Page 11 of 33 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 484

Thread: fae ena malaka

  1. #151
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Ικόνοκλαστ, το "να μην παίρνεις στα σοβαρά τον εαυτό σου" το αντιλαμβάνομαι εντελώς αντιδιαμετρικά διαφορετικά αλλιώς. Το οποίο αν θες βαριέμαι να το αναλύσω εδώ, γιατί θα έρθει ο κάθε ShirimestoAigaio ή Fixxxer ή ακόμα και ο θρυλικός πια ΒΑΓΓΕΛΗΣ Ο ΚΟΜΙΣΤΗΣ και θα πρέπει να ξαναεξηγώ μερικά πολύ βασικά πράγματα που εσύ τα ξέρεις, κάποιοι άλλοι δεν, και δεν μπαίνω στον κόπο να.

    Είναι νέα μόδα; Δεν παίρνω στα σοβαρά τον εαυτό μου = αυτομάτως γαμιάς; Μήπως σημαίναι "παραπαίρνω στα σοβαρά τον εαυτό μου";
    Εντάξει λοιπόν, θα σπαταλήσω λέξεις:

    Ο κόσμος όταν θέλει να επικοινωνήσει καμιά φορά φοράει ρόλους, έχει περσόνες, αυτό συμβαίνει από παλιά, είναι η θεατρικότητα. Το να εξοργίζεται κάποιος με το πόσο κακός και "μισάνθρωπος" είναι κάποιος σαν τον maddox και καθε ένας σαν κι αυτόν στο ιντερνετ είναι σαν να στέλνει απειλητικά γράμματα στον hugh laurie γιατί ο house είναι και πολύ μπάσταρδος. Nιώθω πραγματικά καθυστερημένος να χρειαστεί να εξηγήσω σε ανθρώπους που έχουν ζήσει δυό δεκαετίες και βάλε ότι ο house δεν είναι πραγματικός, υπάρχει γιατί είναι ΓΑΜΑΤΟ να υπάρχει. Με λίγη παραπάνω σκέψη, ίσως ο maddox να μην ζει σε ένα υπόγειο με πτώματα, ίσως ο κάθε σατιρικός συγγραφέας στο ρόλο του "κακού" (πιστεψτε είναι άπειροι και μαντέψτε υπήρξαν αιώνες πριν το ιντερνετ και πριν τα μπλογκς) να μην είναι τόσο κακός. Για τον ίδιο -και για τους αναγνώστες του- έχει αξία να γίνεται κακός γιατί μπορεί να έχει πλάκα ή μπορεί να είναι απολύτως σοβαρό, να λέει πάντως πράγματα με έναν τρόπο ιδιαίτερο και πιο λειτουργικό. Αυτό το πράγμα υπάρχει. Το αν ο φαεναμαλάκας το κάνει καλά (δεν το κάνει πάρα πολύ καλά, το στυλ του είναι κυρίως μια κόπια διαφόρων πραγμάτων στο ίδιο ύφος) δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το αν είναι αξιόλογος. Και είναι αξιος λόγου απο την στιγμή που ένα τσούρμο μαλάκες έχετε φτιάξει ένα θρεντ και μιλάτε τόσες μέρες για το τι κάνει αυτός ο μαλάκας, σε ένα φόρουμ, στο γαμημένο ιντερνετ. Αυτό δεν θα συνέβαινε ποτέ για το μπλογκ του φιξερ ή του νταιθορ ή του φανταγκο ή του ντέγκιαλ, σε κανένα κόσμο. Γιατί δεν έχουν να πούν τίποτα τόσο άξιο λόγου, καλύτερα λοιπόν να είναι πιο σεμνοί. Αυτά, δεν επανέρχομαι.
    Last edited by ikonoklast; 02-01-2010 at 20:15.

  2. #152

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    carheart γιατί καταδεικνύεις συνεχώς τους "καθυστερημένους"?
    δεν το κάνω συνεχώς!

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    εμείς δεν μπορούμε να κρίνουμε αν κάποιος είναι καθυστερημένος?
    όλοι μπορούν!

  3. #153

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Ικόνοκλαστ, το "να μην παίρνεις στα σοβαρά τον εαυτό σου" το αντιλαμβάνομαι εντελώς αντιδιαμετρικά διαφορετικά αλλιώς. Το οποίο αν θες βαριέμαι να το αναλύσω εδώ, γιατί θα έρθει ο κάθε ShirimestoAigaio ή Fixxxer ή ακόμα και ο θρυλικός πια ΒΑΓΓΕΛΗΣ Ο ΚΟΜΙΣΤΗΣ και θα πρέπει να ξαναεξηγώ μερικά πολύ βασικά πράγματα που εσύ τα ξέρεις, κάποιοι άλλοι δεν, και δεν μπαίνω στον κόπο να.

    Είναι νέα μόδα; Δεν παίρνω στα σοβαρά τον εαυτό μου = αυτομάτως γαμιάς; Μήπως σημαίναι "παραπαίρνω στα σοβαρά τον εαυτό μου";
    Εντάξει λοιπόν, θα σπαταλήσω λέξεις:

    Ο κόσμος όταν θέλει να επικοινωνήσει καμιά φορά φοράει ρόλους, έχει περσόνες, αυτό συμβαίνει από παλιά, είναι η θεατρικότητα. Το να εξοργίζεται κάποιος με το πόσο κακός και "μισάνθρωπος" είναι κάποιος σαν τον maddox και καθε ένας σαν κι αυτόν στο ιντερνετ είναι σαν να στέλνει απειλητικά γράμματα στον hugh laurie γιατί ο house είναι και πολύ μπάσταρδος. Nιώθω πραγματικά καθυστερημένος να χρειαστεί να εξηγήσω σε ανθρώπους που έχουν ζήσει δυό δεκαετίες και βάλε ότι ο house δεν είναι πραγματικός, υπάρχει γιατί είναι ΓΑΜΑΤΟ να υπάρχει. Με λίγη παραπάνω σκέψη, ίσως ο maddox να μην ζει σε ένα υπόγειο με πτώματα, ίσως ο κάθε σατιρικός συγγραφέας στο ρόλο του "κακού" (πιστεψτε είναι άπειροι και μαντέψτε υπήρξαν αιώνες πριν το ιντερνετ και πριν τα μπλογκς) να μην είναι τόσο κακός. Για τον ίδιο -και για τους αναγνώστες του- έχει αξία να γίνεται κακός γιατί μπορεί να έχει πλάκα ή μπορεί να είναι απολύτως σοβαρό, να λέει πάντως πράγματα με έναν τρόπο ιδιαίτερο και πιο λειτουργικό. Αυτό το πράγμα υπάρχει. Το αν ο φαεναμαλάκας το κάνει καλά (δεν το κάνει πάρα πολύ καλά, το στυλ του είναι κυρίως μια κόπια διαφόρων πραγμάτων στο ίδιο ύφος) δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το αν είναι αξιόλογος. Και είναι αξιος λόγου απο την στιγμή που ένα τσούρμο μαλάκες έχετε φτιάξει ένα θρεντ και μιλάτε τόσες μέρες για το τι κάνει αυτός ο μαλάκας, σε ένα φόρουμ, στο γαμημένο ιντερνετ. Αυτό δεν θα συνέβαινε ποτέ για το μπλογκ του φιξερ ή του νταιθορ ή του φανταγκο ή του ντέγκιαλ, σε κανένα κόσμο. Γιατί δεν έχουν να πούν τίποτα τόσο άξιο λόγου, καλύτερα λοιπόν να είναι πιο σεμνοί. Αυτά, δεν επανέρχομαι.
    Συμφωνώ με την ιστορική αναδρομή της θεατρικότητος! Αλλά είχες μείνει εντυπωσιασμένος από το πόσο στα σοβαρά παίρνουν τον εαυτό τους μερικοί. Υποθέτω αναφερόσουν στον φίξξξερ και οκ, εντάξει, η ultra βλακεία του μας έχει απασχολήσει ανάλογες ώρες με το μπλογκ του φαενανακσδμα, έστω σαν δημοσιεύσεις στο ER, δεν έχει την παραμικρή διαφορά αν μια βλακεία θα γραφτεί σε ενα μπλογκ, ή σε ένα φορουμ, ή θα στην ψιθυρίσει το αφεντικό σου στη δουλειά όταν σε πετύχει στο ασανσέρ. Ούτε ο φαιενδδασ έχει κάτι άξιο λόγου να πει. Σατιρικά ωραιοποιημένη εξιστόρηση της καθημερινότητάς μας. Εξαιρετικά έγκυρο το ποστ με τους μεταλλάδες, χαχάνιζα για ώρα, αλλά αν πας στο underground θα τους δεις και ο ίδιος, δεν είναι κάτι νέο όλα αυτά. Ποτέ δεν ισχυρίστηκε ο ίδιος πως έχει κάτι να πει βέβαια, λέει τι του σπάει τα νεύρα ο άνθρωπος. Οπότε κανείς δεν έχει να πει τίποτα, απλά ο ένας τα λέει περίπου ωραία και LolOolOol, ενώ ο φιξξξερ λέει συνεχώς παπαριές, είναι γαύρος και ακούει μετάλλικα. Αυτή είναι η διαφορά;

  4. #154
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Το αν ο φαεναμαλάκας το κάνει καλά (δεν το κάνει πάρα πολύ καλά, το στυλ του είναι κυρίως μια κόπια διαφόρων πραγμάτων στο ίδιο ύφος) δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το αν είναι αξιόλογος.
    Με το αν είναι αξιόλογος ο ίδιος όχι γιατί δεν ξέρουμε ποιός και πως είναι, με το αν η περσόνα του είναι πετυχημένη και με το αν το μπλογκ του είναι αξιόλογο ναι, για την ακρίβεια το αν το κάνει ή όχι καλά είναι ο μόνος προσδιοριστικός παράγοντας αυτού.

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Αυτό δεν θα συνέβαινε ποτέ για το μπλογκ του φιξερ ή του νταιθορ ή του φανταγκο ή του ντέγκιαλ, σε κανένα κόσμο. Γιατί δεν έχουν να πούν τίποτα τόσο άξιο λόγου, καλύτερα λοιπόν να είναι πιο σεμνοί.
    Δεν θυμάμαι να υπερηφανεύτηκα ποτέ σε κανέναν για το μπλογκ μου ή να άφησα οποιαδήποτε υπόνοια ότι γράφω καλά.

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Και είναι αξιος λόγου απο την στιγμή που ένα τσούρμο μαλάκες έχετε φτιάξει ένα θρεντ και μιλάτε τόσες μέρες για το τι κάνει αυτός ο μαλάκας, σε ένα φόρουμ, στο γαμημένο ιντερνετ.
    Όχι, δεν είναι και η αιτιολόγησή είναι για τα μπάζα.
    Last edited by Dythor; 02-01-2010 at 20:27.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  5. #155

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post

    Συμφωνώ με την ιστορική αναδρομή της θεατρικότητος! Αλλά είχες μείνει εντυπωσιασμένος από το πόσο στα σοβαρά παίρνουν τον εαυτό τους μερικοί. Υποθέτω αναφερόσουν στον φίξξξερ και οκ, εντάξει, η ultra βλακεία του μας έχει απασχολήσει ανάλογες ώρες με το μπλογκ του φαενανακσδμα, έστω σαν δημοσιεύσεις στο ER, δεν έχει την παραμικρή διαφορά αν μια βλακεία θα γραφτεί σε ενα μπλογκ, ή σε ένα φορουμ, ή θα στην ψιθυρίσει το αφεντικό σου στη δουλειά όταν σε πετύχει στο ασανσέρ. Ούτε ο φαιενδδασ έχει κάτι άξιο λόγου να πει. Σατιρικά ωραιοποιημένη εξιστόρηση της καθημερινότητάς μας. Εξαιρετικά έγκυρο το ποστ με τους μεταλλάδες, χαχάνιζα για ώρα, αλλά αν πας στο underground θα τους δεις και ο ίδιος, δεν είναι κάτι νέο όλα αυτά. Ποτέ δεν ισχυρίστηκε ο ίδιος πως έχει κάτι να πει βέβαια, λέει τι του σπάει τα νεύρα ο άνθρωπος. Οπότε κανείς δεν έχει να πει τίποτα, απλά ο ένας τα λέει περίπου ωραία και LolOolOol, ενώ ο φιξξξερ λέει συνεχώς παπαριές, είναι γαύρος και ακούει μετάλλικα. Αυτή είναι η διαφορά;
    φυσικά και είναι ψέμμα πως όλοι έχουν τις ίδιες εμπειρίες και μπορούν όλοι να γράψουν τα ίδια πράγματα, το ίδιο καλά. Μπορεί εσύ να μη έλαβες πολλά πράγματα από το μπλογκ του τυπά επειδή τα είχες ήδη δει/σκεφτεί, αλλά οι οπαδοί του όμως όχι. Το αν γίνεται λόγω αυτού η απλά είναι ωραία γραμμένα, ή αν είναι ενδιαφέρουσα ή όντως κατά πάσα πιθανότητα φτιαχτή προσωπικότητά του ή αν είναι ο συνδυασμός όλων των παραπάνω δε το ξέρω, αλλά συμβαίνει, οπότε πάρε αυτό σαν δεδομένο και πήγαινε προς τα πίσω εάν θέλεις να καταλάβεις γιατί! Δεν διαφέρει και πολύ αυτή η συζήτηση από το "γιατί όλοι γουστάρουν αυτή τη μαλακία δίσκο/ταινία/γκόμενα" που εγώ βρίσκω για το πούτσο - ε μην κοιτάς το ίδιο το αντικείμενο για να καταλάβεις, κοίτα τους ανθρώπους.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  6. #156
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Καρχαρτ get a life σε λιγο θα αρχιζω να φοβαμαι οτι εχεις αφισες των αβαταρ μου στο δωματιο σου βγες εξω εχετε ωραιο καιρο εκει περα μαθαινω.

  7. #157
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ρε φίξερ ώρες-ώρες ξεπερνάς τον εαυτό σου.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  8. #158
    metaphor fandango's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    the end?
    Posts
    5,458

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Αυτό δεν θα συνέβαινε ποτέ για το μπλογκ του φιξερ ή του νταιθορ ή του φανταγκο ή του ντέγκιαλ, σε κανένα κόσμο. Γιατί δεν έχουν να πούν τίποτα τόσο άξιο λόγου, καλύτερα λοιπόν να είναι πιο σεμνοί. Αυτά, δεν επανέρχομαι.
    ρε συ iconoclast, δεν μπορώ να καταλάβω τι θες να πεις, και το είπες και 2 φορές. Επειδή (για σένα) κάποιοι χρήστες δεν γράφουν κάτι αξιόλογο σημαίνει ότι δεν πρέπει να σχολιάζουν κάτι που εσύ θεωρείς άξιο λόγου?

    επίσης, προσπαθω να θυμηθω πότε δε φάνηκα σεμνός στο συγκεκριμένο θέμα και με αναφέρεις και σαν παράδειγμα, γενικά γελάω με τον φαεεναμαλακα και δεν έχω κάνει ούτε ενα αρνητικό σχόλιο στο θρεντ για τα "άρθρα" του, άσχετα που πιστεύω ότι τα περισσότερα είναι τραβηγμένα απτα μαλλιά για να τον αποθεώσουν οι καθυστερημένοι στα comments, όπως η παπαριά για τα χριστουγεννιάτικα δώρα. εσύ από την άλλη, είπες ότι είσαι ο απόλυτα τελευταίος που θα υπερασπιστεί κάποιον αντιγραφέα του maddox. εγώ έβαλα το τελευταίο "άρθρο" εδώ, γιατί αναφέρεται στο ER (και λέει μαλακίες που δεν είναι καν αστείες). συμφωνώ με τον carheart σε όλα όσα λέει, απλά δεν μπορώ να τα γράψω εξίσου αξιόλογα.

    εξήγησέ μου αν θες που κάνω λάθος.
    these walls built to stand come-what-may
    lie shattered in the ashes.

  9. #159
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Ρε φίξερ ώρες-ώρες ξεπερνάς τον εαυτό σου.
    Δε μπορω να καταλαβω τι εννοεις με αυτο. Εκανα ενα (1) αρνητικο σχολιο για το μπλογκ του παπαρα, και απο τοτε εχω να αντιμετωπισω τις παπαριες του ικονοβλαξ και του καρχαρτ, χωρις καν να αναφερθω πουθενα σε αυτους, ενω αυτοι οπως μπορεις ευκολα να διαπιστωσεις σε αυτες τις σελιδες αλλα και σε ασχετα τοπικ, δεν χανουν την ευκαιρια να βγαλουν την χολη τους. Ο ενας μπατσος απο τους δυο λεει οτι δε μπορουμε να αναφερθουμε στον φαεεναμαλακα γιατι το δικο μας μπλογκ δεν ειναι τοσο αστειο και γιατι καναμε ενα "λιγοτερο απο αποθεωτικο" σχολιο για τους monty python. Το ποιο? Το μπλογκ με τις δυο (2) δημοσιευσεις που δεν το εχω πει σε κανεναν παρα σε 10-15 φιλους μου και δεν προοριζοταν ποτε να ειναι αστειο ουτως η αλλως? Αληθεια? Μετα εχεις τον αλλο μπατσο, να διαφωνει με τον πρωτο μπατσο για το κατα ποσο αστειο ειναι το μπλογκ του φαετρειςμαλακες αλλα να μας υποδεικνυει εκ νεου το αν εχουμε δικαιωμα να αναφερομαστε στον βλακα αυτον, με επιχειρημα φυσικα ω τι εκπληξη, το μπλογκ μου. Και τωρα ερχεσαι εσυ να μου πεις τι?

    Συμφωνω με τον καρχαρτ για τα ποστ του φαεεναμαλακα παρεπιπτοντως, τα "αστεια" που περιγραφει στο μπλογκ του ειναι εκτος απο κοινοτυπα και περιπου 15 χρονια παλια. Δηλαδη τα ειδη του μεταλλα? Seriously? Αυτα που λεγαμε στην τριτη γυμνασιου? Και μετα στα καπακια ενα τυχαιο μισογυνικο παραληρημα για να γελασουν ολα τα αγορακια που τους πληγωσε η τυχαια ΠΟΥΤΑΝΑ? Αυτο ειναι το εκπληκτικο χιουμορ που αποθεωνει τοσος κοσμος και που ο ικονοκλαστ θελει εδω και σελιδες να μας πεισει οτι δεν εχουμε δικαιωμα να κραξουμε? Ο οποιος μας προτεινει να ειμαστε πιο σεμνοι ρε μλκ? Ο ικονοκλαστ? Που η περηφανεια του και η υπεροψια του συγκρινεται μονο με αυτη του πιο ξανθου και λευκου Γερμανου οταν ακουγε διαγγελμα απο τον Χιτλερ? Ειμαστε σοβαροι ρε Νταιθορ? Δηλαδη απο οσα γραφτηκανε σε αυτες τις σελιδες, αυτο που εγραψα εγω ως φτηνη ειρωνεια σου εκανε εντυπωση?

    Κατεβειτε λιγο ρε ψωναρες απο κει που βρισκεστε, δεν ειστε ουτε τοσο γαματοι οσο νομιζετε, ουτε τοσο εξυπνοι και κυριως ουτε τοσο συμπαθεις, οχι οσο σας διακατεχει η μιζερια και η σκατοψυχια.

  10. #160

    Default

    Quote Originally Posted by phthoggon View Post
    Quote Originally Posted by carheart View Post

    Συμφωνώ με την ιστορική αναδρομή της θεατρικότητος! Αλλά είχες μείνει εντυπωσιασμένος από το πόσο στα σοβαρά παίρνουν τον εαυτό τους μερικοί. Υποθέτω αναφερόσουν στον φίξξξερ και οκ, εντάξει, η ultra βλακεία του μας έχει απασχολήσει ανάλογες ώρες με το μπλογκ του φαενανακσδμα, έστω σαν δημοσιεύσεις στο ER, δεν έχει την παραμικρή διαφορά αν μια βλακεία θα γραφτεί σε ενα μπλογκ, ή σε ένα φορουμ, ή θα στην ψιθυρίσει το αφεντικό σου στη δουλειά όταν σε πετύχει στο ασανσέρ. Ούτε ο φαιενδδασ έχει κάτι άξιο λόγου να πει. Σατιρικά ωραιοποιημένη εξιστόρηση της καθημερινότητάς μας. Εξαιρετικά έγκυρο το ποστ με τους μεταλλάδες, χαχάνιζα για ώρα, αλλά αν πας στο underground θα τους δεις και ο ίδιος, δεν είναι κάτι νέο όλα αυτά. Ποτέ δεν ισχυρίστηκε ο ίδιος πως έχει κάτι να πει βέβαια, λέει τι του σπάει τα νεύρα ο άνθρωπος. Οπότε κανείς δεν έχει να πει τίποτα, απλά ο ένας τα λέει περίπου ωραία και LolOolOol, ενώ ο φιξξξερ λέει συνεχώς παπαριές, είναι γαύρος και ακούει μετάλλικα. Αυτή είναι η διαφορά;
    φυσικά και είναι ψέμμα πως όλοι έχουν τις ίδιες εμπειρίες και μπορούν όλοι να γράψουν τα ίδια πράγματα, το ίδιο καλά. Μπορεί εσύ να μη έλαβες πολλά πράγματα από το μπλογκ του τυπά επειδή τα είχες ήδη δει/σκεφτεί, αλλά οι οπαδοί του όμως όχι. Το αν γίνεται λόγω αυτού η απλά είναι ωραία γραμμένα, ή αν είναι ενδιαφέρουσα ή όντως κατά πάσα πιθανότητα φτιαχτή προσωπικότητά του ή αν είναι ο συνδυασμός όλων των παραπάνω δε το ξέρω, αλλά συμβαίνει, οπότε πάρε αυτό σαν δεδομένο και πήγαινε προς τα πίσω εάν θέλεις να καταλάβεις γιατί! Δεν διαφέρει και πολύ αυτή η συζήτηση από το "γιατί όλοι γουστάρουν αυτή τη μαλακία δίσκο/ταινία/γκόμενα" που εγώ βρίσκω για το πούτσο - ε μην κοιτάς το ίδιο το αντικείμενο για να καταλάβεις, κοίτα τους ανθρώπους.
    O Rob Fleming έλεγε πως δεν έχει σημασία τι είμαστε, αλλά τι μας αρέσει! Και ένας άνθρωπος που δηλώνει πως "δεν κάνω και κάτι σοβαρό εδώ", το μόνο που μου λέει είναι πως κάθε μέρα καταναλώνει φαιά ουσία για να γράφει RoflffFlol κατεβατά. Δεν ξέρω τίποτα για το άτομό του, και ειλικρινά δεν έχω τον χρόνο στη ζωή μου όλη να ψάχνω το βάθος κάθε ανθρώπου για να έχω γνώμη για εκείνον. Είναι μεγάλο θέμα κουβέντας το κατά πόσο "είμαστε στα αλήθεια τελικά" αυτό που "δείχνουμε".

  11. #161
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Κάρχαρτ, είσαι πολύ φάουλ, η συνειδητοποίηση αρκετών πραγμάτων παραπλήσια με την κυκλικότητα αυτών και το πόσο ασήμαντο, ημιτελές και εν τέλει γελοίο ον είναι ο άθρωπας δεν είναι μικρή κατάκτηση, επίσης είναι αυτό από το οποίο πηγάζουν η ειρωνία, ο (αυτο)σαρκασμός κι άλλα όμορφα.

    Χιντ: Δεν κάνω τίποτα σοβαρό εδώ επειδή δεν υπάρχει τίποτα σοβαρό να γίνει.
    Last edited by Dythor; 02-01-2010 at 21:22.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  12. #162

    Default

    *ον

  13. #163
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Πάντως ο φαεεναμαλακα έχει δωσει ασχολία σε πολλούς αν κρίνω από τις σελίδες.(πιθανόν έχει πάρει και υλικό για αρθρα).

    edit και μην πει κανένας ότι με αφορμη τα ευτελή κάνουμε κριτική και δεν ξέρω και εγώ τι αλλό για να γίνουμε οι λοιποί καλύτεροι.
    Last edited by ion_storm; 02-01-2010 at 21:23.
    I don't do drugs. I am drugs.

  14. #164
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    *ον
    κλαπ χαντς.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  15. #165

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post

    O Rob Fleming έλεγε πως δεν έχει σημασία τι είμαστε, αλλά τι μας αρέσει! Και ένας άνθρωπος που δηλώνει πως "δεν κάνω και κάτι σοβαρό εδώ", το μόνο που μου λέει είναι πως κάθε μέρα καταναλώνει φαιά ουσία για να γράφει RoflffFlol κατεβατά. Δεν ξέρω τίποτα για το άτομό του, και ειλικρινά δεν έχω τον χρόνο στη ζωή μου όλη να ψάχνω το βάθος κάθε ανθρώπου για να έχω γνώμη για εκείνον. Είναι μεγάλο θέμα κουβέντας το κατά πόσο "είμαστε στα αλήθεια τελικά" αυτό που "δείχνουμε".
    Εμ, φυσικά και παίρνει στα σοβαρά τον εαυτό του, τον mikelius εαυτό του, αυτό που κάνει! Είμαι σίγουρος πως κάθεται και γράφει και ξαναγράφει τα ποστ του και αλλάζει προτάσεις και αλλάζει μικρές λεξούλες και βάζει άλλες σε παρένθεση μέχρι να σκεφτεί καλύτερες, μέχρι να βγούνε όλα όπως θέλει. Καλό δεν είναι αυτό στο κάτω κάτω? Εσύ δεν επαναστατούσες λίγες σελίδες πριν εναντίον της ψευτο-ελαφρότητας και της έλλειψης προσπάθειας? Επειδή λοιπόν το παίρνει στα σοβαρά αυτό που κάνει, για αυτό βγαίνει γαμάτο. Για μερικούς. Αλλά δεν έχει νόημα να κατηγορείς τον.. mikelius για ανειλικρίνεια, όπως σου έλεγε ο ικόνοκλαστ, φυσικά δεν είναι αυτός που δείχνει, και εμένα δε με ενοχλεί αυτό καθόλου, σχεδόν βλέπω την προσπάθεια του στο "λολ, μισανθρωπία τώρα" από πίσω, έχει πλάκα. Αν θες να κάνεις κάποιου είδους κριτική όμως, επειδή αυτό που κάνει ο Νεκτάριος Δουράκης δε σου αρέσει, πρέπει να απευθυνθείς στις προθέσεις του ανθρώπου από πίσω. Αλλιώς, άμα όντως βαριέσαι, let it go, αυτό είναι η κακή χρήση του ιντερνετ που έλεγε και ο πιτσαδόρος, να καθόμαστε να χαλιόμαστε υπεραναλύοντας πράγματα που έχουν χάσει τη σημασία τους καιρό τώρα.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

Similar Threads

  1. re malaka
    By BURNIN AMBITION in forum General Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 31-08-2007, 17:00
  2. Re malaka necrope8amene..
    By MoRmEnGiL in forum AnorimoI
    Replies: 3
    Last Post: 19-02-2005, 17:49
  3. YASSOU MALAKA!
    By MoRmEnGiL in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 07-02-2005, 07:50
  4. TI NAUTOI RE MALAKA?
    By freak brother in forum Athletics
    Replies: 13
    Last Post: 26-04-2004, 20:21
  5. re malaka symposium_lexotanil....
    By Amnesiac. in forum General Discussion
    Replies: 10
    Last Post: 23-12-2003, 19:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •