Page 68 of 71 FirstFirst ... 18586667686970 ... LastLast
Results 1,006 to 1,020 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #1006
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Μια χαρά κατανοητός έγινες και επ' ουδενί δεν κατηγορώ κάποιον που οδηγάει Χάρλευ, άσχετα αν εγώ δε θα αγόραζα. Ο καθένας κάνει ό, τι θέλει.
    Απλά ρώτησα για τα κριτήρια γιατί αφ'ενός για εμένα για να ψηφίσω μια μοτοσυκλέτα σίγουρα παίζει ρόλο τί νέο τεχνολογικά προσφέρει, αλλά και πόσο ευχάριστη είναι στην οδήγηση και τί εύχαρίστηση και ηδονή σου προσφέρει. Πράγματα στα οποία πάσχει η Χάρλευ.
    Λατρεία μου μεγάλη κάποτε ήταν να καβαλάω ένα Husaberg FC600 και εντούρο και μοτάρντ. Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά προσέφερε γκάβλες. Μη μου πεις για αξιοπιστία και σέρβις, άσε με...

    Οτι καινοτομεί για τα δεδομένα της φαίνεται τα τελευταία χρόνια αλλα΄απέχει παρασάγγας από το να θεωρηθεί για εμένα μοτοσυκλέτα που θα μου κεντρίσει το ενδιαφέρον.

    Μόνο Indian ρε μουνιά

    Βλιτζ, ταβέρνες πρότεινες;
    Τα μπόλντ αυτοακυρόνονται ξέρεις. Ότι είναι για σένα καύλα και πόρωση για μένα είναι βαρεμάρα και αντίστροφα. Λολ, οι Ίνδιαν είναι απλά άλλες Χάρλευ
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  2. #1007
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Δεν κατάλαβα, εξ' αρχής είπα οτι ο καθένας οδηγάει ό,τι του κάνει κέφι, και φυσικά καλά κάνεις και δε σου αρέσουν τα εντούρο, δε διαφωνούμε πουθενά..

  3. #1008
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Αναρωτιέμαι πως βγήκε πρώτη με αντικειμενικά κριτήρια η HD...Κατανοητό φυσικά να προωθεί διαφορετικό στυλ μιάς και το αλητεία δεν είναι θετικό ιματζ μακροπρόθεσμα. Βοήθησε προσωρινά στις πωλήσεις αλλά μετά πρέπει να περάσει σε κάτι πιο θετικό.
    Απ την άλλη ευχάριστο ότι το ΜΤ07 είναι στην κορυφή αλλά θα ήθελα να δω και που θα ήταν το Versys μιάς και είναι στα πολύ υπόψιν μου.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  4. #1009
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Οι συγκεκριμένες , ΑΝ έχεις λεφτά να τις πάρεις, έχουν όλα αυτά που δεν θα δει κανείς στον ύπνο του σε τουρινκ μοτοσυκλέτα.
    Αρκετές μηχανολογικές αλλαγές που κάνει τον κινητήρα πιο "σβέλτο" πιο δυνατό και πιο αξιόπιστο σε περισσότερους δρόμους.
    Περί άνεσης δεν υπάρχει καν θέμα συζήτησης , με καινούριες αναρτήσεις καλύτερα φρένα κλπ.
    Και στο κάτω κάτω στα 31.000 που ξεκινάνε ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΈΣΕΙ θες δε θες
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #1010
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Παναγί αμ! 31000 Ελλάδα εδώ-κάτσε να πάρω ένα υπογλώσσιο πριν τσεκαρω τιμή στο σαιτ (αν και έχουν ενα 15% έκπτωση από αύριο με τις μειώσεις στην φορολογία): Μισό μύριο κορώνες και κάτι ψιλά....! δηλαδή καμιά 80.000 εβρά. άντε να είναι χωρίς την έκπτωση οπότε γύρω στα 70 χιλιάρικα λέω γω...
    1) e4, c5
    2) Νf3

  6. #1011
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Money well spent, ρε. Σε τέτοιες φάσεις, πληρώνεις περισσότερο το όνομα απ'ό,τι το προϊόν. Το ίδιο ισχύει και με μπεμβέ, ντουκάτι κτλ, που στηρίζονται περισσότερο στον φανμποϊσμό παρά σε οτιδήποτε άλλο. Αν το θες, θα το πληρώσεις.
    Life begins at 45°.

  7. #1012
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    χαχα.βασικά θα τα έδινα για προκαταβολή σπιτιού. Αντικειμενικά όμως έχουν και μουνάρες οι ντουκάτι....αυτό το 950 το μουλτι θα το γούσταρα, αλλά έχει 30.000 εδώ και δεν πουλάω νεφρό, ούτε με παίρνει σε κυβικά και με βάση τις ανάγκες μου και τις οδηγικές μου ικανότητες είναι απλά υπερβολή.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #1013
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Σίγουρα βγάζουν και καλά/όμορφα μηχανάκια. Ειδικά η Ducati με τέτοια ιστορία και διακρίσεις (παλαιότερα). Καμία μάρκα δεν είναι άχρηστη, πέρα από την πλάκα, αλλιώς θα είχε κλείσει. Όταν λαμβάνουμε υπόψη και το κόστος κτήσης/συντήρησης είναι που αλλάζουν όλα.
    Life begins at 45°.

  9. #1014
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Τί θα γίνει με το βιντεάκι; Έχουμε και δουλειές.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  10. #1015
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Έχει δουλειά ρε. Για να βλέπεται ευχάριστα και να διατηρεί το ενδιαφέρον. Το βράδυ ίσως βγει ένα πρώτο δείγμα.
    Life begins at 45°.

  11. #1016
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Καλά, δεν ασχολούμαι τότε, θα παίξει μοντάρισμα. Απλά την άλλη φορά πόσταρε την διαδρομή πριν ξεκινήσεις.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  12. #1017
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Αχαχα

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα να ανεβάσω αμοντάριστο βίντεο 4 ωρών, αλλά δεν έχει νόημα. Και, φυσικά, δεν έχω κανένα θέμα με την οδήγησή μου, κανένα φόβο ή άγχος. Το μοντάζ δε γίνεται βάσει του αν κάτι είναι παράνομο ή όχι, αλλά τι ενδιαφέρον παρουσιάζει. Πολύ συχνά οι παρανομίες είναι τα πιο ενδιαφέροντα σημεία.
    Life begins at 45°.

  13. #1018
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    «Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν.» φάση
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #1019
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ε έτσι είναι. Καλώς ή κακώς, δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να κάνεις ένα βίντεο πηγαίνοντας πίσω από αυτοκίνητα, με 50 χλμ/ώρα. Κανείς δε θα αντέξει να το παρακολουθήσει πάνω από 10 δευτερόλεπτα. Και θα'χουν δίκιο.
    Life begins at 45°.

  15. #1020
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Δεν κατάλαβα, εξ' αρχής είπα οτι ο καθένας οδηγάει ό,τι του κάνει κέφι, και φυσικά καλά κάνεις και δε σου αρέσουν τα εντούρο, δε διαφωνούμε πουθενά..
    Ναι, σόρρυ, ήμουν σπίτι και έφευγα, και μισοέγραψα κάτι για να γράψω. Αυτό που ήθελα να εξηγήσω είναι ότι εκεί που πιστεύεις εσύ ότι πάσχει η Χάρλευ, για μένα, ή για τον α,β,γ,ψ χαρλεά αναβάτη, δεν πάσχει, αυτό πάει να πληρώσει, τα λάδια που στάζουν, τα φρένα που δεν πιάνουν, τις μαούνες που δεν στρίβουν, τον κυβισμό που δεν βγάζει ταχύτητες.

    Έλα μου όμως που το δικό μου δεν στάζει, στρίβει και φρενάρει και μια χαρά είναι οι ταχύτητες γι'αυτό που θέλω!
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •