Page 61 of 166 FirstFirst ... 1151596061626371111161 ... LastLast
Results 901 to 915 of 2490

Thread: ΓΑΤΟΘΡΕΝΤ

  1. #901

    Default

    Η χοντρόγατα Χλόη.


  2. #902

    Default

    Quote Originally Posted by Weiss View Post
    κοίτα, τα ζώα στο σπίτι μου έχουν εν γένει όσο χώρο θέλουν, το να πάρω μια κατασκευή 3 μέτρα επί ενάμιση και να πρέπει να την έχω και να δεσπόζει στο σαλόνι, ομολογουμένως δε μπορώ να το καταλάβω. Ας ανεβαίνει στη βιβλιοθήκη, ας σκαρφαλώνει στους πάγκους και ας χώνεται σε όποιο ντουλάπι θέλει, ας βγαίνει στα μπαλκόνια και ας κοιμάται στη μπανιέρα. Ορισμένα πράγματα μου φαίνονται υπερβολή, τι να κάνουμε. (Και συγκεκριμένα εγώ σκοπεύω μόλις στειρωθεί η μικρή μου, και εάν δείξει ενδιαφέρον, να την αφήνω να κάνει τη βόλτα της και έξω).

    με την καμία μη την αφήξεις έξω κυκλοφορούν ασθένειες, όπως το aids για παράδειγμα, που το κολλάνε ακόμα και αν ακουμπήσουν τις μύτες τους! θα σου φέρει και όλες τις βρώμες απ έξω..στα λέω γαιτί κι εμένα αδέσποτες ήταν.


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  3. #903
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by nekrobutcher View Post
    Quote Originally Posted by Weiss View Post
    κοίτα, τα ζώα στο σπίτι μου έχουν εν γένει όσο χώρο θέλουν, το να πάρω μια κατασκευή 3 μέτρα επί ενάμιση και να πρέπει να την έχω και να δεσπόζει στο σαλόνι, ομολογουμένως δε μπορώ να το καταλάβω. Ας ανεβαίνει στη βιβλιοθήκη, ας σκαρφαλώνει στους πάγκους και ας χώνεται σε όποιο ντουλάπι θέλει, ας βγαίνει στα μπαλκόνια και ας κοιμάται στη μπανιέρα. Ορισμένα πράγματα μου φαίνονται υπερβολή, τι να κάνουμε. (Και συγκεκριμένα εγώ σκοπεύω μόλις στειρωθεί η μικρή μου, και εάν δείξει ενδιαφέρον, να την αφήνω να κάνει τη βόλτα της και έξω).

    με την καμία μη την αφήξεις έξω κυκλοφορούν ασθένειες, όπως το aids για παράδειγμα, που το κολλάνε ακόμα και αν ακουμπήσουν τις μύτες τους! θα σου φέρει και όλες τις βρώμες απ έξω..στα λέω γαιτί κι εμένα αδέσποτες ήταν.

  4. #904
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Nats, mia le3h mono: Autokinhta :/

    exw xasei panw apo 5 gates ta teleutaia xronia logw ton GAMW AMAKSIWN..

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  5. #905
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by nekrobutcher View Post
    Quote Originally Posted by Weiss View Post
    κοίτα, τα ζώα στο σπίτι μου έχουν εν γένει όσο χώρο θέλουν, το να πάρω μια κατασκευή 3 μέτρα επί ενάμιση και να πρέπει να την έχω και να δεσπόζει στο σαλόνι, ομολογουμένως δε μπορώ να το καταλάβω. Ας ανεβαίνει στη βιβλιοθήκη, ας σκαρφαλώνει στους πάγκους και ας χώνεται σε όποιο ντουλάπι θέλει, ας βγαίνει στα μπαλκόνια και ας κοιμάται στη μπανιέρα. Ορισμένα πράγματα μου φαίνονται υπερβολή, τι να κάνουμε. (Και συγκεκριμένα εγώ σκοπεύω μόλις στειρωθεί η μικρή μου, και εάν δείξει ενδιαφέρον, να την αφήνω να κάνει τη βόλτα της και έξω).
    με την καμία μη την αφήξεις έξω κυκλοφορούν ασθένειες, όπως το aids για παράδειγμα, που το κολλάνε ακόμα και αν ακουμπήσουν τις μύτες τους! θα σου φέρει και όλες τις βρώμες απ έξω..στα λέω γαιτί κι εμένα αδέσποτες ήταν.
    Αν είναι εμβολιασμένη για Felv (και γενικά) δεν θα'χει πρόβλημα. Αν είναι στειρωμένη επίσης, δε θα'χει ιδιατερη όρεξη για πάρε δώσε με άλλες γάτες και καυγάδες. Οι μόνοι κίνδυνοι είναι οι φόλες και τα αυτοκίνητα (κυρίως οι φόλες). Γενικότερα οι στειρωμένες γάτες που έχουν σπίτι, δεν απομακρύνονται απο αυτό, φάση τργυρνάνε στα 2 γυρω τετράγωνα, οπότε αν είναι ήσυχη γειτονιά χωρίς μαλάκες γείτονες, δεν υπάρχει κανένα θέμα. Οκ, μπορεί να γυρίζει λίγο πιο λερωμένη απο κυλίσματα σε χώματα και χορτάρια, αλλά αυτό δεν είναι τίποτα.

  6. #906
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Ότι είπε η Χ, το γατί είναι εμβολιασμένο και αποπαρασιτωμένο. Αφετέρου η γειτονιά είναι ήσυχη και έλεος, ας φέρει και χώματα καμιά φορά, δεν πειράζει. Και τρίτον, καθόμαστε εδώ στον δεύτερο όροφο και όταν κοιμάται/κάθεται δίπλα από την πόρτα της βεράντας και περάσει αμάξι τρομάζει. Στις αρχές φρίκαρε δλδ και έφευγε, τώρα πλέον τη βλέπω που αναστατώνεται λίγο, οπότε έχω την ελπίδα ότι θα είναι προσεχτική. Και επίσης εγώ λείπω 10ωρα τις καθημερινές, πιστεύω αξίζει το ρίσκο του να μπορεί να κάνει μια βόλτα.

  7. #907
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Καλά αυτό με το αμάξι δε λέει τίποτα. Οι γάτες έχουν την τάση να παγώνουν σα μαλακισμένα όταν έρχεται αμάξι κατά πάνω τους κι ακόμα χειρότερα να ορμάνε φοβισμένες στις ρόδες του με μαθηματική ακρίβεια, αντί για την αντίθετη κατεύθυνση -.- Οχι και τα πιο έξυπνα πλάσματα απ'αυτή την άποψη.

    Εντιτ: Αν την τρομάζουν πάντως τόσο πολύ οι θόρυβοι, παίζει να πανικοβληθεί αν πας να τη βγάλεις έξω. Εμένα οι δύο δε βγαίνουν γι'αυτό το λόγο. Όσες φορές δοκίμασα να τις κατεβάσω, κόντεψαν να μου μείνουν στα χέρια. Προσπάθησε να την κατεβάζεις απο τώρα σιγα σιγά και να αράζεις μαζί της, να εξοικειώνεται.
    Last edited by Drumsick; 27-11-2010 at 11:49.

  8. #908
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    ντάξει είναι και θέμα ΒΙΩΜΑΤΩΝ μετά, όλα τα γατιά που είχα έβγαιναν έξω και κανένα δεν πέθανε από αμάξι. Φόλες ναι, αμάξι όχι, οπότε γενικώς είμαι αισιόδοξη.

  9. #909

    Default

    μα δεν υπάρχει εμβόλιο για το aids στις γάτες


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  10. #910
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by nekrobutcher View Post
    μα δεν υπάρχει εμβόλιο για το aids στις γάτες

  11. #911
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post

    Εντιτ: Αν την τρομάζουν πάντως τόσο πολύ οι θόρυβοι, παίζει να πανικοβληθεί αν πας να τη βγάλεις έξω. Εμένα οι δύο δε βγαίνουν γι'αυτό το λόγο. Όσες φορές δοκίμασα να τις κατεβάσω, κόντεψαν να μου μείνουν στα χέρια. Προσπάθησε να την κατεβάζεις απο τώρα σιγα σιγά και να αράζεις μαζί της, να εξοικειώνεται.
    Χμ, μπα, δεν παίρνω το ρίσκο όσο δεν είναι στειρωμένη γιατί είμαστε και σε επικίνδυνη εφηβική ηλικία. Όταν στειρωθεί θα κάνω ακριβώς αυτό, θα κατεβαίνω μαζί της και θα έχει γενικώς όσο χρόνο θέλει, δλδ ας εξοικειωθεί με τη σκάλα πρώτα και μετά βλέπουμε. Τα ίδια ακριβώς έγιναν και με τον Ιάσονα, επίσης ποσταρισμένο στο θρεντ, ο οποίος ξεκίνησε να βγαίνει περίπου 1 χρόνου, απλά στην αρχή έβγαινε και έκανε δύο βήματα στη σκάλα και ξανάμπαινε, μετά τρία, κτλ κτλ, και τώρα δεν τον μαζεύουμε =Ρ

  12. #912

    Default

    ξέρω ότι υπάρχει εμβόλιο για τη λευχαιμία και όχι για το aids ..και οι δύο μου γάτες έχουν aids και έχουν μείνει με ένα μόνιμο κρύωμα και προβλέπεται να ζήσουν τα μισά χρόνια


    "Society, have mercy one me
    i hope you're not angry, if i disagree..."

  13. #913
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    @ weiss
    Απλά μωρέ το λέω με τη λογική οτι μικρα και προσαρμόζονται πιο εύκολα και γρήγορα και δεν έχουν αναπτύξει τόσο τα κέντρα που ελέγχουν τον φόβο. Αλλά οκ αν δεν έχεις προβλημα να ταλαιπωρηθείς λίγο παραπάνω αργότερα.
    Last edited by Drumsick; 27-11-2010 at 12:02.

  14. #914
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by nekrobutcher View Post
    ξέρω ότι υπάρχει εμβόλιο για τη λευχαιμία και όχι για το aids
    Έχεις δίκιο, έκανα λάθος, σορυ.

  15. #915
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    An einai mikros/stenos o dromos me polla parkarismena autokinhta de3ia k aristera einai oti xeirotero gia tis gates.

    Opws einai katw apo to parkarismeno pane na perasoun apenanti kai akoun to ama3i na erxete, kai epeidh to enstikto tous einai na ormhsoun na prolaboune (ti na kanoume etsi einai ftiagmenes) petagonte 3afnika, o odhgos pou na prolabei na th dei pou htan katw ap to ama3i, kai paei..

    Exei symbei toses fores pou pleon thn twrinh dikia mou den thn afhnw oute gia asteio na bgei e3w..

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •