Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 63

Thread: Ψυχή Βαθιά (2009)

  1. #46
    Senior Member AngelOfSorrow's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    eptalofos
    Posts
    4,042

    Default

    dwse gia

  2. #47
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    για οσνοι την θελουν ανεβηκε dvdrip

  3. #48
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Θέλω. Δώσε.

  4. #49
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    kiego 8elo . kai to soundtrack an yparxei , giati mono to xalasmeno vrisko .
    the game is the game

  5. #50
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    κεγώ κεγώ!


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  6. #51
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Ανεβάζω σαουντρακ.

  7. #52
    Senior Peligro dopefiend's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Jonestown
    Posts
    1,827

    Default

    σωραίος!



    ε τον πούστη.


    We work in the dark. We do what we can to battle the evil that would otherwise destroy us. But if a man's character is his fate, this fight is not a choice but a calling. Yet sometimes the weight of this burden causes us to falter, breaching the fragile fortress of our mind, allowing the monsters without to turn within. We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  8. #53
    A Bunny. Yes. BunnyDee's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Home is where the fart is
    Posts
    283

    Default

    Άσχετο, κι ίσως να... έχω αργήσει, αλλά... κι εγώ το θέλω το soundtrack!
    (\ /)
    ( . .)
    c(")(")

    Playing with the hand I was dealt - Playing to win.

    If I blow your mind, do you promise not to think in my mouth?

  9. #54
    Rad Child Nasum's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Gomorrah
    Posts
    2,332

    Default

    Λοιπόν,την είδα και εγώ την ταινία.
    Κατ'αρχάς εκτιμώ την προσπάθεια του Βούλγαρη να κρατήσει ίσες αποστάσεις και να προβάλει από μια "ανθρώπινη" πλευρά τα γεγονότα στον Γράμμο.Τα είπαμε και στις προηγούμενες σελίδες.'Ομως μάλλον στη προσπάθεια του να μοιράσει το καρπούζι στη μέση,τα κάνει μαντάρα...Τι εννοώ;

    Από την μία ο ΔΣΕ...ομάδες παραπλανημένων και άσχετων χωρίς καμία ιδεολογία,ένα τσούρμο από μισόζουρλους χωριάτες που ανέβηκαν στο βουνό και δεν έλεγαν να κατέβουν κάτω.Τον λόγο για τον οποιό πολεμάνε δεν τον ξέρουν ούτε οι ίδιοι,είναι χαμηλής νοημοσύνης και αθυρόστομοι,κακομούτσουνοι και κατσούφηδες,δεν πιστεύουν σε κανένα ιδανικό,δεν γαμάνε,ούτε τραγουδάνε μήτε γλεντάνε και σε ένα κλίμα αδράνειας ανέχονται το παιδωμάζωμα και την πολεμοκαυλίαση των αρχηγών τους.'Οπως ο καπετάν Ντούλας,που μοιάζει πιο πολύ με αρχηγός των Απάτσι,δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένας πολεμοχαρής και άγριος ημιμπάχαλος που αρέσκεται να βάραει σφαίρες στον αέρα για να κάνει τον χαβαλέ του.Για να εμψυχώσει τους άντρες του κάτω από το μπαράζ του πυροβολικού,φροντίζει να τους μιλήσει για τον Πατερούλη και πως τον συνάντησε στο Κρεμλίνο και να τους προπαγανδίσει γύρω από αυτό,απλοικά και λαικίστικα.Φυσικά στο τέλος,οι αντάρτες εκτελούνται χωρίς να πούνε κουβέντα.Ναι μεν είναι αμετανόητοι αλλά είναι και βουβοί.Δεν ψήνονται να αποκαλύψουν τον λόγο της θυσίας τους.Και προφανώς ο Ντούλας βρήκε το χαμένο του αδερφό στο πρόσωπο του ανθυπολοχαγού,παραδόθηκε και φύτεψε μια σφαίρα στο κεφάλι του,αποδεχόμενος την ήττα του.

    Από την άλλη ο εθνικός στρατός...Πραγματικοί λεβέντες και άντρες με τα όλα τους!Ειδικά οι αξιωματικοί τους,μπορεί οπτικά να μοιάζουν αυστηροί αλλά είναι δίκαιοι,μεγαλόψυχοι,σεμνοί,ικανοί και ανθρώπινοι.Σκύβουν το κεφάλι τους ακόμη και όταν τους μιλάει ένας απλός χωρικός(Βέγγος).Οι φαντάροι σε αντίθεση με τους αντάρτες παίζουν μπάλα,κάνουν αστεία,τραγουδάνε τα ρεμπέτικα τους και φυσικά μισούν τον πόλεμο.Η χρήση ναπάλμ όπως φαίνεται έγινε με βαριά καρδιά και κάτω από την πίεση των "κακών" συμμάχων.Δεν υπάρχει κανένα μίσος,δεν υπάρχουν τάσεις κτηνωδίας και ενδεχομένως στο στρατοδικείο δεν ακούγεται κανένα αντικομμουνιστικό παραλήρημα,αλλά απλώς κάνουν τα "αναγκαστικά" γιατί δεν τους μένει άλλη επιλογή.Ο ανθυπολοχαγός με τη σειρά του βρίσκει και αυτός τον χαμένο του αδερφό και συγκινείται όταν μαθαίνει ότι ανταλλάζανε μεταξύ τους ρουκέτες στα βουνά.

    Για όλα φταίνε οι Αμερικάνοι.Και οι Εβραίοι.Ζήτω το Εθνος.Ψωλή Βαθιά.
    Мама Люба давай, давай, давай


  10. #55
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Quote Originally Posted by 00i00 View Post
    για οσνοι την θελουν ανεβηκε dvdrip
    Αν υπάρχει σε rapidshare και μου δώσεις το λινκ πολύ θα σε αγαπώ.

    έντιτ : Τη βρήκα!! Ευχαριστώ πάντως!!
    Last edited by Amnesiac.; 09-02-2010 at 22:32.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  11. #56
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    δε σε προλαβα αμνηζιακ...

    Quote Originally Posted by Nasum View Post
    Από την μία ο ΔΣΕ...ομάδες παραπλανημένων και άσχετων χωρίς καμία ιδεολογία,ένα τσούρμο από μισόζουρλους χωριάτες που ανέβηκαν στο βουνό και δεν έλεγαν να κατέβουν κάτω.Τον λόγο για τον οποιό πολεμάνε δεν τον ξέρουν ούτε οι ίδιοι,είναι χαμηλής νοημοσύνης και αθυρόστομοι,κακομούτσουνοι και κατσούφηδες,δεν πιστεύουν σε κανένα ιδανικό,δεν γαμάνε,ούτε τραγουδάνε μήτε γλεντάνε και σε ένα κλίμα αδράνειας ανέχονται το παιδωμάζωμα και την πολεμοκαυλίαση των αρχηγών τους.'Οπως ο καπετάν Ντούλας,που μοιάζει πιο πολύ με αρχηγός των Απάτσι,δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένας πολεμοχαρής και άγριος ημιμπάχαλος που αρέσκεται να βάραει σφαίρες στον αέρα για να κάνει τον χαβαλέ του.Για να εμψυχώσει τους άντρες του κάτω από το μπαράζ του πυροβολικού,φροντίζει να τους μιλήσει για τον Πατερούλη και πως τον συνάντησε στο Κρεμλίνο και να τους προπαγανδίσει γύρω από αυτό,απλοικά και λαικίστικα.Φυσικά στο τέλος,οι αντάρτες εκτελούνται χωρίς να πούνε κουβέντα.Ναι μεν είναι αμετανόητοι αλλά είναι και βουβοί.Δεν ψήνονται να αποκαλύψουν τον λόγο της θυσίας τους.Και προφανώς ο Ντούλας βρήκε το χαμένο του αδερφό στο πρόσωπο του ανθυπολοχαγού,παραδόθηκε και φύτεψε μια σφαίρα στο κεφάλι του,αποδεχόμενος την ήττα του.

    Από την άλλη ο εθνικός στρατός...Πραγματικοί λεβέντες και άντρες με τα όλα τους!Ειδικά οι αξιωματικοί τους,μπορεί οπτικά να μοιάζουν αυστηροί αλλά είναι δίκαιοι,μεγαλόψυχοι,σεμνοί,ικανοί και ανθρώπινοι.Σκύβουν το κεφάλι τους ακόμη και όταν τους μιλάει ένας απλός χωρικός(Βέγγος).Οι φαντάροι σε αντίθεση με τους αντάρτες παίζουν μπάλα,κάνουν αστεία,τραγουδάνε τα ρεμπέτικα τους και φυσικά μισούν τον πόλεμο.Η χρήση ναπάλμ όπως φαίνεται έγινε με βαριά καρδιά και κάτω από την πίεση των "κακών" συμμάχων.Δεν υπάρχει κανένα μίσος,δεν υπάρχουν τάσεις κτηνωδίας και ενδεχομένως στο στρατοδικείο δεν ακούγεται κανένα αντικομμουνιστικό παραλήρημα,αλλά απλώς κάνουν τα "αναγκαστικά" γιατί δεν τους μένει άλλη επιλογή.Ο ανθυπολοχαγός με τη σειρά του βρίσκει και αυτός τον χαμένο του αδερφό και συγκινείται όταν μαθαίνει ότι ανταλλάζανε μεταξύ τους ρουκέτες στα βουνά.

    Για όλα φταίνε οι Αμερικάνοι.Και οι Εβραίοι.Ζήτω το Εθνος.Ψωλή Βαθιά.
    συμφωνω πανω κατω στα ολα τα απο πανω απλα στα μπολντ:ισως θελει να δειξει οτι ακομα και οι ιδιοι καποια στιγμη ξεχασαν για τι πολεμουσαν (λεω εγω τωρα,δικια μου υποθεσις)
    ο καλαματας φτυνει το πτωμα της χαραλαμπιδου,οχι και τοσο μεγαλοψυχη πραξις ε?

    στα της ταινειας τωρα περα απο την ιστορια κλπ
    ρε...που ηταν οι ηθοποιοι????
    τι ξυλινες ερμηνειες ηταν αυτες?
    μονο ο καλαματας εδειξε λιγο φιλοτιμο
    ο αμερικανεζος napalm death απλα αστειος με τα συλλαβιστα αγγλικα του

    α και πρωτη φορα βλεπω τσομπανοπουλα να μιλανε με αθηναικια προφορα,οι αμερικανοι που βαζουν τους δικους τους χωριατες να ομιλανε με την τοπικη τους προφορα ειναι μαλακες μαλλον

    κατα τ αλλα σκηνοθεσια αψογη,αληθοφανεις σκηνες μαχης και μερικες πραγματικα δυνατες σκηνες οπως στο φιναλε

    αλλα ταινεια χωρις ηθοποιους ρε πουστημ?

  12. #57
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Πραγματικά κακές ερμηνείες όμως αυτή η ταινία. Ειδικά το κοριτσάκι του τέλους μου θύμησε την πιτσιρίκα στο τραίνο στο "Χόμπυ μου ο βιασμός".

    Εγώ πάντως που είμαι απολιτίκ νέος δε συμπέρανα όλα αυτά τα κακά που λέτε για τους κομμουνισταί. Ο σκηνοθέτης ήθελε να κάνει μια ταινία για τη φρίκη του πολέμου και αυτό έκανε, εκτός κι αν περιμένατε καμιά σκηνή τύπου "δις ιζ σπάρτα" ή "freedom" (braveheart) από τους ηττημένους και απογοητευτήκατε.

    Ο άλλος στην πίσω σελίδα του τόπικ γράφει "ο κόσμος θα οδηγηθεί στο συμπέρασμα ότι ο πόλεμος ήταν μια μεγάλη συμφορά για τον τόπο" ή κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω τι σας ποτίζουν στις παρέες σας αλλά σοβαρευτείτε λίγο.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  13. #58
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Πραγματικά κακές ερμηνείες όμως αυτή η ταινία. Ειδικά το κοριτσάκι του τέλους μου θύμησε την πιτσιρίκα στο τραίνο στο "Χόμπυ μου ο βιασμός".

    Εγώ πάντως που είμαι απολιτίκ νέος δε συμπέρανα όλα αυτά τα κακά που λέτε για τους κομμουνισταί. Ο σκηνοθέτης ήθελε να κάνει μια ταινία για τη φρίκη του πολέμου και αυτό έκανε, εκτός κι αν περιμένατε καμιά σκηνή τύπου "δις ιζ σπάρτα" ή "freedom" (braveheart) από τους ηττημένους και απογοητευτήκατε.

    Ο άλλος στην πίσω σελίδα του τόπικ γράφει "ο κόσμος θα οδηγηθεί στο συμπέρασμα ότι ο πόλεμος ήταν μια μεγάλη συμφορά για τον τόπο" ή κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω τι σας ποτίζουν στις παρέες σας αλλά σοβαρευτείτε λίγο.

    απειρα
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #59
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    ενημερωτικά, σήμερα Τετάρτη γίνεται προβολή στο πολυτεχνείο Θεσσαλονίκης, από την Κ.Ο.Τ.Α.

  15. #60
    Slow Chemical Death MD's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    The Morgue
    Posts
    536

    Default

    ο μονος ηθοποιος στην ταινια εμφανιζεται απ το 32:10 μεχρι το 34:55

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 28-12-2011, 10:05
  2. [Cinema] Η Ψυχή Στο Στόμα (2006)
    By metamelia3 in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 74
    Last Post: 12-02-2010, 19:00
  3. Replies: 8
    Last Post: 05-01-2007, 02:17
  4. Ψυχή
    By HAVOC in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 261
    Last Post: 16-09-2006, 16:32
  5. Βαθιά Λαρύγγια (split από live Kamelot)
    By Jim Dandy Mangrum in forum Music Discussion
    Replies: 51
    Last Post: 18-04-2005, 12:49

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •