Page 53 of 71 FirstFirst ... 343515253545563 ... LastLast
Results 781 to 795 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #781
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Ναι, έχει πέσει το κόστος, αφού τα μη αμερικάνικα κατασκευάζονται στην Ινδία (κλασικά). Αλλά δεν το λες και φθηνό, κοντά στα 10 χιλιάρικα.
    Στην Ινδία κατασκευάζονται μόνο τα μοντέλα για την ασιατική αγορά καθώς και τα Street 750 και 500. To Street, το δοκίμασα εδώ σε test ride, ο Μήτσος τα ξέρει, είναι σαν να καβαλάς πλαστικό ποδήλατο. Τόσο ελαφρύ και ψευτοκατασκευή που φοβάσαι ότι αν φρενάρεις απότομα θα λυγίσει η μπάρα του τιμονιού και θα σου γίνει Καφ Ρέισερ.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  2. #782
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Εγώ διάβασα ότι Ινδία κατασκευάζονται όλα εκτός απ'όσα προορίζονται για Αμερική, Καναδά, Μεξικό. Εκτός αν εννοούσαν όλα τα Street Rod που προορίζονται γι'αυτές τις αγορές. Μπορεί.
    Life begins at 45°.

  3. #783
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Δεν θέλω να το παίξω εξυπνάκιας, ε. Αυτές είναι οι τοποθεσίες συναρμολόγισης/σχεδιασμού εντός και εκτός 'Μούρικα:

    http://www.harley-davidson.com/conte...locations.html

    Γενικότερα, επειδή οι περισσότερες χώρες εκτός αμερικής έχουν διαφορετικές νομοθεσίες όσον αφορά απόδοση, εκπομπές ρύπων, διαφορετικούς τύπους ελαστικών, προσθήκη ανακλαστικών στο πλάι, κλπ κλπ, τα αντίστοιχα εργοστάσια στην περιοχή, βγάζουν μοτοσυκλέτες και για την αντίστοιχη ζώνη.

    Επίσης, φάν φάκτ, το Street το σχεδίασε ένα κοριτσάκι απο την Ινδία με κινησιακά ή γενικότερα, κάποια προβλήματα στη ζωή του, και στην ουσία είναι μία μικρογραφία του V-Rod.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  4. #784
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Όχι ρε, καλά κάνεις. Σίγουρα ξέρεις περισσότερα από μένα στο θέμα. Εγώ 1-2 άρθρα διάβασα. Μάλλον αναφέρονταν αποκλειστικά στην κατασκευή των Street Rod.

    Καμιά χαλαρή, κοντινή βολτούλα θα πάμε, τώρα που ανοίγει ο καιρός;! Έτσι, για το χαβαλέ.
    Life begins at 45°.

  5. #785
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Αν είναι για χαλαρή βολτούλα, παίρνω Αρτ και Κρουξ τρικάβαλο κι ερχόμαστε από Σαλονίκη μόνο για πάρτη σου!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #786
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Είναι παράνομο. Δε θα κάνεις 3 μέτρα πριν σε δώσουν.
    Life begins at 45°.

  7. #787
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Όχι ρε, καλά κάνεις. Σίγουρα ξέρεις περισσότερα από μένα στο θέμα. Εγώ 1-2 άρθρα διάβασα. Μάλλον αναφέρονταν αποκλειστικά στην κατασκευή των Street Rod.

    Καμιά χαλαρή, κοντινή βολτούλα θα πάμε, τώρα που ανοίγει ο καιρός;! Έτσι, για το χαβαλέ.
    χάνει το ψυγείο μου (και η τσιμούχα) οπότε σκέφτομαι να μην το βγάλω μεγάλες βόλτες πριν το φτιάξω. όχι τίποτα άλλο αλλά άμα μείνω από υπερθέρμανση και μέχρι να κρυώσει και να συμπληρώσω υγρά θα σας χαλάσω την βόλτα (ή θα με παρατήσετε γελώντας με το κατεμ).

  8. #788
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ε φτιάξτο. Καινούριο μηχανάκι και χάνει το ψυγείο; Wtf. Και τσιμούχα μπροστινού; Το τρελαίνεις στη σούζα;
    Life begins at 45°.

  9. #789
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Βασικά δεν ξέρω από που χάνει ακριβώς. Με το μάτι δεν φαίνεται κάτι και προς το παρόν το κοιτάω συνέχεια μήπως βρω που είναι η διαρροή και περιμένω να βρω μέρες που δεν θα το χρειάζομαι να το πάω στον μάστορα να το λύσει και να δει. Όταν πέρασα από το συνεργείο ήταν άλλο ένα 390 εκεί με το ίδιο πρόβλημα με μένα.

    Τσιμούχα μπροστινού είναι ναι. Ε αυτό συμβαίνει σε πολλά μηχανάκια

  10. #790
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ω το 390 έχεις; πως πάει όταν δουλεύει; Θέλω να το πάρω εδώ για μια βόλτα στης κτμ την μέρα το ν απρίλη. Εχει και ένα για νοίκιασμα, αλλά με βλέπω να τα δίνω για κάτι πιο μεγάλο ...Αλλιώς 390 για εντός του νησιού είναι αρκετό.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #791
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Εγώ που το'χω οδηγήσει, πάντως, είχα ενθουσιαστεί με το γκάζι του. Και γενικότερα μου άρεσε πολύ γι'αυτό που είναι. Αν το έβγαζαν και σε έκδοση SM, ίσως το είχα πάρει τότε. Αλλά, ναι, έχει τα θεματάκια του. Made in India γαρ.
    Life begins at 45°.

  12. #792
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    Έχει τα θέματα του αλλά γενικά είμαι ευχαριστημένος. Για πόλη και κοντινές διαδρομές ό,τι πρέπει. Ελαφρύ, μαζεμένο (αν είσαι ψηλός δεν σου κάνει), σχετικά οικονομικό, σε πάει από το Α στο Β ήσυχα και ωραία και εκεί που έχεις βαρεθεί αρχίζεις τις καγκουρίες και κατεβαίνεις με το χαμόγελο. Του έχει κάνει κάποιες ανανεώσεις η ΚΤΜ αλλά δεν ξέρω τι παίζει. Να το πάρεις για βόλτα αλλά με βάση αυτά που έχεις πει εδώ δεν νομίζω να σου κάνει και πολύ, ειδικά αν το θες για εκδρομές δικάβαλος.

  13. #793
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Τα ΚΤΜ είναι πολύ ιδιαίτερα μηχανάκια έτσι κι αλλιώς. Δεν είναι για τουρίστες, φιλήσυχους οδηγούς. Χαλάνε αν τα πηγαίνεις ήρεμα.
    Life begins at 45°.

  14. #794
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    αφού το ανάβεις και σου λέει ready to race. τι θα πεις; όχι;

  15. #795
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Μην ανησυχείς, στα κόκκινα θα το πηγαίνω να μην μου πάθει τίποτα!
    1) e4, c5
    2) Νf3

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •