Page 115 of 185 FirstFirst ... 1565105113114115116117125165 ... LastLast
Results 1,711 to 1,725 of 2772

Thread: Now reading thread.

  1. #1711

    Default

    εγώ το έριξα στα BELL


  2. #1712
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    εγω πηρα σημερα βιβλιαρακια και ηθελα να το πω καπου γιατι ειμαι πολυ χαρουμενος:


    και μαζι μ' αυτα την "γοητεια" του μπωντριγιαρ (υπαρχει πλεον μονο απο εκδοσεις εξαντας με τον τιτλο "περι σαγηνης") και μια παναρχαια εκδοση γκοβόστη που έχει μαζί το "τοτεμ και ταμπου" και το "εγω και το αυτο" του φροϋντ. στην καθαρευουσα.

    ολα μαζι 12 ευρω. γιπι-καϊ-γιέι
    this is radio freedom.

  3. #1713
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Θοδωρος Παπούλιας - ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ Ή ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΕΟ

    Μπαμπας αδελφουλη, θεωρητικος αριστερος, κατι σαν βιογραφία. τα σπαει απείρως μεχρι την 100τοσο σελιδα που ειμαι.

    εντιτ : λινκι http://www.promith.gr/catalog/produc...68c58952890efb
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  4. #1714
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Quote Originally Posted by rincewind2k View Post
    Quote Originally Posted by Mostos
    διαβάζω τον πρώτο τόμο απο τα άπαντα του Serlok Holmes. Νομίζω οτι ο Doyle είναι ο καλύτερος και πειστικότερος αστυνομικός συγγραφέας.
    δεν ξέρεις τί λες.
    Dashiell Hammett
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  5. #1715

    Default

    ''τα μαύρα φεγγάρια του έρωτα'' και έχω να πω πως είναι λίγο \μ/.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  6. #1716
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    εγώ το έριξα στα BELL

    lol
    Kill the wise one!

  7. #1717

    Default

    μου έδωσε η μάνα μου προχθές το μπρούτζινο καβαλάρη, λέγοντάς μου πως περιγράφει την πολιορκία του λένινγκραντ καταπληκτικά, και πως θα τρελαθώ. Μόλις είδα ότι το'χει γράψει γυναίκα άρχισα να βρίζω, αλλά μου είπε να μην είμαι χαζή. Τελικά δίκιο είχα, πούτσα είναι, 80 σελίδες κι ακόμα φλερτάκια φορεματάκια και περιόδους περιγράφει. ΓΚΟΜΕΝΕΣ.
    Βάζω και στοίχημα ότι κι εκεί που θα περιγράφει πώς μοιράζονταν σαρανταδύο άτομα μία φέτα ψωμί, η πρωταγωνίστρια θα πεθαίνει απ'την πείνα και ταυτόχρονα θα αγαπιέται παράφορα με τον εκλεκτό της καρδιάς της και θα ανυπομονεί να τελειώσει ο πόλεμος για να παντρευτούν

  8. #1718
    Senior Member FaithFails's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    athens
    Posts
    1,944

    Default

    χαχαχα
    κουράγιο, έχεις και το β' τόμο "Τατιάνα και Αλεξάντερ" που είναι πιο απάλευτα αγαπουλίστικος

    Εγώ στην αντίθετη φάση, δωρο από ένα φίλο μου "Το κορίτσι που έπαιζε με τη φωτιά" και είπα να το διαβάσω επιτέλους. Μέχρι στιγμής καλό.
    Once I was trapped, but now I am free

  9. #1719
    omniquotent Inga Drive's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    drive-in
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    και ταυτόχρονα θα αγαπιέται παράφορα με τον εκλεκτό της καρδιάς της και θα ανυπομονεί να τελειώσει ο πόλεμος για να παντρευτούν
    ε βασικά αυτό γίνεται νομίζω,είχα πάει να το διαβάσω αλλά πολύ άρλεκιν και το απαράτησα.

    εγώ ετούτο


    είμαι στη μέση και γαμεί.
    άμορφη μάζα πουλερικών

  10. #1720

    Default

    Quote Originally Posted by FaithFails View Post
    χαχαχα
    κουράγιο, έχεις και το β' τόμο "Τατιάνα και Αλεξάντερ" που είναι πιο απάλευτα αγαπουλίστικος
    Quote Originally Posted by Inga Drive View Post
    Quote Originally Posted by morphine View Post
    και ταυτόχρονα θα αγαπιέται παράφορα με τον εκλεκτό της καρδιάς της και θα ανυπομονεί να τελειώσει ο πόλεμος για να παντρευτούν
    ε βασικά αυτό γίνεται νομίζω,είχα πάει να το διαβάσω αλλά πολύ άρλεκιν και το απαράτησα.
    εννοείται πως το παράτησα κι εγώ διότι επιτέλους πήρα και το Β' τόμο του Γιούγκερμαν

  11. #1721
    Senior Member FaithFails's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    athens
    Posts
    1,944

    Default

    εύγε
    Once I was trapped, but now I am free

  12. #1722
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    what the body does not remember
    Posts
    547

    Default

    μετα το ender's game του orson scott card διαβαζω το sequel, speaker for the dead
    εκπληκτικα γενικως

  13. #1723
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Christos Tsiolkas - The Slap

    ελληνοαυστραλός (γκέι) συγγραφέας, το βιβλίο στη longlist του Booker, δεν τα κατάφερε να μπει στη shortlist και μέχρι τώρα συμφωνώ με τους κριτές.

  14. #1724
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    209

    Default

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    μου έδωσε η μάνα μου προχθές το μπρούτζινο καβαλάρη, λέγοντάς μου πως περιγράφει την πολιορκία του λένινγκραντ καταπληκτικά, και πως θα τρελαθώ. Μόλις είδα ότι το'χει γράψει γυναίκα άρχισα να βρίζω, αλλά μου είπε να μην είμαι χαζή. Τελικά δίκιο είχα, πούτσα είναι, 80 σελίδες κι ακόμα φλερτάκια φορεματάκια και περιόδους περιγράφει. ΓΚΟΜΕΝΕΣ.
    Βάζω και στοίχημα ότι κι εκεί που θα περιγράφει πώς μοιράζονταν σαρανταδύο άτομα μία φέτα ψωμί, η πρωταγωνίστρια θα πεθαίνει απ'την πείνα και ταυτόχρονα θα αγαπιέται παράφορα με τον εκλεκτό της καρδιάς της και θα ανυπομονεί να τελειώσει ο πόλεμος για να παντρευτούν
    1)που λεει για περιοδους ρε
    2)να φανερωθουνε οι αλλοι 3 που ριξανε μουτζα
    Last edited by sauerkraut; 11-09-2010 at 23:21.

  15. #1725

    Default

    κάπου στην αρχή που περιέγραφε το φόρεμα νομίζω έλεγε και ότι της την έσπαγε λίγο που'χε μεγαλώσει το βυζί της και δε χωρούσε καλά στο φουστανάκι της κι ότι είχε ανώμαλη περίοδο την οποία περιέγραφε για μια σελίδα. Ή κάτι τέτοιο ηλίθιο τέλος πάντων

Similar Threads

  1. Gynaikes only thread
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 26-12-2011, 17:58
  2. The MK appreciation thread
    By Kveldssanger in forum PC & Games
    Replies: 77
    Last Post: 09-03-2011, 22:20
  3. the kremmydi thread
    By cancer in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-2007, 07:35
  4. Richard Brautigar suggested reading
    By eyeamflesch in forum Literature
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-2005, 01:50
  5. Vivlia (reading rocks!)
    By ManWhoSoldTheWorld in forum Literature
    Replies: 361
    Last Post: 16-02-2004, 16:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •