Page 155 of 166 FirstFirst ... 55105145153154155156157165 ... LastLast
Results 2,311 to 2,325 of 2490

Thread: ΓΑΤΟΘΡΕΝΤ

  1. #2311
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    <3
    αρκεί να συνηθίσουν μέσα
    Rock or Nothing

  2. #2312
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    τρελαινεται με τα χαδια ο ανωμαλος, εχει παθει ζημια

  3. #2313

    Default

    είδα μια κατσαρίδα στο μπαλκόνι, και επειδή δε θέλω να περάσει καμία και προς τα μέσα, υπάρχει κάτι που να σκοτώνει κατσαρίδες αλλά να μην είναι τοξικό για γατιά?
    ώστε να ψεκάσω όλο το μπαλκόνι ξερωγω, ό,τι φτάνει εκεί να πεθαίνει με τη μία
    tt0274518

  4. #2314
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    είδα μια κατσαρίδα στο μπαλκόνι, και επειδή δε θέλω να περάσει καμία και προς τα μέσα, υπάρχει κάτι που να σκοτώνει κατσαρίδες αλλά να μην είναι τοξικό για γατιά?
    ώστε να ψεκάσω όλο το μπαλκόνι ξερωγω, ό,τι φτάνει εκεί να πεθαίνει με τη μία
    Παντόφλα?


    Πέραν απο την πλάκα, τσέκαρε για παγίδες οικολογικές. Όχι Raid και τέτοια, απο αυτές μπαινοβγαίνουν με δηλητήριο για να το πάνε στη φωλιά και αν τις πετύχει το γατί και τις φάει ή τις γλύψει, τότε σίγουρα θα πάθει τζουτζουφρούτζου.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  5. #2315
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    παίρνω από γεωπόνο ένα φάρμακο, μη τοξικό για θηλαστικά αλλά καταστροφικό για τα έντομα. σκοτώνει και τα αυγά τους ενώ χρειάζεται ψέκασμα 1 φορά ανά 2-3 μήνες. δεν έχω ξαναδεί τίποτα ζωντανό στο σπίτι. δεν έχω πρόχειρο μπουκαλάκι για να σου πω το όνομα αλλά αν ζητήσεις σε γεωπονικό κατάστημα σίγουρα κάτι θα σου δώσουν
    Rock or Nothing

  6. #2316

    Default

    Quote Originally Posted by When Black Roses Bloom View Post
    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    είδα μια κατσαρίδα στο μπαλκόνι, και επειδή δε θέλω να περάσει καμία και προς τα μέσα, υπάρχει κάτι που να σκοτώνει κατσαρίδες αλλά να μην είναι τοξικό για γατιά?
    ώστε να ψεκάσω όλο το μπαλκόνι ξερωγω, ό,τι φτάνει εκεί να πεθαίνει με τη μία
    Παντόφλα?
    είμαι παιδί της πόλης, δε πλησιάζω

    αποφάσισα να πάρω να μου κάνουν μια απεντόμωση, θενκιου
    tt0274518

  7. #2317
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    η απεντομωσις ειναι μια κλανια και μιση, ειναι μονο για ξυλα επιπλα και τετοια (σαρακι κλπ)
    κανε οτι ειπε ο Raver

  8. #2318

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    η απεντομωσις ειναι μια κλανια και μιση, ειναι μονο για ξυλα επιπλα και τετοια (σαρακι κλπ)
    κανε οτι ειπε ο Raver
    οου, νόμιζα ότι ο επαγγελματίας θα κάνει καλύτερη δουλειά από ένα βαποριζατέρ λολ

    τι είναι "γεωπονικό κατάστημα"? πουλάνε φυτά και τέτοια ξερωγω? με κάνετε και νιώθω τελείως μαλακισμένο της πόλης ρε
    tt0274518

  9. #2319
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    λιπασματα κλπ ρωτα καμια νταμσικ αυτηνα θα ξερει για ΝιουΓιορκ, επισης η δουλεια γινεται και με χτηνιατρο νομιζω

  10. #2320
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    η απεντομωσις ειναι μια κλανια και μιση, ειναι μονο για ξυλα επιπλα και τετοια (σαρακι κλπ)
    κανε οτι ειπε ο Raver
    οου, νόμιζα ότι ο επαγγελματίας θα κάνει καλύτερη δουλειά από ένα βαποριζατέρ λολ

    τι είναι "γεωπονικό κατάστημα"? πουλάνε φυτά και τέτοια ξερωγω? με κάνετε και νιώθω τελείως μαλακισμένο της πόλης ρε
    έλα κάτω, θα σου δώσω εγώ ένα, δώρο που δεν σου πήρα για τα γενέθλια
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  11. #2321
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by supermachoman View Post
    με κάνετε και νιώθω τελείως μαλακισμένο της πόλης ρε
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  12. #2322
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    από σπόρους, λιπάσματα και φυτά μέχρι φάρμακα πουλάνε
    στον κάμπο είναι συνηθισμένα.
    Rock or Nothing

  13. #2323
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Mια χαρά δουλειά κάνει η απεντόμωση για κατσαρίδες. Αν δε θες να τα σκάσεις σε ειδικό, πας κάτω στην Αθηνάς που έχει γεωπονικά μαγαζιά και παίρνεις σκόνη K-othrine την οποία διαλύεις σε νερό σύμφωνα με τις οδηγίες ή ρωτάς αν έχουν κάτι ακόμα πιο ασφαλές. Υποτίθεται πως αν στεγνώσει δεν αποτελεί κίνδυνο για τα ζώα, αλλά προσωπικά αποφεύγω να ψεκάζω το πάτωμα πχ στο οποίο ξαπλώνουν, και λούζω από πάνω μέχρι κάτω όλες τις κάθετες επιφάνειες. Όσο ψεκάζω, και για μερικές ώρες μετά, μέχρι να στεγνώσει, κλείνω τα γατιά στο σπίτι. Με αυτό ψεκάζω και σε γωνίες στο μπάνιο, πίσω από πλυντήρια, κουζίνες, ψυγεία κλπ. Όχι σε σαλόνια κ υπνοδωμάτια, εκεί δεν κάνεις τίποτα. Τέλος, για μέσα σε ντουλάπια κλπ (και με τρόφιμα, δεν υπάρχει θέμα), μπορείς να ζητήσεις ένα ειδικό κίτρινο τζελ που είναι στην ουσία δόλωμα, κι αν τυχόν μπει καμία ή σου κάνουν φωλιά, αν φάνε, τις ξεκάνει. Κι αν δεν κάνω λάθος, μετά τις νεκρές τις κανιβαλίζουν οι άλλες, και τον πίνουν κι αυτές. ΜΕΤΑΛ.

  14. #2324
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Κι αν δεν κάνω λάθος, μετά τις νεκρές τις κανιβαλίζουν οι άλλες, και τον πίνουν κι αυτές. ΜΕΤΑΛ.
    THE UNDEAD WILL FEAST - CANNIBAL CORPSE

    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  15. #2325
    Senior Member Telepetel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    214

    Default

    Φίλος που νοίκιασε μαγαζί το οποίο είχε μεγάλο θέμα με κατσαριδόνια, αγόρασε αυτό το το καργιόλι και βρήκε την υγειά του, έβγαζε τα πτώματα με το φαράσι Του είπαν πως είναι ασφαλές για ανθρώπους και ζώα, αρκεί να το βάλεις σε σημείο που δε θα μπορεί να μπει το γατί και τυχόν το φάει. Είναι ένα παχύρρευστο τζελ και μάλλον είναι αυτό που έλεγε η Drumsick και όπου το βάλεις στέκεται. Έχει και έπικ όνομα
    Άλλη λύση που μου είπαν χθες χωρίς φάρμακα κτλ που δεν είχα ξανακούσει, είναι το μπέικιν πάουντερ. Αυτό που μου είπαν είναι πως το τρώνε οι κατσαρίδες, πρήζονται και σκάνε

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •