Page 10 of 71 FirstFirst ... 891011122060 ... LastLast
Results 136 to 150 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #136
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Η μπροστά, χάνει από το αριστερό καλάμι από πάνω. Θα το πάω για σέρβις, αυτό που με αγχώνει είναι μην πάνε λάδια στo δισκό και χάσω κάνα φρένο. Παίζει;
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  2. #137
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    USD έχεις? Ναι, παίζει. Πάρε ένα κομμάτι πανί, τύλιξέ το σφιχτά στο κάτω μέρος του καλαμιού, κοντά στο κέντρο του τροχού και δέσε το με tiewrap. Και πήγαινε για τσιμούχα σύντομα, δε θα κρατήσει κανά μήνα.

    Τι μηχανάκι?
    Life begins at 45°.

  3. #138

    Default

    Η ΜΗΧΑΝΑΡΑ μου(piaggio zip 50 cc...), τις τελευταίες μέρες δεν μου τα έλεγε καλά.
    Ανέβαινα τις ανηφόρες με 10-15 χιλ. και στην ευθεία με πήγαινε στο 40άρι μαξ. Όχι πως ποτέ έπιανε τις υπερηχητικές ταχύτητες, ένα 50άρι σκούτερ πλευμομπιλ είναι άλλωστε, αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό.
    Τον πήγα στον πελάτη-μάστορα και μου είπε μετά από ένα τσεκάρισμα ότι είναι η εξάτμιση που θέλει αλλαγή και ότι έχει μπουκώσει και τέτοια. 120 ευρώ μου λέει και φμλ γιατί αυτές οι μέρες είναι κάτι παραπάνω από στεγνές.

    Σήμερα μου το έφερε και πήγαινε ΥΠΕΡΚΟΜΠΛΕ και μου είπε ότι έκανε 2 τρύπες στην εξάτμιση για να αναπνεύσει το μηχανάκι και ότι είναι μια προσωρινή λύση αυτό και θέλω αλλαγή εξάτμισης όπως και δήποτε. Ξέρετε πόσο προσωρινή μπορεί να είναι αυτή η λύση? Κινδυνεύω να μου μείνει στον τόπο? Ρυπαίνω το περιβάλλον και θα με κυνηγάνε καντιραίοι να με δείρουν? Αν βάλω αυτοκόλλητα iron maiden θα πηγαίνει πιο γρήγορα?
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  4. #139
    Won't Bow Neron's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Between
    Posts
    2,059

    Default

    Έχει το wife ένα ίδιο και είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Ένα καθάρισμα στο καρμπιρατέρ κάναμε και έστρωσε. Βέβαια αποκλείεται σε σένα να συμβαίνει κάτι τόσο απλό και να μην το πήρε χαμπάρι ο πελάτη-μάστορα, αλλά λέμε.
    "Don't sweat the petty things and don't pet the sweaty things".
    George Carlin

  5. #140
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Εξαρτάται πόσο μεγάλες και που ακριβώς είναι οι τρύπες. Καλό είναι να αλλάξεις την εξάτμιση πριν πάρεις τις βαλβίδες στο χέρι (αν και αμφιβάλλω ότι είναι πρόβλημα εξάτμισης αυτό μόνο). Επίσης 120ε μου ακούγονται πολλά για εξάτμιση σκούτερ 50cc.
    Life begins at 45°.

  6. #141

    Default

    ναι, και ο Κρουξ με ένα πρόχειρο σερτς μου βρήκε με ένα 70άρι σένια. Θα δούμε, όταν υπάρξουν γκαφς την κάνω την αλλαγή.
    Προς το παρόν το μηχανάκι είναι ένας λευκός καραφλοδαίμονας χούλιγκαν του δρόμου, σήμερα έπιασα τα 70 και κόντευε να διαλυθεί. Μπεστ ταϊμ εβερ \μ/.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  7. #142
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Αν θέλεις, έχω καλό και φθηνό μαστοράκι να σου προτείνω, προς κέντρο. Κάνεις μια ερώτηση, μήπως σου κάνει κάτι καλύτερο.
    Life begins at 45°.

  8. #143
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Πείτε λίγο ρε, 600ευ για δίπλωμα μηχανής (δεν έχω αυτοκινήτου) είναι πολλά? 280 ζητάει αν έχεις αυτοκινήτου. Επίσης μου λέει 1000ευ για να βγάλω και τα δύο.

  9. #144
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    Εγώ λέω να τα αφήσεις αυτά με τα διπλώματα μηχανής και τα ρέστα.Είναι αντρικές δουλειές.
    Βολέψου με κανα σμαρτάκι.
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  10. #145
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Πολλά είναι, ναι.
    Γενικά όσο πιο μικρή πόλη τόσο πιο ακριβά διπλώματα.
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  11. #146
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Eίναι όμως με παράβολα και τα πάντα όλα μέσα ε. Με επιφύλαξη λέει ένα νέο παράβολο που ίσως ζητηθεί κατα την παραλαβή του διπλώματος (40ευ). Τεσπά, εγώ έκλεισα μ'αυτόν, δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο εδώ που'μαι =\.

  12. #147
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Πείτε επίσης, παίζει να προλαβαίνω να βγάλω το δίπλωμα πριν τις 19 γενάρη? Αύριο θα στείλουμε χαρτιά και η κάρτα θα βγει την άλλη τετάρτη ή πέμπτη. Κάτι μου τα μάσαγε ο τρόμπας πως δε μπορεί να κάνει όσες ώρες μάθημα τη μέρα θέλει για να ξεμπερδέψουμε ας πούμε σε 10 μέρες. Ισχύει κάτι τέτοιο?

  13. #148
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Αν έχεις γάτο εκπαιδευτή, μπορεί να κάνει τα πάντα. Πήρα δίπλωμα με 2 θεωρητικά και 1 πρακτικό μάθημα. Δε θα μάθεις να οδηγείς στη σχολή ένιγουει, το χαρτί θες απλά.
    Life begins at 45°.

  14. #149
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ναι οκ, εσύ όμως μαλακιζόσουν με μηχανάκια απ'τα 15, εγώ το μόνο που οδηγώ είναι ποδήλατο. Θα τον σκίσω έτσι και πάει να μου κόψει μαθήματα.

  15. #150
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Η συνολική εμπειρία μου πάνω σε δίκυκλο, μέχρι και ΑΦΟΥ πήρα το δίπλωμα, ήταν περίπου 2 ώρες κι αυτές πάνω σε παπιά και σκούτερ. Έμαθα να οδηγάω σε ένα CBR1000. Δεν περιμένω να κάνεις το ίδιο, αλλά γενικά κανείς δε θα σου μάθει να οδηγείς σωστά σε καμία σχολή.
    Life begins at 45°.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •