Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 143

Thread: η πεταλιερα του σαμανου

  1. #31

    Default

    πηγα σημερα και ακουσα Big Muff (το μεγαλο ρωσσικο-αμερικανικο-δενξερωκιεγω) σε συνδιασμο με το Phaser 100 της MXR και ενα EQ της Boss και γουσταρα την ζωη μου. Για εκει με βλεπω, ωραια απλα νοικοκυρεμενα πραματα....

    η πεταλιερα παει προς πωληση... να γινει εδω η κατασταση ή να το παω στο Marketplace???
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  2. #32
    Senior Member jezuz's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    1,005

    Default

    Πολυ σωστο αυτο με τις καμπινες, παιζουν τεραστιο ρολο, ενισχυτες που εσπερναν σε μια καλη καμπινα, σε μια μουφα απλα δεν υπηρχαν, ενω μεγαλο ρολο παιζει και το καλωδιο της καμπινας, απο δοκιμες που εχω κανει σε βαρβατους ενισχυτες ενα ικανο καλωδιο καμπινας παιζει τεραστιο ρολο!

    Οσο αφορα το θεμα πεταλακια, αν ειναι να δωσεις την πεταλιερα (ή να την εχεις για το σπιτι π.χ.) και να παρεις 2-3 το πολυ πεταλακια κανετο, αν ειναι να παρεις φαζ,οβερντραιβ, γουα, ντιλει, φλανγκερ και δεν ξερω τι αλλο, να ξερεις δεν θα σε βολευει σε σχεση με την πεταλιερα ουτε απο θεμα κουβαληματος, ουτε απο θεμα ρυθμισεων, ασχετα με το τι ηχο θα περνεις απο καθε λυση...

    Το Big Muff το ειχα αρκετο καιρο εδω και το σκοτωσα, εχω ακουσει πολυ κοσμο να βγαζει καλο ηχο με αυτο, αλλα στα χερια μου μου φανηκε Μπιγκ Μουφα. Το φαζφακτορυ που εχει ενας φιλος ειναι κλασεις ανωτερο, ακους τι παιζεις και δεν το σαπιζει, οπως επισης και ενα πεταλακι που παιζω τωρα τελευταια, το GREEN FUZZ, που λογο ονοματος και μονο σπερνει ;-p


    http://www.elevenelectrix.com/

    (Το δικο μου ειναι η νεα εκδοση και ειναι πιο τουμπανο απο εμφανιση και κυκλωμα).
    Ο τυπος που το φτιαχνει ειναι γκουρου, κανει meditation πριν τα φτιαξει η τα παιξει και τετοια χαχαχαχχαχα

    Οσο αφορα τον ενισχυτη, αν εχεις σκοπο να παιξεις με πεταλακια αποκλειστικα, κοιτα και κατι που να εχει καλο καθαρο και να συνεργαζεται με πεταλια, δεν ειναι απαραιτητος ο Οραντζ για τετοια δουλεια, Οραντζ θα παρεις οταν τον εχεις παιξει και γουσταρεις τον ηχο του και γουσταρεις να γινεις τρεντυμπο'ι'ς ;-p
    http://www.myspace.com/cerberarec


    http://www.High-Gain.com/ Your source for High-gain, Boutique, Handmade and Rare guitar amplifiers in Europe.

  3. #33
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Ενταξει γαμω τους ηχους εχει. Εως τωρα, αλλα φθηνα distortions και fuzz μου φανηκαν ψιλο"ακραια".

    Russian big muff η bass big muff pi (http://www.ehx.com/products/bass-big-muff-pi) για μπασσο ομως??

  4. #34

    Default

    το ακουσα και το μπασο-μαφ αλλα δεν μου ειπε κατι....
    αυτο εδω ερωτευτηκα

    Spoiler
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  5. #35
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    καλά έκανες αλλά η μαγεία είναι εδώ

    Spoiler


    I must have some booze. I demand to have some booze

  6. #36

    Default

    ερωτηξης: η αναφορα σε ρωσσικο - αμερικανικο φανταζομαι αναφερεται στην χωρα παραγωγης, αλλα η ουσια του ολου θεματος που ειναι? ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα στον ηχο? η απλα πουλαμε μουρη επειδη εχει κυριλλικη γραφη επανω? ολο το πρωι γυριζα και ρωσσικο δεν βρηκα να ακουσω (στα περισσοτερα μαγαζια δεν ηξεραν καν τι εννοουσα)
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  7. #37
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    μια δυο φορές έχω παίξει με το κανονικό και η διαφορά είναι ότι το ρωσικό είναι λιγο πιο "γκαζιάρικο"
    το κανονικό είναι λίγο πιο "ζεστό"
    εγώ πήγα γι'αυτό πειδή το είπε σταμ κ κοντάν
    και επειδή είναι πιο ωραίο
    α κ επειδή έχει πράσινο λαμπάκι που αν πας από πάνω του σε τυφλώνει κ δεν βλέπεις να το πειράξεις
    κ έχει κ ανάποδα τα ινπουτ/αουτπουτ

    γαμάει λέμε
    I must have some booze. I demand to have some booze

  8. #38
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    ela kai einai kai ΡΩΣΣΙΚΟ koumounakia

  9. #39
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Nαι ρε λεμε αλλα για μπασσο ρωσσικο, μπεισ μπιγκ μαφφ η ΖΕΣΤΟ (κιθαρας) μπιγκ μαφφ?
    Δυστυχως δε παιζει περα απο γιουτιουμπ να ακουσω-παιξω τιποτα απο κοντα οποτε ερωτω εσας!

  10. #40

    Default

    για μπασο εχω ακουσει οτι το Distortion III της MXR ειναι πολυ μπομπατο και με ενα EQ ισως....

    να ετσι ειναι

    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  11. #41
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by Swollen View Post
    μια δυο φορές έχω παίξει με το κανονικό και η διαφορά είναι ότι το ρωσικό είναι λιγο πιο "γκαζιάρικο"
    το κανονικό είναι λίγο πιο "ζεστό"
    εγώ πήγα γι'αυτό πειδή το είπε σταμ κ κοντάν
    και επειδή είναι πιο ωραίο
    α κ επειδή έχει πράσινο λαμπάκι που αν πας από πάνω του σε τυφλώνει κ δεν βλέπεις να το πειράξεις
    κ έχει κ ανάποδα τα ινπουτ/αουτπουτ

    γαμάει λέμε
    To πράσινο λαμπάκι είναι μόντα του καταστήματος από το οποίο το πήραμε

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    To πράσινο λαμπάκι είναι μόντα του καταστήματος από το οποίο το πήραμε
    το οποιο ειναι που??
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  13. #43
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Σου γαμω λιγο το θρεντ σορρυ αλλα το του μπασσο μπλογκερ(http://www.ehx.com/products/bass-blogger) φαινεται επισης ναχει γαμω τους ηχους.


  14. #44

    Default

    κανε παιχνιδι ρε μην αγχωνεσαι! τι κανει τουτο? λουπες την μπασαδουρα ή την βρωμα? δεν καταλαβα.... αν κανει λουπες, κατι ψηφιακο το εμπιστευομαι πιο πολυ (Boss Loop Station πχ) αν μιλαμε για την βρωμια ειναι ωραια και γλυκια, εξαρταται φανταζομαι απο το τι ψαχνεις....
    Click Me BITCH

    Quote Originally Posted by rat_poison
    Your music licence has been revoked. Format your hard-drives and turn over your mp3player as soon as possible.

  15. #45
    In search of... Neuroscar's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,911

    Default

    Οχι οχι distortion-fuzz πεταλακι ειναι που επιλεγεις με διακοπτη τι απο τα 2 θελεις αλλα με πιο γλυκο και λιγοτερο συνολικα dist/fuzz απο το big muff η απο το mxr που προτεινες..Ετσι λεει δηλαδη.

    Στο βιντεο ο τυπος βαζει/παιζει με το sustain στο τερμα οποτε μαλλον ισχυει =ρ

Similar Threads

  1. Πωλειται πεταλιερα KORG AX1500G !!!
    By jkstigma in forum Musicians Chat
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2008, 17:35
  2. Replies: 0
    Last Post: 16-05-2008, 13:13
  3. Replies: 10
    Last Post: 11-01-2008, 17:23
  4. Πωλείται Πεταλιέρα Digitech RP 2000
    By The_Emperor in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 11-01-2007, 14:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •