Page 52 of 71 FirstFirst ... 242505152535462 ... LastLast
Results 766 to 780 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #766
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ωχ! ㄹㅇㄴㄳㅈㄷㅅㄷ교ㅛㄷ3ㄿ츝츄 Κάνω τον κινέζο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #767
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Δεν είπα ποτέ ότι θα αγόραζα TDM-900, που δε μου άρεσε και ποτέ. Είπα ότι ήμουν έτοιμος να πάρω το Ζ-1000, τα ζύγιζα, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όλα τα γυμνά είναι μηχανάκια καφετέριας και πήγα παρακάτω.

    Εύγε, άνθρωπε. Έθεσες εαυτόν στην ίδια πρόταση με τον Φιξερ. Χρυσή μουτζα!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #768
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Έλα σταμάτα και συ. Ένα λάθος έκανα μην βρίσκεις αφορμή. Ναι, ζ-1000 είναι καφετέριας αφού όλοι είναι κουλοί εκεί.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #769
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δεν είναι όλα τα γυμνά καφετέριας. Τα Ζ είναι. Παρ'όλα αυτά, το 1000 είναι συμπαθητικούλι, σαφώς ανώτερο από το 750, αλλά δεν πούλησε τόσο γιατί το 750 αρκούσε για να πας για καφέ.

    Ας μη μιλήσουμε για τα TDM. Το οποίο επίσης είναι μια χαρά λίγο-απ'όλα μηχανάκι, από αυτά τα χλιαρά που αρέσουν στον ονιμπότσα, αλλά είναι σήμα κατατεθέν του κάγκουρα.
    Life begins at 45°.

  5. #770
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Δεν είναι όλα τα γυμνά καφετέριας. Τα Ζ είναι. Παρ'όλα αυτά, το 1000 είναι συμπαθητικούλι, σαφώς ανώτερο από το 750, αλλά δεν πούλησε τόσο γιατί το 750 αρκούσε για να πας για καφέ.

    Ας μη μιλήσουμε για τα TDM. Το οποίο επίσης είναι μια χαρά λίγο-απ'όλα μηχανάκι, από αυτά τα χλιαρά που αρέσουν στον ονιμπότσα, αλλά είναι σήμα κατατεθέν του κάγκουρα δυτικών αθηναϊκών π.
    Προαστείων
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #771
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Entwmetaksu h Honda exei vgalei kati cbr fetos pu einai pio akriva apo antistoixa augusta just sayin'
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  7. #772
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Βασικά, κάθε άλλο παρά χλυαρό από αυτά που μου αρέσουν, είναι το TDM-900. Για την ακρίβεια, το θεωρώ αρκετά πιο νευρικό από αυτό που θέλω/ψάχνω. Κι έχω κάνει ταξίδι με δαύτο, δεν το θεωρώ ιδιαίτερα all-around και άνετο, να είμαι ειλικρινής. Και, όσο κι αν προσπάθησε η ΤΑΛΕΦΤΑΜΟΥΝΑΧΑ να το πουλήσει για on-off, δεν είναι καθόλου off. Είναι στην κατηγορία του CBF, στο οποίο ανέκαθεν έριχνε στο κεφάλι σε επιδόσεις, μέχρι ενδεχομένως και το τελευταίο CBF. Γενικά, νομίζω ότι για πρώτη φορά εδώ και μερικά ποστ συμφωνούμε, ΦΙΛΟΙ ΔΥΚΙΚΛΙΣΘΑΙ.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #773
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Κάποια στιγμή, θα αξιωθώ να αγοράσω μια Harley κι εγώ, όταν τα παιδιά μεγαλώσουν και θα είμαι συνταξιούχος και θα μπορώ να κάνω χιλιόμετρα (αν ήταν ακόμη η ΠΑΣΟΚΑΡΑ στα πράγματα αυτό θα ήταν εφικτό σε καμιά 15αριά χρόνια, τώρα με τους δοσίλογους και προδότες θα πεθάνουμε δουλεύοντας )
    Απλά να πω ότι πλέον τα Χάρλεϊ δεν είναι τόσο ακριβά όσο έχουμε στο μυαλό μας.
    και με μια σωστή έρευνα αγοράς και υπομονή παίρνεις μεταχειρισμένο σαν καινούριο σε πολύ αξιόλογη τιμή.
    (Δεν μπαίνω σε διαδικασία αναφοράς και σύγκρισης, οι Harley Davidson απευθύνονται MONO σε φίλους της όλης κουλτούρας και δεν διεκδικούν δάφνες τεχνολογικής καινοτομίας)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #774
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ναι Σαμπρέλα μου, δεν αναφέρθηκα στην τιμή αγοράς, αλλά στο χρόνο να τη χαρώ κάνοντας βόλτες και ταξιδάρες. Και προφανώς, όταν γουστάρεις Harley, συμβαίνει γιατί σε ψήνει όλο το κομμάτι της κουλτούρας τους. Επισης, μπορεί να είσαι βρωμοεθνίκι και να θες να κάνεις βόλτες με τους Ματσεντόνιαν Γουόριωρζ, να κάνεις φεστιβάλ με μέτσολ μπάντες στην Ασπροβάλτα και να πηγαίνεις στον Εύσομο σε ΡΟΚΑΔΙΚΟ μαγαζί, όπου ο Βούλγαρος (ή και Κοσοβάρος) ιδιοκτήτης δηλώνει σε κάθε νέο πρόσωπο "εμείς εδώ είμαστε Κυρσή Αυγκή".
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #775
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    άστα να πάνε με το θέμα φασίστας και Harley , αλλά αυτό έχει να κάνει περισσότερο με την "κουλτούρα" των MC παρά με την λογική της μοτοσυκλέτας γενικότερα
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #776
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Entwmetaksu h Honda exei vgalei kati cbr fetos pu einai pio akriva apo antistoixa augusta just sayin'
    Ναι, η τιμολογιακή της πολιτική είναι γτπ, το είπα και παραπάνω. Δεν ξέρω αν ευθύνεται το ίδιο το εργοστάσιο ή ο Σφακ. Αλλά είναι αστείο ακόμα και μεταξύ εγχώριων ανταγωνιστών. Η Suzuki, λένε, βγάζει το πιο δυνατό, πλήρες γιαπωνέζικο SS φέτος και είναι πιο φθηνό από το Honda.

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Βασικά, κάθε άλλο παρά χλυαρό από αυτά που μου αρέσουν, είναι το TDM-900. Για την ακρίβεια, το θεωρώ αρκετά πιο νευρικό από αυτό που θέλω/ψάχνω. Κι έχω κάνει ταξίδι με δαύτο, δεν το θεωρώ ιδιαίτερα all-around και άνετο, να είμαι ειλικρινής. Και, όσο κι αν προσπάθησε η ΤΑΛΕΦΤΑΜΟΥΝΑΧΑ να το πουλήσει για on-off, δεν είναι καθόλου off. Είναι στην κατηγορία του CBF, στο οποίο ανέκαθεν έριχνε στο κεφάλι σε επιδόσεις, μέχρι ενδεχομένως και το τελευταίο CBF. Γενικά, νομίζω ότι για πρώτη φορά εδώ και μερικά ποστ συμφωνούμε, ΦΙΛΟΙ ΔΥΚΙΚΛΙΣΘΑΙ.
    Ναι, το TDM είναι σαφώς πιο νευρικό και ροπάτο από ΤΑ και λοιπά τουριστικά (έχει παρόμοιας φιλοσοφίας μοτέρ με το ΜΤ), αλλά παραμένει αδιάφορο οδηγικά. Εξαιρετικό για σούζες, όμως.

    @Κοιλιά: Κάπου είδα ότι έβγαλε ένα μηχανάκι ιαπωνικής φιλοσοφίας η Harley φέτος. Έκανε για λίγο άκρη τις "αρχές" της.

    Life begins at 45°.

  12. #777
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    είναι του 2014 αν θυμάμαι καλά το μοντέλο, έχει το αστείο όνομα Street είναι 750cc υδρόψυκτο. Πρέπει να έβγαλε και ένα τέτοιο σε 500cc
    Είναι όντως η ντροπή της Harley αν έπιασε/θα πιάσει δεν έχω ιδέα και δεν το ξέρω, με σιγουριά σου λέω πως δεν έχει τιποτα που να θυμίζει Harley πέρα από το όνομα και τα "πολλά" αρχιδάκια για customarisma
    Όσους έχω ακούσει ότι το πήραν, έψαχναν μετά να το δώσουν για να πάρουν μια κανονική Harley
    Η πιξ σου είναι από "φρέσκο" look οκ δεν σχολιάζω γιατί μου είναι αδιάφορο το στυλ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #778
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ναι, είναι 2017 αυτό. Δεν ξέρω αν βγαίνει από το '14, δεν το είχα πάρει χαμπάρι νωρίτερα. Ναι, δεν έχει τίποτα Harley πάνω του, προσπαθεί να μιμηθεί τα γιαπωνέζικα, γι'αυτό το πόσταρα. Λογικό, κάποιος που θέλει μια ακόμα Harley, να μην του αρέσει. Φαντάζομαι το έβγαλαν γι'αυτούς που θέλουν το όνομα Harley, αλλά όχι την αρχαιολάγνα (τεχνολογικά) φιλοσοφία της εταιρείας.

    Δεν έχω ιδέα αν πούλησε/πουλάει.
    Life begins at 45°.

  14. #779
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    @@ το παίρνει όποιος θέλει να πληρώσει "λιγότερα" για την φίρμα
    έχουν βγάλει και 500ρι μόνο για Ασία
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #780
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ναι, έχει πέσει το κόστος, αφού τα μη αμερικάνικα κατασκευάζονται στην Ινδία (κλασικά). Αλλά δεν το λες και φθηνό, κοντά στα 10 χιλιάρικα.
    Life begins at 45°.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •