Page 52 of 166 FirstFirst ... 242505152535462102152 ... LastLast
Results 766 to 780 of 2490

Thread: ΓΑΤΟΘΡΕΝΤ

  1. #766
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Μάγκες χαρίζω γατάκια αρσενικά ή θυληκά σε διάφορα χρώματα. Βοήθεια ρεεε! Έχουν γεννήσει τρεις γάτες στην αυλή και γίνεται χαμός. Είναι φιλικά και πανέμορφα, ηλικίας ενός μήνα. Όποιος ενδιαφέρεται ας ενημερώσει να στείλω και καμιά φωτογραφία.

    Βοήθειαααα!!!
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  2. #767
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Μακάρι να μπορούσα να πάρω κανένα, δεν τα θέλει η μάνα μου καθόλου όμως. Κατά τα άλλα προτείνω να ανεβάσεις φωτογραφίες, ψήνεις ευκολότερα κόσμο έτσι. Βάλτα και όλα μαζί σε κανα καλάθι πικνίκ, παπούτσια κλπ, κάνε μερικά photo sessions με θέμα τις γάτες στη σύγχρονη διακόσμηση, το φενγκ σούι και τα κύματα θετικής ενέργειας και να δεις για πότε θα τα πάρουν όλα.

  3. #768
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default


    Η Pixie. Η άσπρη γατούλα που τρέχει να εξφανιστεί στα δεξιά είναι η κόρη της η Ισαβέλλα.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #769
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Κουλ.

    Μιας που το έφερε η πικ, πείτε λίγο πως αντιμετωπίζετε το θέμα gates_kai_krevatia_kanapedes_klp.
    Και δεν μιλάω για τρίχες, αυτό κουτσά στραβά λύνεται με ηλεκτρική σκούπα και ρολό.

    Το δικό μου το αρχιδάκι που το ταίζω, το ποτίζω, το κσεσκατίζω, μου έχει κάνει το στρώμα σα γαλακτομπούρεκο με τσίσα. Μου είπαν ότι δεν πλένεται, ούτε καθαρίζεται αλλιώς.

    Σήμερα, συμπτωματικά, πήγα και πήρα προσφορές για καινούριο στρώμα από κάτι mediastrom και κάτι παρόμοιους και λέω αύριο να κάνω παραγγελιά. Το θέμα είναι ότι με νέο στρώμα και αδιάβροχο προστατευτικό κάλυμμα(που μπαίνει κάτω από το σεντόνι) θα είμαι καλυμμένος? Σε φάση, και να κατουρήσει, το πολύ πολύ πλένω το σεντόνι και το κάλυμμα και είμαι κύριος? Θα είμαι άραγε?
    Γιατί αν είναι να σκάσω μια 500αρού ξέρωγω και την επόμενη μέρα να έχουμε τα ίδια, χμ, θα τον σφάξω και μετά θα σκοτωθώ.

    Η μαλακία έχει γίνει ελάχιστες φορές, 3-4 μέσα σε ένα χρόνο, αλλά και πάλι το στρώμα έχει ποτίσει.
    Τον έχω στειρώσει, εννοείται. Μήπως κάνει τίποτε αντίποινα ?

    Ρατ_πόιζον, τα έχεις πολύ χύμα πάνω στα σκεπάσματα τα γατιά. Τι φάση?
    Αν και βλέπω νάυλον κάτω από την κουβέρτα, κάνει δουλειά ή μπα?




    Πείτε καμιά λύση, έχουτε παρόμοια προβλήματα? Yπάρχει και η σκοτεινή πλευρά πίσω από τις χαριτωμένες πιξ, μηνμην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.
    Resistance is useless

  5. #770
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    6 χρόνια κοιμάμαι με την μπέμπα μου δεν λέρωσε ποτέ το κρεβάτι.
    inb4: κτηνοβάτης

    Από την πρώτη μέρα στο σπίτι της είχα άμμο και κατουράει (και χέζει ) μόνο εκεί. Γενικά δεν το έχω ακούσει κάτι ανάλογο, αλλά δεν μου κάνει και εντύπωση

  6. #771
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Καλά εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό - δεν ξέρω τι παίζει με το ψιψίνι αλλά γατί που να τα κάνει κάπου αλλού εκτός από άμμο/χώμα (εκτός αν είναι να σκάσει) δεν έχω συναντήσει ποτέ, και έχω μεγαλώσει κάμποσα.

    Του έχεις την άμμο του σε προσβάσιμο σημείο συνεχώς; Την καθαρίζεις τακτικά (γιατί άμα μυρίζει πολύ παίζει να σιχαίνεται να την πλησιάσει);

  7. #772
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Η pixie είχε νεογέννητα και τα είχαμε σε κρεβάτι με νάυλον που δεν κοιμάται κανείς. Γενικά οι γάτες ζουν στο εξοχικό μας έξω κι όχι μέσα.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  8. #773
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Weiss, ναι και ναι. Τέλος πάντων, μπορεί να οφείλεται και στο ότι μένει αρκετές ώρες μόνος του σε περιορισμένο χώρο όταν είμαι στη δουλειά και βαριέται τη ζωή του/παθαίνει κατάθλιψη.

    Υποθέτω ότι μερικά "ατυχήματα" είναι αναπόφευκτα, από τη στιγμή που έχει μάθει και αυτό το κόλπο. Οπότε, αλλάζω στρώμα, κοτσάρω αδιάβροχο ενδιάμεσο κάλυμμα και σταυρώνω δάχτυλα.
    Resistance is useless

  9. #774
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    μπορεί να είναι όντως αυτό, πάντως γενικά άμα αλλάξεις το στρώμα και δεν του μυρίζει καθόλου είναι πιθανόν να μην τα ξανακάνει εκεί.

    επίσης, είναι στειρωμένος;

  10. #775
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Σόρι που σου το λέω, αλλά από τη στιγμή που δεν την έπιασες επ' αυτοφόρω την πρώτη φορά ώστε να της δώσεις να καταλάβει πως το κρεβάτι είναι off limits, την πάτησες Αν γίνει η αρχή, δεν υπάρχει επιστροφή...

    Απ' ό,τι κατάλαβα δεν παίζει πόρτα για να σώσεις το καινούριο στρώμα, ε;

    Κοίτα, πήγαινε στα Τζάμπο και πάρε μερικούς σελτέδες (μπλιαχ, αλλά έτσι λέγονται, τι να κάνω; ). Αυτοί που έχω εγώ για το μωρό είναι βαμβακεροί και από τις δύο πλευρές και έχουν το πλαστικό στο κέντρο. Μέχρι στιγμής δεν είχαμε διαρροές. Μην μπεις στον πειρασμό να πάρεις κάτι πιο φτηνιάρικο (βλ. πλαστικούρα all the way) γιατί θα λιώσεις απ' τη ζέστη. Γκουντ λακ.
    Feed my fear

  11. #776
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Επιβεβλημένο ποστ


    Οι θεσσαλονικείς καταλαβαίνουν τι εννοώ. Δε βρήκα το ορίτζιναλ όμως.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  12. #777
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Ναι, κάτι τέτοιο
    Feed my fear

  13. #778
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Γιεπ, στειρωμένος.

    Κουολέμα, τι εννοείς πόρτα? Πρόσεξε τι θα πεις.

    Τι είναι οι σελτέδες? Σαν αυτό το αδιάβροχο κάλυμμα που λέω παραπάνω? Μιας χρήσης? Θυμάσαι τι τιμές παίζουν?
    Στα στρωματάδικα που ρώτησα ξεκινάνε από 50€, αλλά πλένονται και ξαναμπαίνουν.
    Resistance is useless

  14. #779
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Πόρτα as in door που λένε;
    Σελτέδες είναι μεγάλα πανιά που καλύπτουν όλο το στρώμα... Πλαστικό, καλυμμένο όμως κι από τις δύο πλευρές με βαμβακερό ύφασμα. Δεν είναι μιας χρήσης. Στο πλυντήριο μπαίνει κανονικά. Στα Τζάμπο τα μεγάλα τα είχε γύρω στο 20άρικο, για την κούνια. Για κρεβάτι κανονικό δεν ξέρω πόσο θα 'χει, αλλά σίγουρα όχι πάνω από 50.
    Feed my fear

  15. #780
    Industrial Might & Magic casshern's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    koonunga hill
    Posts
    1,682

    Default

    Θα βρεθεί η άκρη πιστεύω. Ευχαριστούμε άπαντες.
    Resistance is useless

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •