Page 9 of 71 FirstFirst ... 78910111959 ... LastLast
Results 121 to 135 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #121
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    πρέπει να κινηθείς από τώρα που μιλάμε, να βρει κάποιος δικός σου έναν δάσκαλο να ξεκινήσεις έστω "τυπικά" τα μαθήματα , να του ξεκαθαρίσεις τον χρόνο που θες , και πάλι μην το δέσεις.
    Μην ξεχνάς ότι πρόκειται και για υπουργείο που δεν ξέρω πότε σταματάνε τις εξετάσεις και πότε τις αρχίζουν λόγο εορτών.
    Γι'αυτό ακριβώς έγραψα "πιθανότατα", επειδή δεν είμαι σίγουρος για τα παραπάνω. Αλλιώς θα έγραφα "ναι" Πάντως είναι εφικτό, αν δεν είσαι άτυχος.
    Life begins at 45°.

  2. #122
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    οι εξεταστές έχουν απεργία και ακούγεται ότι θα την τραβήξουν καιρό δεδομένου ότι οι εξετάσεις για αυτούς ήταν το εξτραδάκι. λίγο δύσκολο μου φαίνεται εμένα να προλάβεις. στείλε κάποιον δικό σου να ρωτήσει κάνα δάσκαλο να μάθεις τι παίζει με το θέμα.

  3. #123
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Ρώτησα, έμαθα, πούλο

    θενξ πάντως, τουλάχιστον μου φυγε η απορία... Θα το βγάλω εδώ λοιπόν...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  4. #124
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Ρώτησα, έμαθα, πούλο

    θενξ πάντως, τουλάχιστον μου φυγε η απορία... Θα το βγάλω εδώ λοιπόν...
    για πες όμως και τι σε είπαν για φιουτερ ριφερανς
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #125
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Πρέπει να γίνουν κάποια μαθήματα θεωρίας (αν θυμάμαι καλά 4 ώρες), για θεωρητικά από ότι είπαν δεν χρειάζεται. Κάτι παίζει με απεργίες μάλλον γιατί μου είπαν το νωρίτερο που μπορώ να δώσω σήματα είναι 7 Γενάρη και πρακτική 13. Τιμές δε θυμάμαι ακριβώς, στο περίπου 15 ευρώ την ώρα για τα πρακτικά, και παράβολα θεωρία και εξέταστρα έβγαινε κανένα 300άρι για το δίπλωμα (+ όσες ώρες πρακτική). Σήματα δεν είμαι σίγουρος αν θα πρεπε να δώσω αφού έχω δίπλωμα αυτοκινήτου αλλά τα θεωρητικά πρέπει να "γραφτούν"

    αυτά...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  6. #126
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Άφησα το κορίτσι ανευ σημασίας για 3 ευδομάδες, και σήμερα δεν μου μιλά. Τα φανάρια ολα αναβουν μια χαρά, και όταν πατώ το στάρτερ, ακούγεται η μηχανή μετα βιας να γυρίζει 1-2 φορές, και μετά παράξενος θόρυβος.

    Μπαταρία;

  7. #127
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    αν γυρίζει η μίζα αργά μια-δυο φορές και μετά ακούγεται ενα "τσακ*τσακ*τσακ*τσακ" , ναι. δώσε ρεύμα με καλώδια από αυτοκίνητο αν έχεις και θα πάρει λογικά, αν και κατα πάσα πιθανότητα η μπαταρία σου πάει για αλλαγή.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  8. #128
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    Default

    μπορει αν δεν την ξελιγωσες τελειως να σου ζησει για λιγο ιμο αλλα πας για αλλαγη σχετικα συντομα...
    σε καμμια κατηφορα εσπρωξες?
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  9. #129
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Shadowking View Post
    αν γυρίζει η μίζα αργά μια-δυο φορές και μετά ακούγεται ενα "τσακ*τσακ*τσακ*τσακ" , ναι. δώσε ρεύμα με καλώδια από αυτοκίνητο αν έχεις και θα πάρει λογικά
    Ναι, αν ακούγεται να γυρίζει η μίζα, αλλά δεν έχει αρκετή δύναμη, είναι μπαταρία.

    Αν δώσεις από αυτοκίνητο, φρόντισε το αυτοκίνητο να είναι ΣΒΗΣΤΟ. Η μπαταρία του αυτοκινήτου είναι πολύ δυνατότερη από του μηχανακίου.
    Life begins at 45°.

  10. #130
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Θενξ παιδιά, θα πάρω ένα φιλαράκι που έχει boost για μηχανές να το κανονίσουμε. Κρίμα διότι σήμερα είναι η πρώτη στεγνή ηλιόλουστη μέρα εδώ και ένα μήνα.

    Κατηφόρα δεν έχει εδώ, και είναι και γομάρι 350 κιλά η κυρία άρα και το flinstones άκυρο...υπομονή

  11. #131
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    350? Μοτοσυκλέτα έχεις ή τρακτέρ?!
    Life begins at 45°.

  12. #132
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Τσέκαρα σήμερα ότι χάνει λάδια από την ανάρτηση, τι φάση;
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  13. #133

    Default

    starxidia mas fige apo to foroum

  14. #134
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Shadowking View Post
    Τσέκαρα σήμερα ότι χάνει λάδια από την ανάρτηση, τι φάση;
    πολλά ή απλά είδες λίγο λαδάκι? αν είδες λίγο ίσως είναι απλά καμιά υπερχείλιση.
    Σε κάθε περίπτωση εγώ που είμαι και ντουγάνι από μηχανικά και τέτοια, θα πήγαινα / επικοινωνούσα εκεί που το πήρα (επειδή είναι φρέσκο) ή σε μάστορα να με πει
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #135
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Αν υπερχειλίζει η ανάρτηση έχει μεγάλο πρόβλημα

    Μπροστά ή πίσω? Ας υποθέσουμε ότι είναι μπροστά. Συνήθως είναι κλασμένες τσιμούχες. Τίποτα που δε θα λυθεί με ένα απλό σέρβις στην ανάρτηση. Το οποίο δεν είναι δουλειά του 15λεπτου όμως.

    Για αρχή, καθάρισε καλά την περιοχή της διαρροής. Πολύ καλά. Μπορεί να πήρε σκόνη/σκουπιδάκια και να έχασε τη στεγανότητά της. Κάνε μερικά χιλιόμετρα ακόμα και τσέκαρε ξανά. Σιγουρέψου ότι χάνει λάδι από κει και όχι κάπου αλλού. Αν δεν, μηχανικός, λύσιμο, τσιμούχες, λάδι, δέσιμο.
    Life begins at 45°.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •