Page 27 of 71 FirstFirst ... 17252627282937 ... LastLast
Results 391 to 405 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #391
    untitled unmastered tssks's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    δενεχωπουναπαω
    Posts
    1,485

    Default

    ^blast from the past παιχνιδάρα στο sega saturn!!!1!!

  2. #392

    Default

    λοιπόν. ψήνω σκουτέρι καινούριο, μέχρι 150 κυβικά.

    1/να βλέπεται γιατί είμαστε κιουρίες
    2/να είναι σχετικά αξιόπιστο
    3/να μην δώσω και το δεύτερο νεφρό μου


    οι γνώστες πείτε μια για εκείνα τα ψιλομεγάλα σκούτερ. είναι άβολα σε περίπτωση κίνησης? με το πλεϋμομπιλ που έχω περνάω σαν αίλουρος από παντού.
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  3. #393
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    PCX 150.

    Κανένα μηχανάκι δεν είναι "άβολο". Εξαρτάται τι χέρια διαθέτεις ;P Μείνε στα μικρά. Τα megascooters είναι για τις καφετέριες και τα γυμναστήρια.
    Life begins at 45°.

  4. #394
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Εγώ έχω το pcx 125 και είμαι υπερευχαριστημένος, honda εγγύηση.
    Αν ψαχνόμουν τώρα για σκούτερ θα κοιτούσα για κανα 300άρι πάντως, piaggio carnaby πχ.


  5. #395
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Εδώ στο νησί άλλαξαν τη νομοθεσία για άδειες μοτοσυκλέτας, και πλέον δεν μπορείς να κάνεις τίποτα με μαθητική για ο,τιδήποτε πάνω απο 600cc. Πρέπει πρώτα να βγάλεις άδεια 125cc, να παρουσιάσεις 8 ώρες μαθημάτων και να κάνεις τεστ για 600cc, ιστορία ο πόνος.

    Πήγα λοιπόν για τεστ 125cc. Χαλαρός ως συνήθως, ούτε σήματα διάβασα (λέω είναι δυνατόν να ρωτήσουν, και κανόνισα με ένα φιλαράκι να βρεθούμε 15 λεπτά πριν την εξέταση σε ενα καφέ να μου φέρει το παπί του που το δίνει σε όλους της παρέας για αυτό το τεστ, να το πάρω να πάω να δώσω. Το οδήγησα 5 λεπτά στο πάρκινκ μπροστά απο το καφε να το συνηθίσω (σουρεάλ φάση, 2 μέτρα μαλιάς μουσάτος ποζερας με μπουφάν χάρλει και αλυσίδες, fullface κράνος κλπ να την παλεύει πάνω σε παπί και να του κλωτσούν οι ταχύτητες).

    Πάω στο εξεταστικό κέντρο, και περίμενα στη σειρά με 2 κοριτσάκια 18 χρονών (όχι, δεν έβγαλα πικς). Αγχωμένες αυτές, διάβαζαν τα σήματα, έκαναν ερωτήσεις η μια στην άλλη, ούτε τελικές να είχαν. Εγώ να βγαίνω έξω να κάνω τσιγάρα, να παίζω στο κινητό, γενικά χαλαρός να σκοτώνω ώρα. Μας φωνάζουν μέσα, και μας αναθέτουν απο ένα εξεταστή. Με βάζει να κάτσω και βγάζει έξω το βιβλιαράκι με τα σήματα και άρχιζει να ρωτά...τελικά είναι εκπληκτικό το πόσα δεν ήξερα. Με ρώτησε καμια 10αρια, μακάρι να βρήκα τα 3, και αυτά τα εξήγησα στυλ ντεν στρίψει αυτοκίνητο, πως γκέκεν ντρόμος με προτερεότητα. Αναστενάζει ο εξεταστής, και με ρωτάει αν τουλάχιστον το μηχανάκι έχει πάνω διακριτικά μαθητευόμενου, διότι αν δεν είχε δεν θα μπορούσε καν να με βγάλει έξω να με εξετάσει. Του απαντώ πως δεν ήξερα, και το μηχανάκι είναι ενός φίλου, και το χρησιμοποίησαν 10 πριν από μένα για τον ίδιο σκοπό, και λοιπά κλαψουρίσματα. Κάνει επικό facepalm ο τύπος και μου λέει να πάρω το παπί και να τον συναντήσω πίσω απο το εξεταστικό, κάτω από ένα υπόστεγο.

    Πάω, και έρχεται και αυτός σε 2-3 λεπτά. Και αρχίζει το κήρυγμα δασκάλου δημοτικού, και δώστου ψάρωμα. "Όταν θα πας στον πόλεμο, θα πας χωρίς όπλο; Όταν θα βγεις στη σκηνή, θα πας με κιθάρα χωρίς χορδές; Έπρεπε να σε κόψω από τα σήματα, και τώρα δεν μπορώ καν να σε βγάλω έξω με μηχανάκι χωρίς διακριτικά μαθητευόμενου, κλπ". Εγώ το μόνο πράμα που σκέφτομαι είναι το ρεζιλίκι του να σε κόψουν σε εξέταση 125cc, χωρίς καν να οδηγήσεις, και κάτσε ξαναπλήρωνε να σου δώσουν ημερομηνία, και περίμενε πόσους μήνες κλπ. Στο τέλος μου είπε πως είχε καταλάβει πως οδηγώ μεγάλη μηχανή (το προαναφερόμενο μπουφάν χαρλει και οι αλυσίδες κλπ) και πως η διαδικασία για 125 ήταν για μένα αχρείαστο έξοδο, βγάζει την άδεια και μου τη δίνει, και μου λέει να φύγω απο πίσω να μην με δουν.

    Στο επόμενο τεστ θα φροντίσω να μου πέσει ο ίδιος εξεταστής.

  6. #396
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    ΚΤΕΟ για μοτοσυκλέτες '07-'09: http://www.patt.gov.gr/main/index.ph...id=411&lang=el
    Life begins at 45°.

  7. #397
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    εισωραίος
    I must have some booze. I demand to have some booze

  8. #398
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    έρχεται και η σειρά μας .... πάνω που άρχισα να κάνω σαματά !
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  9. #399
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    έρχεται και η σειρά μας .... πάνω που άρχισα να κάνω σαματά !
    Αν είσαι κοντά στο όριο, βοηθούν. Όσο γρήγορα τα βάζεις, τόσο πιό γρήγορα φεύγουν

  10. #400
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by The Donnn View Post
    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    έρχεται και η σειρά μας .... πάνω που άρχισα να κάνω σαματά !
    Αν είσαι κοντά στο όριο, βοηθούν. Όσο γρήγορα τα βάζεις, τόσο πιό γρήγορα φεύγουν
    είμαι του 2010 γω
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #401
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    τί σκέση έχει; Θα τα βάλεις για να περάσεις, και όπως θα φύγεις από την εξέταση, θα τα βγάλεις. Δεν χρειάζεται remap το ιντζέξιονν σου. Εκτός και αν δεν μιλούσες για σαματά εξάτμισης

  12. #402
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by The Donnn View Post
    τί σκέση έχει; Θα τα βάλεις για να περάσεις, και όπως θα φύγεις από την εξέταση, θα τα βγάλεις. Δεν χρειάζεται remap το ιντζέξιονν σου. Εκτός και αν δεν μιλούσες για σαματά εξάτμισης
    εννοώ ότι αργώ ακόμα (εξάτμιση λέγω, σαματάς αφού)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #403
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Καλά είστε εσείς. Εγώ χρειάζομαι καθρέπτες, φλας, λασπωτήρα + άλλη εξάτμιση. Πιο φθηνά θα μου βγει το πρόστιμο.
    Life begins at 45°.

  14. #404
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    καλά είστε όλοι. εχω παθει στερητικό σύνδρομο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  15. #405
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Καλά είστε εσείς. Εγώ χρειάζομαι καθρέπτες, φλας, λασπωτήρα + άλλη εξάτμιση. Πιο φθηνά θα μου βγει το πρόστιμο.
    Δανεικά από κανέναν γνωστό ίσα για το ΚΤΕΟ δεν παίζει ρε Μπλιτζ?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •