Page 8 of 71 FirstFirst ... 6789101858 ... LastLast
Results 106 to 120 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    Το πριν και το μετά στις φωτογραφίες λες και βλέπω διαφήμιση για χάπια αδυνατίσματος.
    Εγώ που ρώτησα και βενζινά, όντως οι βενζίνες οι ακριβές έχουν μια κάποια διαφορά όσον αφορά την καύση, και για οικονομία μου είπαν αλλά θυμάμαι ένα παλιό τεστ των 4Τ που έκανε συγκριτικό και δεν είδαν διαφορά.
    Εν ολίγοις πιστεύω οτι καλό είναι που και που να βάζουμε καμιά 100αρα, κάνει καλό.
    Για τα βελτιωτικά ρώτα κάνα παοκτσάκι που βάζει κόντρες με παπιά, χρησιμοποιούν κάτι τέτοια, κάτι θα ξέρουν.

  2. #107
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Εεεε όχι. 1ον γιατί είναι απάτη και 2ον γιατί τα καύσιμα υψηλότερων οκτανίων απευθύνονται σε (και απαιτούνται από μερικούς) κινητήρες επιδόσεων.

    Κράτα τα λεφτά σου και κάνε μια ουσιαστική αναβαθμισούλα που θα γουστάρεις και θα κρατήσεις.
    Life begins at 45°.

  3. #108
    Senior Member νneurotic's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    140

    Default

    ασχετο με τα παραπανω αλλα σχετικο με το θρεντ

    http://madnomad.co.cc/

    23 χρονων τυπας την εκανε για ταξιδακι 9 μηνων και κατεληξε να ταξιδευει 2 χρονια +.εστελνε και στο μοτο το περιοδικο οδοιπορικα καθε 1-2 μηνες.υπαρχει και αντιστοιχο θρεντ στο moto.gr

    εχετε κανει κανενα ταξιδακι με τα μοτορια?θα κανατε?περα απο το οικονομικο και το ζητημα των υποχρεωσεων σας ψηνει σαν ιδεα?

  4. #109
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    βασικά το είπα, αλλά μάλλον δεν ήμουν κατανοητός, ο σκοπός του καλύτερου καυσίμου δεν είναι για μένα οι επιδόσεις, αλλά η καλύτερη συντήρηση του κινητήρα και η οικονομία ltr/km.
    @vnerurotic από τα λίγα πράγματα που έχω ζηλέψει στην ζωή μου.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #110
    Senior Member νneurotic's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    140

    Default

    αυτο που λες για την βενζινη νομιζω ισχυει (και για αμαξια) και καλο κανει στην λειτουργια του κινητηρα,μια στο τοσο.περιπυ στα 10 λεπτα ακριβοτερη απο την κανονικη ειναι ανα διαστηματα.

    ον τοπικ,εχει βγαλει και ενα βιβλιο με φωτο ο τυπας.μιλαμε το εκανε με ενα xr250 του 98.αλλο ενα σκυλι της μαμας honda s

  6. #111
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    βασικά το είπα, αλλά μάλλον δεν ήμουν κατανοητός, ο σκοπός του καλύτερου καυσίμου δεν είναι για μένα οι επιδόσεις, αλλά η καλύτερη συντήρηση του κινητήρα και η οικονομία ltr/km.
    @vnerurotic από τα λίγα πράγματα που έχω ζηλέψει στην ζωή μου.
    Μια χαρά κατάλαβα, αλλά, όπως είπα, πρόκειται για απάτη. Οι βενζίνες μας, ως γνωστόν, είναι χάλια, οπότε βρες ένα καλό, σύγχρονο πρατήριο, με καθαρή βενζίνη. Θα σε βοηθήσει περισσότερο από τα 100 οκτάνια και τις αλχημείες. Και σίγουρα θα σου στοιχίσει λιγότερο.
    Life begins at 45°.

  7. #112
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    καλά έτσι και αλλιώς έχω πάρει την απόφαση να μην το χρησιμοποιήσω μιας και σας εμπιστεύομαι
    Τώρα μένει να βρω ένα βενζινάδικο να μην με σκίζει , και να είναι στον δρόμο μου
    (Από Τερψιθέα μέχρι Μαρούσι )
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  8. #113
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    Το λεπον μια ερωτηξη...
    δεν ξερω ποσοι εδω μεσα εχετε τετοια και ασχολειστε..
    την παρακατω την ξερετε? αξιζει να ασχοληθει κανεις κλπ?

    www.mupo.it
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

  9. #114

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Τώρα μένει να βρω ένα βενζινάδικο να μην με σκίζει , και να είναι στον δρόμο μου
    (Από Τερψιθέα μέχρι Μαρούσι )
    έχει μια φτηνή sinnaigonidrAVsokIN κατεχάκη και μεσογείων. σχεδόν στο δρόμο σου. για ποιότητα δεν μπορώ να ξέρω, δεν έχω πάθει κάτι αν λέει κάτι αυτό.
    Last edited by chris_boss; 01-12-2011 at 12:34.

  10. #115
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Τα φώτα σας πλζ: Κατεβαίνω 17 δεκέμβρη με 4 γενάρη, προλαβαίνω να βγάλω δίπλωμα μηχανής κάτω δεδομένου οτι έχω οδηγήσει και κάμποσο εδώ αγγλία;
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  11. #116
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Τα φώτα σας πλζ: Κατεβαίνω 17 δεκέμβρη με 4 γενάρη, προλαβαίνω να βγάλω δίπλωμα μηχανής κάτω δεδομένου οτι έχω οδηγήσει και κάμποσο εδώ αγγλία;
    Πιθανότατα, αν έχεις κάποιον εχμ... "ψαγμένο" δάσκαλο. Ακόμα κι αν δεν έχεις οδηγήσει καθόλου, εδώ είναι Ελλάδα Που μένεις?
    Life begins at 45°.

  12. #117
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Παπάγου αλλα οκ δε με πολυψήνει η όλη φάση "με Χ00 ευρώ σου έρχεται στο σπίτι σου"...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  13. #118
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δεν εννοούσα ακριβώς αυτό. Εγώ έδωσα εξετάσεις κανονικά, με 2 θεωρητικά και 1 πρακτικό μάθημα, μέσα σε 8 μέρες ή κάτι. Βρισκόμουν σε ίδια φάση με σένα. Έφευγα για Αγγλία και ήθελα το δίπλωμα χτες.
    Life begins at 45°.

  14. #119
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by wraithgr View Post
    Παπάγου αλλα οκ δε με πολυψήνει η όλη φάση "με Χ00 ευρώ σου έρχεται στο σπίτι σου"...
    κατ αρχήν αυτό δεν παίζει, μιας και πλέον όποιος δίνει κάτι τέτοιο είναι πλαστό και όχι "αβαβα από το υπουργείο".

    Τώρα να προλάβεις κομματάκι δύσκολο , μην ακούς τι λέει ο Μπλίτζερ () , πρέπει να κινηθείς από τώρα που μιλάμε, να βρει κάποιος δικός σου έναν δάσκαλο να ξεκινήσεις έστω "τυπικά" τα μαθήματα , να του ξεκαθαρίσεις τον χρόνο που θες , και πάλι μην το δέσεις.
    Μην ξεχνάς ότι πρόκειται και για υπουργείο που δεν ξέρω πότε σταματάνε τις εξετάσεις και πότε τις αρχίζουν λόγο εορτών.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #120
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    φαντάσου ότι παραδίδουν ένα χαρτί που λέει πότε ξεκίνησες τα μαθήματα , φάση παρουσιολόγιο ... και αυτό αφού έχεις βγάλει κάρτα "μαθητή" ή όπως το λένε.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •