Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 293

Thread: Κλοπές thread

  1. #1
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default Κλοπές thread

    Σήμερα έκανα την πιο lame κλοπή έβερ, έκλεψα ενα ΠΗΡΟΥΝΙ απο το σουπερμαρκε. Πείτε αν κλέβετε, τι κλέβετε, τι είναι το πιο large που έχετε κλέψει και τι το πιο μαλακία. Πείτε για fail κλοπές που γίνατε ρόμπα και σενάρια ocean's 11, πείτε ψέμματα και πείτε αλήθειες. Πάνκη πες την ιστορία, μπέρνη πες κι εσύ αλλά γενικά σκάστε.


    οντοπικ: κλέβω βιβλία και είναι σωστό, ξίδια απο σουπερμαρκε είναι επίσης σωστό, δεν είναι σωστό να κλέβουμε τσιχλο-καραμελο-αναπτηρο-καποτο-σοκοφρέτες στα περίπτερα (αλλά είναι πάντα δελεαρ), ε αυτά για πιο large είμαι κότα/δεν είναι σωστό. Οι ηθικολόγοι του φόρο μην ποστάρετε, υπολογίστε πόσο κοστίζει το λειτουργικό σας και ο φάκελος /downloads στο δεσκτο σας.

    edit: Η κλοπή για την οποία είμαι πιο περήφανος είναι ένα καυλιάρικο παλιό χαρτόδετο με σκληρή ράχη και θήκη κομμ. μανιφέστο απο παλαιοπωλείο στο βερολίνο. Νταξ δεκα έουρος είχε και έκλεβες ότι γούσταρες αλλά εμείς που είμαστε μικρά κοριτσάκια εκτιμούμε τον συμβολισμό.
    Last edited by ikonoklast; 10-10-2009 at 16:27.

  2. #2
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Κάπου 9-10 χρονών είχα κλέψει από το Μινιόν ένα μπρελόκ και μετά είχα τόσες τύψεις που το χάρισα. Έκτοτε δεν κλέβω αλλά:

    έχω πάρει χωρίς να πληρώσω 2-3 φορές από τον Παπασωτηρίου στην Πολυτεχνειούπολη τα πράγματα που ήθελα γιατί ειλικρινά οι πωλήτριες-τζιμάνια εκεί μέσα κάνουν περίπου 6.5 λεπτά να εξυπηρετήσουν τον καθένα και είχα μπροστά μου μία ουρά 8 ατόμων (και δε με έβλεπε κανείς). Δηλαδή προσπαθείς να είσαι καλός και κάνουν ό,τι μπορούν για να μην είσαι.

  3. #3
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    διαφορα μικροπραγματα παλιοτερα και αρκετα σιντι (γυμνασιο - αρχες λυκειου).

    αναμεσα τους το νεβερμαηντ δε μπολλοκς, ειμαι πραγματικα περηφανος που το εχω κλεψει
    this is radio freedom.

  4. #4

    Default

    mia kitrinomaurh tainia pou exw valei sto magazi apo megalo katasthma, dioti thn kostologousan 12 evro ta deka metra.

    kai htan swsto.
    Μπλε

  5. #5
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    το ΠΛΕΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ θρεντ στην ιστορια του ηαρ.
    ικονοκλαστ πραγματικα με συγκινησες.
    ον τοπικ-οτι χωραει στην σακουλα που κουβαλαμε.αν μπορουσαμε να κλεψουμε και να πουλησουμε τον λευκο πυργο θα το καναμε.
    κλεβουμε,πλεον οχι οπως παλια.
    Δισκους,σιντι,ρουχα,βιβλια,καρεκλες+τραπεζια απο μαγαζια.
    Το πιο λαρτζ σε χρηματικη αξια ηταν δισκοι αξιας 800ε σε μια σκασια-κοντευε να σκιστει η σακουλα λεμε.
    Το πιο λαρτζ σε μεγεθος ηταν ενας καναπες στην Καστορια.
    πιο εντυπωσιακη μπουκα ηταν οταν παραβιασαμε σε ηλικια 13 ετων την αποθηκη μεγαλοβιβλιοπωλειου και σηκωσαμε τα κερατα μας απο επιτραπεζια.
    Κλεβουμε μονο μεγαλοκαταστηματα και κωλοπουστες,ποτε την εργατικη ταξη.

    Μεθοδος κλοπης αντικειμενων σε μαγαζια που εχουν εκεινη την ασημενια μαλακια πανω στα αντικειμενα (π.χ σιντι):Εισερχομαστε στο μαγαζι με μια αδιαφανη πλαστικη σακουλα που την εχουμε επενδυσει εσωτερικα με αλουμινοχαρτο.κατα την εξοδο μας απο το καταστημα δεν το μηχανημα δεν μπορει να διαβασει το μπαρκοουντ και ετσι δεν χτυπαει συναγερμος.
    καλη σας τυχη!
    Last edited by Reject; 10-10-2009 at 16:29.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  6. #6

    Default

    θα κλέψω τον σβατζενέγκερ από το σπιρτόκουτο.

  7. #7

    Default

    e oxi ton ARNIE,POUSTH
    Μπλε

  8. #8
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Από μικρός το ήξερα ότι ήμουν γεννημένος για κλέφτης, οπότε από πολύ νωρίς, στα 5-6 μου δοκίμασα να κλέψω από ένα περίπτερο 3 πακετάκια Εξωγήινους Τερατομάχους, επειδή το έκαναν αρκετό καιρό ο αδερφός μου με τον ξάδερφο και με έπρηζαν ότι έπρεπε και εγώ να συνεισφέρω στην οικογένεια. Ο περιπτεράς με έπιασε κατευθείαν ο παλιοπούστης και ενώ σκεφτόμουν Κορυδαλλούς και τέτοια, μου είπε "πάρτα αλλά υποσχέσου μου να μην ξανακλέψεις ποτέ στη ζωή σου" και με τέτοιο συναισθηματικό φορτίο στις πλάτες μου μου πήρε καμιά 20αριά χρόνια να δοκιμάσω να ξανακλέψω κάτι και τότε τα κατάφερα, ήταν ένα ξύλινο τριγωνάκι που έγραφε τον αριθμό 18 από το τραπέζι μιας ταβέρνας, αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει πώς να το αξιοποιήσω, οπότε το έχω αφήσει στη βιβλιοθήκη για να το βλέπω και να μου υπενθυμίζει όταν δεν είμαι καλά ψυχολογικά ότι "αν θες, μπορείς".
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  9. #9
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Είχα και ένα συμμαθητή στο Λύκειο ο οποίος έκλεβε κοτόπουλα και πίτσες κατεψυγμένες από το σούπερμαρκετ και ήταν πολύ περήφανος γιαυτό, αλλά τα πετούσε πριν πάει σπίτι για να μη του την πει η μάνα του.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    666

    Default

    weiss αυτο που εκανες δεν ειναι σωστο.
    καλα σε τετοια μεγαλα βιβλιοπωλεια δεν εχουνε συστηματα στη μπορτα για να χτυπανε?

    εγω αν ειχα τετοια επιχειρηση θα εβαζα κουτι για χρηματικες δωρεες προς το καταστημα για τα ανυπομονα/τσιγγουνικα κλεφτρονια με -= τυψεις =- να βγαζω τουλαχιστον τα σπασμενα αν και αυτο ισως γυριζε μπουμερανγκ.δεν ξερω δεν ξερω.

  11. #11
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    χαχαχαχαχαχα..

    Παλιότερα λοιπόν έκλεβα τακτικά. Πλέον οχι με την ίδια συχνότητα, αλλά συμβαίνει. Μιλάμε κυρίως εσώρουχα/κάλτσες απο σούπερ μάρκετς, κάνα ρούχο εδω και κει, προφυλακτικά/καλλυντικά απο χόντο, μικροεργαλεία/βίδες/πόμολα κτλ απο το πράκτικερ, τέμπερες/πινέλα/κάρβουνα/ψαγμένα στυλό και λοιπά καλλιτεχνικά απο μαξ στόρς. Δε μ'έχουν πιάσει ποτέ. Μια φορά μονάχα καβάτζωσα μια μπλούζα για έναν φίλο και βγαίνοντας απ το μαγαζί καταλάβαμε πως η πωλήτρια μας πήρε πρέφα και φύγαμε τρέχοντας.

    Η πιο αστεία κλοπή που έχω κάνει, έχει γίνει κατα λάθος και ήταν το Stationary Traveller των Camel στο μετρόπολις. Κρατούσα το cd στο χέρι μου και κατέβαινα τις σκάλες πηγαίνοντας προς το ταμείο, αφηρημένη όμως γιατί παράλληλα έγραφα μήνυμα στο κινητό. Μεγάλο μηνυμα. Συνειδητοποίησα τι είχε γίνει όταν έφτασα θεμιστοκλέους. Δεν ξέρω γιατί δεν χτυπήσανε τα ιου ιου στην πόρτα..

    Απαράβατος κανόνας η αποχή απο μικρομάγαζα. Πολυεθνικές/πολυκαταστήματα μόνο.

  12. #12
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Quote Originally Posted by Blanket View Post
    weiss αυτο που εκανες δεν ειναι σωστο.
    καλα σε τετοια μεγαλα βιβλιοπωλεια δεν εχουνε συστηματα στη μπορτα για να χτυπανε?

    εγω αν ειχα τετοια επιχειρηση θα εβαζα κουτι για χρηματικες δωρεες προς το καταστημα για τα ανυπομονα/τσιγγουνικα κλεφτρονια με -= τυψεις =- να βγαζω τουλαχιστον τα σπασμενα αν και αυτο ισως γυριζε μπουμερανγκ.δεν ξερω δεν ξερω.

    όταν λέω δε με έβλεπε κανείς, εννοώ περίμενα στην ουρά, τελευταία και απλά αποφάσιζα να βάλω τα τετράδια και τα στυλό στην τσάντα μου και να φύγω. Τη μία στιγμή τα κρατούσα στα χέρια μου στην ουρά, την επόμενη ήταν μέσα στην τσάντα και έφευγα.

    όπως καταλαβαίνεις, αφού δεν έβλεπε κανείς αυτό, δεν υπήρχε περίπτωση να προσέξουν ποτέ ότι την κάνω από το πλάι και δεν περνάω από τον ανιχνευτή.

  13. #13
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Σπιρτόκουτο εννοείτε αυτό στα πετράλωνα; Μια φορά είχαμε αφήσει μια πιστόλα εφτά άτομα εκεί γιατί είχε μπόμπες.

  14. #14
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Είχα και ένα συμμαθητή στο Λύκειο ο οποίος έκλεβε κοτόπουλα και πίτσες κατεψυγμένες από το σούπερμαρκετ και ήταν πολύ περήφανος γιαυτό, αλλά τα πετούσε πριν πάει σπίτι για να μη του την πει η μάνα του.
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

  15. #15
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    α ναι,
    επισης μια πρωην μου με ειχε κανει το ΠΟΥΤΑΝΑΚΙ της και με παροτρυνε να τις κλεβω καλλυντικα(κολωνιες κυριως) απο το χοντος.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

Similar Threads

  1. the 90s thread-wx wx.....
    By hcpunksonacid in forum Music Discussion
    Replies: 33
    Last Post: 07-04-2009, 21:25
  2. Request Thread
    By Vicotnik in forum Music Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 12-11-2007, 00:38
  3. Japanese RPGs Thread (ex-FF thread)
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2005, 04:01
  4. Another MDB thread
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 08-12-2004, 18:06
  5. Another gay thread
    By The_Painless in forum General Discussion
    Replies: 50
    Last Post: 07-05-2004, 13:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •