Page 50 of 71 FirstFirst ... 40484950515260 ... LastLast
Results 736 to 750 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #736
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ναι εξωτερικό με λουριά. Μου φαίνεται καλύτερη προστασία από την εσωτερική του μπουφάν. Μεταχειρισμένα αφού δεν υπάρχουν πλέον καινούρια. Κάνω καμιά 12αριά χιλιόμετρα για την δουλειά και έλεγα να το παίρνω και να πσκ βόλτα. ναι οκ 2κ καλύτερα αλλά σε αυτά έχω το sv, er6f, versys.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  2. #737
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δεν είχα ποτέ τέτοιο. Γενικά, προτιμώ καλό παντελόνι και μπουφάν με πλήρεις προστασίες, παρά να πρέπει να φοράω κροκόδειλους, επιαγκωνίδες, επιγονατίδες κτλ. Αλλά όπως τη βρίσκει κανείς, είναι και λίγο προσωπικό θέμα. Σε καθημερινές μετακινήσεις π.χ., φοράω απλό τζιν, οπότε δεν προστατεύομαι ιδιαίτερα κάτω από τη μέση. Εκεί είναι πιο προστατευμένος κάποιος που φοράει επιγονατίδες πάνω από τα ρούχα. Εγώ δε μπαίνω στον κόπο. Όσο περισσότερα μπορείς να κάνεις για την προστασία σου, τόσο καλύτερα.

    SV αν είσαι του γυμνού, Versys αν προτιμάς τα touring-on/off. Μάλλον για το τελευταίο σε βλέπω.
    Life begins at 45°.

  3. #738
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Sv θα ναι με fairing και γενικώς μονο με κοιταζω. Ο αέρας είναι σπασαρχίδης εδώ πάνω. To er6f μου φαίνεται πιο άνετο από το sv και για τον συνεπιβάτη. Για street / touring / ΟΝ. Το off δεν υπάρχει σαν επιλογή. Με αφήνει αδιάφορο συν το ότι δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο 2000 χιλιομετρα τριγύρω μου.
    Οκ, αντι για επιγονατίδες θα προτιμούσα παντελόνι με προστασίες. Αλλά εδώ είναι υπερβολή για κάθε μέρα. Στο ταξίδι μόνο.
    Απλά έλεγα για κροκόδειλο μόνο ως καλύτερη προστασία απ αυτή της πλάτης στο μπουφάν. θα το έψηνα. Κατα τ άλλα το χειμωνιάτικό μου κόλορι θα με βγάλει για την καλοκαιρινή σεζόν στην Δανία...Το agv θα ανέβει τον Μάιο και ως τότε θα έχω βρει άκρη και με τα υπόλοιπα...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #739
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ε καλά ψευτό-on/off εννοούσα, αυτά τα όρθια, ζελατινάτα, τουριστικά. Προφανώς δεν κάνουν για χώμα, απλά έτσι έχει καθιερωθεί να ονομάζεται η κατηγορία (ή τουλάχιστον έτσι τα λέω εγώ).

    Καβάλησέ τι και δες τι σε βολεύει. Κάποιο θα σου κάνει περισσότερο κούκου.
    Life begins at 45°.

  5. #740
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ναι, ψηλά στριτ.. είχα πάει τις προάλλες στην έκθεση και καβάλησα κάμποσα και μου κάνανε κάποια κλικ.
    Αλλά σε λογικά πλαίσια μεταξύ sv, er6f, bandid, gsxf, fazer. Yolo versys, mt-tracer. Ίδια τιμή πάνω κάτω τα τελευταία, 16.000...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #741
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Atom, δεν ψήνεσαι καθόλου για το TransAlp, που είναι και πανέμορφο και πολυχρηστικό και άνετο και Honda?
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  7. #742
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Honda δεν μπορώ να αγοράσω. Παδικό τραύμα. Το έχω οδηγήσει το νέο πριν από 8 χρόνια. Μια χαρά ήταν απλά δεν γίνεται και δεν υπαρχει και εδώ πάνω.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #743
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    TA = ψόφιο, βαρύ και καταπίνει βενζίνες σαν 4λιτρο SUV.

    Η Honda έχει να βγάλει ανταγωνιστικό μηχανάκι σε ανταγωνιστική τιμή από το 1990. Εκτός από τα SS της. Τεράστια εταιρεία και τεχνογνωσία, αλλά έχει άλλες προτεραιότητες.
    Life begins at 45°.

  9. #744
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Διαφωνώ στο 150% όσων λες, αλλά δεν πειράζει. Το τελευταίο TransAlp ήταν λίγο βαρύτερο απ' το προηγούμενο και πάλι όμως το οδηγούσες λες και ήταν ποδήλατο. Εντάξει, δεν ήταν ΧΤ660Χ, αλλά για την κατηγορία του, ήταν μια χαρά. Ο 700άρης κινητήρας του Deuville του έδωσε λίγο νεύρο παραπάνω, που έλειπε απ' το 650 και επειδή οι τροχοί μίκρυναν ελάχιστα, έγινε περισσότερο μηχανή για πόλη, θυσιάζοντας τον όποιο off χαρακτήρα είχε.

    Παραδέχομαι ότι δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός με το TransAlp, καθότι είναι η αγαπημένη μου μηχανή, αυτή που έχω οδηγήσει και μου "έκατσε" καλύτερα απ' όλες και γενικώς, την αγαπώ ιδιαίτερα.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  10. #745
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Μπορείς να διαφωνείς, αλλά δε με κάνει λάθος.

    To 660 είναι επίσης βαρύ και ψόφιο.

    Οδηγώ ΤΑ650 πολύ συχνά και δεν το οδηγείς σε καμία περίπτωση "λες και ήταν ποδήλατο". Μάλλον δεν έχεις οδηγήσει ποτέ στη ζωή σου πραγματικά ελαφρύ μηχανάκι.
    Life begins at 45°.

  11. #746
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Γαμησε τον το μπουστη. Μου τη δινουν τετοιοι τυποι.

    *deleted*

    όχι ότι έχει πολλή σημασία γιατί το συγκεκριμένο δεν αφορά το δικαστήριο για το ατύχημα, αλλά ορθή συμβουλή nonetheless
    Last edited by 12 stars circle your brow; 13-03-2017 at 16:31.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  12. #747
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ε δεν τον έβαλες να ομολογήσει και τίποτα, να'χει περισσότερη πλάκα;

    Ωστόσο, καλό είναι να μη δίνεις στοιχεία δημοσίως, όσο η δίκη ακόμα εκκρεμεί... (για σένα το λέω)
    Life begins at 45°.

  13. #748
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Στην αρχή νόμιζα αυτός που έβριζε και απειλούσε ήσουν εσύ 12σταρς...

    Τι να πω ρε μλκ, δεν ξέρω πώς κρατήθηκες εκεί με την ατάκα για το γραφείο, καλό κουράγιο. Την Τετάρτη κάνε ποστ στο σέξιον για τη συνέχεια =Ρ

  14. #749
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Ακριβώς επειδή τον ηχογραφούσα έπρεπε να επιδείξω ψυχραιμία. Αύριο εισαγγελία και τον κόβω να γίνεται ο σωματοφύλακας μου ώστε να μην πάθω τ'οτιδήποτε.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  15. #750
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    * deleted μέχρι νεωτέρας *
    Last edited by BLiTzER; 13-03-2017 at 17:46.
    Life begins at 45°.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •