Page 53 of 166 FirstFirst ... 343515253545563103153 ... LastLast
Results 781 to 795 of 2490

Thread: ΓΑΤΟΘΡΕΝΤ

  1. #781
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Σόρι που σου το λέω, αλλά από τη στιγμή που δεν την έπιασες επ' αυτοφόρω την πρώτη φορά ώστε να της δώσεις να καταλάβει πως το κρεβάτι είναι off limits, την πάτησες Αν γίνει η αρχή, δεν υπάρχει επιστροφή...
    Δεν ισχύει αυτό.

    Σωστό αυτό που είπε η βαις, οτι αμα δε μυρίζει, πιθανως να μην τα ξανακανει εκει. Μπορείς επιπλεον να πας να πάρεις ενα σπρει που τις απωθει απο καναπεδες και λοιπά. Απλώς τσεκαρε προφανώς τι προφυλάξεις πρεπει να πάρεις.

    Εμείς 18 χρόνια στο παλιό σπίτι δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα. Με του που μετακομίσαμε αρχίσαν να κατουράνε κρεβάτια και καναπέδες. Η γιατρος είπε πως είναι ψυχολογικό, τους έπεσε βαριά η αλλαγή περιβάλλοντος, όποτε παίζει το γατάκι σου να μην είναι χαρούμενο με κάτι. Τσέκαρε επίσης μην έχει καμιά ουρολοίμωξη. Γενικά οι γάτες τείνουν να έχουν πολύ σωστή συμπεριφορα όσον αφορά την τουαλέτα τους (δεδομένου οτι υπάρχει κουτί με άμμο που καθαρίζεται τακτικά, σε στανταρντ μέρος) οπότε οτιδήποτε περίεργο, συνήθως υποδηλώνει ψυχολογικό η σωματικό ζόρι.

  2. #782
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Quote Originally Posted by Kuolema View Post
    Σόρι που σου το λέω, αλλά από τη στιγμή που δεν την έπιασες επ' αυτοφόρω την πρώτη φορά ώστε να της δώσεις να καταλάβει πως το κρεβάτι είναι off limits, την πάτησες Αν γίνει η αρχή, δεν υπάρχει επιστροφή...
    Δεν ισχύει αυτό.

    Σωστό αυτό που είπε η βαις, οτι αμα δε μυρίζει, πιθανως να μην τα ξανακανει εκει. Μπορείς επιπλεον να πας να πάρεις ενα σπρει που τις απωθει απο καναπεδες και λοιπά. Απλώς τσεκαρε προφανώς τι προφυλάξεις πρεπει να πάρεις.

    Εμείς 18 χρόνια στο παλιό σπίτι δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα. Με του που μετακομίσαμε αρχίσαν να κατουράνε κρεβάτια και καναπέδες. Η γιατρος είπε πως είναι ψυχολογικό, τους έπεσε βαριά η αλλαγή περιβάλλοντος, όποτε παίζει το γατάκι σου να μην είναι χαρούμενο με κάτι. Τσέκαρε επίσης μην έχει καμιά ουρολοίμωξη. Γενικά οι γάτες τείνουν να έχουν πολύ σωστή συμπεριφορα όσον αφορά την τουαλέτα τους (δεδομένου οτι υπάρχει κουτί με άμμο που καθαρίζεται τακτικά, σε στανταρντ μέρος) οπότε οτιδήποτε περίεργο, συνήθως υποδηλώνει ψυχολογικό η σωματικό ζόρι.
    Δεν ξέρω αν ισχύει στο θέμα της τουαλέτας, όμως έχω διαπιστώσει ότι ισχύει με άλλα πράγματα που καθένας από εμάς δεν θέλει να κάνει το γατί. Και στις δυο γάτες που είχαμε έπαιζε αυτό. Παράδειγμα: δε γούσταρα ο Άσαντ να ανεβαίνει στο κρεβάτι μας και ήταν off limits. Ε ρε πούστη, μια μέρα τον άφησε ο Χρήστος να ανέβει και αυτό ήταν

    Με κατούρημα ούτε εμείς είχαμε ποτέ τέτοιο πρόβλημα.
    Feed my fear

  3. #783

  4. #784
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Το βλέμμα
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  5. #785

    Default






    Αμοργιανή γάτα

  6. #786
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Η γάτα με τα μικρά της στα τελαυταία γεννητούρια της. Δίνουμε μικρά σε διάφορα χρώματα από τις κόρες της!









    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  7. #787
    Eduard Khil
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    ER
    Posts
    235

    Default


  8. #788
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    για την ιστορία, είχαμε μείνει κάπου εδώ
    Spoiler
    πολύ είχα απογοητευθεί τότε

    αλλά σήμερα τα πράγματα άλλαξαν
    Spoiler
    κοίταξε

    σκέφτηκε

    και ορκίστηκε

    satan was a lez

  9. #789

    Default

    Τι κουκλίτσα που είναι

  10. #790
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    ευχαριστεί

    satan was a lez

  11. #791
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    what the body does not remember
    Posts
    547

    Default

    Λοιπόν, είναι ένα άρρωστο γατί στην γειτονιά που δείχνει να έχει οικειοποιηθεί το σπίτι μου. Μαρκάρει στις γωνίες απ'έξω, γλάστρες, χαλάκια, όλα. Επίσης όποτε δει ανοιχτή πόρτα μπαίνει. Το πρόβλημα είναι ότι το γατί έχει πνευμονία ή κάτι. Φταρνίζεται συνεχώς, ειδικά έξω απο το παράθυρό μου το ξημέρωμα, με αποτέλεσμα απανωτά εμφράγματα για μένα. Επιπλέον το έχω δει να πετάει τρελές πράσινες μύξες δεξιά και αριστερά κατα το φτάρνισμα. Τέλος, τα υπόλοιπα γατιά της γειτονιάς το κυνηγούν και όταν το πετύχουν γίνεται της πόρνης, το καταμαδάνε. Επειδή είμαι ψυχοπονιάρα, θέλω κάποιον που να ξέρει να μου πει τι να κάνω, πριν καταφύγω σε κτηνίατρο δηλαδή.

  12. #792
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά κατά πάσα πιθανότητα είναι το aids των γατιών. Αν είναι όντως, δε μπορείς να κάνεις και πολλά.. Αν έχεις την όρεξη, πήγαινε τον σ'ενα γιατρο μπας και.

  13. #793
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    what the body does not remember
    Posts
    547

    Default

    http://en.wikipedia.org/wiki/Feline_...ficiency_virus

    =/ τα συμπτωματα μοιαζουν. εστω ενα τηλεφωνο σε κτηνιατρο θα το κανω μαλλον.
    τρομερος ιος εν τω μεταξυ, θα το παιζω ψαγμενη στην εξεταστικη.

  14. #794
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Εχω χάσει δυο γατιά απ'αυτό, αλλά διαβάζω τώρα πως θα μπορούσε να είναι και πενυμονία ή κάτι άλλο. Μίλα με κάνα γιατρό, ίσως είναι απλώς ζήτημα καμιάς αντιβίωσης.

  15. #795

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •