Page 54 of 71 FirstFirst ... 444525354555664 ... LastLast
Results 796 to 810 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #796
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Αφήνω αυτό εδώ, τροφή για σκέψη, για όσους συνηθίζουν να παραγγέλνουν και για όσους τους φαίνεται αδιανόητος ο τρόπος που οδηγούν οι ντελιβεράδες, ειδικά αν δεν έχουν καβαλήσει ποτέ τους μηχανάκι.

    Ο τυχαίος θάνατος ενός ντελιβερά
    Life begins at 45°.

  2. #797
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    το άρθρο τα λέει καλά
    Διαφωνώ μόνο με την τοποθέτησή σου για τον " αδιανόητο τρόπο που οδηγούν" αν εννοείς ότι δεν πρέπει να μας ενοχλεί , αν εννοείς ότι έχει να κάνει με την κατανόηση και το άγχος για την δουλειά τους, μαζί σου.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #798
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Κι εμένα με "ενοχλούν" συχνά και θεωρώ εντελώς απαράδεκτα κάποια πράγματα που κάνουν, αλλά μας προσκαλώ να σκεφτούμε λίγο πιο πέρα από το "τι κάνει το μαλακιστήρι με death wish;" την επόμενη φορά. Και να τους προσέχουμε λίγο περισσότερο όταν κινούνται ανάμεσά μας.
    Last edited by BLiTzER; 23-03-2017 at 16:42.
    Life begins at 45°.

  4. #799
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Έχω τσακωθεί με ταρίφα για το "κοίτα το μαλακιστήρι πώς χώνεται" και σημειωτέον δεν ήμουν ακόμα οδηγός.
    Όλες αυτός τις μέρες προσπαθούσα να μάθω πώς έγινε τελικά το κακό με το παλικάρι. Διπλή σκατίλα που όπως φαίνεται θα βγει και φταίχτης.

  5. #800
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Το άρθρο, αν και δεν έκατσα να το διαβάσω όλο, δεν λέει και κάτι καινούριο. Εκεθειάζει βασικά την Ελληνικότητά μας, πώς αποδεχόμαστε όλα αυτά που αποδεχόμαστε τόσα χρόνια, πώς ξεφτυλιζόμαστε για ένα κομμάτι ψωμί, πώς κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια, γιατί απο πιτσιρικάδες το μόνο που μας νοιάζει είναι να καβαλήσουμε μηχανάκια και όχι να ανοίξουμε κάνα βιβλίο να ξεστραβωθούμε και μεθαύριο να μην χρειάζεται να γίνουμε ντεληβεράδες, πώς είναι κρίμα τα καημένα τα παιδία να σκοτώνονται για 3 ευρώ την ώρα και να μην κάνει κανείς τίποτα.

    Είναι σαν την χρυσή αυγή, όλοι μας γράφουμε "πώπω κοίτα τα αρχίδια τους ναζί, κάναν αυτό εκείνο το άλλο" λές και δεν τα έχουμε ξαναδεί λές και δεν θα το ξαναδούμε. Αλλά στην τελική δεν κάνουμε και κάτι. Κατεβαίνουμε σε πορείες για τον Φύσσα και όταν μας ψεκάζουν με φυσούνες τρέχουμε όλοι και φεύγουμε με τα πόδια για τον Πειραιά γιατί "ντάξει, αρκετά κάτσαμε". Έν πάσει περιπτώσει, δεν με συγκινούν τέτοιου τύπου "λυπηθήτε" με άρθρα, για οποιονδήποτε λόγο. Ναι κρίμα είναι που σκοτώθηκε το παλικαράκι, 22 χρονών να πούμε, αλλά είδατε τι λέει στην αρχή? Χωρίς φρένα και αναστροφή. Και ο νταλικιέρης δεν θα είχε φρένα, και ο μαλάκας που περίμενε την παραγγελία μπορεί να τον είχε πάρει ήδη 2 φορές τηλέφωνο, αλλά στην τελική κανείς δεν θα κάνει κάτι για να το αλλάξει, ούτε εμείς, ούτε το γαμημένο το κράτος.

    Εδώ, έναν φίλο μου, τον διώξαν απο την εταιρία που δούλευε σαν οδηγός μικρού φορτηγού, γιατί βρήκαν ότι τα Π/Σ/Κ δούλευε σαν πορτιέρης το βράδυ, (μέσω των payslips του) και του είπαν ότι αν δεν σταματήσει απο πορτιέρης να ξεκουράζεται αρκετά για να οδηγεί, θα πρέπει να φύγει. Αυτός διάλεξε τον πορτιέρη. Κράτος πρόνοιας?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  6. #801
    Son of the Northstar Once_Emperor's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Planet Algol
    Posts
    1,820

    Default

    Μπας και ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος που να φιάχνει ρεζερβουάρ αλουμινένια για μηχανές? Τοποθεσία δεν μας νοιάζει...

    edit: Δεν αναφέρομαι σε επισκευές αλλά κατασκευή
    Last edited by Once_Emperor; 04-04-2017 at 15:02.
    We revel in our time.

  7. #802
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    xrhma paizei?
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #803
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Για μοτοσικλέτες ή χάρλεϊ;

    Ξέρω κάποιον που, ακόμα κι αν δεν το κάνει ο ίδιος, σίγουρα θα μπορέσει να σε κατατοπίσει. -> https://www.facebook.com/Spiros-lits...1875359581659/
    Life begins at 45°.

  9. #804
    Son of the Northstar Once_Emperor's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Planet Algol
    Posts
    1,820

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Για μοτοσικλέτες ή χάρλεϊ;

    Ξέρω κάποιον που, ακόμα κι αν δεν το κάνει ο ίδιος, σίγουρα θα μπορέσει να σε κατατοπίσει. -> https://www.facebook.com/Spiros-lits...1875359581659/
    Όχι χάρλεϊ

    Τιμές ξέρουμε? Θα στείλω κανά μήνυμα και στον τυπά να δω τι θα μου πεί.
    We revel in our time.

  10. #805
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Δεν έχω ιδέα, ούτε είναι φίλος ή κάτι, απλά είναι γνωστός "στην πιάτσα" για τις πολύ προσεγμένες ανακατασκευές του, οπότε σίγουρα γνωρίζει.
    Life begins at 45°.

  11. #806
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Nai einai ekplhktikh h douleia tou. ton sunistw kai egw. AP thn allh shmera ematha kai thn au3hsh pou tha parw...opote tha dw an ftanoun ta psixoula gia kamia zanta...tou 2002.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  12. #807
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Once_Emperor View Post
    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Για μοτοσικλέτες ή χάρλεϊ;

    Ξέρω κάποιον που, ακόμα κι αν δεν το κάνει ο ίδιος, σίγουρα θα μπορέσει να σε κατατοπίσει. -> https://www.facebook.com/Spiros-lits...1875359581659/
    Όχι χάρλεϊ

    Τιμές ξέρουμε? Θα στείλω κανά μήνυμα και στον τυπά να δω τι θα μου πεί.
    εύχομαι να είναι για διακοσμητικό σκοπό
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #808
    Son of the Northstar Once_Emperor's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Planet Algol
    Posts
    1,820

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    Quote Originally Posted by Once_Emperor View Post
    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Για μοτοσικλέτες ή χάρλεϊ;

    Ξέρω κάποιον που, ακόμα κι αν δεν το κάνει ο ίδιος, σίγουρα θα μπορέσει να σε κατατοπίσει. -> https://www.facebook.com/Spiros-lits...1875359581659/
    Όχι χάρλεϊ

    Τιμές ξέρουμε? Θα στείλω κανά μήνυμα και στον τυπά να δω τι θα μου πεί.
    εύχομαι να είναι για διακοσμητικό σκοπό
    Μπα, για χρήση το θέλω. Γιατί?
    We revel in our time.

  14. #809
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Γνώμη για Βύνιο; Έχω ενα φίλο που λέει οτι είναι απατεώνας και τέτοια.
    Εγώ μια μπαγκαζιέρα στο pcx θέλω να βάλω, έχετε να προτείνετε καναν άλλο;


  15. #810
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Είναι μεγάλος, όσον αφορά στην αγορά/πώληση μεταχειρισμένων. Όσα μεταχειρισμένα δικά του βλέπεις, πρόσθεσε 100 χιλιάδες χιλιόμετρα στο κοντέρ και ίσως πέσεις κοντά στα πραγματικά.

    Αλλά κάνει καλές τιμές/ευκολίες στα καινούρια και αρκετοί τον προτιμούν. Αν τον θες απλά για μια μπαγκαζιέρα, δε βλέπω τον λόγο γιατί όχι. Αλλά κάνε μια έρευνα τριγύρω πρώτα.
    Life begins at 45°.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •