Page 156 of 166 FirstFirst ... 56106146154155156157158 ... LastLast
Results 2,326 to 2,340 of 2490

Thread: ΓΑΤΟΘΡΕΝΤ

  1. #2326

    Default

    Quote Originally Posted by Telepetel View Post
    Φίλος που νοίκιασε μαγαζί το οποίο είχε μεγάλο θέμα με κατσαριδόνια, αγόρασε αυτό το το καργιόλι και βρήκε την υγειά του, έβγαζε τα πτώματα με το φαράσι Του είπαν πως είναι ασφαλές για ανθρώπους και ζώα, αρκεί να το βάλεις σε σημείο που δε θα μπορεί να μπει το γατί και τυχόν το φάει. Είναι ένα παχύρρευστο τζελ και μάλλον είναι αυτό που έλεγε η Drumsick και όπου το βάλεις στέκεται. Έχει και έπικ όνομα
    Άλλη λύση που μου είπαν χθες χωρίς φάρμακα κτλ που δεν είχα ξανακούσει, είναι το μπέικιν πάουντερ. Αυτό που μου είπαν είναι πως το τρώνε οι κατσαρίδες, πρήζονται και σκάνε
    Επιβεβαιώνω για το Goliath.

  2. #2327
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


  3. #2328
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    Έχω χρησιμοποιήσει Max Force, κάνει δουλειά.

  4. #2329
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Εκτός κ έχετε κανα infestation ξέρω γω και βγαίνουν οι κατσαρίδες δέκα δέκα, παντόφλα μόνο. Ολα τα κατσαριδοτοξικά όλο και σε κάτι άλλο θα κάνουν κακό.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  5. #2330
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    με παντόφλα ξέρεις ότι μπορεί να δημιουργήσεις μεγαλύτερο πρόβλημα με τα πιθανά αυγά που κουβαλάει η κατσαρίδα.
    Rock or Nothing

  6. #2331
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Ε αν έισαι στη φάση αυγά και απόγονοι τότε έχεις συστημικό πρόβλημα, όχι τυχαία περαστικιά. Εγώ δίνω μάχη κάθε φορά να μην ψεκάζουμε τόνους τέζα και άλλες τέτοιες μαλακίες. Οι κατσαρίδες μαζεύονται κάπου μόνο όταν υπάρχει ευνοϊκό περιβάλλον. Αλλιώς απλώς έτυχε να περνάνε. Εδώ με τόσες γάτες βέβαια κατσαρίδες βλέπουμε πολύ σπάνια. Ένας φίλος γείτονας έχει ξυλουργίο στο ισόγειο απο κάτω του και είναι τίγκα στα κατσαρίδια.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  7. #2332
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default




  8. #2333

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post


    lolre

    μιας και έγινε bump, για πείτε

    έχω αδέσποτο που κουτσαίνει απέναντι απ'το πατρικό μου, σε μια γατοαποικία
    είναι μαξ 6 μηνών, το ταΐζω εδώ και καιρό, θέλω να το πάω λίγο στο επόμενο βήμα, γιατρό/φιλοξενία/υιοθεσία

    ξέρουμε γιατρούς που παίρνουν λιγότερα $$ για αδέσποτα?
    Γαλάτσι και γύρω
    tt0274518

  9. #2334
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ψάξου μέσω Cat Rescue Athens στο fb. Στείλτους ένα μήνυμα και εξήγησε την κατάσταση, είναι δικτυωμένοι σε όλη την Αθήνα.

  10. #2335

    Default

    το έχω ήδη κάνει, με παραπέμψαν στη φιλοζωική Γαλατσίου, αυτοί με τη σειρά τους σε γιατρό με τον οποίο "συνεργάζονται" - ο οποίος μου έδωσε quote 150 ευρώ για αποπαρασίτωση/στείρωση/εξετάσεις, που οκ, όσο κι αν έχω δεθεί με το γατί, δε τα δίνω για αδέσποτο
    tt0274518

  11. #2336

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    μπορει να λεω μαλακιες και να ετυχε σε μενα, αλλα δεν υπαρχουν αρκετα που κανουν το πρωτο τσεκ (αποπαρασιτωση, βασικο τσεκαρισμα, εμβολιο) τζαμπα οταν προκειται για αδεσποτο;

    αν οι οποιες εξετασεις (που δεν ξερω τι λογης, λογικα aids/λευχαιμιες?) επειγουν βεβαια, μπορει και να στεκει αυτο που σου ειπαν.
    ναι βρε, γι'αυτό ρωτάω αν ξέρουμε τέτοιο γιατρό - οκ δε θέλω και τελείως τσάμπα, αλλά έχω ακούσει για στειρώσεις με 30 ευρώ, ας μου πάει σύνολο ένα 70άρι να ξεκινήσω να ψάχνω σπίτι για το γατί
    tt0274518

  12. #2337
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    οι στειρωσεις αποσο ξερω πανε αναλογα με την ηλικια/κιλα...ειναι ολιγον τι μεγαλο το ποσο για τετοιο πιτσκο
    ψαχτους

  13. #2338
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Μπορείς και μόνος σου να το αποπαρασιτώσεις πάντως. Μιλβεμαξ χαπάκι για σκώληκες και φροντλαιν κόμπο αμπούλα για ψύλλους δίνω στα δικά μου συνήθως. Στείρωση κανα 40ρι για αδέσποτα, ξέρω τουλάχιστο ένα κτηνιατρίο που χρεώνει τόσο. Εξετάσεις τώρα είναι άλλο θέμα. Για το πόδι σε αδέσποτο δύσκολο, αν δεν το έχεις απο κοντά μέσα στο σπίτι, και να είναι συνηθισμένο ο ναρκθηκας είναι πρόβλημα.

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  14. #2339
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Το μικρό γατάκι της φωτό το βρήκα παρατημένο στην πλατεία μπροστά από το σπίτι μου να κλαψουρίζει αδύναμα. Προσπάθησα να το ταίσω άλλα ούτε νερό θέλει ούτε κροκέτες τρώει ούτε γάλα θέλει. Του έδωσα λίγο γάλα με το ζόρι. Είναι αδύναμο και τρέμει. Δε με φοβήθηκε καθόλου όταν πήγα να το πιάσω, ίσως από αδυναμία.
    Δεν έχω χώρο να το φροντίσω, συν ότι έχω προσωπικά και οικογενειακά προβλήματα υγείας, οπότε δεν μπορώ να το φροντίσω. Εάν μπορεί κανείς να το περιποιηθεί, αν όχι πλήρη υιοθεσία τουλάχιστο για κάποιο διάστημα να μη μας αφήσει, εκτός από ότι είναι εκτεθειμένο στα πάντα, κινδυνεύει και από αυτοκίνητα. Κρίμα είναι να πάει έτσι το καημένο, φαίνεται πολύ γλυκό γατάκι.
    Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο ας επικοινωνήσει μαζί μου!













    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  15. #2340
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    Του βρήκαμε σπίτι του μικρού!

    Σειρά έχει το αδερφάκι του!

    https://www.facebook.com/MoRmEnGiL/m...8714316&type=3


    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •