Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 264

Thread: Dragon Age: Origins

  1. #16
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Γιατί να είναι censored όμως;
    Οι Αυστραλοί είναι καθυστερημένοι και έχουν σαν μέγιστο επιτρεπτό όριο το MA 15+. Οτιδήποτε είναι 18+ είτε λόγω βίας, γυμνό ή δεν ξέρω κι εγώ τι, τρώει είτε ban είτε censore για να πέσει σε 15 rating.

    Πρόσφατο παράδειγμα, και που δεν έχει τελειώσει ακόμα, είναι το L4D2 που λόγω βίας (τα ζόμπι μοιάζουν με ανθρώπους που μπορείς να τους βάλεις φωτιά λέει, λολ) είναι 18+ rating. Ως αποτέλεσμα η πώληση του εκεί είναι παράνομη.

    Δεν ξέρω τι rating έχει πάρει το DA:O (μπορεί να πήρε ΜΑ 15 και να είναι οκ) απλά επειδή είδα ότι είναι AU box αυτό στο link, όποιος ενδιαφέρεται ας το ψάξει μία να είναι σίγουρος.
    Last edited by SpiritCrusher; 30-10-2009 at 05:09.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  2. #17
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    δεν τη ξερω τη φαση με τα au ratings αλλα το link ηταν απλα η πιο χαμηλη τιμη.στο search θα βρειτε με μικρες διαφορες (1-2 euro) και αλλα,διαφορετικα format κτλ

    γενικα,παμε ebay.com,κανουμε search τιτλο game και πλατφορμα (pc πχ,στις κονσολες κοιταμε να ειναι region free βεβαια) και sortαρουμε τα αποτελεσματα lowest price+shipping.συνηθως απο ασια εχει τις καλυτερες τιμες.

  3. #18
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Πω ρε πούστη, τα χω λιώσει τα βίντεα.

    Ξέρουμε ημερομηνία που βγαίνει;

  4. #19
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    6/11
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  5. #20
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    6/11

  6. #21
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    CloneDVD έκδοση leak για pc, απ'ότι λένε κατεβάζουμε ένα PowerISO και κάνουμε mount με αυτό

  7. #22
    Damaged Goods Inc. Black Snake Moan's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    West Side Thessaloniki
    Posts
    108

    Default

    Καταρχήν το rating είναι 18+, οπότε αν παίζει αυτό που λέτε με την Αυστραλέζικη έκδοση θα είναι μάλλον "κομμένο". Από εκεί και πέρα, το game έχει γίνει leak και σε κανονικές κόπιες (νόμιμες), αλλά και σε torrent.

    Θα το αγοράσει η αδερφή μου, αλλά το κατεβάζω τώρα να δω τι παίζει μέχρι να γίνει το release της Παρασκευής. Το leaked στα torrents είναι από SKIDROW και είναι σπασμένο από την DVD έκδοση. Τα DVD versions δεν έχουν DRM ή κανένα μυστήριο copy protection, απλά keys και disk check. Όσα είναι digital download θέλουν ενεργοποίηση online και έχουν όριο να μη μπορείς να παίξεις την ίδια κόπια/serial σε πάνω από 5 διαφορετικά PC ανά 24ωρο. Καλό και λογικό μεν, μου βρωμάει ότι θα θέλει ντε και καλά online check τουλάχιστον μια φορά τη μέρα όμως, αλλιώς πώς θα το τσεκάρουν; Κρίμα, γιατί τα digital download έχουν και κάποια έξτρα αντικείμενα και ένα storyline που λείπει από τα boxed. Αυτάαααα....

    Α, και αν ψάξετε, έχει live streaming που παίζουν κάτι τύποι και κάθεσαι και τους χαζεύεις. Τα περισσότερα από αυτά είναι από XBOX, έχει και μερικά απο PC:

    http://www.livestream.com/klace
    http://ufragtv.com/show/soulja-side

    ΧΒΟΧ:

    http://www.justin.tv/gyoruspy

    http://www.justin.tv/s1ayer

    PC:

    http://www.justin.tv/jerleminara

    http://www.livestream.com/kcm117

    http://www.justin.tv/lflapjackl
    He took her down to chinatown
    showed her how to kick the gong around...

  8. #23
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    Loipon apo to ligo pou to eida fainetai gamato.

    Grafika mia xara, eidika oi xarakthres einai apisteyta kaloftiagmenoi, fainetai trelh epikoura, gamato senario, gorila, sex kai bia.
    Xeirismos h me wasd ala kotor (h wow), kai click gia na epilekseis opoion paixth thes, h me terma zoom out mpainei se 'baldurs gate mode' h kamera ginetai isometrikh (epitrepetai mono na th gyrnas) kai tou elegxeis san klassiko baldurs.
    An kai exei mono 3 classes exei polla talents/skills paths sto kathena opote exeis polles epiloges gia to xarakthra.

    Ws twra exw porwthei, tsekarete opwsdhpote.


    edit: Ksexasa na pw oti genika einai polu pio konta sta baldurs para se mass effect/kotor, kati pou gia mena einai polu kalo.
    Epishs apo oso eida den exei kanena console-oeides feature, einai ftiagmeno gia pc.
    Last edited by Ingolemo; 04-11-2009 at 05:18.
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  9. #24
    Damaged Goods Inc. Black Snake Moan's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    West Side Thessaloniki
    Posts
    108

    Default

    Βασικά αυτό είναι μεγάλη δουλειά, να είναι port το console από το PC και όχι το αντίστροφο. Στα live feeds που έβλεπα είχε παραθυράκι με chat στο πλάι και έβλεπες θεϊκά σχόλεια του τύπου "Why does your quickbar only has 3 slots?"


    Πάντως παίζει τρελό κόλλημα με τις σκηνές σεξ από τους παίκτες. Καλύτερο σχόλιο έβερ στα feeds σε cutscene με σεχ, πέφτει ένα φιλάκι και μαυρίζει ξενέρωτα η οθόνη οπότε όλοι στο chat αρχίζουν και βρίζουν, πετάγεται ο τυπάς και λέει "On the superior platform (PC) there will be full featured BDSM orgies"
    Έχει και bisexual χαρακτήρες στην ομάδα, οι μισοί παίκτες στα feeds παίζουν γυναίκες για να τσεκάρουν επικ λέζμπο άξιον

    Μόνο κακό οτί δε μπόρεσα με τίποτα να παραγγείλω από έξω με πιστωτική και πρέπει να περιμένω μεχρι Παρασκευή για κυκλοφορία. Στο ενδιάμεσο το έχω να κατεβαίνει από 2 διαφορετικά τράκερς για να προλάβω να το δω λίγο αλλά σέρνεται το σύμπαν. Αν είμαι τυχερός θα τελειώσει κατά τις 6 το πρωί, αλλιώς θα κερδίσω όλο κι όλο μισή μέρα
    He took her down to chinatown
    showed her how to kick the gong around...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Το είδα στο σπίτι του Ingo. Φαίνεται απίστευτα promising. Ωραίο character creation, βάθος στα classes. Θα το τιμήσω original μου φαίνεται!

  11. #26
    Son of the Northstar Once_Emperor's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Planet Algol
    Posts
    1,820

    Default

    Eγώ να πω την αλήθεια αρχικά δεν ενθουσιάστηκα. Πολύ περιοριστικό character creation με λίγα classes/races και τα Origins δεν είναι τόοοσα πολλά ώστε να δικαιολογείται ο μικρός αριθμός επιλογών.

    Κατά τ'αλλα το παιχνίδι φαίνετια πολύ ωραίο και καλοφιαγμένο. Δεν έχω προχωρήσει πολύ αλλά οι διάλογοι/cutscenes είναι EPIC και το σενάριο φαίνεται αρκετά ενδιαφερον. Γραφικά πολύ όμορφα και gameplay αρκετά κοντά στα KOTOR με ένα πολύ όμορφο DnD feeling.

    Στο hard που το παίζω είναι αρκετά challenging και σε αναγκάζει να παίζεις πολύ με pause και να χρησιμοποιείς skills/spells ανα γύρο, κάτι που θυμίζει παλιές καλές εποχές BG.

    Στα αρνητικά το ότι δεν έχει voiceover για τον χαρακτήρα σου και δίνει λίγο flat αίσθηση ειδικά όταν όλοι οι άλλοι φαίνονται τόσο προσεγμένοι. Eπίσης δεν έχει μια γαμημένη πυξίδα το UI και κάθε 3 και λίγο αναγκάζεσαι να ανοίγεις το map για να προσανατολίζεσαι.

    Γενικά φαίνεται πολύ promising και ελπίζω να μην απογοητεύσει.

    Περισσότερα όταν προχωρήσω κι άλλο.
    We revel in our time.

  12. #27
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by Black Snake Moan View Post
    Έχει και bisexual χαρακτήρες στην ομάδα, οι μισοί παίκτες στα feeds παίζουν γυναίκες για να τσεκάρουν επικ λέζμπο άξιον
    Έλα ρε φίλε.

    Λεπόν το έπαιξα κι εγώ. Γαμάει αρκετά.

    Οπτικά είναι πάρα πολύ καλό, τα μοντέλα έχουν μια φυσικότητα, την οποία βοηθάνε και οι φυσικοί διάλογοι. Εγώ έχω παίξει μόνο Origins προς το παρόν, και από υπόθεση δεν έχω δει πολλή, πάντως αν κρίνω από τα Origins, πρέπει να είναι πολύ καλοφτιαγμένη. Βρήκα πολύ πρακτικό το χειρισμό, ιδίως το γεγονός ότι έχεις τρεις τρόπους να κινείς το χαρακτήρα σου, και στην ουσία διαλέγεις ποιος σε βολεύει.

    Το εντυπωσιακό για μένα είναι πως ένιωσα για πρώτη φορά σε τέτοιο παιχνίδι πως μπορώ να επιλέξω απαντήσεις που θα σκιαγραφήσουν το χαρακτήρα μου, αντί απλά να απαντάω αυτό που νομίζω ότι θα με οδηγήσει σε περισσότερο game content. Από την άλλη, δεν έχω νιώσει και να κολλάω τόσο πολύ με το παιχνίδι. Ίσως επειδή είναι καλοφτιαγμένο και θέλει να διαβάζεις αρκετά κτλ για να μπεις στην ατμόσφαιρα.

    Σε γενικές γραμμές γαμάει.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    εχω παιξει μολις 10 λεπτα και εχω σκατοκαυλωσει. το βλεπω να ξανακολαω με παιχνιδι μετα απο χρονια.

  14. #29

    Default

    Οκ, καλό είναι... neverwinter φάση, όχι kotor
    αλλά με αυτό το αίμα, τί σκατά σκέφτόνταν; Σκοτώνεις ένα ζωάκι και σπλατεριάζει όλη η ομάδα απο πάνω μέχρι κάτω, σαν σκηνη braindead ενα πράγμα


    Last edited by cyber_lingas; 07-11-2009 at 06:46.

  15. #30
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Το επί πληρωμή DLC είναι για το πέος, ιντίντ.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

Similar Threads

  1. [Cinema] X-Men Origins: Wolverine (2009)
    By Parasight in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 49
    Last Post: 10-06-2014, 22:13
  2. Redemption - The Origins Of Ruin
    By enitharmon in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 15-05-2007, 12:58
  3. Silent Hill 5 - Origins
    By lebowski in forum PC & Games
    Replies: 2
    Last Post: 05-06-2006, 01:32
  4. Punk&#8217;s Origins: Anglo-American syncretism
    By eyeamflesch in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 26-05-2005, 16:57
  5. Lamented Souls - The Origins Of Misery.
    By VirusXI in forum Albums
    Replies: 48
    Last Post: 03-08-2004, 18:01

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •