερότητας. Πιθανότατα να κνεις όντως τη δουλειά σου κ με πιο φτην.αν θα αθζεις φουλ διπετλο καλητερα 2 πόδια. Αλλα βασικπανε δοκίμασε
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #107
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    Εγω πχ που μπορεί να χρειαζομ κ διπεγλο λλ κ νκνω φιυτ σπλας που ω πιδαρ

  3. #108
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Κλαίω. Ξέρω ότι κάποια καλά 2ποδα είναι οκ από θέμα σταθερότητας. Το Η2000 είναι πανάκριβο, ούτε καν για το 1000 δεν περισσεύουν
    Life begins at 45°.

  4. #109

    Default

    Πονάει η τσέπη μου. Θα τρώω μακαρόνια για τους επόμενους 2 μήνες. Αλλα χαμογελάω σαν μαλάκας


  5. #110
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Μεγειές! Αγόρασες ολόκληρο το σετ ή έκανες κάποια αναβάθμιση; PD125 το ταμπούρο;
    Life begins at 45°.

  6. #111

    Default

    Thanks!
    Ολόκληρο, αλλα κάθε κομμάτι ξεχωριστά. Μεταχειρισμένα βέβαια.
    Ήμουν τυχερός γιατι τα περισσότερα τα πήρα απο παλικάρι που τα έδινε ΠΟΛΥ φθηνά επειδή ήθελε να αγοράσει μια Leica (!)
    To PD-125 είναι ναί. Έχει ελλείψεις βέβαια,αλλα μέχρι το καλοκάιρι θα είναι όπως πρέπει.
    Εγκέφαλος είναι td-9. Τίμιος για την ώρα. Κάποια στιγμή ίσως αναβαθμιστεί.

  7. #112
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Υπάρχει αρκετός κόσμος που προτιμάει TD-9 από νεότερα, ακριβότερα μοντέλα. Γι'αυτό τον επέλεξα κι εγώ. Μόνο το VH-11 μου μένει, αλλά είναι πανάκριβο καινούριο.

    Ποιο Pearl HH stand είναι αυτό; Και πώς συνεργάζεται με το VH-11; Γιατί οκ "πραγματικό hi-hat" κτλ, αλλά έχει κάποιες ιδιαιτερότητες σε σχέση με τα φυσικά πιατίνια.
    Life begins at 45°.

  8. #113

    Default

    To H-1000. Μια χαρά είναι. Πραγματικό δεν είναι σε καμία περίπτωση, αλλα απο το να έχεις το CY-8, αυτο πλησιάζει όσο περισσότερο γίνεται στην πραγματική αίσθηση.

  9. #114
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Είσαι γειτονάκι εσύ, δεν είσαι; Να κανονίσουμε να το δω (και να στο κλέψω, αν δοθεί η ευκαιρία) ^^
    Life begins at 45°.

  10. #115
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    ποσταρα απο κινητο και μετα εφυγα για μαθημα. qwerty και αυτοματη διορθωση και εγω ισον καταστροφη. αυτο που ελεγα ειναι πως αν δεν παιζεις διπεταλο, οποιοδηποτε με 3 ποδια ειναι γαμω./ αν παιζεις, τοτε, αν δεν κανεις κιαλλα πραγματα (οπως φουτ σπλας και λοιπες μαλακιες) σου αρκει λογικ απλα να γυρνανε τα ποδια. εγω πηρα το 2000 και δεν μετανιωσα ουτε δευτερολεπτο. σκεψου τι θες. βασικα να σου πω, παρε μεταχειρισμενο παιζουν διαφορα στο νοιζ
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  11. #116
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default



    Χιχιχιχι!!111
    Life begins at 45°.

  12. #117

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post


    Χιχιχιχι!!111
    drumcraft είναι αυτό αριστερά?
    για δώσε ινφο
    tt0274518

  13. #118
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Drumcraft HH-8.0. Μίλησα με κάποιον στο DS, συζητήσαμε λίγο και μου πρότεινε αυτό. Μου φάνηκε αρκετά καλή κατασκευή, με φουλ ρυθμίσεις και κάτω από 70 ευρώ, οπότε το πήρα. Έχει περιστρεφόμενα πόδια, memory lock, ρυθμιζόμενη τάση, κλίση πιατινιού, τα πάντα. Το μόνο που του λείπει (ή δεν το βρήκα, αλλά αμφιβάλλω) είναι ρύθμιση κλίσης του πεταλιού, αλλά μια χαρά το βρήκα το πεταλάκι του. Βέβαια, σαν νουμπάς, αρχίδια απαιτήσεις έχω αλλά ναι.

    Επίσης βρήκα επιτέλους μεταχειρισμένο, σε άριστη κατάσταση, το γαμήδι το VH-11 που το έψαχνα μήνες. Και έφερα το crash δεξιά από το ride για δοκιμή, νομίζω με βολεύει καλύτερα. Τα μόνα που έχουν μείνει ίδια από την αρχική αγορά μου είναι το rack και ο εγκέφαλος
    Life begins at 45°.

  14. #119
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    το κρας δεξια απο το ραιντ ή εστω ενα τσαινα εκει βολευει γιατι κλεινεις τα μπρεικ σου στο βαθυ και εχεις ακριβως διπλα ενα κρας να βαρεσεις. εγω εχω το τσαινα βεβαια εκει... το cy8 κεντρικα το χεις για κουδουνα ξερω γω?? ή σπλασακι.ωραιο γενικα. το ραιντ δοκιμασε το και λιγο πιο χαμηλα και δεξια, πανω απο το βαθυ ισως σε βολεψει πιο πολυ. εκτος και αν κρασαρεις το ραιντ οποτε εισαι σουπερ εκει
    μεγιες ρε μπραβο. πες μας και πως πανε τα μαθηματα
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  15. #120
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Για σπλασάκι σκοπεύω, αλλά ακόμα δεν το έχω συνδέσει επειδή δεν είχα πρόχειρο καλώδιο. Δεν ξέρω καν αν θα με βολεύει, απλά το έβαλα εφόσον το έχω. Θα συνεχίσω να κάνω αλλαγές στο σετ μου, όσο μαθαίνω πράγματα και ανακαλύπτω τι θέλω. Ωστόσο νομίζω τέλειωσα από αναβαθμίσεις. Ίσως αλλάξω κι εκείνο το pd85 κάποια στιγμή, αλλά δε με καίει. Μου πήρε λίγο καιρό , αλλά έχω φτιάξει ένα πολύ πολύ καλό σετάκι. Θυμάσαι πώς ήταν όταν το αγόρασα...

    Μια χαρά πάνε τα μαθήματα, έχω κάνει ήδη 3 και με χώνει αρκετά, κάτι το οποίο θέλω κι εγώ βέβαια, ώστε να προχωράω γρήγορα τώρα που έχω χρόνο. Παράλληλα μελετάω και κάποια κομματάκια που και που και προσπαθώ να βρω μια μπαντούλα να ασχολούμαι. Θέλω/χρειάζομαι την επαφή και με μπάντα και με ακουστικά τύμπανα, έστω μια φορά τη βδομάδα. 'Ιδωμεν.
    Life begins at 45°.

Similar Threads

  1. e-drums
    By Ingolemo in forum Musicians Chat
    Replies: 8
    Last Post: 05-08-2008, 01:22
  2. Pwlhsh hardware drums
    By V0lcaN0 in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-2006, 21:31
  3. DRUMS FOR SALE...
    By spirit crusher in forum Musicians Chat
    Replies: 2
    Last Post: 06-11-2005, 18:32
  4. Replies: 20
    Last Post: 02-03-2005, 13:47
  5. e-drums
    By Ingolemo in forum General Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •