Page 18 of 20 FirstFirst ... 81617181920 LastLast
Results 256 to 270 of 293

Thread: Κλοπές thread

  1. #256
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    να πεθανει.
    this is radio freedom.

  2. #257

    Default

    Νταξ, το 10λεπτο πριν τον ελεγχο ειναι τρελη μαλακιαρα...δηλαδη οκ εχει ληξει, 'πρεπει' να φαει προστιμο αλλα του πουστη για τοσο χρονο...

    Απο κει και περα ο τυπος εχει μεγαλο αδικο κιαυτος, μηνυσεις και απειλες

    Ας μιλησει καποιος που ξερει τι παιζει με αυτη τη 'παρανομη παρακρατηση'

  3. #258
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    τι εννοουμε "πρεπει να φαει προστιμο" ρε ανθρωπακια;
    this is radio freedom.

  4. #259

    Default

    A wild khalkji appeared!

    Κατσε στ'αυγα σου, κατι τετοιες αντιληψεις παραειναι ηλιθιες. Ο νομος λεει κοψε εισιτηριο να χρησιμοποιησεις τα μεταφορικα μεσα, και ετσι πρεπει να γινει ωστε να υπαρχει μια ΡΟΗ και μια αλφα ΤΑΞΗ. Απο κει και περα οσα αναφερει ο τυπος περι πτυχιων και μισθων δε φταιει ουτε ο ελεγκτης ουτε τα κοριτσακια ουτε ο ΟΑΣΑ αλλα οι τραγελαφικοτητες του κρατους εδω και 30 χρονια...chain reaction. Βγαλε την οργη σου σωστα!

  5. #260
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Πηγαίντε εδώ με τα ξεράσματα περι εισιτηρίων και μην γαμάτε το γαμάτο θρεντ μου:

    http://www.electricrequiem.com/forum...25506-ΟΑΣΘ
    http://www.electricrequiem.com/forum...B4%CE%B9%CE%B1

  6. #261

    Default

    Ικονοκλαστ, εισαι γαματος ρε φιλε.

  7. #262
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    φαιερστορμ οι βλακειες γινονται ακομα πιο βλακωδεις οταν τις γραφεις με κεφαλαια.
    this is radio freedom.

  8. #263
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Harbinger of Death View Post
    Νταξ, το να επικαλείται τους νόμους για να εκδικηθεί ελεγκτή που του έκοψε πρόστιμο ΕΝΩ ΤΟ ΑΞΙΖΕ, είναι αρχιδιά. Και ακόμα και βυσματίας να 'ναι, δε σου δίνει το δικαίωμα να μη χτυπάς εισιτήριο.
    Καταλαβαινεις οτι περαν απο την πληρη υπακοη στους νομους υπαρχει ενα πραγμα που λεγεται νοημοσυνη? Θεωρεις οτι υπαρχει εστω μια στο εκατομμυριο ο ελεγκτης να μην ηταν μουνοπανο που ηθελε να καρπωθει τα λεφτα των κλησεων και σκεφτηκε απο μεσα του "ωραια τσακωσαμε τα λυκειοπαιδα που ειναι και ψαρωμενα"?

    Περαν της αηδιαστικης τυπολατρειας, δηλαδη εσυ αν ησουν ελεγκτης και σου τυχαινε ατομο του οποιου η εβδομαδιαια καρτα απεριοριστων διαδρομων εληξε 10 λεπτα πριν του κανεις τον ελεγχο θα του εκοβες κληση? Επισης, μιλας για εκδικηση, οταν ο ανθρωπος που γραφει το αρθρακι αυτο (αν εγιναν οπως τα λεει φυσικα) παρενεβληθη μονο οταν ο αλλος πηγε να κανει κατι αδικο, εμετικο, ανηθικο και στην τελικη ΠΑΡΑΝΟΜΟ, για ποια εκδικηση μιλας? Να μην το χαρει κιολας δηλαδη που την εφερε σε καποιον που ειναι μουνοπανο?

    Τελος, οι εποχες ειναι τετοιες που πλεον δικαιωματα μας δινουν για πολλα πραγματα, οχι απλα να μη χτυπαμε εισιτηριο. Αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα για αλλο θρεντ.

  9. #264
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Η περιγραφή είναι σαφής. Ο τύπος περίμενε έναν ελεγκτή να πει αυτό για να του τη μπει. Και ο λόγος της εκδικητικής μανίας είναι το ότι του έκοψαν πρόστιμο και αναγκάστηκε να πληρώσει προστιμάκι. 1.40 ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΓΑΒ ΓΑΒ, ΠΛΗΡΩ ΤΟ. Κι αν δεν το κάνεις, μην κατηγορείς τον τύπο που σου έκοψε πρόστιμο. Αλλά όχι, έλα μωρέ, δέκα λεπτά είναι, αν με πιάσουν θα τους πω και θα με καταλάβουν.

    Το θέμα είναι η γκρίνια, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις. Και το entitlement. Και καλά επειδή την είπε στον άλλο ελεγκτή, όλοι τους είναι μουνόπανα και είχε δίκιο που μπήκε με ληγμένο εισιτήριο, κομπλέ.

    Δεν ξέρω τι θα έκανα με τον εβδομαδόκαρτο, αλλά σε καμία περίπτωση δε θα παραπονούμουν σε ελεγκτή που θα μου έκοβε πρόστιμο αν ήμουν επιβάτης στην αντίστοιχη περίπτωση. Προφανώς και θα εκτιμούσα το να μη μου κόψουν πρόστιμο, γιατί βρε αδερφέ σιγά, αλλά σε καμία περίπτωση επίσης δε μου το χρωστάει ο ελεγκτής ή το σύστημα να μη μου κόψουν πρόστιμο.

    Όσον αφορά στη νοημοσύνη, καταλαβαίνεις ότι μερικές φορές οι νόμοι είναι φτιαγμένοι με μια μακροσκοπική θεώρηση, η οποία ξεπερνάει τη μικροσκοπική νοημοσύνη, που συχνά δεν λαμβάνει υπ' όψιν διάφορα πράγματα; Επίσης, στην Ελλάδα έχω δει παραδείγματα νόμων που είναι ηλίθιοι, ναι, δε λέω, αλλά νταξ. Η νοημοσύνη καμιά φορά είναι απλά τρόπος να δικαιολογήσεις τη μικροπαρανομία σου γιατί έτσι γουστάρεις και δεν πειράζει και πολύ μωρέ και εντάξει δεν μπορείτε να μου κάνετε τη χάρη; Και ναι, θεωρώ ότι υπάρχει περίπτωση ο ελεγκτής να μην ήταν μουνόπανο αλλά απλά μπετόβλακας τυπολάτρης χωρίς νοημοσύνη σαν εμένα (για να σε προλάβω).

    Πολύ ραντ μου βγήκε αυτό, ελπίζω να με πιάνεις.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  10. #265
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Δε σε πιανω, αν πρεπει να βρεθω στο ιδιο μηκος κυματος με σενα τοτε θα πω οτι εχεις εκδικητικη μανια προς τον τυπο που εγραψε το αρθρακι επειδη ειναι εκπαιδευτικος και σου πηρε τη θεση, και δε θελω να μπω σε αυτην τη λογικη. Απλα θα σου πω οτι μεσα σε 3 μερες εχω υπαρξει μαρτυρας παρανομης αναστροφης στο δρομο σε αυτοκινητο φιλου γυρω στις 13 φορες, και καθε μια απο τις 13 ηταν δικαιολογημενη, ακινδυνη και η υπαρξη αυτης της απαγορευσης ηταν και τις 13 φορες λογω καθυστερησης. Εσυ φανταζομαι θα διαφωνεις βεβαια, καθως "εχει ταμπελα, αρα ειναι παρανομο".

    Το καταλαβαινεις οτι το "κλεισε τις πορτες" εκτος απο πολυ αηδιαστικη κινηση, ειναι και παρανομο? Ή μηπως ο Dark Avenger του 852 επρεπε να πει στον ελεγκτη "φιλε, μην πεις αυτη τη φραση, γιατι θα σου κανω μηνυση"?

    ή ακομα καλυτερα, inb4 "κλεισε τις πορτες"

  11. #266
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Απλα θα σου πω οτι μεσα σε 3 μερες εχω υπαρξει μαρτυρας παρανομης αναστροφης στο δρομο σε αυτοκινητο φιλου γυρω στις 13 φορες, και καθε μια απο τις 13 ηταν δικαιολογημενη, ακινδυνη και η υπαρξη αυτης της απαγορευσης ηταν και τις 13 φορες λογω καθυστερησης. Εσυ φανταζομαι θα διαφωνεις βεβαια, καθως "εχει ταμπελα, αρα ειναι παρανομο".

  12. #267
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    εμένα μου κάνει εντύπωση που υπάρχει κόσμος μετά απ' όσα έχει ζήσει/δει, να έχει τόσο ρομποτική λογική για τα πράγματα
    και καλά ο firestorm, το ρίχνει και στην τρολιά άμα βρει τα δύσκολα, αλλά κι εσύ ρε harbi;
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  13. #268

    Default

    ποιος το ριχνει στη τρολλια μωρη λερα

  14. #269
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    tinauta re.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  15. #270
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Γενικά όποιος δεν μετακινείται καθημερινά με τα αθηναικά σκατολεωφορεία, καλύτερα να το κρατάει κλειστό. Έχουν καταργηθεί/συγχωνευτεί πάνω από τις μισές λεωφορειακές γραμμές και προσωπικά μέρα παρά μερά δε χωράω καν να μπω στο λεωφορείο για να πάω δουλειά. Και τις μέρες που χωράω, μου γίνονται τα νεύρα τσατάλια πρωί πρωί λόγω του παστώματος. Αν δεν χρησιμοποιούσα το μετρό, που είναι η μόνη συγκοινωνία που αξίζει τα εισιτήριά της, δε θα βλέπανε ευρώ από μένα τα μουνόπανα κι ας τολμούσε κανείς να κάνει πως μου κόβει πρόστιμο.
    Last edited by Drumsick; 01-08-2011 at 00:52.

Similar Threads

  1. the 90s thread-wx wx.....
    By hcpunksonacid in forum Music Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 07-04-2009, 21:25
  2. Request Thread
    By Vicotnik in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 12-11-2007, 00:38
  3. Japanese RPGs Thread (ex-FF thread)
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2005, 04:01
  4. Another MDB thread
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 08-12-2004, 18:06
  5. Another gay thread
    By The_Painless in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 07-05-2004, 13:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •