Results 1 to 15 of 161

Thread: Ηλεκτρονικά Drums

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Default

    ΝΑ πω και εγω την βλακεια μου...

    Στον πραγματικο κοσμο, για να σαρεσει αυτο που κανεις πρεπει να σου ακουγεται και καπως ωραια.
    Και ιδιαιτερα οταν αρχιζεις να παιζεις πρεπει να κα8εσαι και να παιζεις και να καυλωνεις ρε γαμμωτο καπως. Τα παντακια μου κανουν σαν μια πολυ βαρετη ενασχοληση.
    Η μεγαλη αυτη συζητηση για κα8ε οργανο που εχει να κανει με το πως το βαρας, τι ηχο παραγει το χερι σου, τι ειναι το αντικειμενο που βαρας και ολα αυτα, αισ8ανομαι οτι αρχιζει να γιγαντονεται οσο ποιο πολυ ε3ικειωνεσαι με το οργανο και αρχιζεις και το καταλαβαινεις.

    Παντως, προσωπικη μου γνωμη, την ταμπουρια σου, τις δυναμικες σου (το χτυπημα σου πως 8α το κανεις) τα φτιαχνεις με πολυ κοπο και παντα σε σχεση με το αντικειμενο σου, και μου
    φενεται κατι πολυ δυσκολο να γινει σε ηλεκτρονικα, Eννοω δεν μπορεις να καταλαβεις πως 8ες να χτυπας το ταμπουρο, χτυποντας ενα ηλεκτρονικο. Αλλα αυτο το κομματι των δυναμικων
    στο παι3ιμο κτλ κτλ ειναι ενα μονο μερος του οργανου.


    Τα τυμπανα εχουν μια πρωτογονιλα στην φυση τους ας πουμε, ειναι ενα δερμα το χτυπας πρεπει να νιωσεις ποτε κανει κατι που σε ενδιαφερει. Ολο αυτο δεν υπαρχει στα ηλεκτρονικα,
    τα οποια ομως ναι παιζουν στην πολυκατοικια, οτι ωρα 8ες και ειναι ενα φανταστικο υποκοταστατο. Μετεπειτα μπορει να ειναι και ενα ε3υπνο κολπο στο κανονικο σου σετ.
    Εγω 8α ελεγα παρε κατι που σε φτιαχνει να χτυπας στο σπιτι, δωσε λογικα για σενα λεφτα γιατι σιγουρα δεν 8α ειναι σε βα8ος χρονου η αγαπημενη σου αγορα, βαρατα πολυ, και οταν αρχισει ολο αυτο το πραγμα με μπαντες προβαδικα χαρα και ευτιχια, 8α τα επαναπροσδιορισεις ολα φανταζομαι .Και εντελει μπορει να καταλη3εις με ενα μα3ιλαρι και 2 μπακετες ολη μερα, η να ψαχνεσαι για χωρο να στησεις την υπερσεταρα σου, η να γουσταρεις τα ηλεκτρονικα σου ποιο ποολυ αφου παιζιες και σε "κανονικα" αλλα αυτο 8α ειναι αποφασισμενο..

    Btw, εχω 2 ιστοριες με ηλεκτρονικα οπου οι γειτονες εκαναν παρατηρηση γιατι τα δικασα περνουσαν και δεν τους αρεσε και το χεβιμεταλ προφανως και τετοια χαριτωμενα....
    Οποτε αναλογα που μενεις.... μου μοιαζει εως και απαγορετυτικο το ειναι "κανονικο" αλλα του εκανα κατι κολπα...σετ...
    Last edited by manos g; 17-11-2009 at 17:35.

Similar Threads

  1. e-drums
    By Ingolemo in forum Musicians Chat
    Replies: 8
    Last Post: 05-08-2008, 01:22
  2. Pwlhsh hardware drums
    By V0lcaN0 in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-2006, 21:31
  3. DRUMS FOR SALE...
    By spirit crusher in forum Musicians Chat
    Replies: 2
    Last Post: 06-11-2005, 18:32
  4. Replies: 20
    Last Post: 02-03-2005, 13:47
  5. e-drums
    By Ingolemo in forum General Discussion
    Replies: 4
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •