Page 51 of 166 FirstFirst ... 41495051525361101151 ... LastLast
Results 751 to 765 of 2490

Thread: ΓΑΤΟΘΡΕΝΤ

  1. #751
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    κοίτα, σε "διαμέρισμα" ήταν και πριν, απλά έβγαινε στον κήπο, πράγμα το οποίο ευελπιστώ ότι θα καταφέρουμε να γίνει κι εδώ (αρκεί πρώτα να νιώσει το σπίτι σα σπίτι του ώστε να γυρίζει). Επίσης άλλο γατί δεν παίρνω όσο υπάρχει ο Ιάσονας, πραγματικά απλά θα το αδικώ - τον βρήκα ημερών, τον μεγάλωσα με γάλα σε σύριγγα και γενικά είναι πασιφανές ότι είναι ο ωραιότερος γάτος που έχετε δει όλοι σας. Δε σκοπεύω να τον ταλαιπωρήσω πάντως, μόλις γυρίσουν οι δικοί μου από τις διακοπές και αν δεν έχει υπάρξει βελτίωση θα τον επιστρέψω. Απλά θα είμαι θλιμμένη =Ρ

  2. #752
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Δηλαδή τι (δεν) κάνει;
    Feed my fear

  3. #753
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    τρομάζει με το παραμικρό, δε βγαίνει στα μπαλκόνια (ιδιαίτερα όταν είναι μέρα, τη νύχτα είναι λίγο πιο άνετος), παίζει ελάχιστα, δεν έχει ιδιαίτερη διάθεση για εξερεύνηση - πράγμα πολύ περίεργο για το συγκεκριμένο γατί γιατί πάντα ήταν πολύ περίεργος (όπως όλα) και πολύ δραστήριος και παιχνιδιάρης. Τις πρώτες 10 ώρες τις πέρασε πίσω από το πλυντήριο και τώρα άμα ακούγεται κανένας περίεργος θόρυβος (τύπου, να μετακινήσουν οι από πάνω τους καναπέδες πχ) σκύβει τόσο ώστε να ακουμπάει η κοιλιά του στο πάτωμα και τρέχει στο μέσα δωμάτιο και κρύβεται για καμιά ώρα.

  4. #754
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Με αγκαλίτσες και γλυκόλογα δε γίνεται τπτ; Αν του δώσεις κι άλλο χρόνο; Κρίμα γι' αυτό βραχυπρόθεσμα, αλλά κρίμα δεν θα είναι και για σένα να το αποχωριστείς;
    Feed my fear

  5. #755
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Φυσιολογικό είναι. Οι γάτες μου κάνανε κανα δυμηνο να προσαρμοστουν στο νέο σπίτι. Δώστου κι άλλο χρονο.

  6. #756

    Default

    Είναι μεταβατική περίοδος αυτή, περνάει συνήθως μετά από μία-μιάμιση εβδομάδα. Είχα ζήσει σκηνικά με γάτο σε φιλικό σπίτι που επί 5 μέρες Δεν Κούνησε από το πίσω μέρος του καναπέ. Μεγάλο σε ηλικία γατί και απότομη αλλαγή περιβάλλοντος. Μετά έγινε μάγκας όμως, μην αγχώνεσαι

  7. #757
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    ευχαριστώ για τα λόγια συμπαράστασης, έχουμε σίγουρα μία βδομάδα ακόμα μέχρι να γυρίσουν οι γονείς μου οπότε βλέποντας και κάνοντας =)

  8. #758
    άντε βρε νούμερο. tamagothi's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Frisch aus Oesterreich
    Posts
    2,296

    Default

    Ένας γνωστός μου που είναι μανιακός με τις γάτες μου είπε κάποτε ότι ο καλύτερος τρόπος για να μη χαθεί και να συνηθίσει γρήγορα μια γάτα όταν της αλλάζουμε περιβάλλον είναι να την αλείψουμε με βούτυρο, ώστε να αναγκαστεί να πλυθεί για ώρα. Όταν πλένεται, λέει, νιώθει ότι εκεί όπου πλένεται είναι το σπίτι της.

    Αμφιβάλλω για την αποτελεσματικότητα του παραπάνω (όχι, μην ψάξεις αν είναι μύθος!), αλλά, σε παρακαλώ, για χάρη της Επιστήμης, της Τέχνης και γενικότερα του Ανθρώπινου Πολιτισμού, άλειψε το γάτο με βούτυρο και βγάλε πιξ.
    Επίσης, μια που θα έχεις γάτο και βούτυρο, πάρε και ψωμί και δοκίμασε το: http://en.wikipedia.org/wiki/Buttered_cat_paradox .

    Είναι μια μεγάλη μέρα για όλους μας, ελπίζω να συνειδητοποιείς τη σοβαρότητα του ρόλου σου.
    Es el sonido de su mundo derrumbándose/Es el del nuestro resurgiendo
    El día que fue el día, era noche/Y noche será el día que será el día

  9. #759
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    μια εβδομάδα δεν είναι αρκετή πάντως , πιο σημαντικό είναι ο χρόνος που περνάει μονάχος του σε σχέση με πριν...

  10. #760
    Spinning Jenny Kuolema's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    في غزة
    Posts
    3,900

    Default

    Quote Originally Posted by tamagothi View Post
    Ένας γνωστός μου που είναι μανιακός με τις γάτες μου είπε κάποτε ότι ο καλύτερος τρόπος για να μη χαθεί και να συνηθίσει γρήγορα μια γάτα όταν της αλλάζουμε περιβάλλον είναι να την αλείψουμε με βούτυρο, ώστε να αναγκαστεί να πλυθεί για ώρα. Όταν πλένεται, λέει, νιώθει ότι εκεί όπου πλένεται είναι το σπίτι της.

    Αμφιβάλλω για την αποτελεσματικότητα του παραπάνω (όχι, μην ψάξεις αν είναι μύθος!), αλλά, σε παρακαλώ, για χάρη της Επιστήμης, της Τέχνης και γενικότερα του Ανθρώπινου Πολιτισμού, άλειψε το γάτο με βούτυρο και βγάλε πιξ.
    Επίσης, μια που θα έχεις γάτο και βούτυρο, πάρε και ψωμί και δοκίμασε το: http://en.wikipedia.org/wiki/Buttered_cat_paradox .

    Είναι μια μεγάλη μέρα για όλους μας, ελπίζω να συνειδητοποιείς τη σοβαρότητα του ρόλου σου.
    Θέλω να γίνω η γάτα σου
    Feed my fear

  11. #761
    dirty magic Eirny's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    14

    Default

    o thor mou
    Maybe then you will see me as I am.A fragile wreck on a storm of emotion.

  12. #762
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Quote Originally Posted by Eirny View Post
    o thor mou

  13. #763
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    ΣΤΟ ΚΑΥΛΙ ΜΑΣ
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  14. #764
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Ο Thor.

    έντιτ :

    <Skalani Caveman> δε θα γαμουσε αν ο αλλος ελεγε το γατο του Θορν?
    <Skalani Caveman> ή Ριτζ.
    Last edited by Amnesiac.; 23-08-2010 at 09:41.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  15. #765

    Default

    ή dythor(n)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •