Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 143

Thread: η πεταλιερα του σαμανου

  1. #46

    Default

    γλυκια παραμορφωση μου ακουγεται αλλα μεσα απο Youtube βιδεο δεν παιρνω χαμπαρι ηχο... ειδικα με το μπασο θελω να νιωσω "γαργαλητο" στο στομαχι απο τσι χαμηλες συχνοτητες για να εκφερω αποψη! αλλα φανταζομαι θα ειναι λιγο δυσκολο να το βρεις ελλαδα καπου να το ακουσεις, εκτος κ αν το εχει παρει κανας φιλος και στο αφησει να το ψαχουλεψεις...
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  2. #47
    Senior Malaka feeleash's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    in your tv
    Posts
    229

    Default


  3. #48

    Default

    τι δεν εχει Bud Spenser μαζι του σ αυτο???
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  4. #49
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Quote Originally Posted by feeleash View Post
    Αστα αυτα και στειλε μου το μσν σου να σε φλομωσω στις ερωτησεις =ρ

  5. #50

    Default

    Spoiler
    η θεια απο το Σικαγο (ναι δεν κανω πλακα, απο το Σικαγο ειναι η γυναικα!) εστειλε με ταχυδρομειο ενα τεραστιο και υπεροχα λαχταριστο Big Muff π NYC


    μας μενει το phaser... MXR τι λεει?
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  6. #51
    Senior Member lab's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    xiliomod
    Posts
    2,689

    Default

    To σμολ στοουν να παρεις!

  7. #52
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Λοιπον ε...Εκανα παραγγελια τη δευτερα ρωσσικο φαζζ και σμολ στοουν.
    Ετσι και δε βγουν καλα σας γαμησα!

    Θελω βοηθεια (καλα τουχω γαμησει το τοπικ) για παουερ σαππλαι.
    Τι προτεινετε ? Μπαταρια η ρευμα, ενα που βγαινει σε πολλα ρευματα η ενα για το καθε πεταλακι, pedal board, η κατι που δεν εχω υποψη??

    Ευχαριστω.

    Πσ: σαμανε αν ακομα ψαχνεις ρωσσικο κοντακτ μι. Η και σμολ στοουν ακομα. Τα κοννε με τους Μογγολους (χειλ) και το λαθρεμποριο βοριοανατατολικοασιατικων πεταλακιων απεδωσε καρποι.

  8. #53
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    +1 για το Mudhoney, απιστευτο αλλα βρωμιαρικο ταυτοχρονα. Αν θελεις πιο καθαρο overdrive τσεκαρε το fulltone OCD ειναι απλα γαματο.
    To fuzzface μου αρεσει αλλα δεν παιρνει 9V τροφοδοσια κ ειναι ακυρο σχημα που μου τη σπαει στην πεταλιερα.

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Neuroscar View Post
    Λοιπον ε...Εκανα παραγγελια τη δευτερα ρωσσικο φαζζ και σμολ στοουν.
    Ετσι και δε βγουν καλα σας γαμησα!

    Θελω βοηθεια (καλα τουχω γαμησει το τοπικ) για παουερ σαππλαι.
    Τι προτεινετε ? Μπαταρια η ρευμα, ενα που βγαινει σε πολλα ρευματα η ενα για το καθε πεταλακι, pedal board, η κατι που δεν εχω υποψη??

    Ευχαριστω.

    Πσ: σαμανε αν ακομα ψαχνεις ρωσσικο κοντακτ μι. Η και σμολ στοουν ακομα. Τα κοννε με τους Μογγολους (χειλ) και το λαθρεμποριο βοριοανατατολικοασιατικων πεταλακιων απεδωσε καρποι.
    Γαμησε του ο,τι εχει και δεν εχει αδερφε, εδω ολοι μαζι τους ηχους ψαχνομεν...

    περι τροφοδοσιας: εγω εχω αυτο το κλασσικο power-all που δινει γυρω στις 10 (για πολυ καμενες καταστασεις λεμε!) εξοδους ρευματος και ενα καρο σκατουλο-τσουτσουνια για ολα τα πρωτοκολα τροφοδοσιας (9V-12V και παει λεγοντας)
    πολυ καλωδιουρα μεν αλλα ευκολο και αξιοπιστο δε. Βεβαια υπαρχουν μερικοι πουστηδες κατασκευαστες πεταλιων (βλ. Boss) που λενε οτι πρεπει να βαζεις μονο original τροφοδοτικο γιατι αλλιως χαλαει, αλλα εγω δεν τους πιστευω γιατι κατι τετοια δεν στεκει (με τις ελαχιστες γνωσεις ηλεκτρολογικων που κατεχω)

    Απο την αλλη αν θες ευκολια στα παιξιματα και γρηγορο στησιμο για live και τα σχετικα οι μπαταριες ειναι μια καλη λυση, αλλα ειναι ακριβες (ειδικα αν παιζεις πολυ και εξαντλουντε), δεν ξερεις ποση ζωη εχουν ακομα και γενοκοτερα εινα μπαταριες! που σημαινει οτι αν υπαρξει καμια διαρροη ή αν μεινει πολυ καιρο χωρις χρηση μπορουν τα υγρα καλλιστα να σου ξεκωλιασουν το εκαστοτε πεταλακι.

    περι μογγολων: θα τα πουμε πμ και μσν για να δουμε τι παιζει
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  10. #55

    Default

    Delay ή Reverb? γιατι? μοντελα εταιριες και τα σχετικα??

    α και δεν θελω ψηφιακιλα και πολλα κουμπακια... αναλογικα πραματα του στυλ "παταςκουμπι-βαζειεφε-δενεχειπαραπανωαπο2knobs"

    Βρηκα ενα reverb με μια ΚΟΤΑ σχεδιασμενη πανω του, που γαμει, αλλα εχουν σταματησει την παραγωγη
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  11. #56
    57% not burnt μπιζαριος's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    root
    Posts
    3,086

    Default

    ξερω οτι αργησα λιγο αλλα επειδη εισαι λιγο πλουσιος, γιατι οχι zendrive οβερντραιβ?
    υπομονή

  12. #57
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Talking

    To Malekko Reverb εννοεις? Αν δε θελεις να ψαξεις πολυ το θεμα reverb παρε το Holy Grail EHX το καινουργιο ειναι κ σε nano case, δε θα σου τρωει πολυ χωρο κ εχει μονο ενα knob. Αν θες ενα πιο πολυεργαλειο βρες ενα Boss RV-3 που εχει delay-reverb μαζι. Εγω αυτο εχω και ειναι απο τα αγαπημενα μου πεταλακια (μαζι με το PS-3 εχεις ωρες παιχνιδι)

  13. #58
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Quote Originally Posted by Neuroscar View Post
    Λοιπον ε...Εκανα παραγγελια τη δευτερα ρωσσικο φαζζ και σμολ στοουν.
    Ετσι και δε βγουν καλα σας γαμησα!

    Θελω βοηθεια (καλα τουχω γαμησει το τοπικ) για παουερ σαππλαι.
    Τι προτεινετε ? Μπαταρια η ρευμα, ενα που βγαινει σε πολλα ρευματα η ενα για το καθε πεταλακι, pedal board, η κατι που δεν εχω υποψη??

    Ευχαριστω.

    Πσ: σαμανε αν ακομα ψαχνεις ρωσσικο κοντακτ μι. Η και σμολ στοουν ακομα. Τα κοννε με τους Μογγολους (χειλ) και το λαθρεμποριο βοριοανατατολικοασιατικων πεταλακιων απεδωσε καρποι.
    Παρε ενα 1-spot αν υπολογιζεις οτι τα πεταλακια σου θα εχουν ολα 9βολτη τροφοδοσια... (που καλο ειναι να το υπολογισεις γιατι ειναι βαρεμαρα να κουβαλας ξεχωριστα για καποιο αλλο πεταλι). Για το small stone δεν εχω ακουσει ποτε παραπονο. To Russian Muff μπορει να χρειαζεται καρφακι στην υποδοχη του ρευματος κ οχι κλασικο Boss βυσμα. Αν ναι τοτε αγοραζεις αυτο

    http://www.visualsound.net/index.php..._converter_c35

  14. #59

    Default

    Quote Originally Posted by μπιζαριος View Post
    ξερω οτι αργησα λιγο αλλα επειδη εισαι λιγο πλουσιος, γιατι οχι zendrive οβερντραιβ?
    κατι εχεις καταλαβει λαθος μου φαινεται.....

    @ΟΜ

    ναι για το Malekko λεω γιατι ειναι και πολυ μπανικο και εχει και γαμω τους ηχους. αλλα ειναι και πανακριβο το καριολικο

    ειμαι αντι-Boss, απλα δεν μπορω...δεν ξερω γιατι

    Holy Grail βγαινει κ αυτο εκτος budget αλλα αν καταφερω και το βρω καπου να το ακουσω και ταιριαζει και εχει και ωραιο ηχο τοτε μπορει και να τα δωσω
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  15. #60
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Quote Originally Posted by Om View Post
    Παρε ενα 1-spot αν υπολογιζεις οτι τα πεταλακια σου θα εχουν ολα 9βολτη τροφοδοσια... (που καλο ειναι να το υπολογισεις γιατι ειναι βαρεμαρα να κουβαλας ξεχωριστα για καποιο αλλο πεταλι). Για το small stone δεν εχω ακουσει ποτε παραπονο. To Russian Muff μπορει να χρειαζεται καρφακι στην υποδοχη του ρευματος κ οχι κλασικο Boss βυσμα. Αν ναι τοτε αγοραζεις αυτο

    http://www.visualsound.net/index.php..._converter_c35
    Θενξ φορ δε ινφο =)
    Ευτυχως ναι ολα εχουν 9β τροφοδοσια.
    Μια ακομα ερωτηση. Εχω εγω ενα τροφοδοτικο. Το χρησιμοποιω για το ηδη υπαρχον πεταλακι και δουλευει κανονικα.
    Αν παρω απλα ενα τετοιο

    θα μου κανει τη δουλεια μου να δινει τροφοδοσια και σε 2-3 ακομα πεταλακια η τιθεται μετα θεμα συμβατοτητας, +/- κτλ?

Similar Threads

  1. Πωλειται πεταλιερα KORG AX1500G !!!
    By jkstigma in forum Musicians Chat
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2008, 16:35
  2. Replies: 0
    Last Post: 16-05-2008, 12:13
  3. Replies: 10
    Last Post: 11-01-2008, 16:23
  4. Πωλείται Πεταλιέρα Digitech RP 2000
    By The_Emperor in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 11-01-2007, 13:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •