Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 293

Thread: Κλοπές thread

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    βιβλία θαθελα πολύ αλλά είμαι λίγο κότα. ιδίως στην πολιτεία που έχουν καλές τιμές και σχετικά σωστούς υπάλληλους δεν μου κάνει καρδιά ακριβώς.

    αλλά οι μεγαλύτερες κλοπές έγιναν στη σκωτία, στα morrison's και tesco (σουπερμάρκετ και τα δύο). στα μόρρισονς είχαν κάτι χαζούλια μηχανηματάκια για να χτυπάς μόνος σου τα πράγματα, με ανιχνευτή βάρους και συχνά υπάλληλους να σε προσέχουν. αλλά τα εν λόγω μηχανηματάκια κόλλαγαν σε κάθε δεύτερο πράμα που τους έβαζες οπότε η συχνότερη δικαιολογία ήταν 'νομίζαμε πως το χτύπησε!' ενώ συνήθως δεν το έπαιρναν πρέφα καν. κυρίως κάτι μπαλσάμικο και κουκουνάρια για το φαί που ήταν πανάκριβα, κάθε είδους μπαχαρικά, και γενικά ό,τι δεν ήταν ιδιαίτερα βαρύ. είμασταν προσεκτικοί όμως γιατί ήταν απέναντι απ'το σπίτι μας και δεν θέλαμε να μη μπορούμε να ξαναπατήσουμε εκεί!

    στα τέσκο όμως που δεν πηγαίναμε συνήθως βρίσκαμε τα τυφλά σημεία των καμερών και βουτάγαμε ό,τι χώραγε σε τσέπες ζακέτας/παλτού και δεν είχε μαλακία που χτυπάει (που τέτοιες είχαν μόνο τα ακριβά ξύδια). οπότε τέσκο στην ουσία μόνο κλέβαμε και αγοράζαμε κανονικά κανά γάλα έτσι για το ξεκάρφωμα.

  2. #32
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    βγήκα στην παρανομία σε μικρή ηλικία όταν άρχισα να κλέβω το δωράκι μέσα από το κυπελλάκι παγωτό.

    πλέον κλέβω συστηματικά από το s/m ό,τι χωράει σε τσάντα/τσέπες. γενικά κλέβω οτιδήποτε σε κάθε ευκαιρία. αυτό που έχω κλέψει περισσότερες φορές είναι φαΐ στο εστιατόριο της σχολής (δεν έχω πληρώσει ποτέ). φυσικά και κλέβω μικρομάγαζα/περίπτερα εφόσον απασχολούν έστω και έναν υπάλληλο αλλά δεν το γδύνουμε κιόλας. χειρότερες κλεψιές είναι όταν είχα αποφασίσει να μην ξαναγοράσω κωλόχαρτο. η καλύτερη κλεψιά κάτι ψιλά από εκκλησία.

  3. #33
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Μια πολυ καλη μεθοδος ΠΙΣΤΟΛΑΣ σε μαγαζι,ειναι να πας με κανενα κολληταρι (ετσι ψιλοσιχαμα σαν εσενα),να πατε να αραξετε σε τιποτα γκομενες(σαβουρες,μην φανταστεις),να πιεις τα κερατα σου και ξαφνικα να πειτε στα κοριτσα οτι πατε για τσιγαρα.
    Φευγεις,και τον λογαριασμο τον πληρωνουν οι καριες.
    Last edited by Reject; 10-10-2009 at 17:37.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #34
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    βγήκα στην παρανομία σε μικρή ηλικία όταν άρχισα να κλέβω το δωράκι μέσα από το κυπελλάκι παγωτό.
    κανόνισε να σε πετύχω πουθενά πούστη.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    666

    Default

    ο ριτζεκτ κανει κοσομασιο
    Last edited by Blanket; 10-10-2009 at 17:19.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    363

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Είσαι του μπερμπον; Θες να τα φτιάξουμε;
    ?

  7. #37
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod View Post
    αλλά οι μεγαλύτερες κλοπές έγιναν στη σκωτία, στα morrison's και tesco (σουπερμάρκετ και τα δύο). στα μόρρισονς είχαν κάτι χαζούλια μηχανηματάκια για να χτυπάς μόνος σου τα πράγματα, με ανιχνευτή βάρους και συχνά υπάλληλους να σε προσέχουν. αλλά τα εν λόγω μηχανηματάκια κόλλαγαν σε κάθε δεύτερο πράμα που τους έβαζες οπότε η συχνότερη δικαιολογία ήταν 'νομίζαμε πως το χτύπησε!' ενώ συνήθως δεν το έπαιρναν πρέφα καν. κυρίως κάτι μπαλσάμικο και κουκουνάρια για το φαί που ήταν πανάκριβα, κάθε είδους μπαχαρικά, και γενικά ό,τι δεν ήταν ιδιαίτερα βαρύ. είμασταν προσεκτικοί όμως γιατί ήταν απέναντι απ'το σπίτι μας και δεν θέλαμε να μη μπορούμε να ξαναπατήσουμε εκεί!
    Χαχαχαχαχα.. αυτό το έζησα λίγο με κορμπατσόφ όταν είχα ανέβει

  8. #38
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Quote Originally Posted by rage for order View Post
    βγήκα στην παρανομία σε μικρή ηλικία όταν άρχισα να κλέβω το δωράκι μέσα από το κυπελλάκι παγωτό.
    Κι εδώ αυτό.
    Και καραμέλες γάλακτος και βανίλιες απ' την κυρα Παναγιώτα της γειτονιάς, ένιωθα πάντα φοβερές τύψεις όμως, και κατέληξα ότι δεν την χρειάζομαι αυτή την επιβάρυνση του κάρματός μου [sic].

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  9. #39
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Βασικά ψειρίζω ότι και όποτε μπορέσω αρκεί να μη με δούνε ή να μη ρισκάρω. Στα μεγάλα μαγαζιά έχουν όμως κάτι φουσκωτούς και γενικά φοβάμαι γι αυτό και προτιμώ μικρομάγαζα, κυρίως ατομικές επιχειρήσεις που μου είναι και πιο εύκολο.
    Το πιο συνηθισμένο είναι από περίπτερα, εφημερίδες που κρέμονται (απλά τις παίρνω περνώντας), σοκοφρέτες σοκολάτες και κυρίως μπύρες και ρεντ μπουλ από τα ψυγεία τους. Προτιμώ τίποτα περίπτερα με κακομοίρηδες, γέρους γριές κλπ οι οποίοι ακόμα και αν με καταλάβουν δε μπορούν να κάνουν τίποτα. Έχω βάλει στο μάτι και δύο μικρομπακάλικα καθώς και μια μικρή οικογενειακή κάβα.
    Τώρα το μεσημέρι είχα πάει και σε ένα ταβερνάκι άνω γλυφάδα και έφυγα χωρίς να πληρώσω με το κλασσικό τρόπο αλλά μάλλον αυτό δεν μετράει για κλοπή γιατί το φαγητό πρέπει να δίνεται δωρεάν (όπως και η γνώση - τα λαπτοπ δλδ που σε δυο τρεις βδομάδες θα απολλοτριώσω από πιτσιρίκια της α γυμνασίου)

    Ε αυτά βασικά, αν θυμηθώ κάτι θα επανέλθω.
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    363

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Σπιρτόκουτο εννοείτε αυτό στα πετράλωνα; Μια φορά είχαμε αφήσει μια πιστόλα εφτά άτομα εκεί γιατί είχε μπόμπες.
    γιατί δεν ήπιατε ένα hurricane που είναι και ready2drink ?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    363

    Default

    on topic

  12. #42
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    μόνο κατά λάθος έχει τύχει να πάρω πράγμα χωρίς να πληρώσω. τα πιο σημαντικά που θυμάμαι, μια αλατιέρα από γυράδικο στη βελίκα - την είχα πάρει μαζί μου στο αμάξι όπου την έπεσα για να φάω το γύρο και ξέχασα να την επιστρέψω. μια φορά πήρα μια μπύρα από το ψυγείο ενός φαστ φουντ, άραξα στα τραπεζάκια απέξω την ήπια και έφυγα - ξέχασα ότι δεν είχα πληρώσει / γινόταν ψιλοπανικός και δε με είδαν / ήμουν ψιλο-τύφλα. μια άλλη φορά πήρα εφημερίδα έξω από ψιλικατζίδικο που δεν είχε ανοίξει ακόμη.

    είμαι μεγάλος εγκληματίας
    Rock or Nothing

  13. #43

    Default

    Κάτι ποτήρια και κάτι σφηνοπότηρα κιε γω ανά καιρούς. Έτσι για τη φάση. Μάλιστα μερικά δε θυμάμαι πως βρέθηκαν σπίτι μου.

    Δε νομίζω να' χω κλέψει τίποτε άλλο... Α και κάτι καραμέλες χύμα από σουπερμάρκετ όταν ήμανε πολύ μικρός. Τις έφαγα μέσα όμως γιατί φοβόμουν μη με πιάσουν.
    I just posted on ER... Take that, society!

  14. #44
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    μόνο κατά λάθος έχει τύχει να πάρω πράγμα χωρίς να πληρώσω. τα πιο σημαντικά που θυμάμαι, μια αλατιέρα από γυράδικο στη βελίκα - την είχα πάρει μαζί μου στο αμάξι όπου την έπεσα για να φάω το γύρο και ξέχασα να την επιστρέψω. μια φορά πήρα μια μπύρα από το ψυγείο ενός φαστ φουντ, άραξα στα τραπεζάκια απέξω την ήπια και έφυγα - ξέχασα ότι δεν είχα πληρώσει / γινόταν ψιλοπανικός και δε με είδαν / ήμουν ψιλο-τύφλα. μια άλλη φορά πήρα εφημερίδα έξω από ψιλικατζίδικο που δεν είχε ανοίξει ακόμη.

    είμαι μεγάλος εγκληματίας
    θες να μου πεις ότι δεν έχεις κλέψει ποτέ γαλατάκι σοκαλατούχο Τρίκκη τα ξημερώματα όταν τα αφήνουν έξω από το s/m; σε χτυπούσαν οι γονείς σου μικρό;

  15. #45
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    γαλατάκι όχι. δεν πίνω σοκολατούχο
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. the 90s thread-wx wx.....
    By hcpunksonacid in forum Music Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 07-04-2009, 21:25
  2. Request Thread
    By Vicotnik in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 12-11-2007, 00:38
  3. Japanese RPGs Thread (ex-FF thread)
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2005, 04:01
  4. Another MDB thread
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 08-12-2004, 18:06
  5. Another gay thread
    By The_Painless in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 07-05-2004, 13:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •