Page 69 of 71 FirstFirst ... 19596768697071 LastLast
Results 1,021 to 1,035 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #1021
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μπράβο Blitz ωραίος.
    Στείλε βιντεάκι να σου πούμε πού πέρασες το όριο και πού πάτησες διπλή διαχωριστική γραμμή.


    Έχω 4+ ώρες υλικό. Δεν κάθισα να ασχοληθώ καμιά βδομάδα με το editing, βαριέμαι, οπότε είναι ψιλοπρόχειρο. Είναι η διαδρομή της Κυριακής μόνο. Στο μεγαλύτερο μέρος ακολουθώ φίλο με Fazer 1000. Κάποια στιγμή θα φτιάξω κι ένα βιντεάκι για το Σάββατο.
    Life begins at 45°.

  2. #1022
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Πολύ ωραίο Μπλίτς. Αν και δεν πάς σαν τρελός, η κάμερά σου είναι τοποθετημένη σε τέτοιο σημείο και έχει και τέτοιο φακό, που με έκανε να νιώθω ένα άγχος (και πίστεψέ με σε σημεία που δεν έχει κάμερες εδώ πάω πολύ γρηγορότερα). Αλλά ωραίο βιδεάκι. Δεν έχεις κανένα απο τις ομίχλες και τις βροχές ρε συ? Επίσης, καθρέφτη, έχεις μόνο στα δεξιά?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  3. #1023
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δεν είναι βίντεο καφριλικιού ή ταχύτητας. Χαλαρό, αλλά ψιλοσβέλτο στροφιλίκι. Είναι και η μέρα της επιστροφής, μετά από 800+ χιλιόμετρα.

    Ίσα ίσα στην οθόνη χάνεται η αίσθηση της ταχύτητας. Εκεί που νομίζεις ότι πας γρήγορα και χαίρεσαι, βλέπεις μετά το βιντεάκι και φαίνεται σαν να πηγαίνεις με 20. Η κάμερα είναι στο στήθος μου.

    Ομίχλες και βροχές είχε το Σάββατο. Όταν τελειώσω με την επεξεργασία, θα το ποστάρω κι αυτό. Είναι εξαιρετικά δύσκολο να κάνεις 5λεπτα βιντεάκια από υλικό πολλών ωρών...

    Και τους 2 καθρέπτες έχω. Στο πατάρι μου.
    Life begins at 45°.

  4. #1024
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Έτσι.... Ο αριστερός δε χρειάζεται γιατί δε σε περνάει κανείς, και τον δεξιό τί να τον κάνεις.
    Εύγε. Μιας και δεν έχω κάνει ταξίδι με μηχανή (Χαλκιδική και εδώ τριγύρω δε μετράνε), εξήγησέ μου την ψυχολογία του να οδηγάς σβέλτα σε επαρχιακό δρόμο που δεν ξέρεις, με την όποια έκπληξη να σε περιμένει μετά την στροφή. Τρύπα κρατήρας στην άσφαλτο κ.τ.λ.

  5. #1025
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Οι καθρέπτες στις μοτοσικλέτες έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους (ναι, έχουν και τέτοια). Για κάποιον που έχει συνηθίσει να οδηγεί με καθρέπτες, είναι αδιανόητο (και επικίνδυνο, για όλους) να οδηγήσει χωρίς. Πρέπει να αλλάξεις τον τρόπο που οδηγείς και σκέφτεσαι, για να το κάνεις με απόλυτη ασφάλεια. Μεγάλη κουβέντα. Ας μείνουμε στο ότι απαιτούνται και από τον νόμο, οπότε do not try this at home φάση, εκτός αν ξέρεις πολύ καλά τι κάνεις. Σε άλλα βιντεάκια μου, έχω καθρέπτες κανονικά, στο τελευταίο τους έβγαλα.

    Όσο για τις εκπλήξεις, yolo είναι η μοναδική απάντηση. Όποιος σου πει κάτι διαφορετικό, ψεύδεται. Είτε θα έχεις την ικανότητα, την ψυχραιμία και τα αντανακλαστικά (και την τύχη, πάντα) να αντιδράσεις, είτε δε θα αντιδράσεις και θα υποστείς τις συνέπειες. Απλά, ξεκάθαρα πράγματα.

    Φεύγοντας από Χαλκιδική, πέρσι, έκανα τον γύρο της και πέρασα από κάποιο "πιστάκι" του Χολομώντα, δε θυμάμαι ακριβώς από πού μπήκα και βγήκα. Με αυτοκίνητο. Κρίμα που δεν είχα την κάμερα μαζί. Εκεί να δεις yolo. Εκπληκτική διαδρομή, κλειστή, απαιτητική και πανέμορφη. Την επόμενη φορά...
    Life begins at 45°.

  6. #1026
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    blitzer exoume ta idia gantia tharw!
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  7. #1027
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Οι καθρέπτες στις μοτοσικλέτες έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους (ναι, έχουν και τέτοια). Για κάποιον που έχει συνηθίσει να οδηγεί με καθρέπτες, είναι αδιανόητο (και επικίνδυνο, για όλους) να οδηγήσει χωρίς. Πρέπει να αλλάξεις τον τρόπο που οδηγείς και σκέφτεσαι, για να το κάνεις με απόλυτη ασφάλεια. Μεγάλη κουβέντα. Ας μείνουμε στο ότι απαιτούνται και από τον νόμο, οπότε do not try this at home φάση, εκτός αν ξέρεις πολύ καλά τι κάνεις. Σε άλλα βιντεάκια μου, έχω καθρέπτες κανονικά, στο τελευταίο τους έβγαλα.
    ευτυχώς έχω συνηθίσει να οδηγάω στουπί.

  8. #1028
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    ευτυχώς έχω συνηθίσει να οδηγάω στουπί.
    Καλά κάνεις. Κι εγώ οδηγώ πολύ καλύτερα έτσι. Και ταχύτερα.

    Richa Nasa είναι τα γάντια στο βίντεο. Τα έχω 7, 8 χρόνια σίγουρα. Εξαιρετικά, για την τιμή τους.
    Life begins at 45°.

  9. #1029
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Day 1. Χαζέψτε.

    Life begins at 45°.

  10. #1030
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    ρε Μπλίτζερ, σοβαρά ακους τέτοια μουσική ?

    Και στα σοβαρά, ζήλεψα με το βιντεο , ωραία φάση. Σύντομα θα σας πω τους φόβους μου και να μου δώσετε αγάπη
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #1031
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Ωραίος.
    Υπέροχα μέρη, ωραία χαλαρή βόλτα για να απολαμβάνεις και τη φύση. Βιασύνες σε τέτοιες διαδρομές δε χρειάζονται.
    Ψαροκασέλα είδα πίσω στο ΜΤ αλλά χρειάζεται, τί να κάνουμε, συγχωρείσαι.

  12. #1032
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    ρε Μπλίτζερ, σοβαρά ακους τέτοια μουσική ?

    Και στα σοβαρά, ζήλεψα με το βιντεο , ωραία φάση. Σύντομα θα σας πω τους φόβους μου και να μου δώσετε αγάπη
    Όχι, δεν ακούω τέτοια μουσική. Αλλά δεν μπορώ να βάλω Gojira ή Aghora, όσο κι αν θέλω...

    Η φάση λειτουργεί ως εξής: χαζεύω λίγο το υλικό μου και σκέφτομαι τι κομμάτι θα ταίριαζε. Ε αμέσως μόλις είδα τι είχα τραβήξει, ήθελα να βάλω Anathema, είχα 2-3 κομμάτια στο μυαλό μου. Μετά βάζω το κομμάτι πάνω και διαμορφώνω το βίντεο ακούγοντάς το. Αλληλεπιδρούν δηλαδή. Αν είχα επιλέξει άλλο κομμάτι, το βίντεο θα έβγαινε κάτι τελείως διαφορετικό.

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Ωραίος.
    Υπέροχα μέρη, ωραία χαλαρή βόλτα για να απολαμβάνεις και τη φύση. Βιασύνες σε τέτοιες διαδρομές δε χρειάζονται.
    Ψαροκασέλα είδα πίσω στο ΜΤ αλλά χρειάζεται, τί να κάνουμε, συγχωρείσαι.
    Σε κανένα σημείο δεν μπορούσες να "βιαστείς" με ασφάλεια. Ο δρόμος ήταν υγρός και γλιστερός παντού, με κακοτεχνίες, πέτρες, χώματα, ζώα. Σε κάποιο σημείο, συναντήσαμε και 2 γουρουνίτσες με καμιά 10αριά γουρουνάκια να βολτάρουν στη μέση του δρόμου.

    Δεν ξέρω τι εννοείς "ψαροκασέλα". Μαλακό tailbag είναι, δεμένο στην πίσω σέλα με ιμάντες. Κάτι σαν τσάντα πλάτης. Κάπου έπρεπε να μπουν τα ρούχα μου για 2 διανυκτερεύσεις.
    Last edited by BLiTzER; 11-10-2017 at 09:23.
    Life begins at 45°.

  13. #1033
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Σε μια στροφή σου, σαν να είδα μπαγκαζιέρα πίσω.
    Αυτό που εννοούσα όσον αφορά την ταχύτητα είναι οτι ναι μεν "πρέπει" να τρέχεις για να ευχαριστηθείς την οδήγηση,αναλόγως και των καταστάσεων βέβαια, αλλά ειδικά σε τέτοια μέρη να απολαμβάνεις ταυτόχρονα και το τοπίο.
    Εδώ σε εμάς κατεβαίνουν αγριογούρουνα στον περιφερειακό...

  14. #1034
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Τι μπαγκαζιέρα ρε; Ουστ από δω. Δεν τον κόβω καλύτερα;!

    Αυτή είναι:

    Spoiler
    Life begins at 45°.

  15. #1035
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Kriega ma nigga.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •