Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51

Thread: paradise lost

  1. #31
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Τους αδικείς, χρόνια τώρα δεν ακούγονται.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  2. #32
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Argise to psagmeno post na erthei

  3. #33
    Omar Tariff Taksitzhs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    στο μεροκαματο
    Posts
    851

    Default

    Ενταξει μωρε, δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις γιατι για καποιους οι Paradise Lost δεν ακουγονται αρκετα χρονια τωρα. Δε μου φαινεται περιεργο που πολλοι δεν γουσταρουν τη μετα-One Second περιοδο (θεμα γουστων), ουτε που καποιοι δε βρισκουν καλα κομματια στα τρια τελευταια (θελει υπομονη να τα ακουσεις κι οι περισσοτεροι δε την εχουν). Και αμα βρουν καλα κομματια, τα περισσοτερα θα θυμιζουν τη μετα-One Second περιοδο, αρα ενα ποσοστο παει ξανα στο (θεμα γουστων). Περισσοτερο παραξενευομαι βασικα που τοσος κοσμακης χυνει μολις ακουσει μια νοτα απ τη κιθαρα του Μακιντος σε φαση ΑΑΑ ΕΡΧΕΤΑΙ, ΤΟ ΕΠΟΣ, παρα στο γιατι καποιοι δε γουσταρουν νεοτερους Lost. Θα μου πεις σε τετοιο τελμα που χει φτασει το gothmetal, στην ανομβρια καλο και το χαλαζι.

  4. #34
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    ποτέ δεν μου άρεσαν
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  5. #35
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default




    Ηρθα να κραξω ΠΟΛΥ, και ειχα γραψει ενα ποστ στο οποιο τους εβριζα για αναχρονιστικες αναλωσιμες μαλακιες, RIP Paradise Lost και αλλα βαρυγδουπα πραγματα.
    Τα εσβησα ολα οταν μπηκε το σολο κιθαρας του Greg που κερασε πονο, και μετα ΕΝΙΩΣΑ.
    Ακομα διαφωνω με τη χρηση ηλιθιων καφρικων φωνητικων απο τον Χολμς, αλλα τους αναγνωριζω οτι βγαζουν πολυ συναισθημα τα καριολια.
    Δε νομιζω οτι θα μπορεσω να ακουσω το νεο αλμπουμ πολυ συχνα με τετοια μουσικη που παιζουν, αλλα πιστευω οτι το νιωθουν οι τυποι.
    Ισως I'm too old for this shit. Δε νομιζω ομως, γιατι Tragic Idol το βρηκα σχεδον αψογο.



    Χωρις καφρικα φωνητικα, χωρις και πολλη εμπνευση ομως... :/
    Last edited by FIXXXER; 08-05-2015 at 04:18.

  6. #36
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Εγώ πάλι όταν τ'άκουσα σκέφτηκα ωπ, οι Paradise Lost ζουν! και μ'έπιασαν κάτι 90ς ανατριχίλες. Γαμάει.

  7. #37
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Μη λέμε μαλακίες τώρα, το Beneath Broken Earth είναι ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ. Εντελώς μαϊνταϊνγκμπραϊντίλα, άνετα θα μπορούσε να είναι απομεινάρι του Shades of God.

  8. #38

    Default

    Το Punishment... θυμίζει "pity the sadness",μιας και έπιασες το "shades...".

  9. #39
    Senior Member thanasis00's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    136

    Default

    Το κομμάτι είναι έπος... Για μένα αυτή η επιλογή φωνητικών είναι η ιδανική αυτή τη στιγμή, σαν να ακούς άλλη μπάντα σχεδόν, αλλά με το χαρακτηριστικό στυλ των Paradise Lost. Και να πω ότι γενικά δεν είμαι τόσο φαν, αλλά αν ο νέος δίσκος ακολουθήσει αυτό το μονοπάτι, θα γίνω.

  10. #40
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Το άσθμα με άρερε πολύ. Ειδικά κάποια σημεία μου θύμισαν και τους αργόσυρτους ογκόλιθους που κάποτε τσούλαγαν οι ✝ Type O Negative ✝ (βλέπε World Coming Down). Κάποια σχόλια στα νετς λένε ότι οι Greg Mackintosh & Σια έχουν τελματώσει τόσο από ιδέες που ξεσκονίζουν παλιά κόλπα (brutal vox) για να ακουστεί καμιά ιδέα της προκοπής. Ακόμα και έτσι να είναι, δεν βρίσκω λόγο να μην αρέσει το κομμάτι ή και το άλμπουμ, αλλά τι ξέρω κι εγώ... που σήμερα ένιωσα την ανάγκη να ακούσω για άλλη μία φορά όλο το Triarchy Of The Lost Lovers...

    Deafening, painstaking, BB King

  11. #41
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Έχω λιώσει το κομμάτι, παίζει να το έχω ακούσει 15 φορές σήμερα. Αχχ δε γίνεται να βγει ένας ολόκληρος τέτοιος δίσκος;;

  12. #42
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Αποφασισα οτι γαμαει το Beneath Broken Earth, και πως θα σταματησω να γκρινιαζω για την (καπως βλακωδη και πληρως περιττη κατα τα αλλα) επιστροφη στις ριζες (<----τελευταια φορα)

    Για οσους δεν το ειχαν ακουσει παρεμπιμπτοντως πριν 2 χρονια, τα σημαδια επερχομενης DOOMιλας στο επομενο αλμπουμ ειχαν ηδη ερθει απο το compilation Tragic Illusion που ειχε b-sides 2007-2013 και κανα 2 επαναηχογραφησεις παλιων τραγουδιων. Βαζω απο εκει το Loneliness Remains που εδειχνε που παει η δουλεια, και μπονους το Last Fallen Saviour γιατι ειναι επικη κομματαρα, b-side του Tragic Idol και γενικα απο τα καλυτερα τους τραγουδια εδω και παρα πολλα χρονια.



  13. #43
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default



    Για ακόμη μια φορά προμποπός-έπος που φέρνει δάκρυα νοσταλγίας. Ας είναι κάπου εκεί όλο το καινούριο άλμπουμ!

  14. #44
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ας βαλουμε κι αυτο που θα ειναι b-side, και πιστευω θα ειναι απο τα καλυτερα τραγουδια του δισκου, κλασικα για Paradise Lost. Παρα πολυ ωραιο το Longest Winter, κατι καινουριο για τους Paradise Lost (σε παλια μονοπατια ομως) αλλα νομιζω το υπολοιπο αλμπουμ θα ειναι με καφρικα φωνητικα = RIP PL. Ας ελπισουμε ολος ο δισκος να ειναι στο ιδιο υφος και με τοσο γαματες ιδεες. Μεχρι πριν κανα μηνα περιμενα πως θα κανουν την απιστευτη εκπληξη και θα βγαλουν χειροτερο αλμπουμ απο το Plague Within (κατι που θεωρουσα αδυνατο πριν 1 χρονο ας πουμε) αλλα τωρα ευελπιστω οτι δε θα ειναι τελικα τοσο σκατα ο δισκος.




  15. #45
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    με καφρικα φωνητικα = RIP PL
    Καλά σε είχε γαμήσει το Beneath Broken Earth πρόπερσι που ήταν η πιο γαμάτη σύνθεσή τους επί 20ετίας, αλλά καλά θα σε γαμήσει και το νέο άλμπουμ αν είναι όπως λες και ακούγεται από παντού

Similar Threads

  1. Paradise Lost 8-9 Dec
    By Stormrider in forum Live & Events Talk
    Replies: 75
    Last Post: 28-12-2007, 04:54
  2. Paradise Lost
    By Third_EyE in forum Literature
    Replies: 8
    Last Post: 26-05-2006, 02:48
  3. Paradise Lost
    By The_Painless in forum Live Reports
    Replies: 184
    Last Post: 04-07-2004, 17:28
  4. paradise lost fan where are u
    By MosT_HaTeD in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 01-02-2004, 22:53
  5. Paradise Lost - At The BBC
    By no-celebration in forum Albums
    Replies: 21
    Last Post: 10-11-2003, 20:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •