Page 151 of 166 FirstFirst ... 51101141149150151152153161 ... LastLast
Results 2,251 to 2,265 of 2490

Thread: ΓΑΤΟΘΡΕΝΤ

  1. #2251
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    <3
    γελάω με τεμαχισμένο καναπέ
    Rock or Nothing

  2. #2252
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Eutyxws einai kalyma k oxi to yfasma toy idiou tou kanape

    In other news:




    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  3. #2253
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    δακρυα χαρας

  4. #2254
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default


    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  5. #2255
    Senior Member cromags's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    665

    Default

    I've got an infinite number of places to go, the problem is where to stay

  6. #2256

    Default

    να σας ρωτήσω εσάς που είστε ειδικοί στα γατιά

    χθες καθώς πήγαινα προπ με πήρε από πίσω ένα υπέρχο γατόνι, το οποίο περπατούσε μαζί μου κανά 20λεπτο μέχρι να φτάσω. Φτάνω και λέω ντάξει μετά θα έχει εξαφανιστεί. Μετά από ένα δίωρο που τέλειωσα ήταν ακόμη εκεί, αρχίζει να μου χαιδεύεται και κάτι τέτοια και μετά επέστρεψε μαζί μου (ούτε σκυλί δε έχω δει να κάνει έτσι). Φτάνω σπίτι και αφού είμαστε πολλοί δε έπαιζε η φάση να το πάρω μαζί μου, του κάτεβαζω λίγο τροφή. Και σήμερα πάλι έξω από το σπίτι το βρήκα.

    Μου φαίνεται λίγο περιέργη συμπεριφορά για αδεσποτό γατί, να κολλάει έτσι και δε ξέρω τι να το κάνω, επειδή αυτή την στιγμή με τα τρεξίματα που έχω θα το παραμελήσω Παίζει να το έχει χάσει κανείς και να είναι τόσο εξοικοιωμένο με κόσμο, γιατί ούτε με φοβήθηκε ούτε τίποτα

  7. #2257
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    ναι, παίζει...
    Rock or Nothing

  8. #2258
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by lady_of_winter View Post
    να σας ρωτήσω εσάς που είστε ειδικοί στα γατιά

    χθες καθώς πήγαινα προπ με πήρε από πίσω ένα υπέρχο γατόνι, το οποίο περπατούσε μαζί μου κανά 20λεπτο μέχρι να φτάσω. Φτάνω και λέω ντάξει μετά θα έχει εξαφανιστεί. Μετά από ένα δίωρο που τέλειωσα ήταν ακόμη εκεί, αρχίζει να μου χαιδεύεται και κάτι τέτοια και μετά επέστρεψε μαζί μου (ούτε σκυλί δε έχω δει να κάνει έτσι). Φτάνω σπίτι και αφού είμαστε πολλοί δε έπαιζε η φάση να το πάρω μαζί μου, του κάτεβαζω λίγο τροφή. Και σήμερα πάλι έξω από το σπίτι το βρήκα.

    Μου φαίνεται λίγο περιέργη συμπεριφορά για αδεσποτό γατί, να κολλάει έτσι και δε ξέρω τι να το κάνω, επειδή αυτή την στιγμή με τα τρεξίματα που έχω θα το παραμελήσω Παίζει να το έχει χάσει κανείς και να είναι τόσο εξοικοιωμένο με κόσμο, γιατί ούτε με φοβήθηκε ούτε τίποτα
    Λοιπόν που λές, σε έναν φίλο μου είχε συμβεί κάτι παρόμοιο. Περπατούσε να πάει κάπου για βράδυ, πέρασε απο μία μάντρα, είδε ένα γατί να είναι καθιστό πάνω στον τοίχο, το χάιδεψε και το γατί τον πήρε απο πίσω. Πήγε στο μπαράκι, άραξε, το γατί απ'έξω, λίγο παραδίπλα, ο κόσμος το χάιδευε, αλλά δεν έδειχνε να πολυνοιάζεται. Φεύγει ο φίλος, ξεκινάει για το σπίτι, το γατί απο πίσω. Στο δρόμο, πέτυχαίνει ατύχημα με ταξί (πεζός αυτός) κομμάτια όλοι μέσα (τρακάραν με φορτηγάκι της ΔΕΗ, αυτά με τη σκάλα απο πάνω που ζυγίζουν δυόμισι τόνους) και ένας μέσα στο ταξί ήταν φίλος που έφυγε λίγο πρίν απο το μπαράκι και πήρε ταξί για το σπίτι, και ο ταρίφας σταμάτησε στο δρόμο για να πάρει διπλοκούρσα και τους πέτυχε το φορτηγάκι απο πίσω και τους διέλυσε.

    Πάει σπίτι φρικαρισμένος, κοιμάται, σηκώνεται το πρωί να πάει δουλειά, το γατί ακόμα απ'έξω. Πάει στο γραφείο, το γατί κατά πόδας, φτάνει στο γραφείο, και βλέπει μπάτσους απ'έξω. Τους είχαν σπάσει την πόρτα το βράδυ, μπήκαν μέσα, τα σήκωσαν όλα (υπολογιστές, χρηματοκιβώτια, ότι άξιζε λεφτά) και φύγαν. Τους διώχνουν, πάει σπίτι, το γατί μαζί. Το βράδυ πάλι μπαράκι, μαζί ο γάτος (τώρα έμαθε και το φύλλο) όλοι μαύρη μίρλα, ε, φαντάστηκε ότι ήταν για το σκηνικό με τον άλλο φίλο απο το προηγούμενο βράδυ, μαθαίνει ότι και ένας άλλος φίλος, με μηχανή, βγήκε τα ξημερώματα να πάει δουλειά και του κλέβαν τη μηχανή μπροστά απο την πόρτα, και πάει να τους σταματήσει και τον κάναν τουλούμι στο ξύλο. Τον στείλαν στο ΚΑΤ.

    Μαλάκες λέει δεν παίζει, κάτι γίνεται, ήθελε να πεί ότι η μαυρίλα ξεκίνησε απο τότε που βρήκε το γατί, αλλά φοβόταν ότι οι άλλοι θα τον πέρναν στο ψιλό.

    Ε τελικά, είδε και απόειδε και το υιοθέτησε.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  9. #2259
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by When Black Roses Bloom View Post
    Ε τελικά, είδε και απόειδε και το υιοθέτησε.
    Είναι καλά αυτός ο φίλος σου τώρα; Ζει;
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  10. #2260
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by lady_of_winter View Post
    Μου φαίνεται λίγο περιέργη συμπεριφορά για αδεσποτό γατί, να κολλάει έτσι και δε ξέρω τι να το κάνω, επειδή αυτή την στιγμή με τα τρεξίματα που έχω θα το παραμελήσω Παίζει να το έχει χάσει κανείς και να είναι τόσο εξοικοιωμένο με κόσμο, γιατί ούτε με φοβήθηκε ούτε τίποτα
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    ναι, παίζει...
    Οι γάτες (γατιά/γατάκια/γατσούλια) είναι πολύ ιδιαίτερα πλάσματα, και σπάνια χάνονται, συνήθως το κάνουν από επιλογή.
    Πιθανότατα σε επέλεξε γιατί βρήκε ότι ταιριάζετε. Η δική μου η γάτα έφτασε έξω από το διαμέρισμα να μου πει "ξέρεις, αποφάσισα να μείνουμε μαζί"
    Μπορείς να του βάζεις φαγάκι και νεράκι απ έξω, να το πας σε ένα γιατρό, και να το στειρώσεις (αν δεν παίζουν φράγκα πες εδώ να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε).
    Αλλά να ξέρεις ότι σε επέλεξε μάλλον και είναι αγένεια να μην τα βρείτε
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #2261
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by lady_of_winter View Post
    Μου φαίνεται λίγο περιέργη συμπεριφορά για αδεσποτό γατί, να κολλάει έτσι και δε ξέρω τι να το κάνω, επειδή αυτή την στιγμή με τα τρεξίματα που έχω θα το παραμελήσω Παίζει να το έχει χάσει κανείς και να είναι τόσο εξοικοιωμένο με κόσμο, γιατί ούτε με φοβήθηκε ούτε τίποτα
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    ναι, παίζει...
    Οι γάτες (γατιά/γατάκια/γατσούλια) είναι πολύ ιδιαίτερα πλάσματα, και σπάνια χάνονται, συνήθως το κάνουν από επιλογή.
    Πιθανότατα σε επέλεξε γιατί βρήκε ότι ταιριάζετε. Η δική μου η γάτα έφτασε έξω από το διαμέρισμα να μου πει "ξέρεις, αποφάσισα να μείνουμε μαζί"
    Μπορείς να του βάζεις φαγάκι και νεράκι απ έξω, να το πας σε ένα γιατρό, και να το στειρώσεις (αν δεν παίζουν φράγκα πες εδώ να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε).
    Αλλά να ξέρεις ότι σε επέλεξε μάλλον και είναι αγένεια να μην τα βρείτε

    Μου θύμισες τους βοσκούς που στειρώνουν μόνοι τους τα τραγιά.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  12. #2262
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Quote Originally Posted by lady_of_winter View Post
    Παίζει να το έχει χάσει κανείς και να είναι τόσο εξοικοιωμένο με κόσμο, γιατί ούτε με φοβήθηκε ούτε τίποτα
    Postare fwtoz edw, isws to psaxnei kapoios. Mikrh pi8anothta alla.. https://www.facebook.com/groups/hath...hikexarizetai/

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  13. #2263

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Αλλά να ξέρεις ότι σε επέλεξε μάλλον και είναι αγένεια να μην τα βρείτε
    αν είναι τόσο καρμική αυτή η συνάντηση θα το κρατήσω

    Quote Originally Posted by MoRmEnGiL View Post
    Postare fwtoz edw, isws to psaxnei kapoios. Mikrh pi8anothta alla.. https://www.facebook.com/groups/hath...hikexarizetai/
    βγήκα σήμερα το πρωί και μια βόλτα γειτονιά να δω αν έχει βάλει κανείς κανά αφισόνι που να το ψάχνει, θα το βγάλω και φώτοζζζ σήμερα να βάλω σε καμιά κολώνια μπας και είναι κανενός

  14. #2264
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Οι γάτες (γατιά/γατάκια/γατσούλια) είναι πολύ ιδιαίτερα πλάσματα, και σπάνια χάνονται, συνήθως το κάνουν από επιλογή.
    Όλα καλά, αλλά αυτό δεν ισχύει καθόλου. Πανεύκολα χάνονται, ειδικά αν ζουν αποκλειστικά μέσα σε σπίτι και ξαφνικά βρεθούν έξω. Σοκάρονται και μπορούν κάλλιστα να απομακρυνθούν πάρα πολύ επειδή τα τρόμαξε το ένα ή το άλλο πράγμα.
    Το συγκεκριμένο τώρα, απ'αυτά που λέει είναι σε ηλικία που ακόμα δε φοβάται τα πάντα, και μπορεί να έχει απομακρυνθεί άθελά του από καθαρή περιέργεια.

    edit: lady, κάνε καμιά ανάρτηση σε γκρουπς στο φβ τύπου χάθηκε/βρέθηκε.

  15. #2265
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Τα καλά μου τα γατιά <3


Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •